Hetman Zamość
6-0
19' Burkhardt
20' Włodarczyk
29' Przybyszewski (s)
51' Chmiest
65' Smoliński
88' Sokołowski II
Sebastian Przybyszewski 3
82' Jacek Iwanicki 7
Maciej Kleszcz 9
Mariusz Pliżga 11
82' Piotr Lipiec 14
88' Bartosz Szepeta 24
Artur Chałas 2
Dariusz Reyer 5
Marek Baranowski 12
82' Jakub Hałas 15
82' Łukasz Lalik 8
88' Kamil Sowa 17

Goście rozbici

W rewanżowej potyczce z Hetmanem, legioniści bez problemu rozbili rywali gromiąc ich aż 6-0. Tym razem nie był to mecz jednego bohatera jak 11 listopada w Zamościu, gdzie Włodarczyk poprowadził Legię do wygranej 4-0. W środę aż sześciu zawodników wpisało się na listę strzelców. Kolejnym przeciwnikiem "Wojskowych" w walce o Puchar Polski będzie Korona Kielce, która wyeliminowała Groclin Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.
Zgodnie z przewidywaniami Dariusz Wdowczyk dał pograć zawodnikom, którzy ostatnio dużo rzadziej pojawiali się w wyjściowej jedenastce drużyny ze stolicy. Tradycyjnie Łukasza Fabiańskiego zastąpił Jan Mucha, w obronie natomiast znalazło się miejsce dla Jakuba Rzeźniczaka i Mirko Poledicy.

Początetk spotkania był dość wyrównany, o ile można porównywać grę kandydata do mistrzostwa Polski i drużyny III-ligowej. W 15. minucie goście stworzyli sobie dwie dobre okazje do zdobycia gola, jednak futbolówka dwukrotnie przelatywała tuż obok słupka. Jakby podrażnieni tym faktem legioniści odpowiedzieli niecałe 5 minut później. Rzut wolny z 35 metrów przy linii autowej wykonywał Marcin Burkhardt. Popularny "Bury" posłał wysoko piłkę w pole karne, tam ruszył się do niej Piotr Włodarczyk, ale zrobił zwód i futbolówka bez przeszkód wpadła w długi róg bramki strzeżonej przez Karnasa. Minęły niecałe dwie minuty a niewielka grupa kibiców, która tego dnia odwiedziła Łazienkowską cieszyła się po raz drugi. Dwójkową akcję przeprowadził Burkhardt z Włodarczykiem. Ten pierwszy podał po ziemi na 11 metr do "Włodara" i najskuteczniejszemu napastnikowi Legii nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza Hetmana. W 29. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. Marcin Chmiest walczył na lewej stronie pola karnego i zdecydował się na mocne podanie, piłka natomiast trafiła w nogę Przybyszewskiego i wpadła do siatki tuż przy słupku. Tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony Włodarczyk idealnie dośrodkował do Chmiesta, a ten złożył się do strzału i minął się z piłką...

Na drugą połowę legioniści wyszli z dwoma zmianami. "Wdowiec" dał odpocząć Burkhardtowi i Włodarczykowi, a w ich miejsce wstawił Ghanema i Zjawińskiego. Już w 51. minucie na zegarze stadionowym pojawił się wynik 4-0. Ładną akcję lewą stroną przeprowadzili Karwan i Smoliński. "Smoła" wbiegł w pole karne i płasko podał na 5 metr do wchodzącego Chmiesta. Napastnik "Wojskowych" przyłożył tylko nogę, a piłka jeszcze po rękach Karnasa wpadła do siatki. Było to pierwsze trafienie Chmiesta w barwach Legii. Sporo zamętu w ataku siał Ahmed Ghanem, którego Wdowczyk ustawił na prawym skrzydle. Egipcjanin właściwie nie wracał się na swoją połowę, co po meczu podsumował warszawski szkoleniowiec "Ghanem ma duże problemy z grą defensywną, dlatego nie dostaje tyle szans co inni na tej pozycji". W 65. minucie po raz piąty rozległy się oklaski na stadionie Wojska Polskiego. Marcin Smoliński zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów i trafił w samo okienko - 5-0. W końcówce trener gości wykonał trzy zmiany, ale niewiele to dało. W 88. minucie wynik spotkania ustalił Tomasz Sokołowski. Golkiper gości za słabo wypiąstkował piłkę i na 16 metrze dopadł do niej pomocnik Legii i posłał do bramki tuż przy słupku.

W dwumeczu Legia wygrała pewnie 10-0, ale w środę legioniści byli już myślami przy niedzielnym meczu z Wisłą Kraków. Od rezultatu tego spotkania zależy to, kto zostanie liderem na półmetku rozgrywek.

