HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Tane Spasev, nowy trener koszykarzy Legii z Jarosławem Jankowskim - fot. Jacek Prondzynski / Legia.com
Tane Spasev, nowy trener koszykarzy Legii z Jarosławem Jankowskim - fot. Jacek Prondzynski / Legia.com
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:20

Koszykówka: Tane Spasev nowym trenerem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nowym trenerem koszykarzy Legii Warszawa został 40-letni Macedończyk, Tane Spasev. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego dziś rano Piotra Bakuna. Spasev poprowadzi wieczorny trening naszej drużyny. Urodzony w Sztipie szkoleniowiec ma za sobą pracę m.in. w polskiej lidze - w sezonie 2014/15 prowadził drugoligowe rezerwy Asseco Gdynia, a w kolejnych rozgrywkach prowadząc pierwszy zespół z Gdyni, wywalczył awans do fazy play-off.

Ostatnio był asystentem Dusko Ivanovicia w rosyjskiej drużynie Chimki Moskwa. Wcześniej pracował w zespole Krywbas Krzywy Róg, pełnił rolę asystenta w Türk Telekom Ankara oraz szkolił młodzież w Macedonii i Syrii.

przeczytaj więcej o: , ,

Komentarze: (26)

wotan, 15.11.2017 15:53 - *.static.ip.netia.com.pl

Dużo nie oczekuję ale jakby ze 3-4 zwycięstwa w sezonie zasadniczym choć były...

bee, 15.11.2017 16:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No zobaczymy czy sama zmiana trenera cos da, czy raczej potrzebne jest wzmocnienie druzyny!

jankoL, 15.11.2017 16:53 - *.185.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chyba blad ze tak dlugo czekali ze zmiana trenera... juz po meczu z Anwilem to powinno nastapic...Ciekawe czy po tych zawodnikach ktorych mamy mozemy wiecej oczekiwac...jak narazie tylko Mickerson nie rozczarowuje z zaciagu zaganicznego

Hejka, 15.11.2017 18:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to Stelmet rozpracowany ( było by dobrze ) ... Szkoda Piotra , no to teraz niech Tank prowadzi nas w górę tabeli . Przez trzy tygodnie zdąży rozpoznać w czym największy problem , problemy . Niech działa bo sytuacja okropna jest . Trudna .

mlbets, 15.11.2017 19:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wzmocnienia są potrzebne, nie ma wątpliwości.

Koniecznie trzeba wyczarować murzyna na 20 pkt per game i jakiegoś wartościowego Polaka.

No ale tak czy siak, Spasev na pewno ma warsztat żeby nawet z tego co jest zrobić drużynę, która będzie coś grała.

Kibic (L), 15.11.2017 20:30 - *.static.ip.netia.com.pl

CV nowego trenera NIE JEST IMPONUJĄCE. Na pewno zacznie pozbywać się starych zawodników, a może sam też zagra jako grający trener.

Kempi(L)o, 15.11.2017 20:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pytanie dlaczego włodarze basket Legii zbyt łatwo ulegają daremnym managerom, którzy tabunami ściagają mizernych grajków i jak widać odrzuty z kawki trenerskiej. W PLK poziom leci od lat w dół, natomiast kasa dla graczy jest nadal zbyt wysoka w porównaniu z ich umiejętnościami. Dlaczego 5 drużyna ligi Litewskiej ma roczny budżet 250-300 tys eur i bije nasza ligę na łeb ? Bo tam się da? ... a dobrzy gracze zarabiają po 2-3tys /mc a u nas ? Przyjedzie pociąg graczy i dawaj byle był ktoś z USA na pokładzie.... (niejednokrotnie gorszy od wychowanków z danego klubu). Mi(L)ego

Ding, 15.11.2017 20:46 - *.play-internet.pl

Będzie 1-9?

optymista , 15.11.2017 21:53 - *.dynamic.chello.pl

Cala Legia zawsze razem !!!! ale panowie jakies jedno zwysciestwo.....

NIE TRENER....potrzebny, ale........, 15.11.2017 22:15 - *.static.ip.netia.com.pl

Gortat, lub nawet weteran Trybański.

Hautausmaa, 16.11.2017 00:23 - *.dynamic.chello.pl

Taki trochę ulepszony Romeo Jozak. Przynajmniej jeśli chodzi o CV.

do Kempi(L)o, 16.11.2017 01:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Może dlatego, że na Litwie kosz jest sportem narodowym i jest tam całkowicie inna sytuacja pod względem szkolenia/talentów/sponsorów/kibiców itd.

