Koszykówka: Rosa Radom 94-72 Legia Warszawa

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Rosą Radom 72-94. Wyniki kwart: 18-21, 20-12, 36-16, 20-23. Legioniści ponieśli 15. porażkę z rzędu i pozostają jedynym zespołem bez wygranej w tym sezonie. W Radomiu Legię dopingowało kilkudziesięciu kibiców z Warszawy. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

W Radomiu powtórzył się scenariusz, który dobrze znamy z ostatnich spotkań. "Wojskowi" zaczęli dobrze i po pierwszej kwarcie prowadzili 21-18. Do połowy drugiej utrzymywali tę nieznaczną przewagę, ale w końcówce do ataku ruszyli gospodarze i do szatni schodzili prowadząc 5 punktami.

Trzecia kwarta to prawdziwy pogrom w wykonaniu Rosy. Gospodarze rzucili aż 36 punktów, przy zaledwie 16 oczkach legionistów. Tym samym nie pozostawili złudzeń, do kogo trafią w środę dwa punkty. W ostatnich dziesięciu minutach trwała już zwykła wymiana ciosów - kwarta zakończyła się wynikiem 23-20 dla Legii.