Mateusz Wieteska 4
69' Michał Pazdan 2
Mateusz Żyro 23
Adam Hlousek 14
46' Konrad Michalak 77
Krzysztof Mączyński 29
Domagoj Antolić 7
Dominik Nagy 21
89' Kasper Hamalainen 22
Carlitos 27
Radosław Cierzniak 33
Mateusz Hołownia 23
46' Jose Kante 19
Cafu 26
89' Sebastian Szymański 53
Miroslav Radović 32
69' Inaki Astiz 34

Korona Kielce 1-2 Legia Warszawa

W drugiej kolejce Ekstraklasy Legia pokonała 2-1 Koronę w Kielcach. Mimo słabego początku i straty bramki w 33. minucie, legionistom udało się odrobić wynik. W drugiej połowie gole dla mistrza Polski zdobyli Krzysztof Mączyński i Jose Kante. „Wojskowi” wywieźli trzy punkty do Warszawy.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego to legioniści ruszyli do pressingu, a na tle drużyny wyróżniał się Dominik Nagy, który do końca walczył o każdą piłkę. Od początku aktywny był też Carlitos, który często pokazywał się do gry oraz zgrywał futbolówkę na jeden kontakt. W 9. minucie groźny strzał po dośrodkowaniu Zlatko Janijcia oddał Maciej Górski, na nasze szczęście 28–latek trafił jedynie w boczną siatkę. Po okazji polskiego snajpera to „Scyzoryki” częściej przybywały pod bramką drużyny z Warszawy.

W 16. minucie zawodnicy Korony po raz kolejny zagrozili bramce Arka Malarza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w kierunku dłuższego słupka uderzył Bartosz Rymaniak. Defensorom „Wojskowych” udało się wybrnąć z tej sytuacji, główkując sprzed linii bramkowej. W 21. minucie piłkarze Legii oddali pierwszy celny strzał na bramkę Matthiasa Hamrola. Carlitos rozegrał akcję na jeden kontakt z Krzysztofem Mączyńskim, a Hiszpan z okolicy piątego metra uderzył futbolówką wprost w niemieckiego golkipera. W 30. minucie Łukasz Kosakiewicz oddał strzał w kierunku bramki, piłka otarła się jeszcze od Domagoja Antolicia, jednak nie przeszkodziło to Arkowi w złapaniu futbolówki. W 32. minucie Ivan Jukić przyjął piłkę na jedenastym metrze i strzałem z półobrotu pokonał golkipera mistrza Polski. Chorwacki zawodnik miał za dużo miejsca i czasu w polu karnym, zmieścił piłkę przy słupku, a Malarz nawet nie drgnął. Trzy minuty później w polu karnym Korony znalazł się Carlitos. Były napastnik Wisły Kraków chciał zmieścić futbolówkę pod poprzeczką, jednak świetną interwencją popisał się Matthias Hamrol. Chwilę później okazję do podwyższenia prowadzenia miał Łukasz Kosakiewicz, jednak jego uderzenie nieznacznie minęło słupek.

Pierwszą groźną sytuację po zmianie stron Legia miała w 54. minucie. W polu karnym „Scyzoryków” znalazł się Dominik Nagy, uderzył mocno pod poprzeczkę, jednak piłkę musnął golkiper. Trzy minuty później Krzysztof Mączyński zdecydował się uderzyć zza pola karnego. Golkiper koroniarzy nie miał najmniejszych szans z przepięknym strzałem. W 63. minucie piłkę od Kaspera Hamalainena otrzymał Dominik Nagy. Węgier oddał strzał, jednak najmniejszych problemów nie miał z nim niemiecki bramkarz. W 67. minucie po lewej flance pobiegł Adam Hlousek i dorzucił futbolówkę w pole karne. Jose Kante zawisł w powietrzu, po czym wpakował piłkę do siatki.

Po drugim strzelonym golu „Wojskowi” cofnęli się, aby bronić wynik. Legioniści robili to bardzo skutecznie, ponieważ koroniarze nie zdołali zagrozić bramce Arka Malarza. Jeszcze podczas doliczonego czasu gry strzał oddał Domagoj Antolić, jednak był on za lekki, aby zaskoczyć bramkarza.

