15 Dawid Janczyk 80'
9 Piotr Włodarczyk 55'
13 Maciej Korzym
Piotr Lech 1
53' Rafał Grodzicki 51
61' Jacek Popek 4
Paweł Strąk 15
81' Tomasz Jarzębowski 33
Piotr Klepczarek 6
53' Edward Cecot 6
Jacek Kuranty 27
61' Łukasz Garguła 10
Rafał Boguski 9
81' Bartosz Hinc 23

Tak być nie może!

Po porażce w Doniecku Legia zanotowała kolejną wpadkę. Tym razem musiała uznać wyższość GKS-u Bełchatów. Przegrana boli tym bardziej, że bramkę przesądzającą o zwycięstwie, bełchatowianie zdobyli w doliczonym już czasie gry. Legia przegrała praktycznie na własne życzenie. Przez cały mecz miała przewagę, jednak nie potrafiła jej wykorzystać. "Można przegrać tak jak dziś, ale dla mnie bolesne jest to, że ten zespół traci charakter" – mówił po meczu Dariusz Wdowczyk. Słowa trenera Legii są najlepszym komentarzem do sobotniego spotkania.

Przed meczem chyba nawet najwięksi pesymiści nie przypuszczali, że goście wywiozą z Warszawy trzy punkty. Co prawda spotkanie rozpoczęło się od przewagi przyjezdnych, ale już po chwili wszystko wróciło do normy i stroną dyktującą warunki była Legia. Wojskowi nie potrafili jednak udowodnić swojej wyższości. Choć zepchnęli GKS do defensywy, grali chaotycznie i niedokładnie. Co z tego, że Roger kiwał obrońców z Bełchatowa, skoro będąc już na wolnym polu, podawał zbyt mocno? Zmorą piłkarzy z Łazienkowskiej było wykańczanie akcji. Gdy wydawało się, że wszystko idzie dobrze, jedno niedokładne podanie niweczyło misternie konstruowaną akcję. Zawodnicy szukali prostopadłych podań, ale ich zagrania były albo za mocne (nie nadążał nawet szybki Sebastian Szałachowski), albo za lekkie. Ostatecznie padały wiec łupem przyjezdnych. W 17. minucie oko w oko z Piotrem Lechem stanął Aleksandar Vuković. Niestety mocny strzał Serba na rzut rożny sparował bramkarz. Była to najgroźniejsza sytuacja Wojskowych w pierwszej połowie. Potem były już tylko nieudolne próby sforsowania obrony gości. Znów mnożyły się niedokładne podania i głupie straty piłki. Błędów Legii nie potrafili wykorzystać bełchatowianie. Na ich drodze stawał dobrze dysponowany Dickson Choto i Łukasz Fabiański oraz Mamadou Balde. Ciekawiej na boisku zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw bramkarz gości sfaulował poza polem karnym Miroslava Radovicia. Ku zaskoczeniu fanów sędzia Hubert Siejewicz potraktował Lecha bardzo łagodnie karząc go tylko... żółtą kartką. Natomiast w 37. minucie słabego występu Hugo nie wytrzymał Wdowczyk i zdjął piłkarza z boiska. Brazylijczyk nie podziękował trenerowi za grę i poszedł prosto do szatni. "Zmiana Hugo nie była podyktowana kontucją, ale tym, że grał bardzo słabo" – wyjaśniał swą decyzję Wdowczyk.

Druga połowa to znów nieskuteczna gra Legii. W 55. minucie bezbarwnego Michala Gottwalda zastąpił Piotr Włodarczyk. Kibice przywitali "Włodara" gromkimi brawami, licząc na jego przełamanie. Przełamanie przyszło, ale jego autorem nie był "Władeczek". Po dokładnym (wreszcie!) podaniu, sam na 18. metrze znalazł się Miroslav Radović. Przymierzył obok słupka i głośny okrzyk radości przebiegł po trybunach. Wydawało się, że teraz może być już tylko lepiej. Oj błędne to były nadzieje. Do roboty wziął się bowiem GKS. W 63. minucie mogło być już 1-1, ale swój kunszt udowodnił Fabiański, broniąc strzał Radosława Matusiaka. Legia próbowała się odgryzać, ale bramki strzelali już tylko goście. W 77. minucie podbramkowe zamieszanie wykorzystał Tomasz Wróbel i z bliska wpakował piłkę do siatki. "Nic się nie stało, hej Legio nic się nie stało!" zaśpiewali natychmiast kibice. Jednak się stało. Legia za wszelką cenę chciała strzelić zwycięską bramkę. W 86. minucie wydawało się, że piłka musi w końcu wpaść do bramki GKS-u. Najpierw z 11. metrów strzelał Vuković. Do odbitej przez Lecha piłki dopadł Szałachowski i do spółki z Janczykiem usiłowali wbić ją do bramki. Nic jednak z tego nie wyszło. Gdy kibice pogodzili się już z remisem, goście zadali decydujący cios. W 93. minucie całkowicie pogubiła się obrona Legii. Sam przed Fabiańskim znalazł się Łukasz Garguła i było 1-2. Żenada.

