Moussa Ouattara 29
Tomasz Kiełbowicz 11
Grzegorz Bronowicki 7
Łukasz Surma 8
71' Marcin Burkhardt 10
Guerreiro Roger 6
77' Dawid Janczyk 15
62' Piotr Włodarczyk 9
Jan Mucha 99
Veselin Djoković 5
Sebastian Szałachowski 20
71' Aleksandar Vuković 14
62' Michal Gottwald 21
77' Cezary Kucharski 23

Kompleks Groclinu przełamany!

Plama po blamażu w Kielcach zmazana. Zgodnie z zapowiedziami zawodników Legii Warszawa Groclin Grodzisk Wielkopolski na łopatkach. Po dwóch bramkach Dawida Janczyka, jednej Rogera Guerreiro i Marcina Burkhardta wojskowi rozgromili Groclin 4:0. Jest to pierwsza wygrana legionistów w meczu z Groclinem od 13 października 2001 roku.

Spotkanie rozgrywane było przy padającym śniegu, który z upływem czasu zaczął zalegać na murawie. Legioniści zbytnio się tym nie przejmowali i natychmiast rozpoczęli ataki. W pierwszej minucie z 11 metrów strzelał Piotr Włodarczyk, jednak piłka powędrowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. W 8 minucie piłka załopotała już jednak w siatce. W środku pola piłkę rozgrywali Roger Guerreiro i Marcin Burkhard. W końcu ten ostatni doskonałym prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Janczyka. Młody napastnik Legii śmiało wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg wyprowadził Legię na prowadzenie. 1:0 i świetny początek wojskowych. Mija pięć minut i do ataku rzucają się gracze Groclinu. Łukasz Fabiański dobrze piąstkuje a dobitka mija warszawską bramkę z daleka. W 17 minucie znów daje o sobie znać Janczyk. Strzela z 20 metrów jednak Przyrowski jest na posterunku. Graczom z Grodziska udaje się uzyskać niewielką przewagę. Na szczęście nie przynosi ona rezultatów bramkowych. W 38 minucie jest już 2:0. Przy linii bocznej czaruje Grzegorz Bronowicki. Podaje do Wojciecha Szali a ten dośrodkowuje wprost na głowę Rogera Guerreiro. Brazylijczyk pięknym strzałem głową pakuje piłkę do siatki i biegnie odtańczyć radosną sambę. 2:0 i trener Groclinu Werner Liczka jeszcze przed przerwą decyduje się na dwie zmiany. Jeszcze w 45 minucie Legia ma szanse na dobicie przeciwnika. Przed pole karne wychodzi Przyrowski. Mija się z piłką, ale Janczyk jest skutecznie blokowany przez obrońców.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Jednak to Legia, niczym wytrawny bokser, potrafiła wypunktować Groclin. Dobrą partię rozgrywał Janczyk, który nie marnował już tak szans, jak podczas meczu z GKS-em Bełchatów. Zupełnie niewidoczny był Włodarczyk, który gdzieś zatracił skuteczność i formę z zimowych sparingów.

Drugą połowę Legia Warszawa rozpoczyna bez zmian w składzie. W 48 znów w akcji Roger. Decyduje się na strzał, ale Przyrowski jest tam, gdzie być powinien. Nie minęło 10 minut i znów Brazylijczyk w roli głównej. Strzela zza pola karnego, piłka mija bramkarza, ale ląduje na poprzeczce. Do bramki wpada tylko śnieg, który po uderzeniu Rogera spadł z poprzeczki. Trzy minuty później jest już 3:0. Na strzał z ok. 25 metrów decyduje się Marcin Burkhardt. Piłka mknie niczym z armaty i zatrzymuje się dopiero w bramce. Przyrowski jest bez szans, a na trybunach zajmowanych przez warszawskich fanów zaczyna się karnawał. W 62 minucie niewidocznego Włodarczyka zmienia Michal Gottwald. Legia nie zwalnia wciąż tempa. Groclin z rzadka próbuje się odgryzać, jednak nie jest w stanie zagrozić wojskowym. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania oko w oko z Przyrowskim staje Bronowicki. Niestety strzela zbyt słabo i czwarta bramka nie pada. „Bronek” rehabilituje się już minutę później. Odważnie wbiega w pole karne. Mija obrońcę Groclinu i podaje do swoich kolegów. Pikę sprytnie przepuszcza Gottwald. Dopada do niej ten, który otworzył wynik meczu. Mocny strzał Janczyka i jest 4:0. Nokaut. W tym momencie kibice Legii zdejmują koszulki i resztę meczu obserwują z nagimi torsami. „Wyginam śmiało ciało...” Do końca meczu wynik nie ulega zmianie. Na boisku pojawiają się jeszcze Cezary Kucharski i Aleksandar Vuković. Legioniści spokojnie kontrolują grę i nie pozwalają Groclinowi na zdobycie nawet honorowej bramki.