Odbierz darmowy bonus 20 zł na grę od LV BET!
KORONA 2,6 - remis 3,25 - LEGIA 2,6
Kursy na mecz Korona - Legia:
19:42 - Witamy ze stadionu w Kielcach.
19:45 - Do rozpoczęcia meczu pozostały trzy kwadranse.
Znamy już składy obu drużyn. Wygląda na to, że legioniści zagrają dzisiaj czwórką w obronie.
19:53 - Legioniści wybiegli na rozgrzewkę i z sektora gości poniosło się: "Jak nie wygracie, specjałem z nami wracacie..."
20:15 - Piłkarze zeszli już do szatni. Od rozpoczęcia spotkania dzieli nas kwadrans.
20:25 - Zawodnicy gotowi do wyjścia z tunelu.
Ruszyli...
"Mistrzem Polski jest Legia niesie się z sektora gości..."

1' - Zaczęli gospodarze
1' - Od autu Wieteska
2' - Pazdan do Carlitosa i kolejny aut tym razem na połowie Korony
3' - Michalak faulowany
4' - Szansa dla gospodarzy, ale Wieteska wyjaśnia i dodatkowo jest faulowany
6' - Wieteska z autu na wysokości pola karnego gospodarzy
6' - Rzut rożny dla gości
6' - Dośrodkowanie, Żyro zgrywał w kierunku Hamalainena i wybili defensorzy
9' - Rymaniak, sam decyduje się na strzał, który blokuje Pazdan
10' - Jajnić dośrodkowuje w pole karne a tam Górski trafia w boczną siatkę
11' - Żyro do spółki z Pazdanem i aut dla Korony
12' - Długie podanie Malarza do Carlitosa i na spalonym Hiszpan
13' - Janjić strzela zza pola karnego i piłka po odbiciu się od Żyry wychodzi poza linię końcową. Korner
14' - Kovacević głową daleko do celu
16' - Potworne zamieszanie pod bramką Malarza ostatecznie wybijają legioniści
17' - Nagy fauluje Diawa
18' - Michalak chciał głową zagrać do Antolicia ale podał do Diawa
20' - Strata Legii przy wyprowadzaniu piłki, ale Gardawski fatalnie dośrodkował
21' - Antolić do Hamalainena, który traci piłkę na rzecz Gardawskiego, by po chwili Antolić ponownie ją odzyskał
22' - Mączyński zagrywa do Carlitosa, która zwodzi obrońcę ale strzela prosto w ręce bramkarza
22' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Nagy
23' - Krótkie rozegranie, Mączyński z dystansu i aut dla Legii
24' - Hlousek do Carlitosa, który pada w polu karnym, chwila zamieszania i rzut rożny
25' - Bardzo niecelny strzał Mączyńskiego
25' - Wieteska faulowany na linii środkowej boiska
26' - Długa piłka od Hlouska, Carlitos przepuszcza i czujny w bramce Hamrol uprzedza Nagya
29' - Żyro indywidualna akcja, mija 2 zawodników, po czym zostaje przepisowo!? powstrzymany i z kontratakiem ruszyli gospodarze, ale bez efektu bramkowego
31' - Kosakiewicz strzela z dystansu, piłka po drodze odbija się jeszcze od którego z legionistów, ale Malarz bez problemów ją łapie
31' - Michalak faulowany przez Kosakiewicza i szansa dla gości
32' - Carlitos dośrodkował prosto w ręce bramkarza
32' - GOL! Korona Kielce
33' - Strzelec gola: Ivan Jukić (Korona)!
33' - Ivan Jukić przejmuje piłkę w polu karnym tyłem do bramki po czym odwraca się i nie daje najmniejszych szans Malarzowi
34' - Odpowiedź Legii, strzela Nagy i rzut rożny
36' - Szybka wymiana piłki na linii Carlitos - Nagy i Hamrol po strzale tego pierwszego na rzut rożny
38' - Kosakiewicz strzela z narożnika pola karnego tuż obok słupka
39' - Rymaniak uprzedza Carlitosa i kontratak Korny zakończony skuteczną interwencją Malarza
39' -
42' - Żyro wyprowadza piłkę i podje na aut
43' - Janjić z dystansu na szczęście prosto w bramkarza gości
44' - Kovacević przecina długie podanie do Carlitosa
45' - Żółta kartka: Oliver Petrak (Korona)
46' - Po faulu na Mączyńskim zawodnik gospodarzy ogląda kartkę
46' - Koniec pierwszej połowy

Poprawy gry jak nie widać tak nie widać.
Goście wyszli czwórką w obronie a mimo to stracili gola wydawałoby się w niegroźnej sytuacji.

