HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 29 października 2017 r. godz. 17:13

Koszykówka: Legia Warszawa 78-88 GTK Gliwice

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 5. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na Torwarze z zespołem GTK Gliwice 78-88. Wyniki poszczególnych kwart: 18-19, 29-31, 15-25, 16-13. Była to szósta porażka "Wojskowych" w tym sezonie - legioniści są jedynym zespołem bez wygranej. Na Torwarze zgromadziło się około 1,5 tysiąca kibiców. Za tydzień Legia zagra na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 76 zdjęć Krzysztofa Białowąsa
Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Już pierwsze minuty pierwszej kwarty pokazały, że mecz z gliwiczanami nie będzie łatwym zadaniem. W pewnym momencie goście osiągnęli 6 punktów przewagi, ale po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 18-19 dla GTK. Druga część rozpoczęła się od mocnego uderzenia Legii, która szybko wysunęła się na 6-punktowe prowadzenie. Niestety nie udało się go długo utrzymać i wynik cały czas był na styku. Do przerwy goście prowadzili 3 punktami.

Prawdziwe rozczarowanie przeżyliśmy jednak w trzeciej odsłonie. Gdy wydawało się, że podopieczni Piotra Bakuna za moment dogonią GTK... nastąpiła katastrofalna końcówka i rywale odskoczyli na 13 punktów! W ostatniej kwarcie spokojnie utrzymywali wypracowaną przewagę, a w zespole ze stolicy szwankowała skuteczność. Na 3,5 minuty przed końcową syreną po trójce Grzegorza Kukiełki na wynik brzmiał 71-80 dla GTK i o czas poprosił szkoleniowiec z Gliwic. Niestety po chwili przerwy znowu do głosu doszli gracze w granatowych koszulkach i przewaga szybko urosła do 14 oczek. Ostatecznie mecz zakończył się dziesięciopunktowym zwycięstwem GTK.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

przeczytaj więcej o: , ,

Komentarze: (23)

J23, 29.10.2017 17:15 - *.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale oni sa slaaaabi

Gasior, 29.10.2017 17:27 - *.w90-41.abo.wanadoo.fr

Dlaczego Whilkerson nie zagral ani minuty?......

Żoliborz, 29.10.2017 17:36 - *.191

Koszykarze sięgneli dna , zero profesjonalizmu w sekcji ,amatorką śmierdzi na odległość , mieli 4 miesiące na przygotowanie drużyny do sezonu, zaś transfery robią w czasie rozgrywek , zawodników ściągają z łapanek , nie przygotowanych do sezonu

Japa, 29.10.2017 17:52 - *.74.ipv4.supernova.orange.pl

Żółty jesienny liść ... tyle by pozmienial ...

Gasior, 29.10.2017 18:04 - *.w90-41.abo.wanadoo.fr

Z calym szacunkiem, ale zaczynajac od gory....
Trener - zerowe doswiadczenie w Plk
Asystent - dopiero zaczyna cos tam z trenowaniem
Zawodnicy krajowi- zerowe, albo prawie ogranie w najwyzszej klasie rozgrywkowej - i chyba na nia troche za slabi
Obcokrajowcy - sredni - patrzac na reszte skladu nie daja 50-60 punktow na mecz minimum

To taka moja prywatna refleksja
Bedzie ciezko - wrecz bardzo sie utrzymac.
A zawitac na jeden sezon to kompletna katastrofa sportowo marketingowa dla Legii

L wolomin, 29.10.2017 18:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Pewnie IW juz jest jedną nogą w nowym klubie i dlatego nie grał...

Gasior, 29.10.2017 18:15 - *.w90-41.abo.wanadoo.fr

Obcokrajowcy Legia Warszawa - 31 pkt
Obcokrajowcy Gtk Gliwice - 63 pkt

yu, 29.10.2017 19:04 - *.warszawa.vectranet.pl

W drużynie Legii brak jest lidera.
Może Tharpe jak się wkomponuje w zespół to pociągnie grę.
Zgadzam się się, że praktycznie wszyscy w drużynie mają niewielkie bądź żadne doświadczenie w PLK. Ci co w niej grali, nie utrzymali się i znaleźli kontrakt w I lidze.

