Statystyki 1. meczu ze Spójnią

Mając taką przewagę w skuteczności z gry, a także na tablicach, a ponadto mniej strat od Spójni, Legia nie mogła przegrać pierwszego meczu play-off. Legioniści wygrali walkę na tablicach 45-31, do czego na pewno przyczynił się uraz Rafała Bigusa.

Legioniści trafili 44,4% rzutów z gry, podczas gdy Spójnia niespełna 38 procent. Legioniści nie najgorzej, jak na swoje statystyki wykonywali rzuty wolne (22/28). Skuteczni w ataku byli przede wszystkim Bierwagen (9/14), Kwiatkowski (3/4), Marcel Wilczek (4/7) i Trybański (2/3). Słabiej pod tym względem szło naszym rzucającym - Aleksandrowicz spudłował wszystkich 6 rzutów z gry, "Świder" trafił tylko jeden na sześć prób, zaś "Czarny 0/3. Najlepiej na tablicach zagrali Wilczkowie - Marcel zaliczył 11 zbiórek, Łukasz 9, w tym 5 na tablicy atakowanej.

Tym razem trenerzy dali dłużej pograć Damianowi Cechniakowi, który był zmiennikiem Trybańskiego i w ciągu 19 minut zdobył 7 punktów oraz dołożył 4 zbiórki. Najdłużej na parkiecie przebywali Łukasz Wilczek (32:58) i Mateusz Bierwagen (33:11). Na parkiet tym razem nie wyszli Ornoch i Malewski, zaś poza kadrą meczową znalazł się Bartek Bojko.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 12-8, 24-15, 36-22, 41-33, 46-37, 57-45, 69-55, 85-63

Punkty po stratach: 15-2
Punkty spod kosza: 38-12
Punkty drugiej szansy: 18-10
Punkty po szybkim ataku: 19-4
Punkty zmienników: 30-8

Najwyższe prowadzenie: 23-0
Najwyższa seria punktowa: 18-0 (36-15) - 9-0 (41-35)