Legia Warszawa - Sokół Łańcut - fot. Mishka / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 60-65 Sokół Łańcut

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki I ligi koszykówki Legia Warszawa przegrała na własnym parkiecie z liderem tabeli Sokołem Łańcut 60-65. Wyniki poszczególnych kwart: 16-16, 10-13, 21-15, 13-21. W tym sezonie legioniści mają na swoim koncie 5 zwycięstw i 3 porażki. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka. Kolejny mecz Legia rozegra w piątek, 11 listopada na Opolszczyźnie z Pogonią Prudnik.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Bodziacha

Najbliższy mecz na Bemowie w środę, 16 listopada o 20:00 z UTH Rosą Radom.

Spotkanie lidera I ligi z Legią było bardzo wyrównane. Przez większość meczu raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16-16. Druga część spotkania zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gości. Po przerwie Sokół wyszedł nawet na 10-punktowe prowadzenie, ale ambitnie grający legioniści w 2 minuty doprowadzili do remisu 41-41, a w kolejnych minutach odskoczyli rywalom na 5 punktów. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać do końca. Kluczowe okazało się ostatnie 5 minut, podczas których ze stanu 55-54 dla Legii zrobiło się 57-65 dla Sokoła. W ostatnich 60 sekundach legioniści zdobyli jeszcze trzy punkty, ale to było za mało by gracz z Łańcuta przegrali po raz pierwszy w tym sezonie.