Autor: Woytek

Witamy ze stadionu Legii przy Łazienkowskiej. Już za 10 minut początek rewanżowego meczu z Hetmanem
Na trybunach chyba niecałe 500 osób. Na Żylecie 5 osób
Dariusz Wdowczyk zgodnie z przewidywaniami wystawił dziś kilku rezerwowych zawodników
Nad stadionem unosi się "Sen o Warszawie..."
Wojtek Hadaj poinormował, że mecz jesieni z Wisłą będzie można obejrzeć w Multikinie. Koszt biletu 10 zł.
Piłkarze wychodzą na boisko... z kasety leci Mistrzem Polski Jest Legia
Jakiś mały falstart, bo piłkarze Legii zostali w tunelu ;-)
Już pojawili się na bosiku
Legia na bialo-czarno, Hetman na niebiseko
Spod Torwaru słychać doping dla Legii, na stadionie cisza

1' - Rozpoczęła Legia
1' - Pierwsza akcja legionistów, niedokładne podanie Burego i strata
2' - Poledica podaje na lewe skrzydło do Smolińskiego
2' - Faul na Smolińskim na wysokości pola karnego
2' - Dośrodkowanie.... obrońcy wybijają
3' - Sokołowski dośrodkowuje z prawej strony, Karnas z problemami ale łapie futbolówkę
3' - Legioniści rozgrywają piłkę w obronie
4' - Akcja gości, ale szybko zakończył ją Ouattara
5' - Faul Ouattary 30 metrów od bramki Legii
6' - Strzał Przybyszewskiego przeleciał daleko od bramki
6' - Poledica na lewej stronie, długa piłka w kierunku Karwana - nie doszła
8' - Poledica wybija na aut na środku boiska
9' - Rzut rożny dla Legii
10' - Burkhardt posłał piłkę po ziemi, nie doszedł do niej Karwan
12' - Zespół Hetmana cofnął się na własną połowę, a legioniści nie kwapią się do ataków
13' - Akcja Pliżgi z Kleszczem... dośrodkowanie wybija głową Ouattara
13' - Nadal w ataku goście... i kontra Legii
13' - Z lewej strony Chmiest podaje do Włodarczyka, ten traci piłkę
15' - Na stadionie uaktywnili się fani Hetmana, którzy przybyli do Warszawy w 40 osób
15' - Dobra okazja dla Hetmana, strzał z 16 metrów... przelatuje metr nad poprzeczką
16' - Kita uderza z 17 metrów tuż obok słupka
17' - Akcja Legii prawą stroną. Sokołowski dośrodkował na 6 metr do Włodarczyka, a ten uderzył wysoko nad poprzeczką
19' - Faul dla Legii przy linii autowej na środku boiska
19' - GOL!
19' - GOL! Marcin Burkhardt! (Legia)
20' - Bury uderzał z rzutu wolnego, piłka wleciała w pole karne, Włodarczyk zrobił zwód nie dotknął piłki a ta wpadła do bramki
20' - GOL! Piotr Włodarczyk! (Legia)
21' - Dwojkowa akcja Burego i Włodara. Ten drugi przyjął piłkę na 11 metrze i nie dał szans Karnasowi
22' - Chmiest fauluje na środku murawy
22' - Rzut rożny dla gości
23' - Rajd Sokołowskiego prawą stroną... minimalnie za mocno Sokołek wypuścił sobie piłkę i ta opuściła boisko
24' - Iwanicki uderza z ostrego kąta z lewej strony pola karnego... obok słupka
26' - Chmiest minął obrońcę w polu karnym i uderzył z ostrego kąta wysoko nad poprzeczką
26' - Z ławki rezerwowych podniósł się Ahmed Ghanem i rozgrzewa się za linią boczną
29' - Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Burkhardt, ale bramkarz obronił
29' - GOL samobójczy! Sebastian Przybyszewski! (Hetman)
29' - Marcin Chmiest nabił piłkę Przybyszewskiemu i ten skierował ją do siatki
32' - Faul na Poledicy przy linii środkowej
32' - Dobra sytuacja dla Legii, Włodarczyk nie zdołał opanować piłki w polu karnym
35' - Cały czas słychać doping dla Legii pod stadionem - z naszych informacji wynika, że zebrało się ponad 300 osób. Mniej więcej taka sama liczba jest na trybunach
37' - Chmiest przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką i ją stracił na 18 metrze
38' - Ciekawostka: Na Żylecie ponad 20 ochroniarzy i 6 kibiców
39' - Główkował Bury, zbyt słabo i piłka w rękach Karnasa
39' - Od bramki Mucha
42' - Na boisku niewiele ciekawych akcji. Legioniści przeważają, raz po raz atakują, ale najczęsciej akcje kończą się na 16 metrze
43' - Rzut wolny dla Hetmana na 28 metrze
43' - Potężny strzał Saramaka trafia w mur
44' - Aut dla Hetmana przy linii końcowej
44' - Kontra Legii
44' - Bury wypuścił po lewej stronie Włodara, ten dośrodkował idealnie do Chmiesta
45' - ... a ten złożył się do strzału i nie trafił w piłkę...
45' - Karwan podaje w polu karnym, obrońca przecina i mamy rzut rożny
45' - Do narożnika biegnie Burkhardt
46' - Za słabe dośrodkowanie, a na dodatek Chmiest fauluje jednego z zawodników Hetmana
46' - Koniec pierwszej połowy

