HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Grzegorz Kukiełka w akcji podczas meczu Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański - fot. Woytek / Legionisci.com
Grzegorz Kukiełka w akcji podczas meczu Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 9 grudnia 2017 r. godz. 17:45

Koszykówka: Legia Warszawa 60-82 Polpharma Starogard Gdański

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu 10. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na Bemowie z Polpharmą Starogard Gdański 60-82. Wyniki poszczególnych kwart: 12-22, 16-23, 15-15, 17-22. Kolejny mecz podopieczni Tane Spaseva rozegrają 13 grudnia w Sopocie. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


Komentarze: (34)

Jordan, 09.12.2017 18:06 - *.dynamic.chello.pl

Krzywdę sobie zrobili tym awansem :-/

buhaj, 09.12.2017 18:53 - *.190.ipv4.supernova.orange.pl

Trzecia fota najlepsza :)

legiapro, 09.12.2017 20:21 - *.dynamic.chello.pl

Patrząc na statystki Legii, to można powiedzieć, że jest to koszykarska żenada, dno plk. Przegrana deska, osobiste ( 50 % skuteczności), za dwa 37 %, za trzy 28 %, z gry 34 %.... Z całym szacunkiem z czym do PLK ? Legia swoje, pozostałe zespoły swoje. Tylko szkoda, że wszystkie mecze przegrane. Bilans 0:10 wygląda imponująco. Ogarnijcie tę drużynę na od nowa, bo warszawa zasługuje na prawdziwą koszykówkę, a nie na "gierke chłopaczków do bicia...". Z chęcią chciałbym usłyszeć co władze legii mają do powiedzenia o obecnej sytuacji, czy będą podejmowane jakieś decyzje transferowe etc.

grzesiek, 09.12.2017 20:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl

szczerze to jestem zniesmaczony dyspozycja naszych koszykarzy. Ja rozumiem przegrać większość meczów nieznaczną różnicą, ale kutwa od każdego solidny wpier*** ehhhhhhh <zły>

Jaśko, 09.12.2017 21:01 - *.centertel.pl

Jeszcze z miesiąc temu liczyłem że to w końcu wypali ale teraz chciałbym żeby Legia nie zakończyła sezonu z kompletem porażek

Kibic (L), 09.12.2017 21:15 - *.static.ip.netia.com.pl

Powoli koszykarze Legii stają się pośmiewiskiem w PLK. O ile już nimi nie są. Jest to wina nie tylko zawodników, ale i tych co dzisiaj w garniturkach siedzieli na ławce obok zawodników.
Nowy trener jest gorszy od poprzedniego. Przynajmniej teraz.

Bakun jak Szydło....., 09.12.2017 21:21 - *.static.ip.netia.com.pl

Został odsunięty od "trenerki" z przyczyn jemu tylko wiadomych, a jednak obściskuje się po meczu z tymi, którzy powiedzieli jemu "pa". Jak widać było oni wszyscy są siebie warci.

Kibic (L), 09.12.2017 21:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Jeszcze jeden taki mecz i Tane Spasev spasuje. Legioniści zaczynają być chłopcami do bicia. Kiedy oni przestaną robić z siebie pośmiewisko ? Czy będzie tak jak było z Kmicicem, kiedy on do Wołodyjowskiego powiedział: "Kończ Waść, WSTYDU OSZCZĘDŹ". No i ten skończył.

Bula, 09.12.2017 22:14 - *.20-2.cable.virginm.net

do "Bakun jak Szydlo"
? trener Bakun ma nie przychodzic na mecze ? , ma nie witac sie z ludzmi z ktorymi pracowal ostatnie 5 lat?
Szacunek dla Bakuna ! ilu poprzednich trenerow bylo na meczach swojego Teamu?
moze Jarek pomsli ze zamiast wydawac kase na trenera trzeba bylo wydac kase na wzmocnienia ! bez tego bedzie I Liga

Bula->odpowiadam , 09.12.2017 22:42 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie pisz farmazonów. Jak koszykarze odchodzili z drużyny to im organizowano pożegnania na hali przy kibicach. Tak było ? Było. Nie wiem jak go pożegnano, ale to już jego sprawa, skoro po meczu się obściskują. Widać, że rozstali się w przyjaźni i obopólnym zrozumieniu. A na mecze niech sobie przychodzi.

