Koszykówka: SKK Siedlce 62-80 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa pokonała na wyjeździe SKK Siedlce. Legioniści zagrali bez kontuzjowanych Marcela Wilczka i Michała Aleksandrowicza. Było to czwarte zwycięstwo legionistów z rzędu. Legia zajmuje 3. miejsce w tabeli. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 16-22, 11-19, 12-14. Kolejny mecz Legii już w sobotę o 16:00 na Bemowie ze Spójnią Stargard. Więcej informacji w dziale Koszykówka

Przez pierwsze 10 minut spotkania było bardzo wyrównane i zakończyło się dwupunktowym prowadzeniem "Wojskowych". Druga odsłona meczu przebiegała podobnie, ale tylko do 17. minuty. Od tego momentu drużyna Piotra Bakuna zaczęła stopniowo powiększać przewagę i do szatni schodziła prowadząc 47-39. Po przerwie legioniści kontynuowali dobrą grę i przed ostatnią częścią spotkania powiększyli prowadzenie do 16 punktów. W czwartej kwarcie przewaga skoczyła nawet do 19 oczek. Ostatecznie po spokojnej końcówce Legia wygrała w Siedlcach 80-62.