45' - Zmiana Legia: Konrad Michalak Jose Kante
46' - Korona bez zmian, Legia z jedną
47' - Żyro fauluje Górskiego na połowie gospodarzy
47' - Rzut rożny dla gospodarzy
48' - Od autu Legia
49' - Fatalna strata Hamalainena i o mały włos a skończyłoby się rzutem karnym dla Korony
50' - Gospodarze w natarciu i po raz kolejny rozpoczną z narożnika boiska
50' - Rymaniak główkuje poza linię końcową
50' -
50' - Kante faulowany na połowie Korony
51' - Nagy faulowany przy linii bocznej. Szansa na dobre dośrodkowanie
52' - Carlitos... i piłka mija wszystkich zawodników opuszczając boisko przy chorągiewce
52' - Wieteska faulowany na środku boiska
53' - Malarz ratuje sytuację dalekim wyjściem
55' - Hamalainen, Kante, Nagy i Hamrol na rzut rożny
56' - Kosakiewicz fauluje Nagya
57' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
57' - Strzelec gola: Krzysztof Mączyński (Legia)!
58' - GGGGOOOOLLLL!!!! Cudowny, fantastyczny strzał Mączyńskiego z ponad 30. metrów ląduje w okienku bramki Hamrola
60' - Od bramki grę wznowi Malarz
61' - Długie podanie do Nagya i piłkę łapie golkiper gospodarzy
63' - Zmiana Korona: Oliver Petrak Felicio Brown Forbes
64' - Hamalainen zagrywa prostopadłą piłkę do Nagya. Węgier przyjmuje i strzela w środek w ręce Hamrola
65' - Żółta kartka: Mateusz Żyro (Legia)
65' - Dużo złych emocji na murawie zakończonych kartką dla legionisty
66' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
67' - Strzelec gola: Jose Kante (Legia)!
68' - GGGGOOOOOLLLL! Dośrodkowanie Hlouska w pole karne i Jose Kante głową pokonuje Matthiasa Hamrola
68' - Żółta kartka: Bartosz Rymaniak (Korona)
69' - Zmiana Legia: Michał Pazdan Inaki Astiz
70' - Kapitan gospodarzy po faulu na środku boiska ogląda kartkę
70' - Zmiana Korona: Elhadji Pape Djibril Diaw Wato Arweladze
73' - Atak pozycyjny gospodarzy zakończony niecelnym uderzeniem głową Jukicia
74' - Teraz Legia spokojnie od tyłu zaczyna atak
75' - Zmiana Korona: Adnan Kovacević Piotr Malarczyk
75' - Nagy faulowany przez Kosakiewicza
76' - Rzut wolny po faulu na Kante
78' - Nagy brzydko faulowany przez Kosakiewicza
79' - Żółta kartka: Łukasz Kosakiewicz (Korona)
80' - Hlousek w pole karne i Malarczyk na rzut rożny
81' - Carlitos dośrodkowuje i wybijają obrońcy
82' - Żółta kartka: Adnan Kovacević (Korona)
83' - Siedzący na ławce Kovacević za zbyt żywiołowe protesty otrzymuje żółtą kartkę
85' - Kante do Carlitosa, który ostatecznie traci piłkę na rzecz Malarczyka
85' - Wieteska odbija piłkę od twarzy Jukicia i od autu Legia
86' -
86' - Żółta kartka: Krzysztof Mączyński (Legia)
87' - Dośrodkowanie w pole karne, tam po zamieszaniu ostatecznie Kante nabija Jukicia i od bramki zacznie Malarz
88' - Hlousek poza linię boczną boiska
89' - Rymaniak nieprzepisowo blokuje Kante i rzut wolny dla Legii
89' - Zmiana Legia: Kasper Hamalainen Sebastian Szymański
90' - Arweladze powale na ziemię Antolicia
91' - Druga połowa przedłużona o 4 minuty
92' - Rzut rożny dla Korony
93' - Krótkie rozegranie, dośrodkowanie w pole karne ale tam niepilnowany Jajnić nie trafia w bramkę
93' - Kante do Szyamńskiego ui spalony
94' - Antolić strzela z 17. metrów, po ziemi, lekko i prosto w bramkarza
94' - Rzut wolny dla gospodarzy, to może być ostatnia okazja
95' - Bardzo dobrze główkuje Wieteska
95' - Koniec meczu!

Udało się legionistom odwrócić losy meczu w drugiej połowie.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy po więcej na Legionisci.com
FOTOREPORTAŻ Z MECZU

Legijny pokaz mocy

Intensywny początek sezonu trwa. Po wyprawie do Irlandii i czterech meczach na Łazienkowskiej czas przyszedł na pierwszy krajowy wyjazd. W 2. kolejce Ekstraklasy przyszło nam wybrać się do Kielc.
Tym razem do celu podróżowaliśmy pociągiem. Sobotni wyjazd rozpoczął się o godzinie 15:25 z Warszawy Zachodniej. Podróż przebiegła spokojnie. Na dworcu w Kielcach stawiliśmy się o kilka minut przed 19, gdzie czekały na nas autobusy, które po piętnastu minutach dowiozły nas pod stadion. Wpuszczane odbywało się jak na kieleckie standardy całkiem sprawnie i na niecałą godzinę przed rozpoczęciem meczu cała nasza grupa weszła na obiekty.

