HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa legionistów ze Śródmieścia Południowego - fot. Mishka / Legionisci.com
Oprawa legionistów ze Śródmieścia Południowego - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 11 kwietnia 2017 r. godz. 13:00

Relacja z trybun z kosza: Bosman rozruszał całą halę!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W piątek i sobotę w hali na Bemowie koszykarze Legii rozegrali dwa pierwsze mecze w fazie play-off. Podczas pierwszego spotkania legioniści z Bródna rzucili wyzwanie pozostałym dzielnicom i osiedlom, których punkty w rywalizacji dzielnic liczone miały być podwójnie. Bródno pokazało jednak klasę i... ponownie zanotowało najlepszy wynik.

Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Bródno stawiło się w 62 osoby, zaś druga w klasyfikacji za ten mecz Ochota po pomnożeniu punktów zdołała uzyskać zaledwie 48. Wśród FC tego dnia najliczniej pojawili się fani z Raszyna (52) i Grójca (20). Przez całe spotkanie kibice prowadzili głośny doping. Po meczu "Bobicz" zrobił motywacyjną przemowę do koszykarzy, która jak się miało okazać kolejnego dnia, podziałała.



Na sobotnim meczu obu drużyn frekwencja na trybunach była mocno zbliżona do tej z piątku. Tym razem najliczniej stawili się fani ze Śródmieścia Południowego (40), którzy już kilka godzin wcześniej rozpoczęli przygotowania do montażu oprawy w ramach akcji "Ultra Dzielnica".



Choreografia zaprezentowana została na początku meczu, a składały się na nią malowana folia przedstawiająca warszawskiego cwaniaka z piłką do kosza (motyw wzorowany na logo Boston Celtics, z małą różnicą - w przeciwieństwie do gościa z Bostonu, warszawiak zamiast laski trzymał kij baseballowy) i "Śródmieście Południowe". Całość uzupełniły szarfy i folie w barwach Legii oraz transparent "Dla dobrych chłopaków, którym nie brak talentów". Następnie w legijnym młynie zaczęły powiewać malowane flagi na kiju z motywem Śródmieścia Południowego, buldoga oraz eLki w kółeczku z motywem piłki do kosza.



W czwartej kwarcie megafon od "Bobicza" przejął "Bosman" i po chwili rozruszał całą halę. Zaczęło się od głośnego "Ceeeee....", a po chwili wieloletni gniazdowy z Żylety zarzucił pieśń "Tylko Legia, ukochana Legia, dziś Warszawa czeka na zwycięstwo twe...". Jak na rozkaz, cała trybuna obok młyna wstała i zaczęła śpiewać. To jednak było mało. Bosman postanowił przespacerować się wzdłuż prostej, na której przez ostatnich kilkanaście lat na koszu znajdował się młyn, i zachęcał każdego z osobna do głośnego wspierania naszego klubu. Na koniec nie brakowało jeszcze dopingu bez koszulek, a nasi koszykarze tym razem bez najmniejszych problemów pokonali poznaniaków. W bardzo dobrych humorach po zakończeniu spotkania zaśpiewaliśmy z zawodnikami "Warszawę" i "Walczyć, trenować". Kolejne mecze legioniści rozegrają za dwa tygodnie w Poznaniu, a na Bemowo wrócą zapewne w weekend 29-30 kwietnia, kiedy rozegramy mecze półfinałowe play-off. Nikt bowiem nie bierze pod uwagę porażki Legii w choćby jednym meczu w Poznaniu.

Rywalizacja dzielnic za 1. mecz z Basketem Poznań:
- Dzielnice:
1. Bródno 62
2. Ochota 48
3. Ursus 40
Bemowo 22, Bielany 16, Tarchomin 16, Służew 6, Żoliborz 6, Mokotów 4, Wilanów 4, Gocław 2, Powiśle 2, Saska Kępa 2, Ursynów 2, Wesoła 2, Wola 2

- FC:
1. Raszyn 52
2. Grójec 20
3. Sulejówek 6
Skierniewice 4, Warka 4, Biała Podlaska 2, Siedlce 2, Tłuszcz 2, Ząbki 2.

Rywalizacja dzielnic za 2. mecz z Basketem Poznań:
- Dzielnice:
1. Śródmieście Południowe 40
2. Bródno 18
3. Ursus 16
Ochota 12, Bielany 6, Mokotów 6, Bemowo 5, Jelonki 4, Muranów 4, Białołęka 3, Ursynów 3, Wilanów 3, Włochy 2, Żoliborz 2, Okęcie 1, Tarchomin 1, Służew 1, Służewiec 1, Wesoła 1

- FC:
Raszyn 5, Konstancin 2, Włocławek 2, Łomianki 1, Skierniewice 1, Sulejówek 1.

Komentarze: (19)

Rozruszał........, 11.04.2017 14:32 - *.com.pl

Po prostu widzom z sektorów rodzinnych nie wypadało tylko siedzieć, kiedy on chodził z megafonem i skandował. Część z nich "wtórowała" Bosmanowi jak umiała.

