24 Ahmed Ghanem Soltan
Norbert Witkowski 33
Michał Marcjanik 29
Ireneusz Kościelniak 4
62' Andrij Griszczenko 9
74' Sebastian Gorząd 10
Grzegorz Jakosz 5
Piotr Jawny 14
61' Grzegorz Niciński 16
Krzysztof Majda 22
Radosław Bartoszewicz 16
Olgierd Moskalewicz 78
Kamil Biecke 35
Dariusz Ulanowski 7
62' Radosław Wróblewski 8
Marcin Pudysiak 11
61' Grzegorz Pilch 15
74' Mateusz Kołodziejski 21

Kolejna wygrana

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, Legia pewnie pokonała na własnym boisku Arkę 2-0. Po raz pierwszy od kilku kolejek stadion na Łazienkowskiej zapełnił się kibicami. Na trybunach zgromadziło się około 11 tysięcy widzów.

Od początku meczu gospodarze wszelkimi sposobami starali się przebić przez szczelny mur gdyńskich obrońców. Goście natomiast starali się zagrozić golkiperowi Legii szybkimi kontrami. Ale tak jak i w poprzednich meczach obrona gospodarzy grała bezbłędnie. Mimo dużej ilości strzałów gospodarzom nie udało się do przerwy pokonać Witkowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Legii. To, czego nie udało się dokonać Legii w pierwszych 45. minutach, stało się faktem 5 minut po przerwie. Dawid Janczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości i piłka bez problemu wpadła do siatki. Na trybunach zapanowała euforia. Od tej pory gospodarzom grało się lżej. Arka myśląc o wywiezieniu jednego punktu musiała się odkryć, a tym samym legioniści mieli więcej miejsca na swoje popisy. Po raz drugi gospodarze pokonali Witkowskiego dopiero w 80. minucie. Wprowadzony 5 minut wcześniej Sokołowski wykorzystał dobre podanie Burkhardta i pewnie zdobył gola. Akcje gości natomiast kończyły się na dobrze dysponowanych defensorach Legii lub pewnie interweniującym Fabiańskim. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Przed legionistami w tym roku jeszcze jedno spotkanie. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę o godzinie 14:30 na Łazienkowskiej. Przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna.

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za kwadrans Legia podejmie Arkę Gdynia
Tymczasem Roman Kosecki otrzymał pamiątkową koszulkę ze swym numerem i nazwiskiem wstępując tym samym do Galerii Sław
Wojciech Hadaj coraz bardziej podgrzewa atmosferę. Teraz ponad 10000 kibiców odśpiewuje "Sen o Warszawie"
Już tylko kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego
Czekają fani Legii, czekają fani Arki, których się zebrało ok.350
Na "Żylecie" pojawi się w końcu oprawa godna tego stadionu
Tegoroczni jubilaci pozdrawiają sympatyków swojej działalności - takie hasło wywieszono na Żylecie
Całość w towarzystwie pasów materiałów i flag w barwach Legii. '95 - 10 - '05 widnieje w centralnej części