Groclin na łopatkach. Legia pokazała, że wtorkowy blamaż w Kielcach to tylko wypadek przy pracy. Skutecznością zaimponował Dawid Janczyk. Dobrze swą szansę wykorzystał Marcin Burkhard i to on powinien zagrać przeciwko Cracovii. Pierwszy gol Rogera, który pokazuje, że jest dużym wzmocnieniem dla Legii. Martwi forma Włodarczyka, który nie może powrócić do skuteczności ze sparingów. Następna na rozkładzie Cracovia. Oby legioniści nie wystrzelali się w Grodzisku.

Autor: Tomek Janus

Dziś w Grodzisku Wielkopolskim Groclin Dyskobolia podejmie warszawską Legię. Początek spotkania o 18. Zapraszamy do śledzenia realcji w Legia.TV!
Witamy serdecznie ze stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za ok. 40 minut rozpocznie się mecz Legii z miejscowym Groclinem.
Drużyna Legii właśnie pojawiła się na rozgrzewce. Zaraz postaramy się podać wyjściowy skład "Wojskowych"
7 rac odpalili fani Legii

1' - Pierwsza groźna akcja Legii. Włodarczyk uderzał z 11 metrów - wysoko nad poprzeczką
2' - Aut dla Groclinu
2' - Choto ładnie wybija piłkę poza pole karne Legii. Z autu warszawianie
3' - Choto radzi sobie z Laciciem
4' - Faul Burkhardta na środku boiska
4' - Błąd Choto... uderzał Licka, ale Fabiański obronił
5' - Bronowicki podaje z prawej strony - obrońcy wybijaja
5' - Z autu Choto
7' - Faul Janczyka
8' - GOL! Dawid Janczyk! (Legia)
9' - Świetnie rozegrana akcja przez Rogera i Burego. Ten drugi podał na lewą stronę do Dawida Janczyka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Przyrowskim!
11' - Kontra gospodarzy... Sokołowski nie opanował piłki
12' - Ładne podanie do Włodarczyka zablokowane przez Kumbeva
13' - Dośrodkowanie w pole karne... świetnie piąstkuje Fabiański! Jeszcze dobitka... daleko od bramki
13' - Surma fauluje na 30 metrze Rockiego
14' - Na stadionie w Grodzisku słychać tylko doping dla Legii
14' - Bronowicki szarżuje w polu karnym... Przyrowski łapie piłkę
15' - Janczyk do Włodara... niedokładnie ale napastnik Legii przejął piłkę i w ataku Legia
16' - Akcja Groclinu - ładnie Ouattara
16' - Kontra Legii, Bury, Roger..
17' - Janczyk uderza z 20 metrów... Przyrowski z trudem wybija na róg
17' - Dickson główkuje po dosrodkowaniu Burkhardta, ale Przyrowski broni
19' - Legia posiada inicjatywę w tym meczu
20' - Kiełbowicz wybija na aut na wysokości pola karnego Legii
20' - Kontra!
20' - Faulowany Bronowicki
21' - Przyrowski szybszy od Włodarczyka po podaniu Srumy ze środka boiska
22' - Na spalonym Ślusarski
23' - Surma poślizgnął się i kontra gospodarzy... pada w polu karnym Radzewicz, ale sędzia nie reaguje
24' - Fabiański ratuje Legię dalekim wyjściem z bramki!
25' - W ostatnich minutach przeważają gospodarze
25' - Chyba będzie zmiana w Legii. Dariusz Wdowczyk nakazal mocniej rozgrzewać się Kucharskiemu
26' - Faulowany Janczyk na 20 metrze
27' - Uderza Bury... w mur!
28' - Włodarczyk przejął piłkę na 18 metrze..i nie bardzo wiedział co z nią zrobić
28' - Dariusz Wdowczyk jest mocno poirytowany grą "Władeczka"
29' - Ładnie Legia rozgrywa w obronie
29' - Surma na prawo do Bronowickiego
30' - Włodarczyk na spalonym
34' - Zapowiadała się niezła akcja, ale sędzia odgwizdał spalonego Janczyka
34' - Akcja gospodarzy Rocki wbiega w pole karne... legioniści wybili na aut
34' - Włodarczyk prawą stroną w polu karnym.... fatalnie traci piłkę
35' - Szala na spalonym
37' - Kiełbowicz rozpoczyna szybki atak Legii...
37' - ... i już po akcji
37' - gol!
38' - GOL! Roger Guerreiro! (Legia)
38' - Dośrodkowanie Szali z prawej strony świetnym strzałem z główki wykończył Rogerrrrrr Guerreiroooooo!!
39' - A w sektorze Legii "Wyginam ciało śmiało 2-0? Mało!"
40' - Legia nadal w ataku
40' - Zmiana Groclin: Piotr Piechniak - Marcin Zając
41' - Zmiana Groclin: Pance Kumbev - Tomasz Zahorski
41' - Świetnie Choto z Ouattarą w obronie
42' - Kiełbowicz wybija na rzut rożny
43' - Lacic uderza głową.... kolejny korner dla gospodarzy
43' - Faul dla Groclinu w narożniku pola karnego Legii
44' - Wybija Bury... jeszcze strzał na bramkę Fabiańskiego... nad poprzeczką
45' - Co się dzieje... Przyrowski mija się z piłką, Janczyk blokowany przez obrońców... była szansa na 3-0
45' - Z autu na wysokości pola karnego Groclinu zaczynają legioniści
46' - Arbiter dolicza jedną minutę
46' - Kiełbowicz blokuje rajd Zająca
46' - Koniec pierwszej połowy

