HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legia Warszawa - Anwil Włocławek - fot. Woytek / Legionisci.com
Legia Warszawa - Anwil Włocławek - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 18 stycznia 2018 r. godz. 20:51

Koszykówka: Legia Warszawa 60-95 Anwil Włocławek

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W rozegranym awansem meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia przegrała we własnej hali z Anwilem Włocławek 60-95. Wyniki kwart: 30-22, 10-19, 5-24, 15-30. Kolejny mecz na Bemowie podopieczni Tane Spaseva zagrają 27 stycznia ze Startem Lublin.
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Kamila Marciniaka
Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Michała Wyszyńskiego

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


Komentarze: (31)

kibic (L)Kosz, 18.01.2018 20:58 - *.242

Proponuję zmienić przepisy! grajmy tylko 1 kwartę - będziemy wygrywać. Nie łudziłem się o wynik końcowy ale przynajmniej są jakieś promyki nadziei.

grzesiek, 18.01.2018 21:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Potwierdzam, chociaż w sporcie zdarzają się cuda, ale Anwil to za wysoki poziom jeszcze. Powalczymy ze Startem Lublin :)

Jacek, 18.01.2018 21:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

No cóż po transferach niewiele się zmieniło, a okienko zamknięte. Kiedy trenerem był Piotr Bakun Legia rzuciła 66 punktów na trudnym terenie gospodarzy i przegrała tylko 6 punktami więcej niż dzisiaj trener Spasev. Czy warto było wydawać duże pieniądze na nowe transfery i super stratega trenera? Szczególnie super prezentuje się nowy nabytek Andrejs Šeļakovs :) Ciekawe kto miał taki fajny pomysł żeby go sprowadzić i za ile? :) Ten skład musi grac do końca, życzę powodzenia i wytrwałości polskim zawodnikom.

Obserwator, 18.01.2018 21:16 - *.242

!00 % racji Jacku. Tak się dzieje gdy klubem zarządza spec od budowlanki, który nie wie dokąd ma bliżej - do koszykówki czy piłki nożnej ( tam jest kasa ). Winą obarcza wszystkich dookoła a swoich baboli nie widzi. Otoczył się podpowiadaczami bez wiedzy i pojęcia i myśli, że tak daleko zajedzie. A'propos jak tam na Florydzie ?

Pogrom, 18.01.2018 21:35 - *.static.ip.netia.com.pl

To nie była porażka. To był pogrom.

Bula, 18.01.2018 21:49 - *.20-2.cable.virginm.net

Jak to powiedziel Trener dupowłaz Spasev , po "WYGRANYM" meczu :
"congratulations for Jarek Jankowski he must be very happy"!!! ja bym jeszcze dodał "proud" !!!
koparki sprzedawać a nie za sport sie brać ! kasa nie wystarczy Panie JJ trzeba jeszcze wiedzieć kiedy i na co ja wydać

Legia fun ta dam, 18.01.2018 21:57 - *.dynamic.chello.pl

Żenada do kwadratu. Jak można rzucić w drugiej połowie tylko 20 pkt. ? Śmiech na sali, jak patrzyłem jak "polski skład Legii" próbował nieudolnie cokolwiek zrobić.

czytam, 18.01.2018 22:59 - *.static.ip.netia.com.pl

Czytam i oczom nie wierzę, jeździcie po gościu, który budował kosza na Legii od podstaw? Przecież ta sekcja się odrodziła dzięki jego pieniądzom. Nie wiem czy wszystkie jego decyzje są słuszne, ale na litość boską, szacunku trochę

(M), 18.01.2018 23:22 - *.centertel.pl

Jaki limit porażek ma trenerek Spasev??? To już 9 -ta porażka tego pana po tylu wzmocnieniach. Pan Bakun miał osiem porażek bez wzmocnień!!! Na co jeszcze czekamy?

do , 18.01.2018 23:32 - *.20-2.cable.virginm.net

"od podstaw" ? "za jego pieniadze"? Boże jakiś ty naiwny , JJ to bussinesman nie zapominaj o tym ! jest Legionista kibolem tego mu nikt nie odbiera, ale przede wszystkim jest bussinesmanem!!! bardzo dobrym ale ch...... "prezesem" sportowego klubu, błędy jakie popełnia sa ksiażkowe
opinie sa takie bo nam zależy aby nie zmarnować awansu, była by to katastrofa

