Statystyki meczu z Rosą

Legia mimo wygranej na tablicach 52-37, po raz kolejny nie zdołała zwyciężyć na własnym parkiecie. Nasi zawodnicy popełnili aż 16 strat, przy 8 rywali, a do tego zagrali bardzo nieskutecznie. Z gry trafiliśmy niespełna 36% rzutów, a z rzutów osobistych straciliśmy kolejnych osiem "oczek" (9/17).

Radomianie w niedzielnym meczu prowadzili przez ponad 32 minuty, w tym prawie całą drugą połowę. Wtedy właśnie, na początku trzeciej kwarty, UTH zanotowało serię 12 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 45:38. Legia połowę swoich punktów zdobyła spod kosza. Tym razem niewiele do gry wnieśli zmiennicy, zdobywający zaledwie 10 punktów. Dla porównania w Bydgoszczy, gracze z ławki dołożyli... 51 punktów.

Najdłużej w naszym zespole na parkiecie przebywali Bierwagen (35:59) oraz Aleksandrowicz (33:55). Rozgrywający - Paszkiewicz i Kwiatkowski zagrali odpowiednio 22:17 i 20:35. Krótkie występy zaliczyli "Świder" (5:36) i Ornoch (1:40), zaś Bojko i Cechniak na parkiet nie wyszli.

Nasi gracze fatalnie pudłowali z gry. Najlepiej pod tym względem prezentował się Aleksandrowicz, który trafił 5/8 z gry, w tym 3/5 za 3. Marcel Wilczek trafił 4 z 9 rzutów, Bierwagen 9 z 20. Zdecydowanie słabiej szło Kobusowi (2/9), "Kwiatkowi" (1/7) i "Czarnemu (1/6).

Legioniści największe problemy mieli z zatrzymaniem Łukasza Bonarka, który trafił 9 z 13 rzutów z gry, w tym 3/5 za 3, a także wykorzystał 8/9 rzutów wolnych.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 5-12, 18-18, 22-24, 33-29, 40-49, 50-62, 56-65, 63-73

Punkty po stratach: 5-19
Punkty spod kosza: 30-26
Punkty drugiej szansy: 18-1
Punkty po szybkim ataku: 12-5
Punkty zmienników: 10-13

Najwyższe prowadzenie: 7-16
Najwyższa seria punktowa: 9-0 (31-25) - 12-0 (38-45)