Trener Bakun zawsze podkreśla, że kluczem do wygranej jest mocna obrona. Jak wygląda nasza obrona - widać w meczach od początku sezonu. Dodatkowo akcje w ataku sprawiają wrażenie chaotycznych, spontanicznych i "na aferę". Wychodzi brak doświadczenia trenera? Z tego bierze się niska skuteczność?
Boli, że Gliwice - zespół, który w końcu przegrał z nami finał I ligi znalazł graczy, którzy robią różnicę. U nas to wszystko jakieś takie nijakie.
Nadzieję daje Mickaelson i może Tharpe.

Potrzeba zmian, bo nie wyobrażam sobie spadku po jednym, nieudanym sezonie.

mlbets, 29.10.2017 19:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przecież przyszedł nowy PG, więc Wilkerson jest na wylocie. Mała strata.

Transfery, a raczej podpisywanie kontraktów w trakcie sezonu to w koszykówce normalne. Robią to też największe europejskie drużyny.

Problemem jest budżet. Nie stać nas na dobrych obcokrajowców z chociażby średniej półki.

Nie ma co płakać. Sezon jest długi. Są jeszcze 2-3 ekipy, które też będą miały sporo problemów. Ten skład do wiosny się zmieni i to bardzo, oby na lepsze.

zorro, 29.10.2017 20:05 - *.dynamic.chello.pl

Jesteśmy fanami tego klubu.Jest cienżko.Trener może być
w dołku i zawodnicy też.Muszą sie pozbiearać,Nie ma innego wyyjścia,Uważam że potencjał jest oki,można coś ugrać.Analiz co kto daje i nowa ustawka.Nie wolno się załamawyć to jest LEGIa.....dacie rade...pozdrawiam Panie Piotrze i do roboty i.....

Mariano, 29.10.2017 20:51 - *.dynamic.chello.pl

Jest dołek i tyle. Przed awabsem grali lepiej.

look, 29.10.2017 21:07 - *.dynamic.chello.pl

moze druzynie nie lezy torwar.mam nadzieje ze na bemowie bedzie znacznie lepiej.

look, 29.10.2017 21:11 - *.dynamic.chello.pl

spokojnie kadeci wygrali pierwszy mecz wiec i drugi i pierwszy wygra zespoł wygra.

Kibic (L), 29.10.2017 22:29 - *.static.ip.netia.com.pl

Aleksandrowicz, Linowski, Sulima po ZERO pkt. Linowski, Jarmakowicz też poniżej poziomu. Dopiero nowy zaciąg coś robi. Przecież przegranie różnicą 10 pkt. to efekt braku punktów ze strony pierwszych trzech koszykarzy. Gdyby chociaż rzucili po 5 pkt. każdy z nich to wynik mógł być korzystny dla naszych. Mógł być.

Proponuję........, 29.10.2017 22:44 - *.static.ip.netia.com.pl

Proponuję, aby zamiast piosenek pasujących do Ł3, śpiewać coś na temat koszykówki i koszykarzy. Np.: "Koszykarze. Zacznijcie Grać, q..a mać".

Widziałem i słyszałem..........., 29.10.2017 22:50 - *.static.ip.netia.com.pl

Nawet Żyleta straciła wiarę odśpiewując coś w rodzaju:"... że nie muszą koszykarze wygrywać, bo i tak Żyleta jest z nimi". Po prawdzie to fanem/kibicem swojej drużyny jest się na dobre i złe. Ale dlaczego dotąd jest tylko"źle". A nawet tragicznie. To był chyba ostatni mecz, gdzie nasi mogli poszukać wygranej.

