Mięciel
(64' Wróblewski) Citko
Sędzia główny Piotr Święs (Katowice)

Wymęczone zwycięstwo, jesteśmy wiceliderem!!!

Pierwsze historyczne zwycięstwo na stadionie w Grodzisku odniosła Legia. Mecz był bardzo wyrównany, a można nawet powiedzieć, iż lepiej spisywali się gospodarze. Jednak to legioniści zadali jedyny zwycięski cios. W 84 minucie bohaterem spotkania został Marcin Mięciel. Otrzymał podanie od Bartosza Karwana, jednocześnie błąd popełniła obrona grodziszczan.
W pierwszej odsłonie Groclin posiadał przewagę i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do ogjęcia prowadzenia. W 20 minucie Lewandowski strzelił, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Kilka minut wcześniej rajd prawą stroną boiska przeprowadził Marcin Mięciel, ale w twardej walce z obrońcą przewrócił się i piłkę złapał Kowalewski.
W 24 min. w zamieszaniu pod bramką gospodarzy groźnie strzelał Citko, ale sytuację wyjaśnił jeden z obrońców Groclinu. Dwie minuty potem groźnie zrobiło się po drugiej stronie boiska. Po podaniu Piechniaka, Prusek znalazł się 2 metry przed bramką Robakiewicza, ale fatalnie spudłował.
W ostatnich sekundach pierwszej połowy lewą stroną akcję przeprowadził Giuliano, ale został sfaulowany przez Witkowskiego, za co kapitan grodziszczan ujrzał żółty kartonik. Rzut wolny wykonywany przez Brazylijczyka trafił jednak prosto w ręce Kowalewskiego.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali legioniści. Z 9 metrów strzelał Tomasz Jarzębowski, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Piłkarze Gorclinu zrewanżowali sie kilka minut później. Groźnie uderzał Nuckowski, ale Robakiewicz instynktownie wybył piłkę, która trafiła do Piechniaka... jednak obrońcy Legii wyjaśnili sytuację. W 55 min. błąd popełniła defensywa Dyskobolii. Dalekim wybiegiem z bramki przed szarżującym Citką sytuację musiał ratować Kowalewski. W 64 min. stuprocentowej sytuacji dla Groclinu nie wykorzystał Nuckowski, strzelając obok bramki.
W końcówce spotkanie szczęście uśmiechnęło się do Legii. Lewą stroną akcję przeprowadził Bartosz Karwan, wyłożył piłkę w pole karne, i gdy już wydawało się, iż oborońcy wybiją piłkę, Umukoro niefortunnie wyłożył ją Mięcielowi, kóry czubkiem buta pokonał z 4 metrów Kowalewskiego. 1-0 dla Legii! W końcówce gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki przypominały walenie głową w mur. Do końca nic już się nie zmieniło i pierwszy raz w historii Legia wywiozła z Grodziska Wielkopolskiego 3 punkty.

Ta wygrana pozwoliła legionistom awansować na drugą pozycję w tabeli ekstraklasy i znów odżyły nadzieje kibiców na tytuł mistrzowski. W tej kolejce punkty straciły Wisła i Pogoń. Już zrównaliśmy się punktami ze szczecinianami, a do prowadzącej Wisły mamy trzy oczka straty.
Następny mecz Legia rozegra już w najbliższy piątek o godz. 20 - przeciwnikiem będzie Widzew Łódź. Spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie, zarówno pod względem sportowym jak i choreograficzynym. Zapraszamy wszystkich!

Autor: Woytek

Pomeczowe wypowiedzi

Dragomir Okuka (trener Legii): Myślę, że to był ważny mecz dla mnie i dla piłkarzy. Wczoraj widzieliśmy jak przegrała Wisła i chcięliśmy to wykorzystać. Myślę, że rozegraliśmy dobry mecz, ale następnym razem postaramy się zagrać jeszcze bardziej efektownie.

Janusz Białek (trener Groclinu): Można być załamanym. Końcówka i ubytek sił znowu zadecydowały o stracie punktów. Moi zawodnicy walczyli na tyle , na ile potrfili. Zmiany były wymuszone, ponieważ Kacprzak i Piechniak narzekali na urazy. Szczególnie widoczny był brak Kacprzaka. Legia to wykorzystała. Po cichu liczyłem, że będzie remis, ale rzeczywistość jest brutalna.

