21. Andrzej Paszkiewicz 0
11. Łukasz Wilczek (k) -
30. Tomasz Andrzejewski -
trener: Michał Spychała, as. Piotr Bakun
Sędzia główny Damian Kuziora, Michał Szybisty, Krzysztof Sokulski ; Komisarz: Czesław Kaim

Udana inauguracja!

W pierwszym meczu sezonu 2015/16, koszykarze Legii wygrali na wyjeździe z beniaminkiem, AZS-em AWF Mickiewicz Katowice 74-67. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 14-10, w drugiej odskoczyli na 8 punktów, ale legioniści szybko zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie 22-21. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 28-27 dla gości. Trzecia część spotkania również przebiegła pod dyktando legionistów, którzy powiększyli przewagę o kolejne 7 punktów i nie oddali prowadzenia do końca meczu.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w kolejną sobotę w Tychach. Pierwszy mecz w Warszawie 11 października na Torwarze.

Zapowiedź

Operację Awans czas zacząć!

W najbliższą sobotę koszykarze Legii rozpoczną rozgrywki sezonu 2015/16, wyjazdowym meczem z AZS-em AWF Mickiewicz-Romus Katowice. Rywale Legii to nowy zespół na koszykarskiej mapie Polski, powstały w wyniku fuzji dwóch katowickich zespołów. Jeden z nich, AZS AWF Katowice w minionych rozgrywkach wywalczył awans do I ligi. Legioniści przystąpią do meczu bez Bartka Ornocha, który w tygodniu poprzedzającym spotkanie złamał nogę. Do gry nie będzie jeszcze gotowy nowy nabytek, Tomasz Andrzejewski. Mimo to, faworytem spotkania bez wątpienia pozostają legioniści, będący faworytem do awansu do TBL. Początek meczu w hali katowickiego AWF o godzinie 18:00.