HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Adam Linowski jest jednym z zawodników, który decyzją trenerów, po dwóch latach gry, odchodzi z koszykarskiej Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
Adam Linowski jest jednym z zawodników, który decyzją trenerów, po dwóch latach gry, odchodzi z koszykarskiej Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 09:00

Koszykówka: Legia rezygnuje z Pacochy, Linowskiego i M. Wilczka

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Znamy już nazwiska trzech zawodników, którzy 20 maja tego roku wywalczyli z koszykarską Legią awans do ekstraklasy, a w przyszłym sezonie nie będą występować w koszulce z eLką na piersi. Po rozmowach z zawodnikami, trenerzy i władze klubu podziękowały 35-letniemu rozgrywającemu Łukaszowi Pacosze, 30-letniemu środkowemu/skrzydłowemu Adamowi Linowskiemu oraz grającemu na tej samej pozycji, również 30-letniemu Marcelowi Wilczkowi. Legia na razie nie zakontraktowała żadnego nowego gracza.

Marcel Wilczek spędził w Legii niespełna trzy sezony, tyle że w każdym z nich podkoszowy miał problemy z kontuzjami, co jak można podejrzewać, miało decydujący wpływ na zakończenie współpracy. Wilczek wystąpił w barwach Legii łącznie 84 razy, zdobywając 837 punktów. O wiele częściej na pakiecie przebywał Adam Linowski, który oprócz dwóch ostatnich sezonów, reprezentował barwy naszego klubu w sezonie 2007/08 na poziomie drugiej ligi. Łącznie z eLką na piersi "Lino" wystąpił 105 razy, zdobywając 815 punktów. Linowski dość szybko znalazł nowego pracodawcę, a będzie nim beniaminek I ligi, Basket R8 Kraków. Słowo beniaminek niech nikogo nie zmyli - to zespół posiadający budżet na poziomie klubów PLK, który już teraz dysponuje składem bezkonkurencyjnym dla pozostałych zespołów z zaplecza ekstraklasy, a do tego zamierza przystąpić do rozgrywek w europejskich pucharach. Tak, takie numery w koszykówce są możliwe.

Z Legią żegna się także Łukasz Pacocha - warszawiak, będący zmiennikiem kapitana Łukasza Wilczka na pozycji numer 1, sporadycznie występujący również w roli rzucającego obrońcy. Mający niesamowity rzut za 3 "Paci" wystąpił w Legii 37 razy, notując średnio 22 minuty na parkiecie oraz 9,1 punktu i 3,5 asysty.

Sezon 2017/18 Polskiej Ligi Koszykówki rozpocznie się w weekend 30 września - 1 października.

Komentarze: (16)

MKK, 14.06.2017 09:31 - *.cws.sco.cisco.com

Nie jestem specem od koszykówki, ale czy to nie były wiodące postacie? Co tam się dzieje?

cezary_1958, 14.06.2017 09:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Będzie zmiana na lepszych koszykarzy. Z pieniędzmi, pewnie nie za dobrze. Będzie 4-5 koszykarzy wiodących, reszta będzie stanowić uzupełnienie. Skład nie będzie tak wyrównany jak w I lidze. Wpływ, też mają relacje prywatne na linii "trenerzy" zawodnicy.

marcin, 14.06.2017 10:12 - *.230

Odejście Marcela Wilczka rozumiem, bo długo był kontuzjowany w poprzednim sezonie, ale Linowski i Pacocha? Przecież to był ich czas w play-off.
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
Szkoda...

x, 14.06.2017 10:51 - *.home.aster.pl

a potem się dziwic, ze sportowcy (nieważne jaka dyscyplina) maja "motywacje" by przegrywać awans

Mg, 14.06.2017 11:07 - *.2

Łukasz Pacocha powinien zostać, trójki ładnie rzucał w finale ...

jankol, 14.06.2017 13:09 - *.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Paci byl napewno ciekawsza opcja na poz nr 1 niz L.Wilczek ktory nie ma rzutu niestety...moze chodzilo o wiek??Linek poszedl za kasa do Krakowa i moze dobrze w jego miejsce mozna sciagnac ciekawego obcokrajowca najlepiej z db rzutem. Dziwi mnie ze zostaje Robak ktory sie w plk nie sprawdzil w polpharmie(slaby fizycznie- troche jak siatkarz), a i w I lidze mial slabe mecze w ktorych nic nie wnosil niestety... ciekawe kogo chca sciagnac w ich miejsce...

3er, 14.06.2017 14:14 - *.dynamic.chello.pl

Będą jakiekolwiek transfery dające nadzieje na utrzymanie się w PLK w nadchodzącym sezonie ??

as, 14.06.2017 14:58 - *.196.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widzę, że wypowiadają się kibice piłki nożnej, bez większego pojęcia w koszykówce. Nie chce zgrywać eksperta, ale muszę przedstawić kilka faktów, mianowicie nie bez powodu Pacocha nigdy nie zaistniał w PLK, a wiek robi swoje. Różnica pomiędzy 1 ligą a PLK jest taka jak pomiędzy piłkarską ligą polską a bundesligą, bo w PLK grają amerykanie, którzy są na zupełnie innym poziomie wyszkolenia i atletyki niż Polacy, a co dopiero Polacy z 1ligi. Generalnie jak ktoś chciał zawojować PLK składem z 1ligi to szybko by się zdziwił, bo nie byłoby nawet Play offów. Jak L chce na coś liczyć to musi mieć rozgrywającego, centra i skrzydłowego z USA/zagranicy.