Za nami pierwsza część rewanżowego meczu 1/8 Pucharu Polski. Legioniści posiadali zdecydowaną przewagę i udokumentowali to trzeba bramkami, choć powinni byli zdobyć zdecydowanie więcej. Słabo gra Marcin Chmiest. Dobry mecz w wykonaniu Burkhardta
W tej chwili dla niewielkiej grupki kibiców na murawie tańczą dziewczyny z zespołu Hasao
Piłkarze Hetmana i Legii wrócili na murawę
Szykują się 2 zmiany w Legii. Na boisko wejdą Zjawiński i Ghanem
Z boiska schodzi Włodarczyk i Burkhardt

46' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Ahmed Ghanem Soltan
46' - Zmiana Legia: Piotr Włodarczyk - Dariusz Zjawiński
48' - Od bramki rozpocznie Mucha
49' - Rzut wolny dla gości 26 metrów od bramki... strzał pewnie broni Mucha
50' - Ładna akcja Ghanema prawą stroną i strata piłki w narożniku boiska
51' - GOL! Marcin Chmiest! (Legia)
52' - Smoliński podaje po ziemi w pole karne na 5 metr do Chmiesta i ten bez problemów pokonuje Karnasa
52' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
52' - i ponownie legioniści z autu
57' - Za boiskiem opatrywany jest piłkarz Hetmana Szepeta
58' - Dośrodkowanie Poledicy łapie golkiper gości
58' - Moussa Ouattara wyprowadza atak Legii, podaje do Ghanema... za mocno i od bramki goście
59' - Błąd Vuko... naprawił Ouattara
60' - Ghanem uderza po ziemi z 9 metrów... obok słupka, jęk zawodu na trybunach
62' - Kontra gości, uderzał Lipiec i Mucha wypiąstkował piłkę na rzut rożny
63' - Hetman zaczyna grać odważniej, ale obrona LEgii radzi sobie bez problemu
63' - Ożywienie na trybunach bo w polu karnym Hetmana znalazł się Ouattara, ale nie bardzo wiedział co zrobić z piłką
64' - Rzut wolny dla Legii z lewej strony boiska wykonuje Karwan
64' - Aut dla legionistów z lewej strony na wysokości pola karnego
65' - GOL! Marcin Smoliński! (Legia)
65' - Fantastyczny gol Marcina Smolińskiego z ponad 20 metrów w samo okienko
66' - Zamieszanie w polu karnym Legii... łaie futbolówkę Mucha
66' - Do wejścia przygotowany jest Jacek Magiera
67' - Zmiana Legia: Moussa Ouattara - Jacek Magiera
69' - Chmiest sam na sam z bramkarzem... Karnas broni
70' - Dośrodkowanie Smolińskiego z rzutu rożnego - bez efektu
72' - Kontra Legii, ale Karwan niedokładnie podał do Chmiesta
74' - Ładne uderzenie Saramaka z rzutu wolnego przelatuje nad poprzeczką
76' - Smoliński podaje prostopadle w pole karne - ale zbyt niedokładnie
79' - Szykują się dwie zmiany w drużynie Hetmana
79' - Długie podanie Poledicy łapie bramkarz
79' - Chmiest na 17 metrze... poślizgnął się i stracił piłkę
81' - Sokołowski po ziemi posyła piłkę w pole karne, obrońcy wybijają poza pole karne
82' - Zmiana Hetman: Jacek Iwanicki - Jakub Hałas
82' - Zmiana Hetman: Piotr Lipiec - Łukasz Lalik
84' - Karwan przedarł się lewą stroną i podał na 12 metr do Vukovicia, ale legionistę uprzedził obrońca Hetmana
86' - Gra toczy się w środku pola
86' - Aut dla gości
87' - Rzeźniczak fauluje Lalika
87' - Strzał Szepety z łatwością łapie Mucha
88' - Zmiana Hetman: Bartosz Szepeta - Kamil Sowa
88' - Trenerzy wykorzystali limit zmian
88' - GOL! Tomasz Sokołowski II! (Legia)
89' - Błąd bramkarza, który za słabo wypiąstkował piłkę, przejął ją na 16 metrze Sokołowski i posłał po ziemi w długi róg bramki
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Ghanem faulowany 18 metrów przed bramką Hetmana
93' - Polecica, Smolła czy Vuko...? krótkie rozegranie i karwan za lekko dośrodkowuje
93' - Koniec meczu!