SŁAWEK(L), 18.01.2018 23:35 - *.play-internet.pl

1 połowa była bardzo ciekawa i wyrównana, w 3 kwarcie niemoc Legii w ataku i trzeba to przyznać świetna gra Anwilu, spieli się w obronie i wyprowadzali szybkie ataki. I było po meczu, w 4 kwarcie Anwil już na luzie robił co chciał. Wyszło też jak Legia ma krótką ławkę na ekstraklasę. Wynik zdecydowanie za wysoki. Miejmy nadzieję, że z meczu na mecz będą nasi grać lepiej, skład musi się zgrywać. Najważniejszy jest teraz mecz z Lublinem, potem w Gliwicach. Jak wygrają to można się bić o utrzymanie.

x, 19.01.2018 00:09 - *.90

zlikwidujcie te porażkę, bo ta ekipa to nie drużyna, to chodzacy kabaret

Oczko, 19.01.2018 00:20 - *.nwrknj.fios.verizon.net

A gdzie Ewka ??? Nie na kosza bez niej :(

Punkty, 19.01.2018 03:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To ze Startem mecz za sześc punktów ... Kurcze , trzeba punktować teraz już .

Kibic L, 19.01.2018 07:39 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Po co to było pchać się na siłę do najwyższej klasy rozrywkowej? Legia to jest marka która zobowiązuje. Jest za słaba kadrowo a i organizacyjnie nie za mocna. Teraz wszyscy po nas jadą jak po łysej kobyle. Tak samo i siatkarze, sekcja o takich tradycjach rozgrywa mecze często w jakiś oborach w miejscowościach których trudno doszukać się na mapie. Czy to przystoi takiej marce?

tutu, 19.01.2018 08:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

czytam-czytam i nie wierzę prezes Jankowski budował od początku koszykarską Legię? JJ wspierał jako sponsor sekcję .którą kto inny zarzadzał i wydawał Jego ( a nie Waryńskiego?) pieniądze tak jak i pieniądze innych sponsorów np.Bemowa (czy to Bemowo budowało za własne koszykarską Legię?Jak pamiętam było też wsparcie kibiców w akcji nie skąp grosza na kosza.JJ postanowił zrobić karierę w Legii i zrobił .Ze sponsora stał się członkiem zarządu całej Legii,taka typowa kariera wyciąć wszystkich i zajćź ich miejsce
Z całym szacunkiem "czytam" są zasługi (to że wsparł Legię na poziomie 2 ligi,awaansował do PLK,są też winy czyli sposób zarządzania sekcją jako jedynowładca.Jeżeli ten blamaż i wstyd to nie zasługa prezesa Jankowskiego tzn za o wszystko odpowiada prezes (na papierze) Chabelski .To ze spadniemy to 90% (oby nie) ale czy utrzyma się sekcja?I pytanie na koniec dlaczego nie zakntraktowano tych 4 zawodników o klasę lepszych ?
Kasa czy atmosfera?

Do czytam, 19.01.2018 09:05 - *.centertel.pl

Od podstaw to Legię tworzyli "Zieloni Kanonierzy" min. z p. Romanem Podobasem. Nikt nie odbiera zasług JJ przy awansach z kolejnych klas rozrywkowych aż do PLK. Krytyka dotyczy polityki transferowej i ruchów kadrowych na obecnym poziomie rozrywkowym. Większość komentujących przyznaje, że kadra L_kosz jest za słaba na ekstraklasę. A kto do tego doprowadził? Czy JJ i jego obecna ekipa ma wystarczające umiejętności managerskie i organizacyjne oraz możliwości finansowe na PLK ? Ja twierdzę, że nie. Za transfery jest odpowidzialny tylko i wyłącznie JJ bo to on wybrał i prowadził "negocjacje" z zawodnikami. Zaklinanie rzeczywistości i opowiadanie bajek, że odpowiada za to poprzedni trener jest nieprawdą. Można wysnuć wniosek, że dla JJ kosz był trampoliną do wejścia na salony (czytaj - zarząd piłkarskiej Legii). Facet stoi okrakiem pomiędzy dwoma sekcjami i ma się świetnie. Pewnie liczy na utrzymanie L_kosz kosztem Czarnych Słupsk. (Oby). Powtarzam raz jeszcze, żadne i niczyje zasługi z lat poprzednich nie pozwolą Legii na utrzymanie się w PLK gdy u Jej steru stać będzie człowiek popełniający takie kardynalne błędy. Jestem przekonany, że JJ jest wielkim kibicem Legii i leży mu na sercu Jej dobro ale dobre chęci to za mało, trochę wiedzy by się zdało.

