15. C. Trybański 2
8. G. Malewski 0
10. M. Bierwagen 0
14. B. Ornoch -
Sędzia główny Janusz Kiełbiński, Marek Czernek, Arkadiusz Wojna, Komisarz: Arkadiusz Zagrodnik

Szkło rozbite w Krośnie!!! 1-0 dla Legii!

W pierwszym finałowym meczu play-off I ligi koszykówki rozegranym w Krośnie Legia Warszawa wygrała z Miastem Szkła 70-84! Wyniki poszczególnych kwart: 22-18, 17-21, 18-22, 13-23. Stan rywalizacji 1-0 dla Legii. Drugie spotkanie zostanie rozegrane już w niedzielę o godzinie 18.

Od pierwszej minuty na prowadzenie wyszli gospodarze, ale nie potrafili odskoczyć legionistom. Po 10 minutach na tablicy widniał wynik 22-18 na korzyść Miasta Szkła.

Przez większość drugiej kwarty lepiej radzili sobie krośnianie. W 15. minucie prowadzili już 32-22, ale następnie bardzo dobrze zaczęli grać goście i przed syreną na przerwę doprowadzili do remisu 39-39.

Trzecia kwarta znów zaczęła się po myśli gospodarzy, ale ich radość trwała krótko. W 25. minucie po raz pierwszy legioinści wyszli na prowadzenie 50-48. W kolejnych minutach powiększyli je nawet do 7 punktów. Przed decydującą fazą meczu było 61-57 dla Legii. Trenera Bakuna mogły jednak martwić aż 4 przewinienia Marcela Wilczka.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od 5 punktów Pisarczyka i dwóch Wyki, dzięki czemu Krosno wyszło ponownie na prowadzenie (64-61). To tylko podrażniło legionistów, którzy zabrali się odrabiania strat. Celny rzut Grzegorza Kukiełki za 3 punkty i 6 punktów Aleksandrowicza dało prowadzenie Legii 72-66. 3 minuty przed końcem prowadzenie gości podwyższył Łukasz Wilczek. Krośnianom pozostało już jedynie przerywanie meczu, ale legioniści nie mylili się z rzutów osobistych i tylko powiększali przewagę. Ostatecznie skończyło się 14-punktową różnicą!

Autor: Woytek

Zapowiedź

Rozbić szkło!

Koszykarze Legii Warszawa w ten weekend rozpoczynają walkę w finale play-off I ligi o awans do Ekstraklasy. Faworytem rywalizacji jest Miasto Szkła Krosno, które w tym sezonie przegrało tylko raz. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze odbędą się na Podkarpaciu w sobotę (7 maja) o godz. 19:00 i dzień później o godz. 18:00.

Miasto Szkła Krosno zakończyło sezon zasadniczy na 1. pozycji tabeli. W całych rozgrywkach odniosło 35 zwycięstw i zanotowało tylko jedną porażkę, a w fazie play-off nie miało żadnych problemów z wyeliminowaniem kolejno Nysy Kłodzko i GKS-u Tychy. Legia finiszowała w rozgrywkach na 3. miejscu. W play-offach pokonała Astorię Bydgoszcz (3:0) oraz faworyzowanego Sokoła Łańcut (3:1). Drużyna z Łańcuta jest jedyną, której udało się ograć Miasto Szkła. W sezonie zasadniczym triumfowała na wyjeździe 85:72.
Legioniści wygrali w półfinale dzięki znakomitej grze w obronie oraz wyrównanej i szerokiej kadrze. Każdy zawodnik, który pojawił się na parkiecie, potrafił wiele wnieść do gry zespołu. W bardzo dobrej formie rzutowej znajdują się Adam Parzych (31 punktów w ostatnim meczu) oraz Grzegorz Kukiełka. O sile defensywy stanowią Michał Aleksandrowicz, Adam Linowski i Tomasz Andrzejewski.

„Motorem napędowym” jest natomiast kapitan Łukasz Wilczek, który doskonale wie, jak wykorzystać graczy podkoszowych i zawodników wchodzących z ławki. Świadczą o tym ostatnie dobre występy Mateusza Bierwagena, Grzegorza Malewskiego oraz Andrzeja Paszkiewicza. W coraz lepszej dyspozycji znajduje się Cezary Trybański. Środkowy Legii pauzował przez kilka tygodni, ale w fazie play-off odbudowuje się z meczu na mecz.

W weekend, warszawską drużynę czeka bardzo trudne zadanie. Ekipa z Krosna dominuje w rozgrywkach I ligi i imponuje skutecznością (średnio 88,7 punktu na mecz). O jej sile w ataku decydują Dariusz Oczkowicz, Dawid Bręk, Michał Baran czy Filip Małgorzaciak. Wydaje się jednak, że Legia złapała najwyższą formę w najważniejszym momencie sezonu.

Rywalizacja z Miastem Szkła zapowiada się pasjonująco. Obie drużyny chcą wywalczyć awans, ale tylko jedna może go uzyskać. Mimo że nie mamy przewagi własnego parkietu, w Krośnie będziemy bić się o zwycięstwa. Czeka nas trudne zadanie, lecz nie mamy żadnych kompleksów. Jesteśmy bojowo nastawieni i gramy o pełną pulę. W zespole panuje maksymalna mobilizacja – powiedział trener Legii Piotr Bakun.

Sobotni mecz w hali MOSiR w Krośnie rozpocznie się o godz. 19:00, a niedzielny o godz. 18:00. Koszykarze Legii na Podkarpacie wyjadą w piątek. Dzień później mają w planach godzinny rozruch i trening rzutowy.