BĘDZIE rekord ?, 09.12.2017 22:50 - *.static.ip.netia.com.pl

Może nasi chcą się zapisać w historii PLK jako drużyna, która zakończy w niej swoją "bytność" bez zwycięstwa ? W tym jednak widzę jakiś sens. Bo ta metoda ma sens.

L.K. - Do Bakun jak Szydło, 09.12.2017 23:02 - *.dynamic.chello.pl

Kim ty jesteś pałacu, że tak piszesz? Panu Bakunowi należy się dozgonny szacunek. Przychodząc na mecze pokazuje właśnie, źe ma Legiię w sercu. Siedział sobie skromnie na trybunie za koszem, a po meczu przywitał się ( a nie obsciskiwał) z kilkoma osobami, z którymi pracował wiele lat. Pokazał tym samym wielką klasę. Żyleta okazała.mu szacunek skandując jego nazwisko. Tak postępują normalni ludzie.

Gocław, 09.12.2017 23:19 - *.dynamic.chello.pl

Ja nie mam pretensji o porażki, pewnych spraw się nie przeskoczy, ale osobiste to tylko i wyłącznie praca.

Zostań po treningu i rzuć 100 osobistych. To nie jest trudne, tylko trzeba chcieć ;)

Bula, 09.12.2017 23:45 - *.20-2.cable.virginm.net

Farmazonem jestes TY
Jak nie wiesz jak Go pozegnano to sie nie wypowiadaj
weim jedno Facet przepracowal 5 lat w L i pomimo ze mu "podziekowano" jest dalej z druzyna ! wytykanie mu ze sie przywital jest nie na miejscu
powinien podziekowac za pozwolenie na przychodzenie na mecze druzyny ktora prowadzil 5 lat
pajac!

Do Buła-> odpowiadam, 09.12.2017 23:47 - *.dynamic.chello.pl

O czym ty mówisz? Jakie pożegnania koszykarzy ? Podaj przykład. Pozbyto się wielu i to zasłużonych dla sekcji bez żadnego pożegnania, tym bardziej w hali przy kibicach. Wspomnę choćby G. Malewskiego i P Podobasa. A sposób rozstania się z P. Romanem Podobasem to skandal. A wszystko to zaczęło się po objęciu sterów w sekcji przez JJ. Jego mocarstwowe plany i zapowiedzi o odrodzeniu potęgi brzmią pięknie na papierze i w wywiadach ale widać, że to pustosłowie. Bez kasy, fachowej wiedzy daleko sekcja nie zajedzie. Może czas uderzyć się w piersi panie JJ i zamiast zmieniać trenera czas sięgnąć głęboko do kieszeni na prawdziwe transfery albo dać sobie spokój z rządzeniem z tylnego fotela?

obserwatorPLK, 10.12.2017 02:00 - *.satfilm.com.pl

Trochę dziwi mnie tak słaba Legia w PLK, bo jednak Warszawa ogromne miasto z dużymi możliwościami, Legia wielka marka, a przecież w tej lidze nie potrzeba wielkich pieniędzy by walczyć o MP, 4-5 mln zł to pułap gdzie walczysz o finał, 8-12 mln wystarczy by zdobyć MP. Za najlepszych lat Asseco Prokom, który dotarł nawet do ćwierćfinału Euroligi miał budżet na poziomie 40-50 ml zł

Legia pro, 10.12.2017 02:30 - *.dynamic.chello.pl

Już o Bakuna zasługa jest mowa od dawna, ale jeszcze nikt nie zwrócił uwagi, że P. Bakun ma polonijne korzenie.