Jacek, 19.01.2018 09:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wieloletni kibice koszykarskiej Legii wiedzą ze Legię odbudowywali Zieloni Kanonierzy w których działali między innym: Chabelski, Piętka, Podobas i kilku młodych Fanów koszykówki i Legii. Kluczowym momentem było zatrudnienie trenera Piotra Bakuna, który był w stanie wytrzymać presje walki o awans. Pan Jankowski pomógł sekcji od strony finansowej, najpierw jako sponsor Waryński a potem zajmował się pozyskiwaniem pieniędzy dla sekcji.I wszystko działało na tyle sprawnie że osiągnięto awans do PLK. Niestety teraz Pan Jankowski zapragnął zarządzać samodzielnie sekcją, eliminując ludzi, którzy na baskecie się znają i maja do tego serce. Smutna prawda jest taka, że jego rządy doprowadzają Legię na samo dno sportowe i pewnie też finansowe skoro tyle transferów i żadnego z tego pożytku.

Freddy, 19.01.2018 12:19 - *.dynamic.chello.pl

ciekawostka. http://polskikosz.pl/legia-wspiera-lige-95-tys-zlotych-licencje/

Jacek, 19.01.2018 14:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Odnośnie linka do artykułu, który umieścił Freddy jest jasne, że JJ od samego początku miał kasę na zawodników, a chciał udupić trenera Bakuna nie dając większej kasy na transfery, które chciał. Zwyczajnie JJ chciał się Go pozbyć. 30 tyś. za licencje Andrejs Šeļakovs to jakaś kpina. Odejście trenera Bakuna nic nie zmieniło a kosztowało klub dodatkowo 100 tyś. Panie JJ gratuluję beznadziejnych decyzji , może uda się Panu znaleźć światełku w ciemnym tunelu do którego obecnie doprowadził pan Legię. Zapraszam wszystkich do przeczytania artykułu. Link w komentarzu Freddy.

Kibic (L), 19.01.2018 15:33 - *.static.ip.netia.com.pl

Dopóki Anwil grał łagodną koszykówkę, naszym szło. Później Anwil przyspieszył i skończyła się zabawa. Sądziłem, ze przegramy róznicą max.15-18 punktami. Ale to co sie stało w 3 QT z naszymi to był szok. A do 4 QT nasi podeszli już rozbici po pogromie w 3 QT. Włocławianie pokazali jak powinno grać się po obwodzie i pod koszem. Cudu sie nie spodziewałem, ale nie spodziewałem sie że tak sromotnie nasi przegrają u siebie.

Do tych od historii Sekcji Koszykarskej...Kibic (L), 19.01.2018 15:40 - *.static.ip.netia.com.pl

Wy się raczej skoncentrujcie na teraźniejszości. Co byście nie pisali o tym jak powinno się prowadzić Sekcję to oni i tak maja swój punkt widzenie i to co myslicie maja w 4rech literach. Po meczu jak zwkle TRYSKAJĄ dobrym humorem, zamiast SPALIC sie ze wstydu. Żal mi tylko koszykarzy, bo oni w tej chwili grają rolę "chłopcow do bicia".

WYNIK z 3QT i 4QT 20:54, 19.01.2018 15:57 - *.static.ip.netia.com.pl

20:54 to wynik ostatnich QT tj. 3 i 4. On mówi wszystko.

