HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Środa, 6 września 2017 r. godz. 15:16

Widomski dyrektorem wykonawczym Legii

źródło: legiakosz.com

Zarząd koszykarskiej Legii Warszawa powołał Marcina Widomskiego na stanowisko dyrektora wykonawczego. W stołecznym klubie będzie odpowiedzialny m.in. za kierowanie bieżącą działalnością, współpracę ze sponsorami, realizację strategii rozwoju oraz kontakty z Polską Ligą Koszykówki.

Marcin Widomski karierę zawodową w Polskim Związku Koszykówki rozpoczął w 2001 r. W latach 2011-12 pełnił funkcję sekretarza generalnego, a w latach 2011-14 był członkiem zarządu PZKosz. W latach 2012-15 był managerem generalnym reprezentacji Polski w koszykówce. W latach 2003-05 pracował w Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA Europe w Monachium. Z Polską Ligą Koszykówki związany od 2011 r. W latach 2011-15 był przewodniczącym rady nadzorczej PLK S.A., a od listopada 2015 r. pełnił funkcję prezesa spółki. Przez ostatnie lata, w ramach swoich obowiązków, współpracował z międzynarodową federacją koszykówki FIBA, NBA i NBA Europe. Ponadto, jest członkiem Zarządu FIBA Europe, komisji prawnej FIBA Europe oraz Board of Directors Basketball Champions League (BCL).

Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Absolwent studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. W młodości czynnie uprawiał koszykówkę w klubie AZS Lublin.

Komentarze: (11)

Kibic (L), 06.09.2017 16:25 - *.centertel.pl

Kiedy wreszcie DACIE informację n.t. biletów i karnetów. Czyli ich cen. I czy miejsca będą określane sektorami i numerami miejsc? Jak widzę teraz dla Was najważniejsze to "rozdawanie" funkcji w Sekcji Koszykówka. Ruszcie się z tym tematem, bo październik tuż, tuż.

Jakub Romanek, 07.09.2017 04:16 - *.39

no brawo Marcin powodzenia!!!!

L, 07.09.2017 08:24 - *.6

Jak za starych dobrych czasow w koszykowce Legii zaczyna sie czas dzialaczy nieudacznikow. Uklady, uklady, ukladziki...
nic dobrego z tego nie bedzie poza pusta kasa i powtorka z upadku Legii sprzed ponad dekady

Kibic L1916, 07.09.2017 10:33 - *.centertel.pl

Na zatrudnienie Qyntela Woodsa kasy nie ma a na działaczy oczywiście jest. Litości, kto wam ściągnie sponsorów i da punkty w meczu - działacz czy koszykarz z dobrym CV ?

Kibic L, 07.09.2017 11:31 - *.centertel.pl

No quźwa po przeczytaniu wywiadu z JJ szlag mnie o mało nie trafił. Pan Widomski ma się w Legii odbudować!!!. A co to? Legia to pomoc społeczna? Kupujecie grubych piłkarzy i zatrudnianie działaczy którym nie wyszło. Mam więc propozycję - zatrudnijcie moją ciotkę. Jest gruba, wredna i nic jej się w życiunie - kandydatka chyba idealna?

Marcin, 07.09.2017 13:37 - *.53

To po co w Legii jest Pan Kołowerzo? Pan Piętka? Dlaczego Prezes Chabelski jest jednocześnie asystentem trenera Bakuna? Dlaczego i tak o wszystkim i tak decyduje i jest Twarzą całej sekcji jest JJ. Przecież to jest cyrk na kółkach...

Legia1916, 07.09.2017 15:06 - *.dynamic.chello.pl

Do Marcin,
Asystentem trenera jest Miłosz Warecki. Pan Sławomir Piętka jest to "człowiek orkiestra" - przyjdź 4 godziny przed meczem i zostań 2 po meczu to się dowiesz czym się zajmuje. Robert Chabelski to legenda klubu. Co do pana Kołowerzo to nie wiem co robi. Natomiast JJ ma kasę i dlatego to on dyktuje warunki. Jest natomiast kilka innych osób które tylko udają, że coś robią. Ale to chyba w Polsce norma.

Kibic (L), 07.09.2017 20:19 - *.centertel.pl

"Wzmacniacie" krawaciarzami Legię zamiast zawodnikami. Na plus są tylko wyniki sparingów. Ale to nie to samo co gra w PLK o punkty.

Kibic (L), 07.09.2017 20:24 - *.centertel.pl

Z racji wykształcenia to on powinien być kosultantem prawniczym, a nie tym.na co go desygnowaliście.

Lolek, 07.09.2017 21:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dlaczego szukamy na sile takich osob jak P.Widomski ,ktorym nic sie wczesniej nie udawalo...Panie Jankowski to nie jest pilka nozna ,uklady nas nie interesuja NIE POTRZEBA NAM TAKIEGO PIONU ZARZADZAJACEGO. Wzmocnienia slabe a na stolki wciskacie tych z "Top listy"?

do JJ, 10.09.2017 05:04 - *.centertel.pl

Robi pan tą decyzją źle. Moż i pan ma pieniądze ALE PYTAM:"Czy aby to pańskie, czy może KTOŚ je panu dał do dyspozycji ?".

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.