Środkowy koszykarskiej Legii, Adam Linowski - fot. Bodziach

Koszykówka: Legia Warszawa 66-83 Spójnia Stargard

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym na Bemowie meczu 6. kolejki I ligi koszykówki Legia przegrali z niepokonaną w tym sezonie Spójnią Stargard 66-83. Wyniki poszczególnych kwart: 21-27, 15-20, 19-19, 11-17. Kolejny mecz legioniści rozegrają w poniedziałek, 31 października w Kołobrzegu. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Bodziacha

Goście wyszli na prowadzenie w 3. minucie meczu i nie oddali go do samego końca. Pierwsza kwarta zakończyła się 6-punktowym prowadzeniem Spójni. W drugiej części meczu zmieniło się jeszcze na niekorzyść "Wojskowych". Na przerwę goście schodzili prowadząc 47-36. Tuż po wznowieniu gry przewaga Spójni wzrosła do 15 punktów, a trzecia kwarta zakończyła się remisowo. Na początku ostatniej odsłony spotkania podopieczni Piotra Bakuna zbliżyli się do rywali na 6 punktów... ale następnie przez ponad 7 minut ani razu nie potrafili rzucić kosza. To skrzętnie wykorzystali goście i odskoczyli na 23 punkty. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną Legii 66-83.

Legia Warszawa 66-83 (21-27, 15-20, 19-19, 11-17) Spójnia Stargard
Legia: Piotr Robak 13 (1)*, Adam Linowski 12 (1), Grzegorz Kukiełka 11 (1)*, Łukasz Wilczek (k) 10 (2)*, Łukasz Pacocha 6 (1), Tomasz Andrzejewski 6*, Andrzej Paszkiewicz 4 (1), Bartłomiej Bojko 4*, Grzegorz Malewski 0, Michał Aleksandrowicz -.
trener: Piotr Bakun

Spójnia: Paweł Lewandowski 23 (3)*, Damian Janiak 18 (3)*, Karol Pytyś 14*, Marcin Dymała 11 (3)*, Hubert Pabian 9 (1)*, Wojciech Fraś 4, Maciej Raczyński 4, Paweł Śpica 0, Bartłomiej Berdzik -, Paweł Bodych -.
trener: Krzysztof Koziorowicz, as. Wiktor Grudziński

Sędziowie: Michał Kuzia, Krzysztof Krajewski, Mateusz Skorek ; Komisarz: Wiesław Nowakowski