, 10.12.2017 08:36 - *.dynamic.chello.pl

Do Legia pro...
Co to za argument, że ma polonijne korzenie ? Każdy ma jakieś korzenie. Ważne jest co zrobił dla Legii. A zrobił awans z II ligi do ekstraklasy. A tego nie zrobił nikt przez ostatnie kilkanaście lat. Gdyby zespół był wzmocniony na miarę oczekiwań zapewne obecne wyniki byłyby inne. Notabene obecny trener na wczorajszej konferencji pomeczowej mówił o koniecznych wzmocnieniach. Ciekawe, bo o tym to nawet na tym forum pisano już na początku sezonum. Zamiast tego Zarząd sekcji trwał w przekonaniu, że I ligowym składem zawojuje PLK. Nie idzie - no to zmienimy trenera. Dalej nie idzie - czekamy na cud?

Bula, 10.12.2017 09:20 - *.20-2.cable.virginm.net

Do Legia pro
Jeszcze dodaj ze pochodzi z Bialegostoku !
Kretynie !!!

Fn, 10.12.2017 09:52 - *.static.ip.netia.com.pl

Dokładnie tak jak Kolega wyżej napisał, takim składem to cieżko cokolwiek zawojować. Gdyby trener Bakun dostał możliwości na porządne wzmocnienia i rotacje, to na pewno nie byłoby potrzeby zmieniania trenera, ale to juz wielokrotnie było tutaj odpisywane. A niestety coraz bardziej widac, ze PLK przerasta nie tylko koszykarzy z obecnego składu, ale przede wszystkim osoby na górze.

Tematy: Legia i Bakun., 10.12.2017 10:08 - *.static.ip.netia.com.pl

Niestety obrońcy jednego jak i drugiego sami powinni zauważyć jak złe kierowanie Sekcją odbija się na drużynie. A śpiewanie na koszykówce, że '"Mistrzem Polski jest Legia"', zakrawa na kpinę. To nie Ł3, tylko OSiR Bemowo lub Torwar. A tu się gra koszykówkę w wykonaniu naszych koszykarzy, a nie kopie pilkę.

Bakun jak Szydło ..... do LK, 10.12.2017 10:12 - *.static.ip.netia.com.pl

A kim ty jesteś cymbale ? Obiektywizm tobie nie w smak ? Można być kibicem, lub fanem Legii, ale nie bezgranicznie. To co napisałem to moje subiektywne uwagi, ale poparte tym co zauważyłem.

do LK....temat "pożegnania"., 10.12.2017 10:16 - *.static.ip.netia.com.pl

A czty A. Paszkiewicza nie pożegnane przed meczem Legii z drużynom z Pruszkowa ?

Legia pro, 10.12.2017 10:18 - *.play-internet.pl

Dla mnie, ludzie z kadry kierowniczej sprawiają wrażenie osób niepełnosprawnych umysłowo, bo jak inaczej nazwać te nielogiczne decyzje transferowe... Już przed sezonem wszędzie pisano, że Legia Bedzie miała sportowy problem. Tam po prostu brakowało fachowej wiedzy, więc sięgnęli po Widomskiego plus nowy trener. Choć trzeba zaznaczyć, że Bakun był tam jedynem fachowcem jakich mało. Wracaj do osoby nowego trenera, przegrał już dwa mecze i od razu powiedział, że podziekuje osobom, które nie spełniają jego sportowych oczekiwań. Brawa dla niego.Szkoda tylko, że nikt nie potrafił tego powiedzieć, gdy mieliśmy bilans 0:3-4.

L.K, 10.12.2017 11:20 - *.centertel.pl

Zdecyduj się pajacu: albo jesteś obiektywny, albo subiektywny. Chyba, że umiesz stać w dużym rozkroku a to jest groźne dla zdrowia. A z tego co napisałeś to nie jesteś kibicem Legii tylko zwykłym trollem i opisujesz to co wydawało ci się, że widziałeś. W temacie pożegnania "Czarnego"- owszem było, ale nie stało się to regułą w przypadku pozostałych koszykarzy Legii- a powinno. Reakcja kibiców(Żyleta) wskazuje wyraźnie, źe trener Bakun cieszy się ich szacunkiem.