1' - Rozpoczęli legioniści
1' - Legioniści przy piłce...
2' - Rzeźniczak do Janczyka, ale Jakosz przerywa podanie
2' - Ehhh, cudowna sprawa, kiedy wreszcie cały stadion tętni życiem i dopinguje głośno swój zespół. Tak właśnie jest w tej chwili i oby tak do końca!
3' - Na lewej stronie Niciński... ostatecznie wywlaczył rzut z autu
3' - Wychodzili z akcją legioniści, ale Burkhardt za lekko do partnerów
4' - Cały stadion tańczy walczyka. Tu nikt nie siedzi w tej właśnie chwili...
5' - Legia próbuje się przedzierać lewą stroną, ale póki co napotyka na opór gdynian
5' - Od bramki grę wznawia Witkowski
6' - Bartoszewicz próbował strzelać z dystansu, ale zrobił to bardzo nieudolnie
6' - Choto, Szałachowski, Choto, spokojnie Legia do przodu...
7' - Rosłoń, do Szali, ale ten za lekko w pole karne i bez trudu przejmuje piłkę Arka
8' - Gospodarze cały czas przy piłce. Szałachowski strzela z dystansu, ale od bramki grę wznowi bramkarz gości
9' - Szałachowski do Włodarczyka, który próbował zaskoczyć rywali uderzeniem z dystansu. Niestety za lekko
9' - Majda na lewej stronie walczy z Szałachowskim...
10' - Strata piłki i już atakują legioniści
10' - Bury strzela.... i Witkowski łapie piłkę
11' - Szałachowski pędzi prawą flanką. Zagrywa w pole karne, ale tam dobrze spisują się piłkarze Arki
12' - Włodarczyk w szesnastce tańczy z piłką. Przy nim był jeden z rywali. Próba zwodu, Włodar pada, ale sędzia każe grać dalej
13' - Bardzo aktywny od samego początku jest Szałach.. Kolejne uderzenie i tym razem korner
13' - Karwan dośrodkowuje i gdynianie ekspediują piłkę daleko od swego pola karnego
14' - Włodarczyk ponownie w polu karnym, ale nieudana próba zagrania do partnerów
15' - Legioniści spokojnie, od defensywy tworzy swój atak...
15' - Choto podaje do Szałachowskiego, ale za mocno i pomocnik Legii nie dochodzi do tego zagrania
16' - W ataku rywale, ale legioniści szybko powstrzymali Majdę
17' - Teraz gdynianie próbują dojść do głosu...
17' - ...ale zarówno na trybunach jak i na murawie nie mają zbyt wiele do powiedzenia
17' - Będzie teraz rzut rożny dla Arki
18' - Majda podchodzi do tej piłki...
18' - Zagranie w pole karne, ale piłka nie tknięta przez nikogo przelatuje wszerz boiska
18' - I już podopieczni Dariusza Wdowczyka tworzą kolejną akcję ofensywną
20' - Rzeźniczak wybiegł z futbolówką za połowę i podał do partnerów niestety niecelnie. Efekt? Od bramki Witkowski
20' - I ponownie Legia w ataku. Niestety gospodarze zostali powstrzymani na wysokości pola karnego rywali
21' - Na murawie leży Niciński, który jest opatrywany przez lekarzy. Ostatecznie musiał opuścić on plac gry
21' - I ponownie już Arka w komplecie
22' - Janczyk na lewym skrzydle, zostawia piłkę Kiełbowiczowi, który niestety niedokładnie dośrodkowuje
23' - Rosłoń w środkowej części boiska, odgrywa do Choto... Cała Arka na własnej połowie
24' - Karwan do Kiełbowicza, który zagrywa w pole karne. Niestety nikt nie dopada do tej piłki. Jeszcze próba uderzenia Rosłonia i mamy korner
24' - Bliski zdobycia gola był Choto. Jednak piłka po jego strzale głową przeszła obok prawego słupka
25' - Walka w środkowej części boiska...
26' - Arkowcy na prawym skrzydle. Ostatecznie udało im się wygrać rzut rożny
26' - Korner i Fabiański wybija przed pole karne
27' - Rosłoń nie udanie do Włodarczyka, ale jeszcze Legia przy piłlce
27' - Kiełbowicz z lewej strony do Włodarczyka, ale podanie do przeciął defensor rywali
28' - Niciński w polu karnym, przy nim Choto, ale zdołał jeszcze oddać strzał. Jednak minimalnie niecelny
28' - Długa piłka do Włodarczyka, który nie zdoałał opanować piłki i przejechał tyłkiem po reklamie
29' - Majda wpada na Szalę i... dla Arkowca żółta kartka
29' - Żółta kartka: Krzysztof Majda (Arka)
30' - W dość oryginalny sposób próbował Jakosz pokonać Fabiańskiego, ale zrobił to bardzo niecelnie
31' - Walka obu drużyn w środkowej strefie boiska
32' - Karwan na lewym skrzydle...
32' - Burkhardt na 18 metr do Włodarczyka, ale bez powodzenia
32' - Brawo Fabiański, który zdołał uprzedzić pędzącego do piłki Griszczenkę
34' - Włodarczyk próbował zagrać do Szałachowskiego, ale futbolówka odbiła się jeszcze od rywali
34' - Jeszcze Legia, ale uderzenie zawodnika było minimalnie niecelne
35' - Szala do Szałacha, który z 16 metrów uderza wysoko nad poprzeczką
35' - Arka atakuje, ale napierają gospodarze
35' - Długie podanie do jednego z gdynian i sędzia słusznie gwiżdże spalonego
36' - Niebezpiecznie zagrywał teraz Griszczenko. Za wysoko uniesiona noga i rzut wolny dla Legii
37' - Burkhardt strzela, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć Witkowskiego
37' - Cały stadion robi falę...
38' - ..a na boisku Arka walczy na prawym skrzydle z Karwanem
38' - Ostatecznie górą legionista
38' - Griszczenko na lewym skrzydle.. i bez trudu łapie Fabiański to dośrodkowanie
39' - Sporo niedokładności w poczynaniach obu drużyn
39' - Będzie rzut wolny. Bury ponownie ustawia sobie piłkę
39' - Sędzia jeszcze odsuwa mur...
40' - Niestety, dośrodkowanie wybili rywali
40' - Próba wyjścia z atakiem, ale Karwan faulowany na środku boiska
42' - Legia przejmuje piłkę w środku boiska, żeby ją po chwili stracić...
43' - Arka przedziera się lewym skrzydłem... ostatecznie Bartosz Karwan przejmuje piłkę
44' - Tymczasem ponownie na boisku leży Niciński. Człowiek ze szkła?
44' - I już gra wznowiona...
44' - Rosłoń na prawo do Szali, ale szybszy był rywal wybijając na róg
44' - Burkhardt... i najwyżej skacze Witkowski
45' - Prawe skrzydło... Arka.. i faul na legioniście
46' - Fatalnie spudłował teraz Rosłoń, który próbował lobować bramkarza
46' - Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy
47' - Jeszcze Arka szarpie.. ale bez efektów
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy zasłużone 0-0. Żadna ze stron nie wypracowała sobie na tyle dogodnych sytuacji, żeby móc strzelić gola. Za chwilę na murawie wystąpi grupa Hasao
Już za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania
Obie jedenastki wybiegają już na murawę
Zarówno Arka jak i Legia przystąpi do drugiej części bez zmian w składach