Bez problemów legioniści pokonali zespół Hetmana i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie zmierzymy się z Koroną Kielce, która dziś pokonała Groclin 2-1

Ile jeszcze?

Jak długo jeszcze, zamiast na trybunach, mecze Legii oglądać będziemy przed telewizorem, bądź spod Torwaru? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. Niestety nie znamy na nie odpowiedzi, ale wszystkim nam zależy, aby spór między kibicami a działaczami został zakończony. Czekamy na kompromis... 40 dni.

Kolejny przedstadionowy protest toczył się zgodnie z dobrze nam znanym scenariuszem. Zbiórka pod jednym z pubów, wspólny przemarsz pod stadion i stąd prowadzony doping. O tym, że wielu jest już znudzonych niekończącymi się sporami z zarządem, przekonać mogła frekwencja - zarówno na trybunach, jak i po drugiej stronie ulicy Łazienkowskiej. Na stadionie zasiadło zaledwie 350 osób, z czego 6 na Żylecie, 95 na honorowej, 200 na Krytej, 1 na łuku i 75 w sektorze gości. Pod Torwarem początkowo zebrało się nas zaledwie ok. 300 osób (w drugiej połowie liczba ta wzrosła do ponad 400). Mimo skromnej frekwencji protestujących, doping był donośny. Podobnie jak ostatnio, Staruch zadbał, aby zebrani kibice nie obrzucali inwektywami działaczy, tylko skupili się na legijnym dopingu. Była też pirotechnika, choć w skromnych ilościach.

Zamojscy kibice nie mają zbyt wielu okazji, aby odwiedzić Warszawę, przy okazji meczu swojej drużyny. Na Legię dotarło ich 75, co jak na dzień powszedni uznać należy za całkiem przyzwoitą liczbę. Przyjezdni wywiesili trzy flagi i prowadzili dobry doping dla swojej drużyny. My pod stadionem zaledwie parę razy mogliśmy usłyszeć ich śpiew. Ten nie dochodził w ogóle z trybun legionistów. Słyszalny doping prowadziła jedynie grupa spod Torwaru. Środkowym palcem pozdrowiony został nadworny fotograf Stefana D. Tym razem odnotowaliśmy brak krążownika "Inwigilator" nad stadionem Legii. Widocznie kasa wyłożona na wynajem sprzętu na meczu z Górnikiem okazała się zbyt wysoka, aby statek pofrunął po raz drugi. Co ciekawe, według naszych źródeł, kwota wyłożona na jego wynajęcie była wyższa niż cena za jaką zakupiono jednego z zawodników, który strzelił dziś bramkę Hetmanowi.

A bramki tego dnia padały często. Aż trzykrotnie piłkarze Legii sprawiali nam radość pokonując bramkarza gości. Ponoć strzelane gole były całkiem ładne. Pozostaje nam wierzyć na słowo. Spod Torwaru każda bramka wygląda tak samo. Po szóstym trafieniu niektórzy spostrzegli, że w dwumeczu nasi piłkarze zaaplikowali Hetmanowi aż 10 bramek. Wynik naprawdę niezły. "Oby się nie wystrzelali przed Wisłą" - obawiali się niektórzy. Niestety, niedzielny "mecz jesieni" odbędzie się bez naszego udziału. Dla działaczy obu klubów, PZPN oraz policji to rozwiązanie jest najlepsze. Nie trzeba obawiać się, że chuligani ze stolicy zrównają z ziemią Gród Kraka. Przecież prezes wyliczył, że 4 tysiące to zbyt duża kwota, jeśli chodzi o odwołanie od decyzji PZPN. Ile kosztowało wynajęcie "Inwigilatora" na meczu z Górnikiem? Za to konkursowe pytanie nie przewidujemy nagród.

Kończąc tę krótką relację z 5 meczu protestu (licząc mecze w Warszawie), pragniemy zauważyć, że jedyną rzeczą, jaką można zarzucić kibicom spod Torwaru jest nadmierne śmiecenie. Wierzymy, że w razie protestu na kolejnych meczach (wierzymy, że wcześniej uda się zakończyć spór), każdy z nas zabierze ze sobą butelki i puszki, jakie przyniósł ze sobą. To nie takie trudne! Do następnego! Oby już na stadionie!