5. Robak - 0
22. Łucka - 0

Sędzia główny

Nie dali rywalowi szans

W meczu 27. kolejki 1. ligi koszykarze Legii wygrali z Astorią Bydgoszcz 109-73. Dla legionistów była to siódma z rzędu wygrana we własnej hali. Wyniki poszczególnych kwart: 28-9, 35-21, 31-24, 15-19. Kolejny mecz "Wojskowi" zagrają w przyszłą sobotę w Kłodzku.

Legioniści dominowali od samego początku i szybko objęli prowadzenie 7-0. W kolejnych minutach systematycznie powiększali przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywali już 28-9. W drugiej odsłonie meczu podopieczni Piotra Bakuna byli jeszcze skuteczniejsi - w 10 minut rzucili kolejne 35 punktów, a rywale 21. W połowie meczu nie było więc już wątpliwości, że takiej przewagi "Wojskowi" nie roztrwonią. Trzecia kwarta również przebiegła po myśli legionistów, którzy powiększyli prowadzenie o kolejne 7 punktów. Rozluźnienie wkradło się na początku ostatniej odsłony spotkania.

Przez 3 minuty gospodarze nie potrafili zdobyć kosza, ale w 35. minucie meczu, ku uciesze kilkuset kibiców, przekroczyli barierę 100 zdobytych punktów. Ostatecznie mecz skończył się wygraną legionistów 109-73.