46' - Rozpoczęła Arka Gdynia
47' - Fani gości szykują małą oprawę z użyciem pirotechniki...
47' - Tymczasem na boisku legioniści umiejętnie się bronią
47' - Karwan po linii do Włodarczyka, ale ten ostatecznie stracił piłkę
48' - Gra toczy się w środku pola
49' - Legia w okolicach pola karnego rywali...
50' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!
50' - GOL! Dawid Janczyk! (Legia)
51' - Ledwo rozpoczęła się druga połowa i 1-0 dla Legii!!! Strzelcem bramki jest Dawid Janczyk! Stały stadion w euforii!
52' - Lepiej ta druga część meczu nie mogła się zacząć
53' - Arka na lewej flance... pada znowu Niciński i będzie dla gości rzut wolny
53' - Niespełna 30 metrów od bramki Fabiańskiego...
53' - Strzela Majda, ale broni Fabiański!
54' - Pędzi prawym skrzydłem Bartoszewski, dośrodkowanie, ale Rzeźniczak przerywa to zagranie
55' - Na prawym skrzydle Niciński... i goście wywalczyli rzut rożny
56' - Dośrodkowanie, próba uderzenia, ale broni ponownie "Fabian"
56' - Przekombinowali teraz legioniści w polu karnym
57' - Informujemy, że w równolegle toczącym się meczu Wisła Kraków prowadzi 1-0 z Górnikiem Łęczna
58' - Szykuje się zmiana w szeregach Arki...
58' - Tymczasem goście całym zespołem znaleźli się na połowie Legii
58' - Jednak nic nie zdziałali i od bramki grę wznowi Fabiański
59' - Rosłoń bardzo dobrze znalazł Karwana, który wpada w pole karne i strzela z lewej strony prosto w Witkowskiego
60' - Szala na prawym skrzydle, ale przegrywa pojedynek z rywalem i Arka od bramki
61' - Próba rozciągnięcia gry na prawe skrzydło zakończyła się autem dla Legii
61' - Zmiana Arka: Grzegorz Niciński - Grzegorz Pilch
61' - Dochodzi do pierwszej, zapowiadanej zmiany w ekpie gości
62' - Zmiana Arka: Andrij Griszczenko - Radosław Wróblewski
62' - Dodatkowo na placu gry pojawia się również Radosław Wróblewski
63' - Janczyk podaje do Włodarczyka i jest przy tym na tyle ostro faulowany, że sie zwija z bólu. Sędzie nie karze nawet rywala kartką
64' - Składna akcja Legii. Włodarczyk odgrywa do Karwana i... według sędziego spalony
64' - Jednak Legia nadal atakuje...
65' - Ostatecznie skończyło się na faulu..
65' - Dośrodokowuje Karwan i wybijają obrońcy Arki
66' - Będzie okazja dla gości. Moskalewicz ustawia piłkę z prawej strony...
66' - ...dośrodkowanie i faul mimo, że Fabiański piąstkuje to zagranie
67' - Fatalnie zachowali się legioniści przed polem karnym Witkowskiego zagrywając do siebie niecelnie, szkoda.
67' - Włodarczyk strzela... prosto w nogi rywali i... korner
67' - Ustawia sobie piłkę w narożniku Burkhardt
68' - Aj... nie opanowali w pierwszym momencie futbolówki legioniści, ale jeszcze Rosłoń zagrał na głowy do partnerów, ale uderzenie było niedokładne
69' - Niedokładnie teraz Włodarczyk do Karwana....
69' - Eh, gospodarze cały czas przeważają, ale wynik się nie zmienia
70' - Zwija się z bólu przy linii Bury, ale Arka gra dalej! Nie ma to jak zachowanie Fair Play