Wielka szkoda..., 11.04.2017 14:37 - *.com.pl

Wielka szkoda, że takiego "gniazdowego" Bosmana zabrakło koszykarzom w pierwszy meczu play-off. W drugim tamci odpuścili, a nasi dzięki temu "pokazali" inną, skuteczniejszą grę. Powiedzenie, że gra się jak pozwala przeciwnik miało swoją wymowę w tym drugim spotkaniu.

pytanie (do redakcji?), 11.04.2017 15:58 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

W jakich latach Bosman był gniazdowym? W ogóle może warto byłoby napisać krótką historię, kto i kiedy był gniazdowym u nas. Osobiście jestem na stadionie od czasów Starucha, a więc siłą rzeczy wcześniejsze lata pod wzgl. gniazdowego znam tylko z opowieści, ale to ciężko usystematyzować.

Arek, 11.04.2017 18:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W sumie ciekawa sprawa. Ja pamiętam Różyka, ale też z chęcią bym poczytał jak to było wcześniej.

Tommy83, 11.04.2017 19:01 - *.dynamic.chello.pl

Ja pamietam czasy Bosmana i Alchima na L3,piekne czasy,a Różyk to inna para kaloszy:)

Piotrek, 11.04.2017 20:13 - *.v41.interkam.pl

Najstarszy (tzn. najwcześniejszy), którego pamiętam to Tulipan.

x, 11.04.2017 20:53 - *.19-1.cable.virginm.net

ja pamietam Bosmana i Tulipana w pierwszej polowie lat 90, w drugiej polowie Alchima,Maniane,Bialka,chwile byl Spiewak tez chyba. Po 2000 roku Tulipan czesto zakole od lazienkowskiej lubil rozruszac :) Obecny gniazdowy chyba jest od 2003-04r o ile pamiec nie myli

x, 11.04.2017 20:54 - *.19-1.cable.virginm.net

a no i oczywiscie Rozyk jeszcze :) druga polowa lat 90tych i gdzies tak do 2003r go pamietam

Kibic (L), 11.04.2017 21:22 - *.static.ip.netia.com.pl

Trochę Ognia trochę Miecza. Żyleta/Młyn są jak Kozacy na Siczy, a Gniazdowi to jak Koszowi, którzy przewodzą Zgromadzeniom Kozaków na Siczy.

rozbawiony, 11.04.2017 22:12 - *.centertel.pl

czy na meczach koszykarzy, kibice bluzgają na przeciwników tak jak na piłce nożnej? Pytam bo chciałbym wybrać się z dziećmi.

ted, 11.04.2017 22:14 - *.play-internet.pl

No ładnie Bosman stepował na parkiecie.

Koziolwwa, 12.04.2017 06:17 - *.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wielki szacun dla ekipy Śródmieścia Południowego za zajebistą oprawę. Jedna z najlepszych jakie były dotychczas!!!

Kibic (L) do Koziolwwa, 12.04.2017 07:34 - *.com.pl

Były lepsze. Choćby ten zrobiony przez fanów Powiśla i Legionowa. Grochów też dobrze wypadł. Ale tak, czy owak wszystkim ekipom należą się pochwały za wkład pracy w te oprawy na koszykówce.

do ted......., 12.04.2017 20:11 - *.static.ip.netia.com.pl

A gdzieś widział stepowanie ? Ja byłem, kiedy on "szalał od Żylety po sektor rodzinny i jakoś nie zauważyłem tego stepowania. Już dajcie spokój na temat "występu" Bosmana. Szkoda, że nie było go wtedy, kiedy nasi przegrali (1-y mecz play-off). Szkoda, bo może by "wpłynął" pozytywnie na grę naszych L-ek.

Kibic (L) do...rozbawionego, 13.04.2017 08:10 - *.com.pl

Bez przesady. Niech się dzieci uczą mocnych słów, bo im się to przyda później, np. w szkole i na podwórku. A w ogóle to głupie pytanie. Zobacz zdjęcia ze spotkań i zobacz ile tam jest dzieciaków z rodzicami. A jak masz obawy to nie chodź z dzieciakami na mecze. Chodź do kościoła. Tam nie używa się dosadnych zwrotów.

Do ... rozbawiony., 13.04.2017 08:29 - *.com.pl

Rodzice przychodzą na mecze z dziećmi i to zobaczysz na zdjęciach. I jakoś im to nie przeszkadza co dzieje się na Młynie.

do "rozbawiony", 13.04.2017 09:48 - *.com.pl

Jak ma być dobrze w kraju, skoro tacy jak Ty zadają takie durne pytania. Zobacz zdjęcia to odpowiedź sama się Tobie nasunie. A może chciałeś się pochwalić, że masz dzieci ?

60, 15.04.2017 20:50 - *.dynamic.chello.pl

a kto pamieta Bidule

FOREVER LEGIA, 22.04.2017 16:04 - *.play-internet.pl

Bosman,Trela,czy Sitek,to byli tzw turbokozaki w temacie prowadzenia dopingu.Natomiast Rozyk to 110% hooligans.Co wyjazd,to obity przez milicje,lub miejscowych watazkow.Wariat jakich malo w obecnych czasach.np w Czestochowie pod stadionem Wlokniarza wjechalismy w tzw M.P.K i z okrzykiem LEGIAAAAAA rozkrecil awanture w autobusie pelnym kibicow wlokniarza/widzewa.Wyjazdy z Nimi niesamowite byly,kto nie mial okazji tego przezyc,nigdy nie zrozumie tematu.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.