Autor: futbol.pl

1 min. - Początek pierwszej połowy.
3 min. - Pierwsza groźna akcja Legii. Tomasz Kiełbowicz dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale strzał z główki Marcina Mięciela minął bramkę.
12 min. - Legioniści uzyskali optyczną przewagę. Kolejnej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Mięciel, który przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Kowalewskim.
16 min. - Dwie groźne akcje przeprowadzili goście. Najpierw z daleka uderzał Kacprzak, a dwie minut później Robakiewicz obronił strzał Stokowca.
24 min. - Rzut rożny dla Legii. Jednak w zamieszaniu na polu karnym Groclinu jeden z obrońców wybił piłkę.
27 min. - Tym razem akcja gospodarzy. Prusek przegrał pojedynek biegowy z Robakiewiczem, który wybił piłkę.
36 min. - Nadal bezbramkowy remis, ale gospodarze grają lepiej.
37 min. - Żółta kartka dla Piotra Stokowca.
39 min. - Z rzutu wolnego uderzał Tomasz Kiełbowicz, ale Kowalewski obronił.
40 min. - Żółta kartka dla Igora Kozioła.
45 min. - Trzecia żółta kartka dla piłkarza gospodarzy. Tym razem za faul na Giuliano kartonik obejrzał Witkowski.

46 min. - Początek drugiej połowy.
52 min. - Mecz jest nieciekawy. Dopiero teraz jeden groźniejszy strzał oddali grodziszczanie, ale nie zaskoczył on bramkarza Legii.
58 min. - Żółta kartka dla Tomasza Jarzębowskiego.
64 min. - Zmiana w Legii: Wróblewski za Citkę.
64 min. - Zmiana w Groclinie: Lamptey za Kacprzaka.
67 min. - Zmiana w Groclinie: Rybarczyk za Piechniaka.
70 min. - Rzut wolny dla Groclinu, jednak strzał Lewandowskiego obronił Robakiewicz.
76 min. - Zmiana w Groclinie: Umurkoro za Pruska.
79 min. - Jarzębowski uderzał z 30 metrów, ale Kowalewski nie dał się zaskoczyć.
83 min. - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!!!!!! 1-0 dla Legii. Strzelcem gola Marcin Mięciel. Piłkę podawał Bartosz Karwan.
83 min. - Niefortunna interwencja Umurkoro, który przepuścił piłkę wprost pod nogi Marcina Mięciela, a ten nie zmarnował sytuacji będąc sam na sam z Kowalewskim.
89 min. - Zmiana w Legii: Magiera za Sokołowskiego.
90 min. - KONIEC MECZU!

Zapowiedź

Powrót

Po dwóch tygodniach przerwy "na reprezentację", piłkarze powracają na ligowe boiska. Kadra wygrała dwa eliminacyjne spotkania, bardzo dobrze spisali się obaj powołani legioniści. Dwa gole zdobył Bartosz Karwan (dwa razy wchodził na boisko w drugiej połowie!), pewnie w obronie poczynał sobie kapitan wojskowych i reprezentacji Jacek Zieliński.

W ostatnim ligowym spotkaniu Legia pokonała w Warszawie radzionkowski Ruch 3-0. Dwa gole zdobył Marcin Mięciel i jednego Cezary Kucharski. Po siedemnastu kolejkach Legia zajmuje trzecią pozycję, ma dwa punkty staraty do drugiej Pogoni Szczecin i sześć do krakowskiej Wisły. W sobotnim meczu w składzie Legii zabraknie pauzującego dwa spotkania za nadmiar żółtych kartek Macieja Murawskiego, poza nim nikt więcej nie narzeka na uracy. W ostatnim tygodniu wojskowi rozegrali dwa sparingowa mecze i oba wygrali: 3-0 ze Świtem i 4-0 z Wiedriczem Rzeczyca. Pierwszą bramkę zdobył, kupiony z Betisu, Wojciehc Kowalczyk. 31 marca jest ostatnim dniem w którym do Polski musi dotrzeć jego certyfikat z Hiszpanii aby mógł być zgłoszony do rozgrywek. Być może "Kowal" otrzyma szansę już w meczu z grodziszczanami?

Dotychczas warszawianie rozegrali pięć spotkań z Groclinem Dyskobolią. Legia wygrywała trzykrotnie na Łazienkowskiej, jednak dwa razy musiała uznać wyższość Groclinu w meczach w Grodzisku. Czy teraz uda im się wreszcie zdobyć stadion Groclinu?