70' - Żółta kartka: Radosław Bartoszewicz (Arka)
70' - Legioniści już w komplecie
71' - Rosłoń na prawe skrzydło do Szałachowskiego... w pole karne zagranie i gubi się Arka
72' - Szykowana jest do rozwinięcia Panorama Warszawy
72' - Natomiast na placu gry Arka próbuje w jakiś sposób zagrozić gospodarzom, ale cały czas bez efektów
73' - Trochę niedokładności wdarło się w szeregi obu ekip
74' - W Arce dojdzie za chwilę do kolejnej zmiany. Pojawi się Kołodziejczyk
74' - Zmiana Arka: Sebastian Gorząd - Mateusz Kołodziejski
74' - I plac gry opuszcza Gorząd kosztem Kołodziejskiego
76' - Na zmianę zdecydował sie także Dariusz Wdowczyk i na boisko desygnował Tomka Sokołowskiego
76' - Jednak jeszcze Szala w pole karne i wybijają goście
76' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Tomasz Sokołowski II
76' - Zmiana i schodzi bardzo aktywny dzisiaj Szałachowski
77' - Janczyk na prawo do Sokołowskiego, gubi piłkę by ją odzyskać, ale Witkowski uprzedza piłkarza Legii
78' - Rzut wolny dla gdynian na ok.30 metrze od bramki Fabiańskiego
79' - Majdaaaa... i obok słupka
79' - Janczyk, Sokołowski, Sokołowski do Włodarczyka, ale uprzedza go piłkarz Arki, który wybija piłkę
80' - GOL! Tomasz Sokołowski II! (Legia)
80' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!! 2-0 !!!!!!!!!
80' - Zagranie na pole karne do kompletnie niekrytego Sokołowskiego, który bez trudu pokonuje Witkowskiego
80' - Zmiana Legia: Dickson Choto - Jacek Magiera
80' - Legia 2-0 Arka !!!
81' - Dochodzi także do zmiany w ekipie gospodarzy
82' - Na trybunach panuje nieopisana radość
82' - ...a Arka zwija już swoje flagi
82' - Legioniści jadą z hitem "Wyginam śmiało ciało..", a gospodarze jadą z Arką na boisku
83' - Na murawie leży piłkarz gości i potrzebni są lekrze
84' - Kowalski już wraca na plac gry...
84' - Tymczasem Bartek Karwan wciąż jest opatrywany poza boiskiem
85' - Z kontrą Legia, ale nieco się gubią podopieczni Dariusza Wdowczyka
86' - Legia w komplecie, Karwan wraca z opatrunkiem nma głowie, a Arka opuszcza swój sektor
86' - Karwan na lewym skrzydle. Bury, Sokołowski...
87' - Toczy się walka w środkowej części boiska, Arka wychodzi do przodu...
87' - Fani gości zostali zatrzymani jeszcze przez policję. Jakieś niejasności?
88' - Zmiana Legia: Dawid Janczyk - Marcin Chmiest
89' - Fatalnie teraz Karwan uderza z pierwszej piłki, która przechodzi obok dalszego słupka
90' - Panorama Warszawy zasłania całą Żyletę !
91' - Tymczasem na murawie nadal toczy się walka w środkowej części boiska
91' - Żyleta tańczy, Arka poza sektorem....
91' - Natomiast sędziowie doliczają jeszcze 4 minuty
93' - Jeszcze wpada w pole karne Włodarczyk ,ale gubi piłkę
93' - Jeszcze ostatnie akcje w meczu..
94' - Chmiest do Włodarczyka, ale za lekko
95' - Jeszcze Legia...
95' - Rosłoń...
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia ponownie po latach zwycieska w potyczce z Arką 2-0. Bramki na wagę 3 punktów zdobyli Dawid Janczyk i Tomasz Sokołowski!