Bardzo dobrze ułożyła się pierwsza część gry dla Legii. Mimo wyrównanego spotkania prowadzimy 2-0. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Janczyk, którego "pełno" jest w ataku
W drugie połowie na boisku prawdopodobnie pojawi się awizowany przez nas wcześniej Cezary Kucharski.
Piłkarze wracają na boisko
Legia na razie bez zmian

47' - Faul na Janczyku
48' - Strzela Roger... Przyrowski broni
49' - Radzewicz dośrodkowuje - Fabiański bez problemu łapie piłkę
51' - Bronowicki podaje do środka, ale przejmuje Groclin
51' - Pięknie wlaczy Janczyk
52' - Ouattara blokuje ataki gospodarzy już na środku boiska
54' - "Ja kocham Legię" rozbrzmiewa nad grodziskim stadionem
56' - Legia spokojnie rozgrywa piłkę
56' - Roger w poprzeczkę!!
56' - Piękne uderzenie Brazylijczyka z 20 metrów
57' - Faul dla gospodarzy na wysokości pola karnego
57' - Piłka w rękach Fabiańskiego
59' - Atak Legii, dośrodkowanie Bronka i ... juz kontra gospodarzy!
59' - Strzał z 18 metrów... broni Ouattara!
59' - GOL! Marcin Burkhardt! (Legia)
59' - Bramka z niczego! Zaskakujący strzał Burego i Legia prowadzi już 3-0!
62' - Zmiana Legia: Piotr Włodarczyk - Michal Gottwald
62' - Znowu groźnie pod bramką Groclinu - rożny dla Legii
63' - Legia ciągle atakuje. Bury i kolejny rzut rożny
65' - Legia kontroluje wydarzenia na boisku
66' - Zmiana Groclin: Piotr Rocki - Adrian Sikora
67' - Świetnie piłkę Zającowi odebrał Gottwald
68' - Do wejścia szykuje się Vuković
69' - Fabiański gra na czas
70' - Powinno być 4-0! ale znakomitej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bronowicki
71' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Aleksandar Vuković
71' - GOL! Dawid Janczyk! (Legia)
72' - Piękna akcja Bronka, wyłożenie do Janczyka na 11 metr i młody legionista podwyższa na 4-0!!!
74' - Brawo Choto! Obrona Legii gra dziś bez zarztu
74' - Żółta kartka: Dawid Janczyk (Legia)
75' - Napastnik Legii przewrócił się w polu karnym i arbiter za udawanie pokazał mu kartkę
77' - Zamieszanie w polu karnym Groclinu... nie udało się strzelić
77' - Zmiana Legia: Dawid Janczyk - Cezary Kucharski
82' - Mecz już jest rozstrzygnięty - obie drużyny nie kwapią se do ataków
82' - A tymczasem w sektorze Legii... kibice zdjęli koszulki i dopingują
82' - "Wiosna nasza" - spiewają fani Legii
86' - Roger przed szansą... blokowany i piłkę złapał Przyrowski
86' - Kibice Legii bawią się na całego
87' - Niektórzy kibice gospodarzy już opuszczają stadion
89' - Na spalonym Bronowicki
90' - Groźnie strzelali gospodarze, ale obok bramki Fabiana
90' - Już kontruje Legia... faul na Rogerze
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo Legii w Grodzisku. Teraz piłkarze dziękują kibicom za doping