L, 19.01.2018 16:44 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Transfery Selakovsa , Tharpha to jakies ŻARTY!!! Bilbao przyjechal z kontuzją a klub go cały czas utrzymuje,leczy +licencjatylko niewiem po co??podobno to tylko był bardzo przecietny grajek na PLK przez jakies dziwne decyzje stracimy ekstraklase o ktora tak długo walczylismy, czy tylko ja na to nie mogę patrzeć???!!! Żaden klub w ekstaklasie nie zrobił tyle baboli co L. Co to ma byc

NIE ......, 19.01.2018 17:07 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie kopie się leżącego. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach to możliwe. W moich, jak się ludzie bili na pięści to używanie nóg uwarzano za frajerstwo. Teraz w dobie oglądanych sztuk walk jest inaczej. Co by sie pisało nt. koszykarzy to obawiam się, że to nic nie da. Góra nie widzi problemu, a sami zawodnicy na 99% mają przykazane, aby nie paplać.

??????, 19.01.2018 18:34 - *.static.ip.netia.com.pl

A co się dzieje z Grzegorzem Kukiełką ? To zawodnik może nie rzucający się w oczy, ale waleczny, nie bojący się gry w kontakcie. Rzucać do kosza piłkę też potrafiący.
No i przy okazji. Łukasz Wilczek nareszcie zaczął grać. To jego już drugi mecz, gdzie pokazał waleczność.

do Jacek, 19.01.2018 20:38 - *.dynamic.chello.pl

Chyba duzo prawdy jest w tym co mowisz. Raczej trener Bakun nie bardzo pasował JJ, chocby fakt ze byl juz epizod jak go zmienił na trenera Spychałe, ktory mial zrobic awans do ekstraklasy i w trakcie sezonu po kilku porazkach wrocono do opcji z trenerem Bakunem. Co by nie mowic uratowal wtedy sezon i w zasadzie był o krok od awansu, ktory zrobił w kolejnym sezonie. To ze trener Bakun zostal jako głowny trener L w PLK to raczej nie bylo na reke JJ co zreszta pokazał po 8 meczach zwalniajac go nie tylko z sekcji ale z klubu. Przyszedl trener Spasev, ktory miał odmienic L. Nie zrobil nic nowego/lepszego z bylym skladem, ale zrobil roszady, ktore niestety tez nic nie daly i raczej nic nie dadza. Ps. a co gry L w niektorych kwartach w dwoch ostatnich meczach to nasuwa sie tylko jeden wniosek - gra sie tak jak przeciwnik pozwala. Z Czarnymi mimo wszystko frajersko stracili wysoka przewage :-(

Ciekawy reakcji - Kibic (L), 19.01.2018 22:04 - *.static.ip.netia.com.pl

Ciekawe jak "szefostwo| Sekcji Koszykówki zareaguje, kiedy sponsorzy po takich wynikach powiedzą Sekcji Koszykówki "pa-pa" ? I tak a cierpliwi.

Look, 22.01.2018 15:02 - *.static.chello.pl

Po przeczytaniu wpisow stwierdzam ze wielu kibicow ma racje.bledy zarzadzania JJ jak na dloni sa widoczne.ciekawe kto nastepny odpadnie z polskiej ekipy?skoro Legia szuka zawodnikow do rotacji.A trener Bakun to facet ktory nie da sobie w kasze dmuchac i pewnie sie popsztykali z JJ.No i wdzechwladny JJ wylal trenera.Ciekawe czemu nie dal zmienic skladu trenerowi Bakunowi?.A ulega sugestii nowego trenera.Jak zwykle rozgrywki personalne.Oby LEGIA nie spadla.

mlbets, 23.01.2018 15:19 - *.centertel.pl

Już dajcie spokój z tym Bakunem. Dobry trener ale na 2-3 lige a nie na PLK. Nawet gdyby dać mu połowe składu Stelmetu to i tak by pewnie Legia grała gówno.

Tu nie chodzi o wyniki, ale o styl gry, zagrywki, obrone. To wszystko pod Spasevem poprawiło się znacznie.

do mlbets, 24.01.2018 10:37 - *.92

To pod wodzą trenera Bakuna awansowała do 1 ligi a potem do ekstraklasy. to pod wodza tego trenera była drużyną najlepiej broniącą w poszczególnych ligach. A pod Spasevem co sie poprawiło? Zrobił zmiany w składzie a a na swoim koncie ma tylko jedna wygrana (fuksem) z osłabionymi czarnymi, w której z ogromną przewage roztrwonili. Ja sie bardziej zastanawiam na dtym do kiedy trener Spasev bedzie firmował swoim nazwiskiem ten blamaż?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.