HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Hunter Mickelson - fot. Woytek / Legionisci.com
Hunter Mickelson - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 27 stycznia 2018 r. godz. 19:54

Koszykówka: Legia Warszawa 71-83 Start Lublin

Redakcja, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W meczu 18. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Startem Lublin 71-83. Wyniki kwart: 22-18, 12-13, 21-21, 16-31. Chociaż legioniści byli równorzędną drużyną, a wielokrotnie prowadzili, w samej końcówce stracili mnóstwo punktów i po raz kolejny musieli uznać wyższość rywala. Następny mecz podopieczni Tane Spaseva zagrają za tydzień w Ostrowie Wielkopolskim. Więcej informacji o znajdziecie w dziale Koszykówka
Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego







przeczytaj więcej o: , ,

Komentarze: (33)

grzesiek, 27.01.2018 20:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Obejrzałem. Świetnie czarnoskórzy u nas grali. Nasi trochę kiepsko. Były momenty fajnej gry, dobrze to wróży :)

Jacek, 27.01.2018 20:04 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dodatkowe 100 tyś na licencje dla nowych (wzmocnień) zawodników i ich pensje doprowadziły do straty 2 punktów więcej niż w pierwszej kolejce gdy trenerem był Piotr Bakun. Trener Spasev jest tylko minimalnie gorszy od trenera Bakuna, a to rokuje dobrze na przyszłość. hihi

FrankL, 27.01.2018 20:40 - *.dynamic.chello.pl

@Jacek
100 tysięcy, widzi różnicę ?

Kamil, 27.01.2018 21:08 - *.dynamic.chello.pl

Pytanie do ekspertów: czy jeśli Czarni Słupsk wycofają się z PLK to czy będzie to oznaczać że Legia już się utrzyma?

ludzik, 27.01.2018 21:17 - *.centertel.pl

Bebny wg mnie troche za głośno.
I starsznie denerwuja ludzie ktorzy przychodza na mecze sobie posiedziec i zajmuja miejsce tym ktorzy by chcieli dopingowac. Dzisiaj znowu siedzieli przy samym bebnie zamiast spiewac to sobie scinki papierkow wrzucali na beben i sie cieszyli jak one podskakuja.... nosz kur... ale dumnie koszulke zalozy z napisem "sekcyjni fanatycy". Przynajmniej fejm na pejsbuku bedzie.

Do Ludzik, 27.01.2018 21:26 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Wyluzuj pompona bo Sekcyjni akurat zapierdzieja i śpiewają na każdym meczu, a to że przy okazji się wygłupiają swiadczy o ich zajebistym poczuciu humoru haha :)

Do kamil, 27.01.2018 21:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Trzeba poczekać na oficjalne stanowisko związku. Czarni się juz wycofali teraz pytanie czy ich wyniki zostaną anulowane czy beda walkowery. Mi sie coś obilo o uszy ze liga ma zostać powiększona do 18 ekip co by oznaczało ze przy wycofaniu czarnych i spadku ostatniej ekipy z plk z 1 ligi awansowały by 3 ekipy. Strasznie to zagmatwane czekamy na decyzję związku bo to chyba jedyny ratunek dla Legii. Szkoda bo 35 minut dobrej gry poszło dziś na marne.

mlbets , 27.01.2018 21:36 - *.centertel.pl

Tu nie ma żadnych decyzji związku. Jest regulamin rozgrywek i on tu obowiązuje.

Zgodnie z regulaminem drużyna, która w czasie rozgrywek się wycofa, bez względu na ilość punktów, zostaje przeniesiona na ostatnie miejsce w tabeli. Dalej w tym samym regulaminie jest napisane, że ostatnia drużyna i tylko ona spada do niższej klasy rozgrywkowej.

Co do wyników Czarnych, zgodnie z tym samym regulaminem, rozegrali wystarczającą ilość spotkań żeby dotychczasowe ich wyniki pozostawić, tak jak zostały rozegrane na boisku, a wszystkie nierozegrane mecze rozliczyć jako walkower dla przeciwnika.

Adam, 27.01.2018 21:36 - *.ctc-energia.com

Nie spaść wygrywając jeden mecz to też sztuka.