Wstańcie Legiony

"Całe życie czekałem na mecz z Arką!" - to odpowiedź jednego z kibiców na pytanie, czy wybiera się w sobotnie, grudniowe popołudnie na Łazienkowską. Opowieści starszych kibiców o meczach i walkach z Arką słyszał zapewne każdy z nas od lat. O ucieczkach do morza, przejmowaniu "Górki" i wielu, wielu innych atrakcjach zawsze przyjemnie się słuchało. Przez długie 23 lata Arka grywała w niższych ligach, co powodowało, że dalej byliśmy skazani na wspomnienia starszyzny. Każdy z nas o Arce słyszał, każdy chciał przeżyć mecz z nią. Czy może więc dziwić mobilizacja w naszych szeregach przez meczem z odwiecznym wrogiem? Nie!

Niestety rozgrywany przed kilkoma miesiącami mecz w Gdyni odbywał się bez kibiców Legii. Tym razem "Śledzie" otrzymały od działaczy Legii 500 biletów i mogli zasiąść w sektorze pod zegarem. Przyjezdni do Warszawy dotarli pociągiem specjalnym. Wśród nich byli przedstawiciele Lecha i Cracovii, którzy wywiesili swoje płótna. Zabrakło flagi innej zaprzyjaźnionej z Arką drużyny. Prawdopodobnie wpływ na to miały wczorajsze zajścia na Konwiktorskiej.
Trybuny gospodarzy były szczelnie wypełnione kibicami. Prześwity były jedynie przed Krytą. Szkoda, że znowu kilkaset osób nie obejrzało meczu z powodu fatalnej dystrybucji biletów. Łuk od Łazienkowskiej zapełniał się niemal do końca meczu... i w końcu wyglądał jak należy! Jak? Wypełniony kibicami, którzy ani przez moment nie żałowali swoich gardeł, aby wspomóc najlepszą drużynę na świecie! Piłkarze z eLką na piersi w końcu poczuli co to znaczy mieć za sobą kibiców. Tego dnia nie mogli narzekać, że nie mieli dla kogo grać. Za nimi stała cała Warszawa i liczyła na wygraną z odwiecznym wrogiem! Arkowcy, choć w dobrej liczbie pojawili się w stolicy, wokalnie nie pokazali nic specjalnego. Faktycznie, kilka razy słyszeliśmy głośne okrzyki na cześć gdyńskiej drużyny, ale nie mieli oni szans na przebicie się przez doping legionistów. Obie strony nie szczędziły sobie uprzejmości - kilkakrotnie się wyzywając. Ale czy mogło zabraknąć tych uprzejmości, skoro obie strony tak bardzo się "uwielbiają", a od lat nie miały zbyt wielu okazji do ich okazania? ;-)