Don't giwe up, 29.10.2017 23:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Torwar jest wspaniały . Żadnych więcej obcokrajowców . Nasi Warszawscy chłopcy najmocniejsi są . Niech tylko mają te ku..iki w oczach , ten nasz stary przedrozbiorowy styl . I późniejszy . Rozjechać WSZYSTKICH następnych frajerów . Po złości , po całości , po miłości . Dla miłości (L) . Trenerze , ustawić chłopaków i bez kalkulacji . Każdego można pokonać , serio . Nie czujemy jakiejś specjalnej niechęci do Włocławka , ale pora na pierwsze zwycięstwo . Na całość . Determinacja - prosto . I bez załamki , macie wsparcie . Dalej !

grzesiek, 30.10.2017 08:03 - *.centertel.pl

Bylem wyrozumialy ale miarka sie przebrala. koszykarze po to zescie awansowali po xxxx latach do ekstraklasy zeby teraz baty zbierac od gliwic?

do Don't giwe up, 30.10.2017 08:33 - *.20

Przestań pić.

Pseudoznawca, 30.10.2017 09:50 - *.itvmedia.pl

Niestety przegraliśmy mecz, który musieliśmy wygrać. Jak słusznie zauważył Kolega Żoliborz 4 miesiące to wystarczający okres aby zbudować drużynę i ją "ogrywać" w meczach kontrolnych. Pod jednym warunkiem, jak się ma gotowy budżet. A ten jak znam życie nie jest do końca zamknięty. Stąd biorą się "spóźnione zakupy". Może trzeba zmienić trochę metodę budowania drużyny i wzorem np. ASSECO Gdynia oprzeć skład na młodych zawodnikach z Polski, a uzupełnić skład trzema, czterema graczami zza Wielkiej Wody. I bez obrazy Pana Trenera Bakuna musimy wziąć trenera z doświadczeniem w PLK, który będzie kładł nacisk na obronę, a nie tylko o tym mówił. Solą koszykówki jest gra w obronie, zaś gra obronna naszej drużyny woła o pomstę do nieba. Podstawowe błędy przy kryciu strefą, późne przekazywanie gracza atakującego, kompletna bezradność przy grze przeciwko dobrze ustawionemu pick and roll. To podstawowe grzechy naszych graczy w obronie. do tego dochodzą słabe zbiórki zarówno na bronionej jak i atakowanej tablicy. Naprawdę szkoda mi naszych chłopaków, dają z siebie wszystko, grają z wielkim sercem ale po prostu nie mają doświadczenia (nie mylić w wiekiem) w grze w PLK, a przede wszystkim PLK przewyższa ich umiejętności. Bardzo mi przykro, taka jest moim zdaniem prawda o naszej drużynie. Nie przestanę oczywiście przychodzić na mecze i dopingować naszej drużyny.

Kibic (L), 30.10.2017 13:53 - *.static.ip.netia.com.pl

SZKODA tej przegranej. Ale: PRZECIEŻ w PLK gra się na boisku o tym samym wymiarze,; obręcze kosza mają taka samą średnicę; linia rzutów za 3 pkt. jest w takiej samej odległości od kosza; poziom nie jest jakiś olśniewający. Gdyby nasi grali tak samo jak w I Lidze to na pewno ze dwa mecze byłyby wygrane. Niestety. Teraz grają przynajmniej o 25% gorzej niż w I Lidze.

Co do obrony Legii........, 30.10.2017 17:09 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie powinna ona polegać na strefie podkoszowej, ale atakowanie przeciwnika już na jego połowie. Obrona strefowa i zbiórki podkoszowe są na ocenę ndst.

Kibic (L), 31.10.2017 17:05 - *.static.ip.netia.com.pl

GTK Gliwice do PLK dostało się tylnymi drzwiami i jak widać było lepiej się przygotowało do sezonu w PLK niż nasza drużyna. Czy to nie jest zaskakujące ?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.