HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Robert Chabelski, Piotr Bakun - fot. Woytek / Legionisci.com
Robert Chabelski, Piotr Bakun - fot. Woytek / Legionisci.com
Piątek, 7 kwietnia 2017 r. godz. 20:35

Koszykówka: Legia Warszawa 57-69 Basket Poznań

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W pierwszym spotkaniu 1. rundy play-off koszykarze Legii niespodziewanie przegrali z Basketem Poznań 57-69. Wyniki kwart: 11-14, 22-16, 19-19, 5-20. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który wygra trzy mecze. Drugie spotkanie z poznaniakami rozegrane zostanie w sobotę o 17:00 na Bemowie. Oprawę na tym meczu zaprezentują legioniści ze Śródmieścia Południowego. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Michała Wyszyńskiego



Pierwsze starcie z Legii z Basketem nie było łatwe dla ekipy Piotra Bakuna. Początek meczu był bardzo wyrównany i prowadzenie zmieniało się co kilka minut. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 14-11. Kolejna część była lepsza w wykonaniu legionistów, którzy szybko odrobili straty i do przerwy utrzymywali kilkupunktową przewagę (33-30).

Po przerwie "Wojskowi" kontynuowali powiększanie przewagi nad poznaniakami. W 35. minucie zespół ze stolicy wyszedł na 9-punktowe prowadzenie... ale Basket nie dał za wygraną i trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 19-19. Niestety ostatnia odsłona meczu była koszmarna w wykonaniu legionistów. Pierwsze trzy celne rzuty zaliczyli poznaniacy - wyszli na prowadzenie 55-52 i kontynuowali dobrą grę, a podopiecznym Piotra Bakuna zepsuły się celowniki. Przez to minutę przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 69-57 dla Basketu...

Komentarze: (14)

Zorro, 07.04.2017 20:48 - *.play-internet.pl

To jest wielkie zaskoczenie i ogromną przykrość
To stawia Legie w b.trudnej sytuacji.

see, 07.04.2017 20:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

uszy do góry- jeszcze nic straconego. Gra i walczy sie do końca.

L, 07.04.2017 21:06 - *.6

Panowie jaja do gory i nie napieprzać za 3 jak porąbani. Z głową jak doświadczeni koszykarze, a nie juniorzy!!!!!!!!!!!!

Kibic (L), 07.04.2017 22:28 - *.static.ip.netia.com.pl

Co się stało. Lagia miała wygrać, a na Młynie miał być popis opraw. Jedno i drugie nie wypaliło. "Juniorzy" z Basket Poznań, pokonali seniorów z Legii dzięki spokojnej i taktycznie dobrej grze. Nasi byli za nerwowi i nie znaleźli dzisiaj recepty na ich grę, a przecież przeciwnik gra cały czas to samo. Panie Bakun. Dzisiaj pała za prowadzenie zespołu.

Rada na sobotę., 07.04.2017 22:34 - *.static.ip.netia.com.pl

Zagrać bliżej zawodnikow Basketu i nie dawać im swobodnie rozgrywać piłki po obwodzie. I odciąc ich od dolnych podań. Oni cały czas maja ten sam sposób gry, a nasi nie umieją na to zanleźć lekarstwa. Z nimi punktowo wyniki nie były duże, zważywszy na ilość rzucanych punktów, tak z jednej i drugiej strony.

Dlaczego...., 07.04.2017 22:50 - *.static.ip.netia.com.pl

Dlaczego zapomniano o tym, że tak niedawno Basket Poznań rzutem na taśmę, w ostatnich sekundach wygrał z naszymi u nas w OSiR ?

Oby., 07.04.2017 22:56 - *.static.ip.netia.com.pl

Oby ten zimny prysznić nie przeziębił naszych zawodników. Dzisiaj było mi ich żal, kiedy jak nieporadne dzieci usiłowali "coś" grać, a przeciwnik ich punktował swoją grą.

Adam, 07.04.2017 23:02 - *.play-internet.pl

To chyba 3 z rzędu mecze u siebie przegrany z Poznaniem. Obawiałem się tego, ale trzeba po prostu grać dalej, nadal trzeba wygrać 3 mecze.

Trzy nieszcz to ęścia., 08.04.2017 00:43 - *.static.ip.netia.com.pl

Pierwsze to gra. Drugie to mała frekwencja na Młynie i brak oprawy o której było głośno przed meczem. Trzecie to popisy uczennic pana Kochanka. W dalszym cięgu robią to nierówno, nie wykańczają elementów, które usiłują pokazać. No i dynamika słabiuśka. Panie "nauczycielu". Czas się zwinąć i poszukać innego dla siebie zajęcia. Pan jest obciążeniem budżetowym dla Legii koszykówka, o ile oczywiście panu za to, o czym powyżej napisałem płacą.

Lebaid , 08.04.2017 07:08 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Pierwsze 3 kwarty jeszcze jakoś fajnie się to oglądało. Była walka ...
4 kwarta to ... ściana milczenia. Teraz może być już ty(L)ko lepiej!
PS. A czemu nikt nie pisze o kilkunastu ewidentnych błędach sędziowskich? To samo zresztą o podłach z pod samego kosza ...

Latos, 08.04.2017 07:57 - *.dynamic.chello.pl

Legia pewnie się ogarnie i przejdzie Poznań. Ale oglądając mecze przegrane np.z Radomiem czy Z Tychami czy ostatni z Poznaniem ma się wrażenie, że zespół wygląda słabo fizycznie tj. Zawodnicy tak jakby byli zmęczeni - Tychy wygładały o niebo lepiej siłowo a Poznań szybkościowo i dynamicznie. Nie wiem czy trener Bakun przygotowuje zespół na Igrzyska Olimpijskie ale zespoł się zacina jak trafi na kogoś kto przy niezlej grze i przyzwoitej skuteczności ma moc. Pozdrawiam

look, 08.04.2017 11:24 - *.dynamic.chello.pl

chłopaki z poznania graja przede wszystkim basket na pograniczu fali a sędziowie kiepsko to wyłapują chyba ich to przerosło.PZKOSZ powinien coś z tym zrobić a nie udawać greka to na prawdę zaniża poziom grania w lidze,problem jest i to spory w sędziowaniu,kiedy graja o duża stawkę.Legia dostała kubeł zimnej wody ale to są wyjadacze na parkiecie wiec przyjmą to na klatę i wyciągną wnioski.gra się do trzech zwycięstw a CHŁOPAKI to wiedzą i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Trener Bakun uspokoi się i pogoni towarzystwo do pracy a szczególnie snajperów bo tu widać,że rączka coś nie ta. DO BOJU LEGIO !!!

do napinaczy, 08.04.2017 13:37 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

czytajcie ze zrozumieniem gamonie- oprawa ma być w sobotę

cezary_1958, 08.04.2017 14:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Marzę o tym by przeszli Poznań. Potem pójdzie lepiej

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.