Wróćmy jednak do początku spotkania. Na wyjście piłkarzy na trybunie odkrytej pojawił się okazjonalny transparent z hasłem "Tegoroczni jubilaci pozdrawiają sympatyków swojej działalności" oraz szarfy z datami '95 i '05 oraz "dziesiątką", czyli liczbą lat, którą jubilaci mają za sobą. Do powyższej oprawy zabrakło pirotechniki. Tak bowiem umówili się kibice z zarządem przy zawieraniu porozumienia. Jest szansa, że piro wróci na nasz stadion na wiosnę. Choć gwoli ścisłości, to dzisiejszy mecz był pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej, czyli tzw. rundy... wiosennej :-) Może i nie było zbyt ciepło, ale atmosfera była naprawdę gorąca. Kibice potrafili dopingować na swoim wysokim poziomie. Były na pewno słabsze momenty, przestoje, ale ogólnie nie było źle. W pierwszej połowie piłkarze nie rozpieszczali nas przesadnie. Na szczęście lepiej w tym temacie było po zmianie stron. Zaledwie 5 minut po wznowieniu gry Dawid Janczyk strzelił pierwszego gola! Stadion oszalał!!! To było coś! Nawet Wojtek Hadaj dał się ponieść emocjom i zamiast tradycyjnego "Dziękuję" po usłyszeniu liczby bramek gospodarzy, zapytał ile goli ma Arka. Odpowiedź nasuwała się sama, ale cytować jej nie będziemy. Od tego momentu doping z pewnością się polepszył. Na płocie Arki tymczasem pojawił się foliowy napis "Arka Gdynia". Czekaliśmy, aż tradycyjnie zostanie on podświetlony pirotechniką. Niestety, po kilkunastu minutach folia została zdjęta, a prezentacja zaliczyła falstart.

To jednak nic. Pod koniec meczu Arkowcy ściągnęli z płotu wszystkie flagi i zaczęli opuszczać stadion. Część z nich czyniła to dobrowolnie, inni byli zmuszani przez prewencję. A wszystko zaczęło się przez nadgorliwość jednego ze... strażaków, którego bolało, że barwówka Legii wisi nie na tym płocie co trzeba. Arka spychana przez policję miała wsparcie gospodarzy. Legioniści przez kilka minut śpiewali wszystkie możliwe antypolicyjne przyśpiewki. Niestety ostatnie minuty odbyły się już bez kibiców gości. Ci nie widzieli już naszej sektorówki... widzieli za to drugą bramkę naszych piłkarzy! Po golu Sokołowskiego nikt nie miał już wątpliwości, kto na swoim koncie zapisze trzy punkty. Cały stadion zaczął się wyginać, śpiewając przy tym dobrze znany kawałek "Wyginam śmiało ciało!". Wyszło kozacko. Na zakończenie meczu na trybunie odkrytej pojawiła się wielka Panorama Warszawy. Jej, jak już wspomnieliśmy, goście nie widzieli. Szkoda. Mimo to wygrana z Arką smakowała wyśmienicie. "Warto było czekać całe życie na ten dzień" - dało się słyszeć tu i ówdzie. Warto jeszcze odnotować występ w drużynie gości Radosława Wróblewskiego, który swego czasu był bardzo popularny wśród kibiców Legii. O tym, że kibice dobrze pamiętają "Wróbla" dali wyraz pieśnią "Hej Radziu, zdejmij tę szmatę". Oczywiście dotyczyło to koszulki, w jakiej tego dnia występował Wróblewski. No cóż - w Legii kariery nie zrobił, a w Arce również nie błyszczy. Takie życie.

Za tydzień Legia gra ostatni w tym roku mecz. Na Łazienkowską zawita Górnik Łęczna. Wypełnione trybuny naszego stadionu... tego sobie i Wam życzymy!

Frekwencja: 11000