Niestety, nie udało się nam wypełnić sektora gości. Zajęliśmy tylko jego górną część i wywiesiliśmy pięć flag: Legia fans, Mistrz Polski, Tradycja Pokoleń, Legia Warszawa i Legijni Patrioci. Na kieleckim stadionie zameldowało się około 500 legionistów. Ci, którzy wybrali imieniny chomika lub grillowanie na działce w ten upalny dzień mają czego żałować.

Nasi zawodnicy start sezonu mają delikatnie mówiąc słaby i zważywszy na to, że dotychczasowe metody motywacyjne nie były wystarczająco skuteczne, podczas wyjścia na rozgrzewkę usłyszeli: "jak nie wygracie, specjalem z nami wracacie".

Jeżeli chodzi o młyn gospodarzy to nie zachwycił ilością osób i jakością. W naszym sektorze byli słyszalni tylko w momentach zmiany repertuaru z naszej strony. Coś tam śpiewali cały mecz i w sumie to tyle co można powiedzieć na temat koroniarzy. Nie obyło się bez obustronnych bluzgów, my między innymi wytknęliśmy kielczanom ich znajomość ze Spartakiem Trnava.

Jeśli chodzi o nasz doping to trzeba przyznać, że bardzo dawno wokalnie nie wypadliśmy tak dobrze. Już od pierwszej minuty śpiewaliśmy na najwyższym poziomie i właściwie nie było żadnego słabszego momentu. Znakomicie wychodziło klasyczne "Legia, Legia Warszawa" czy "Dziś zgodnym rytmem", przy którym bawiliśmy się ponad dziesięć minut. Bramka strzelona przez Koronę w pierwszej połowie nie zrobiła na nas wrażenia i dalej dopingowaliśmy w najlepsze śpiewając takie hity jak "Mistrzem Polski jest ukochana ma" czy na sam koniec pierwszych 45 minut "Hej Legia gol".

W drugiej połowie nie opadliśmy z sił,. Nasz doping wzmocniła wyrównująca bramka zdobyta w 57. minucie przez Krzysztofa Mączyńskiego. Numerem jeden na legijnej liście przebojów została przyśpiewka "Chociaż ciężki jest czas" śpiewana przez nas wielokrotnie i z każdym razem coraz głośniej niosła się po kieleckim stadionie. Od dawna wiadomo również, że hit z Wiednia ma magiczną moc, dzięki której piłkarze częściej trafiają do siatki. Tak też było i tym razem, bo gdy tylko zaczęliśmy go śpiewać, od razu bramkę na 2-1 zdobył Jose Kante. Znakomicie wypadła także "Legia CWKS", śpiewana także w wersji z ubiegłorocznego wyjazdu na Wyspy Alandzkie, z melodyjną wstawką "tarira rira" po poszczególnych wersach. Zabawa była naprawdę konkretna, a ostatnie dziesięć minut dopingowaliśmy bez koszulek w akompaniamencie "Dziś zgodnym rytmem". Wtedy zapanował prawdziwy szał, ludzie skakali, tańczyli czy wybijali rytm o barierki. Coś pięknego, warto dla takich momentów jeździć na wyjazdy - pokaz prawdziwego fanatyzmu. Na koniec fani z Łazienkowskiej zaśpiewali to za co cała Polska nas nienawidzi, czyli "Mistrzem Polski jest Legia".

Piłkarze jakimś sposobem odwrócili losy meczu, więc po zakończeniu usłyszeli: "dzisiaj wygrywacie życie i specjalem nie wrócicie".

Tym razem nie czekaliśmy zbyt długo na opuszczenie stadionu i o godzinie 23 wyruszyliśmy w podróż autobusami, z których piętnaście minut później przesiedliśmy się do pociągu. Wracaliśmy w znakomitych nastrojach - w Kielcach pokazaliśmy kawał prawdziwego fanatyzmu. Koniecznie musimy utrzymać taką formę wokalną na następnych meczach. W stolicy jesteśmy parę minut po 2 w nocy.

Nie zwalniamy tempa, we wtorek czeka nas rewanżowe spotkanie w Trnawie, a w sobotę o 20:30 kolejny mecz ligowy, do Warszawy przyjedzie Lechia.

Frekwencja: 10 806
Kibiców gości: ok. 500