HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legia Warszawa - Spójnia Stargard, Grzegorz Kukiełka - fot. Woytek / Legionisci.com
Legia Warszawa - Spójnia Stargard, Grzegorz Kukiełka - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 6 maja 2017 r. godz. 20:09

Koszykówka: Spójnia Stargard 82-88 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W trzecim meczu półfinałowym play-off koszykarze Legii wygrali w Stargardzie z miejscową Spójnią 88-82. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 22-22, 13-22, 24-19. Stan rywalizacji, która toczyła się do trzech zwycięstw, 3-0 dla Legii! W finale "Wojskowi" zagrają z GTK Gliwice. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Bodziacha
Początek meczu był bardzo obiecujący w wykonaniu legionistów. Podopieczni Piotra Bakuna bardzo dobrze bronili i nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł. Przy czym sami byli skuteczni i po pięciu minutach osiągnęli sześciopunktową przewagę. Jednak następnie w poczynania Legii wkradła się nerwowość (szczególnie w obronie) i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25-23 dla gości. Druga kwarta to kontynuacja przewagi Spójni, która wyszła na minimalne prowadzenie i utrzymywała je przez kolejne minuty, ale w 16. minucie legioniści doprowadzili do stanu 33-33. Do przerwy na tablicy wyników było 47-45 dla Legii.

W szóstej minucie trzeciej kwarty Legia osiągnęła prowadzenie 60-53 i od tego momentu "Wojskowi" zaczęli regularnie wykorzystywać błędy w szeregach Spójni i odskoczyli nawet na 12 oczek. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 69-58 dla Legii.

Po trzech minutach ostatniej odsłony i celnym trafieniu Kamila Sulimy za trzy punkty przewaga Legii wzrosła do 20 oczek! Następnie jednak do odrabiania strat zabrała się Spójnia i 3 minuty przed końcem zmniejszyła stratę do 7 punktów i zrobiło się nerwowo. Gdy na zegarze do końca pozostawało półtorej minuty trener gospodarzy wziął czas. Po kolejnej minucie niedokładnej gry i dwóch niewykorzystanych atakach było 86-81 dla Legii. Następnie Łukasz Pacocha wykorzystał dwa rzuty osobiste, a gospodarze zmarnowali rzut za trzy punkty i nic złego już w tym meczu nie mogło się wydarzyć.

Całą półfinałową rywalizację wygrali 3-0 i w finale zmierzą się z drużyną GTK Gliwice, która również 3-0 pokonała Sokoła Łańcut.

Pierwsze dwa mecze odbędą się w stolicy - już teraz zapraszamy do wspierania legionistów w decydującej walce o koszykarską ekstraklasę!

Komentarze: (14)

cezary_1958, 06.05.2017 20:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gratuluję awansu do finału.

Kibic (L), 06.05.2017 20:27 - *.static.ip.netia.com.pl

Gratulacje.

Kibic (L), 06.05.2017 20:31 - *.static.ip.netia.com.pl

Zakładają wygraną w finale play-off, pytam: "I co dalej koszykarska Legio ?"

zenek, 06.05.2017 20:33 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Byłem w OSiR Bemowo jak wyjeżdżali i życzyłem im szybkiego powrotu. Wygrana była pewna. Zaoszczędzą sporo sił. Jeszcze tylko GTK Gliwice.Gramy u nas. Stawiam na 3:0.

grzegrz, 06.05.2017 21:02 - *.dynamic.chello.pl

Wielskie gratulacje.Mamy po raz trzeci finał.Zyczymy tym razem zrealizowania idei ODBUWANIA POTEDI.cZEKAMY.
Pozdrawiam szczegójnie Pana R.Podobasa-twórcę tego projektu.

olo, 06.05.2017 22:05 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Finał jak rok temu w nogę: Warszawa kontra Gliwice ;-)

Czy ...... ?, 06.05.2017 22:13 - *.static.ip.netia.com.pl

Kiedy finał play-off okaże się Legii, to nic innego jak proszki od bólu głowy na pewno się przydadzą w SK. Bo od przybytku podobno głowa boli.

Cult⚽️Legia, 07.05.2017 00:18 - *.137

✨Bravo✨

browar, 07.05.2017 00:19 - *.dynamic.mm.pl

oby nie bylo jak w przypadku lacha ze do 3 razy sztuka...

Marcin, 07.05.2017 08:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Brawo dla Koszykarzy, rozprawili się w play off z 2 demonami przeszłości z fazy zasadniczej, 3 demon wyeliminował się sam. Teraz spokój i koncentracja. Dajcie z siebie wszystko, cel jest tak blisko...

G(L)iwice, 07.05.2017 16:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jesteśmy zawsze tam.......

PLK, 07.05.2017 16:31 - *.static.ip.netia.com.pl

Teraz już nie ma przeszkody nie do przejścia, aby awans do PLK stał się faktem. Tylko, co będzie dalej po awansie.

zaUWAGA, 07.05.2017 17:57 - *.static.ip.netia.com.pl

Oglądam zdjęcia z meczy w Stargardzie Szczecińskim i co widzę........ nasza hala OSiR, a ich hala OSiR różnia się od siebie na korzyść tej drugiej. A przecież powinno być.

Niezaprzeczalny fakt., 08.05.2017 08:06 - *.com.pl

Hala na OSiR Bemowo nie jest przystosowana do meczów w PLK. Chodzi nie tylko o trybuny,ale i o tablice informacyjne, które o niebo są czytelniejsze na hali przy Torwarze. I na to trzeba zwrócić uwagę po awansie do PLK, bo nie sądzę aby nie awansowali.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.