odp. do ...LK, 10.12.2017 15:47 - *.static.ip.netia.com.pl

Obiektywny=niezależny od .... . Subiektywny=zależny od... .
Po pierwsze "Żylety" w ten temat nie mieszaj. A po drugie zwróciłem uwagę na fakt, że odwołanie P. Piotra Bakuna z funkcji trenera powinno być z klasą. Cymbałku ale tak jak wcześniej napisałem to: SUBIEKTYWNIE pożegnanie winno być oficjalne i na długiej przerwie. OBIEKTYWNIE to mi lata, czy jego relacja pomiędzy nim a Zarządem, czy tymi co siedzieli w garniturkach na ławeczce, bo on wie co robi. I na tym kończę temat.

see, 10.12.2017 16:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

trzeba ZAWODNIKÓW, którzy pociągną za sobą resztę. Potrzebny szybki zakup minimum trzech zawodników z wysokiej półki . To duzyna ma się dostosować do ZAWODNIKÓW , a nie oni do reszty drużyny.Ktos musi pociągnąć ten zepół - na razie grają kompletnie bez jaj

do Cymbałka ..LK., 10.12.2017 16:59 - *.static.ip.netia.com.pl

Cymbałku. Można być i tym i tym w zależności od tematyki.

do LK........., 10.12.2017 17:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Cymbałku. Tylko bez inwektyw. A być subiektywnym, czy obiektywnym można tylko trzeba wiedzieć w jakim kontekście. Ale to dla ciebie WYŻSZA szkoła "jazdy".

ODPOWIADAM...do...Bula......, 10.12.2017 18:15 - *.static.ip.netia.com.pl

A czy jemu bronię przychodzenia na mecz ? Nie. A witanie się z tymi, z którymi jak piszesz przepracował 5 lat to jest jego sprawa. A moją opinię możesz rozumieć jak chcesz.

hahaha, 10.12.2017 23:50 - *.dynamic.chello.pl

hahah chłopcy do bicia i tyle w temacie....tragedia

cosiek, 11.12.2017 11:17 - *.93

Jak wysłuchałem wypowiedzi T. Spaceva z konferencji po ostatnim meczu to smiech mnie ogarnął. Czy przypadkiem geniusz trenerski nie miał zmienić gry chłopaków? teraz tylko jedno rozwiązanie - wzmocnienia na każdej pozycji? To rzeczywiście coach z prawdziwego zdarzenia. Myslałem, że to jakis kozak, a jak potrafi ustawic grę tylko ze "wzmocnien" to brawo - Sztuką jest zrobic cos z niczego. ostatni mecz (po miesiącu pracy pod okiem nowego szkoleniowca) pokazał, że zawodnicy zagrali najgorszy mecz w sezonie - wszyscy jak jeden, na własnej hali - może ta światła myśl trenerska nie trafiona? A co na to włodarze klubu?

UWAGI pomeczowe..........., 11.12.2017 12:13 - *.static.ip.netia.com.pl

Pod koszem przeciwnika grali po obwodzie i ani jeden z zawodników nie mieszał w polu podkoszowym(lepiej, aby było takich dwóch). BALI się rzutów za 3pkt., pomimo że pozycji do oddania spokojnego rzutu było bez liku. ZBIÓRKI pod oboma koszami TRAGEDIA. Pod nasz kosz przeciwnik wchodził jak chciał. A co do nowego trenera, trenera Spaseva to widocznie zarąbał zawodników na treningu, bo grali zmeczeni i jakby ktoś powiązał im nodi i ręce. Nie było cwaniactwa w grze, nie było luzu. Grali BEZ KONCEPCJI. To był ich najgorszy mecz.

jankoL, 11.12.2017 14:03 - *.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A moze by tak kilku pogonic??nic na sile...jak nie chce im sie grac i przyjechali tu tylko kase zarabiac to jakie sentymenty...szkoda ze zarzad jeszcze dluzej nie czekal ze zmianami...to jakas katastrofa...
A swoja droga to ciekawe ile placa temu Tharphe'owi raczej nie duzo(prawie nie gral w ost latach przyjechal nie na 100% przygotowany) a jest to omen nomen byc moze najwazniejszy zawodnik L - w kazdej drużynie bardzo wiele zalezy od playmakera

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.