Może...., 27.01.2018 21:49 - *.static.ip.netia.com.pl

A może niech nasi po rozgrywkach w PLK, wrócą do I ligi. Bo po ich grach to jest pewne.Tam chociaż byli przeciwnicy do pokonania. To co nasi pokazują to jest KOMPROMITACJA na całego. I nie ma co im kadzić i śpiewać, że nic się nie stało. Nie tego oczekiwaliśmy w PLK od naszych zuchów.

do Grzesiek...., 27.01.2018 21:54 - *.static.ip.netia.com.pl

Co Ty fajnego zauważyłeś ? Co do wróżenia to gra naszych to KPINA i OLEWANIE Fanów i Kibiców.

RatBoyz, 27.01.2018 21:57 - *.centertel.pl

Wstyd. Paskudne,

Kibic (L), 27.01.2018 21:58 - *.static.ip.netia.com.pl

Kibic (L), ale nie fanatyk. Grę naszych scharakteryzować można tak: Starają się jak mogą, a jak nie mogą to też się starają.

Byli równorzędną drużyną.....?, 27.01.2018 22:05 - *.static.ip.netia.com.pl

Równorzędna drużyna dla Startu Lublin ? Tak się TYLKO wydawało. Byli jak opona bezdętkowa, z której powoli uchodziło powietrze. Pod koniec IV QT to był już flak i jechano na feldze.

mlbets, 27.01.2018 22:27 - *.centertel.pl

Nie zgodzę się. Byli bardzo równorzędnym przeciwnikiem, a wręcz długimi momentami byli lepsi. Niestety po tej przerwie dla gości na 4 minuty przed końcem, gdy prowadziliśmy 2 pkt, zdarzyło się to, co zdarzyć się może, czyli dostaliśmy run 6-7 pkt i już potem nie Start był zbyt dobry żeby sobie to wyrwać.

jankoL, 27.01.2018 22:36 - *.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dalej placimy frycowe za gre w ekstraklasie ,musimy uczyc sie tej ligi nadal(podobnie jak nasz dzisiejszy rywal tez mieli sezony co wygrywali tylko 4mecze w calym sez.). Wydaje mi sie jak ogladalem ten mecz ze idzie to w dobrym kierunku, Bakun nie mial pomyslu na ekstraklase -niestety...a Spasev nawet wprowadzajac do zespolu Kolodzieja ktory ma potencjal pokazal ze ma pomysl i nie patrzy slepo na zawodn z I ligi jak to bylo u w/w coacha i wygladalo jak walenie glowa w mur... jak mamy skutecznie walczyc w ekstraklasie to musimy niektorym powiedziec grzecznie dziekuje i zastapic ich lepszymi takie sa realia

kowaL, 27.01.2018 23:11 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

serial hańby trwa...

Yu, 27.01.2018 23:11 - *.warszawa.vectranet.pl

No ciągnie sie ta nauka w nieskończoność. Gdyby niewycofanie Czarnych, byłby pewny spadek.
Jak to jest, że GTK Gliwice, z którym Legia wygrała finał o wejście do PLK dosyć szybko opanował poruszanie się po PLK?
Mądrzejsi włodarze? A w zasadzie może mieli mniej skrupułów i dostosowali skład polskich zawodników do realiów koszykarskiej ekstraklasy. U nas dano pograć zwycięzcom I ligi i mamy to co mamy. Punktują głównie Amerykanie a nasi stanowią tło.

Kacper, 27.01.2018 23:15 - *.dynamic.chello.pl

hehe dzisiaj byl kurs 2.85 w fortunie ze Legia wygra pierwsza kwarte i wygrala :D dobre numery odchodza :), juz nie pierwszy raz ;) , a Start przegral ,pierwszy raz od kilku meczy dziwne :D

Kiki, 27.01.2018 23:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czyli wycofanie czarnych oznacza że w tym sezonie nikt nie spadnie z plk?(poza czarnymi oczywiście,)

Phoenix(L)k, 27.01.2018 23:56 - *.dynamic.chello.pl

mam nadzieję, że się utrzymamy po grze...

Parafrazując
"Utrzymanie przy stole..."