Równie dobrze Litwini (bezsensownie) mogą zapytać dlaczego Legia piłkarska ma budżet większy niż cała ich piłkarska liga.

Glytter, 16.11.2017 07:23 - *.play-internet.pl

Chukwu do koszykowki !

marcin, 16.11.2017 10:01 - *.adsl.inetia.pl

Dziwię się, że na zdjęciu z nowym trenerem widnieje JJ, a nie Prezes klubu. To jest chory układ i żadne zmiany składu, czy trenera tego nie zmienią...

Kibic (L) do Jankol ......., 16.11.2017 19:28 - *.static.ip.netia.com.pl

Przy innych okazjach wiele razy pisałem, że koszykarze z I Ligi (pomimo że ci sami) nie mogą powrócić do formy z tejże ligi, grając w PLK. O zakupach tylko napomknę.

A może............, 16.11.2017 20:31 - *.static.ip.netia.com.pl

Być może to zawodnicy wyrzucili "z siodła" pana Bakuna ?

Na poważnie........., 16.11.2017 20:52 - *.static.ip.netia.com.pl

Mnie interesują pozytywne wyniki naszych. Nie interesuje mnie kto będzie trenerem. Zainwestowałem w stałą miejscówkę i wymagam od koszykarzy gry na ich miarę, a nie jej symulowanie. Jak nawet będą przegrywać to niech robią to po walce(z klasą).

Dobra myś(L), 16.11.2017 21:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

CEZARY TRYBAŃSKI do składu i ratuj nas !!

look, 17.11.2017 12:03 - *.static.chello.pl


popieram TRYBANSKI bylby sporym zagrozeniem pod koszem ,ale czy by zechcial wrocic?. jakos wlodarze go nieniewidzieli w skladzie.Trzeba umiec wykorzstac jjego dobre strony a to chyba nie bylo mocna strona trenerow i zarzadu.czekam na rezultaty nowego trenerea ale bez zmian w skladzie to pokaze kto ma lepszy warsztat trenerski obu Panow.



bu, 17.11.2017 12:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

po tym jak JJ "pożegnał" i "zagospodarował"
w Legia basket school, Czarka to wróci?

look, 17.11.2017 14:03 - *.static.chello.pl

rzeczywiscie JJ nie nalezy do ludzi ktorzy umieja sie porozumiec.jak ktos ma inne spojrzenie na pewne sprawy to poprostu zegna sie z nimi i tak to sie kreci. A wiec TRYBANSKI pewnikiem dal sobie spokoj z tematem
a szkoda bo moglby to przyniesc wymierne skutki chocby w sposobie prowadzenia i treningow w akademii,a tak polegamy na narodowej wiedzy jak szkolic mlodziez.

Hahahah, 17.11.2017 16:48 - *.play-internet.pl

Proszę was, Trybański juz w pierwszej lidze na koniec kariery nie dawał sobie rady. Z całym szacunkiem do jego osoby, ale gdzie on teraz tym bardziej do Plk. Elo yo.

Kibic (L) do look..., 17.11.2017 19:18 - *.static.ip.netia.com.pl

Czyli co ? JJ to taki mafiozo ? Nie rób z niego takiego "OLAboga". Na pewno ma kogoś nad sobą i tak samo skończy jak ci co przez niego musieli odejść z koszykarskiej Legii.

do Hahaha, 17.11.2017 19:21 - *.static.ip.netia.com.pl

O Trybańskim i Gortacie napisałem z przekory. Ale widzę, że temat chwycił. Postawił bym go jako wieżowego pod koszem przeciwników i on by sie tam przemieszczał, bo w polu podkoszowym można stać określoną ilość sekund.

cosiek, 17.11.2017 21:07 - *.dynamic.chello.pl

Pewnie nagle znajdzie sie kasa, JJ zaplaci zalegle pensje zawodnikom i cos drgnie, a moze nawet nowi sie na parkiecie pojawia, jesli sie tak stanie to wiadomo o co bylo kaman.

do ... cosiek, 18.11.2017 16:34 - *.static.ip.netia.com.pl

O jakich zaległościach nadmieniasz ? Możesz to rozwinąć ? Przecież za awansem do PLK powinny także iść pieniądze. Jeżeli szły to co, już po nich ?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.