7. D. Braszka -
18. N. Kujon -
Sędzia główny

Zwycięstwo po twardej walce

W spotkaniu 24. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa wygrała z Pogonią Prudnik 85-75. Wyniki kwart: 17-21, 16-10, 20-16, 32-28.

Pierwsza połowa meczu z Pogonią zdecydowanie nie przebiegała tak, jak to założyli sobie legioniści. Spotkanie było bardzo wyrównane, a w 9. minucie goście wyszli nawet na pięciopunktowe prowadzenie. Dopiero w ostatniej minucie drugiej kwarty podopieczni Piotra Bakuna wyszli na prowadzenie 33-31.

W szatni legionistów nastąpiła jednak duża mobilizacja. Od początku trzeciej odsłony meczu przez trzy minuty nie pozwolili rywalom trafić do kosza i powiększyli przewagę do 10 punktów. W 25. minucie spotkania na tablicy wyników zrobiło się już 48-33, ale Pogoń rozpoczęła gonić wynik i przed ostatnią częścią meczu na tablicy wyników widniało sześciopunktowe prowadzenie "Wojskowych".

Początek czwartej kwarty ponownie był udany i osiągnięta 7-9 punktowa przewaga pozwoliła legionistom nie stracić prowadzenia do końcowej syreny. Z powodu zbyt dużej liczby fauli meczu nie dokończyli Marcel Wilczek i Łukasz Pacocha.