Bask3T(L), 14.06.2017 15:58 - *.dynamic.chello.pl

Jankol masz sto procent racji. Według mnie Pacocha to jednej z bardziej wyróżniających się zawodników w Legii. Dobrze dysponowany rzutowo, świetnie podający... In minus tylko to, że jest chyba sporo po trzydziestce, ale według mnie zdecydowanie lepiej prezentował się niż Wilczek, który może fajnie kreował grę, dużo asystował... Szkoda również M. Wilczka, chociaż jego forma i kontuzją tłumaczą decyzje władz Legii. A co do Linowskiego, to można powiedzieć, że grał dobry basket- fajnie grał na pick and roll i pod koszem też trzymał swój poziom. Cóż, trochę szkoda tych zawodników, ale Ekstraklasa to nie pierwsza liga. Legia musi się wzmacniać kadrowo. Na pewno sprowadzą ciekawych zawodników z zagranicy- dało się odczuć, że chyba R. Juć ( skaut Denver Nuggets) tutaj może coś pomóc Legii w tej kwestii. Pytanie tylko, kto jeszcze zostanie? Bo raczej szykują się spore roszady.

elche38, 14.06.2017 16:01 - *.ip.mgk.pl

Wilczek jednak nie dla Legii

wqwq, 14.06.2017 16:02 - *.dynamic.chello.pl

aha

ktps, 15.06.2017 23:45 - *.92.ipv4.supernova.orange.pl

powiem tak.....normalna rzecz ze potrzebne beda zmiany. z tego skladu utrzyma sie z 5 osob, jesli bedzie kasa....wydaje mi sie ze zostanie lukasz wilczek jako zmiennik na pozycje nr 1 chyba ze nie ma kasy. wszystko rozbija sie o kase. jak mioduski dorzuci to mozna zrobic fajny zespol. nie oczekujcie ze zostana wszyscy bo to niempozliwe. w plk jest przepis ze 2 polakow musi byc caly czas na parkiecie. wiec 5-6 graczy to polacy reszta obcokrajowcy....chyba ze nie ma kasy...minimalny budzet to 2mln zlotych jak sie ma 4-5 mln mozna bic sie o medale...a teraz pytanie co to jest dla mioduskiego 5 mln? nic....na meczach widzialem ze jankowski sie niezle zkrecil wiec powinno byc dobrze....ale mysle ze pierwszy sezon bedzie na przetarcie i zeby sie utrzymac, ale z czasem (L) powinna rosnac w sile.

Kibic (L), 16.06.2017 13:27 - *.com.pl

I ZACZĘŁO się "przemeblowanie" składu. Ciekawe czy nie będzie tak: "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Ciekawe kim zostaną zastąpieni ci trzej podstawowi zawodnicy Legii. Przecież to nie byli słabi zawodnicy. Lepiej było ich zostawić, bo ławka Legii jest krótka.

Pytanie....., 16.06.2017 13:36 - *.com.pl

Czy w Sekcji i Zarządzie koszykówki myślą, że dwoma lub trzema nowymi, ale nie musi być że lepszymi zawodnikami ZAŁATACIE ubytek tych trzech zawodników ? Oni byli zgrani z pozostałymi, a nowi będą się docierać nie wiadomo jak długo i z jakim to będzie skutkiem dla drużyny. Rezygnacja z tych zawodników to moim zdaniem błąd. Ale Wy wiecie co dla Was jest dobre, więc "róbta co chceta".

Calagan, 18.06.2017 01:17 - *.centertel.pl

Rany, ludzie, wy czasem czytacie cokolwiek o koszu, czy tylko piłka, a teraz obudziliście się, że Legia ma też sekcję kosza? Wymiana całego składu? Może ktoś się zainteresuje jak robiła to Stal Ostrów, czy Miasto Szkła po awansie? Różnica w poziomach - tak, jest, ale bez przesady. Powinni ogarnąć to tym co mają jak dojdzie ze 3-4 lepszych. Pacocha - fajny, ale 35 lat to sporo. Linowski dostał lepszą kasę i poszedł. Budżet z gumy nie jest. Grają głównie amerykanie? Co za bzdury. Średnio kluby miała po 3-4 obcokrajowców, a były takie, że nie miały żadnego. I też dały radę. Tak, obcokrajowcy będą potrzebni, ale ciężko będzie znaleźć dobrych. A to może być kluczem do utrzymania.

Odp., 19.06.2017 09:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Byl 1 klub w calej lidze co gral polskim skladem...ale mieli szubarge,matczaka,zolnierewicza,szczotke, witlinskiego czyli dobrych i nietanich obcokrajowcow. Jezeli chodzi o L to ciezko im bedzue zatrudnic dobrych zagraniczniakow bo mecze na Torwarze sporo kosztuja a i "apartamenty"dla zawodnikow do tanich w stolicy nie naleza. Powinni zaczac od hali a nie udawac ze nie ma problemu i slono placic za Torwar ktory jest slaba(mam na mysli nie naepszy komfort ogladania warszawskie druzyny juz graly na niej mecze)i droga hala jesli chodzi o basket

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.