Cult, 28.01.2018 01:40 - *.dab.02.net

Niepatrzeć!na innych tylko!budować dalej drużyne,zmienić trenera!

do wszyskich a zwłascza - mlbets, 28.01.2018 02:19 - *.dynamic.chello.pl

liczebniki policzalne - liczba, niepoliczalne - ilość. punkty i spotkania da się policzyć.Szanujmy język polski, proszę.

kibil (L) kosz, 28.01.2018 03:06 - *.dynamic.chello.pl

Spasew po każdej akcji (udanej czy nie) patrzy z uwielbieniem w oblicze JJ. To pachnie takim wazeliniarstwem i lanserką, że aż boli na to patrzeć z trybun. Co to k... jest ? Jego show z rzucaniem marynarką i wrzaskami kiedy drużyna gra na remis a apatia i brak reakcji w IV kwarcie gdy przegrywamy jest żenujące. To jest pajac a nie trener!!!

Ewelina, 28.01.2018 09:51 - *.play-internet.pl

Czy tylko ja mam wrażenie, że sędziowie kolejny raz pilnują aby naszym rywalom nie stała się krzywda? Popatrzmy na czwartą, decydującą kwartę. Legia ma już na koncie 5 fauli, czyli każdy kolejny jest karany rzutami osobistymi gdy po stronie rywali odgwizdany został w tym momencie .... jeden faul. Dodatkowo w samej ostatniej kwarcie kilka ataków Legii zostało przerwanych gwizdkiem i odgwizdano faule ofensywne. Po stronie rywali żaden atak nie został przerwany z powodu faulu w ofensywie. Grały dwie równorzędne drużyny, wynik przez trzy kwarty oscylował wokół remisu. Trudno mi pogodzić się z takim sędziowaniem.

Kibic (L) do mlbets, 28.01.2018 09:54 - *.static.ip.netia.com.pl

Byli w/g Ciebie RÓWNORZĘDNI, a nawet LEPSI. Po KOŃCOWYM wyniku tego nie widać, bo tu SIĘ LICZY SKUTECZNOŚĆ, a NIE OPTYKA. Można mieć przewagę w polu (np. w piłce nożnej) i nie wygrać.

Prośba........., 28.01.2018 10:20 - *.static.ip.netia.com.pl

Podajcie kto, ile zdobył punktów. Sam opis meczu jest denny. Dlatego lepiej podawajcie STATYSTYKI z meczów.

Kristof, 28.01.2018 12:43 - *.centertel.pl

Podobno na meczu byli scouci Chicago Bulls, widzą wśród legionistów następce Michaela Jordana !

Do Eweliny, 28.01.2018 17:44 - *.static.ip.netia.com.pl

W PLK trzeba UMIEĆ nawet faulować. A Spaseva PSIM OBOWIĄZKIEM jest UPRZEDZAĆ zawodników o ilości fauli.

Falenica, 28.01.2018 18:24 - *.play-internet.pl

Jedynie dopig i oprawa byly ok

Przepisy i regulamin , 28.01.2018 20:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cieszę się , że chyba się utrzymamy . Współczuję Czarnym Słupsk , Biedroń to frajer , który im nie pomógł . Ale my (L) przetrwaliśmy , mam nadzieję . Uważam , że mimo naszej radości , regulamin powinien być inny : powinna być punktacja - 2 pkt. za zwycięstwo (albo trzy) , punkt za remis i zero punktów za porażkę . Bardzo , bardzo mnie wkurza , że za porażkę dostaje się punkt . Tak mnie to wkurza , że ... uuuu ! I wkurza mnie , że nie ma remisów . Remisy powinny być . Spadać powinny dwie drużyny , a nie jedna . I to by było zdrowe . Ale bardzo się cieszę , że się utrzymamy . Przetrwaliśmy pierwszy sezon , ciężkie doświadczenie . A sędziowie faktycznie gwiżdżą byle szturchnięcie przeciwko nam , dziwne . To męska gra , a oni przeszkadzają ...

Kibic(L), 29.01.2018 10:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Moim zdaniem dwie ostatnie drużyny z PLK, powinny systemem play off grać drugą i trzecią drużyna z I ligi o awans do PLK. A o systemie punktacji już kiedyś też pisałem. Bo to co jest teraz to jakaś paranoja.

Dar, 29.01.2018 15:35 - *.dynamic.mm.pl

System rozgrywek jest zly w poprzednim sezonie Anwil z pierwszego miejsca odpadl wlasnie z Czarnymi z osmego miejsca i juz bylo po Anwilu a mogly im poprostu ze dwa mecze nie wyjsc taki jest play off a wedlug mnie powinna byc pozniej wyloniona grupa mistrzowska i spadkowa pierwsza osemka kazdy z kazdym i tak samo dolna czesc

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.