Pogoda nie tylko dla bogaczy

Gdy wyruszaliśmy z Warszawy w kierunku Grodziska, pogoda w stolicy była przyzwoita. Zamiast mrozu były dwa stopnie na plusie, a temperatura sprzyjała przyjemnej podróży. Niestety, po kilkugodzinnej trasie wszystko się zmieniło. Im bliżej było do Wielkopolski, tym chłodniej. Jeden autokar zorganizowany przez SKLW, bez większych problemów podjechał jako pierwszy. Pozostali na miejsce docierali głównie prywatnym transportem - zarówno busami, jak i samochodami. Pod sektorem można było nabyć wejściówki na mecz w cenie 15zł. Fani z Warszawy swój sektor zaczęli zapełniać już na półtorej godziny przed meczem. Początkowo wydawało się, że będzie nas niewielu. Kiedy jednak mecz się rozpoczynał, było nas ponad 200, a kolejni stali w kolejce do wejścia.
Na trybunach znaleźli się także niepełnosprawni kibice Legii, którzy dzięki staraniom SKLW i uprzejmości działaczy Groclinu mogli bez problemu zająć miejsca w sektorze gości. Wyjściu piłkarzy na boisko towarzyszyło małe racowisko z naszej strony, które ubarwiło nasz hymn "Mistrzem Polski jest Legia". Organizatorzy spotkania nie omieszkali poinformować wszem i wobec, że stosowanie środków pirotechnicznych na stadionach jest zabronione. Nie przejmując się zakazami, od początku spotkania dopingowaliśmy naprawdę nieźle. Inna sprawa, że praktycznie nie mieliśmy konkurencji. Szczuny z Landu są wyraźnie w dołku i ich młynek nie był w stanie nam dorównać. Przy okazji poprzednich wizyt mieliśmy okazję obserwować o wiele lepszą prezentację grodziszczan. Kompleks stolicy był aż nadto słyszalny. Głównym punktem repertuaru Dyskoboli były bluzgi pod adresem Legii. Z naszej strony nie było odpowiedzi. Skupialiśmy się wyłącznie na wspieraniu naszego klubu. Szło nieźle. Tym bardziej, że na boisku zawody toczyły się po naszej myśli. Szybko strzelona bramka dodała nam wiary. "Kto mistrzem jest, kto mistrzem jest? Tylko Legia CWKS!" - dochodziły optymistyczne okrzyki z sektora zajmowanego przez warszawską brać. Po kolejnych trafieniach naszych zawodników można było rozpocząć ulubione wyginanie ciała. Po bramce Rogera Guerreiro, strzelec gola sam postanowił zaprezentować nam brazylijskie wyginanie ciała ;) Taniec naszego Canarinios nie mniej efektowny niż strzelona przez niego bramka. W przerwie kolejki ustawiły się do cateringu. Jedni posilali się kiełbaską z grilla, inni rozgrzewali się gorącą herbatą. Przed nami bowiem było jeszcze 45 minut meczu, w czasie którego trzeba było pozdzierać trochę gardła.
Najczęściej intonowanym kawałkiem był oczywiście nasz firmowy wyjazdowy hit - "Jesteśmy zawsze tam". O tym, że fani Legii są niezwykle pomysłowi nie trzeba nikogo przekonywać. Legioniści wpadli na pomysł, aby nie zważając na padający w Grodzisku śnieg i parostopniowy mróz... przywitać wiosnę. Kilkadziesiąt osób ściągnęło kurtki, bluzy i koszulki i prezentując swoje torsy, wyglądali jak morsy ;) "Zima wasza, wiosna nasza" - skandowali legioniści, którym mróz zupełnie niestraszny. "Pogoda jest dla bogaczy, dla niebogaczy są prognozy złe" - śpiewała kiedyś Edyta Geppert. Legioniści doszli jednak do wniosku, że choć nie każdy z nas "śmierdzi groszem", to pogoda będzie z nami! "Zawsze i wszędzie, pogoda dla Legii będzie" - oznajmili stołeczni kibice. Jeśli ktoś z miejscowych kibiców narzekał wcześniej na ziąb, na widok rozebranych warszawian z pewnością przestał narzekać na temperaturę. Wspaniała zabawa trwała do samego końca. Nasi piłkarze urządzili sobie bombardowanie bramki Przyrowskiego, a wynik chyba każdego zadowalał w zupełności. Wyginanie ciała trwało w najlepsze. "W Grodzisku pierwszy dzień wiosny" to kolejna z wiosennych przyśpiewek z naszego repertuaru. Humory dopisywały. Po meczu piłkarze świętowali z nami zdobycie trzech punktów. Niektórzy trochę dziwnie patrzyli się na rozgrzanych fanów, którzy wcale nie spieszyli się z zakładaniem górnej części garderoby.
Po meczu wyjątkowo nie czekaliśmy ani minuty na otwarcie bram. Już kilkanaście minut po ostatnim gwizdku sędziego fani z Warszawy mogli wyruszyć w stronę najpiękniejszego miasta pod słońcem.