"Od momentu kiedy przejąłem Legię jest to mój najczarniejszy dzień" – powiedział po meczu Dariusz Wdowczyk. Dużo racji jest w stwierdzeniu trenera Wojskowych. Legia z przeciętnym Bełchatowem nie potrafiła udowodnić swojej wyższości. Nie tak powinien grać Mistrz Polski, który ma ambicje na występy w Lidze Mistrzów. Tu potrzeba gruntownej zmiany, bo inaczej marzenia o podboju Europy można włożyć między bajki. Dariusz Wdowczyk ma wiele pracy przed sobą, by Legia zaczęła przypominać drużynę z wiosennych spotkań. Trzeba mieć tylko nadzieję, że "Wdowiec" wie jak to zrobić.

Autor:Tomek Janus

W sobotę o godzinie 19 na Łazienkowskiej legioniści rozegrają spotkanie 3. kolejki Orange Ekstraklasy. Przeciwnikiem drużyny Dariusza Wdowczyka będzie lider GKS Bełchatów. Legia wystąpi osłabiona, ale nadal pozostaje faworytem meczu. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-------------------------------------------
Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. Za niecałe pół godziny rozpocznie się kolejny ligowy mecz Legii. Obie drużyny są już na rozgrzewce.
Włodarczyk na ławce rezerwowych. Balde i Radović w pierwszym składzie!
Znamy już składy obu drużyn. Dariusz Wdowczyk zupełnie zmienił ustawienie drużyny.
Wielkie brawa od kibiców otrzymał Tomek Jarzębowski
"Mam tak sam jak Ty... Miasto moje a w nim" - rozbrzmiewa na Łazienkowskiej
Piłkarze wychodzą na murawę
Głośne mistrzem Polski jest Legia... a na Żylecie fani prezentują dwie sektorówki i koszulkę Legii
Rozpocznie GKS

2' - Ruszyli. Legia dziś w ustawieniu 3-5-2. W obronie Balde, Choto i Hugo. Rolę defensywnych pomocników będą spełniali Edson i Surma.
3' - Faul dla gości 30 metrów od bramki.... dośrodkowanie i od bramki rozpocznie Fabiański
4' - Aut na wysokości pola karnego dla GKS
4' - Jarzębowski faulował w ataku
6' - Edson przejmuje piłkę w środku boiska, podaje do Vuko, a ten próbuje prostopadle zagrać do Szałachowskiego - przejmują piłkę obrońcy
6' - Jarzębowski uderza z ostrego kąta.... piłka przechodzi wzdłuż bramki - rzut rożny dla gości
6' - Dośrodkowuje Wróbel...
7' - Na spalonym Matusiak
7' - Vuko ładnie odzyskał piłkę, ale Surma dał się wyprzedzić.
8' - Ponownie przy piłkce legioniści, długie podanie Hugo do Szałachowskiego - ten wywalcza rzut rożny
8' - Krótkie rozegranie Rogera i Szałacha... dośrodkowanie Edsona i piłka wychodzi za linię końcową
8' - Faul Choto
9' - Roger wyprowadza atak Legii. Szałachowski, Roger z lewej strony. Dwa zwody, wbiega w pole karne dośrodkowujeeee... za mocno!
9' - Ładna akcja Wojskowych
10' - Ponownie dośrodkowuje Roger. Piłka w rękach Lecha
10' - Rozciągnięcie gry na lewo przez Surmę, Roger z pierwszej piłki płasko w pole karne... Vuković uprzedzony i aut dla Legii
11' - Hugo z autu, szybkie rozegranie do Szałachowskiego - ten przegrywa pojedynek główkowy z Fonfarą
11' - Radović przedziera się prawą stroną, wbiega w pole karne i traci piłkę
13' - Legia zepchnęła bełchatowian do obrony.
14' - Ładnie Hugo przerywa akcję GKS
14' - Edson wybija na aut, a kibice od dobrych kilku minut śpiewają na dwie trybuny "Warszawa, Warszawa..."
15' - Balde miękko w pole karne do Szałacha, ale piłka przypadkowo odbiła się od głowy obrońcy i trzeba konsturować akcję od nowa
16' - Radović traci piłkę na prawej stronie boiska
16' - Akcja GKS. Fonfara do Jarzębowksiego, ten z pierwszej piłki do Matusiaka... groźny strzał! Obok bramki
17' - Najlepsza okazja dla Legii. Szybkie podanie, Vuković dostaje piłkę na 20. metrze, wbiega w pole karne uderza... Lecha broni! Tylko rzut rożny.
17' - I już kontra GKS. Matusiak strzela z... 50 metrów... strzał zupełnie nieudany
18' - Roger zamienił się stronami z Radoviciem.
18' - Faulowany Edson
19' - Gottwald chciał sprytnie zagrać do Szałachowskiego, ale piłka wyszła za linię autową
20' - "Jedziemy do Łodzi" - skandują fani z Żylety. Oczywiście dotyczny to niepodpisania pisma do Ekstraklasy przez KP Legia
22' - Fabiański łapie piłkę
22' - Gottwald indywidualna akcja, wbiega w pole karne i nie dał rady dwóm obrońcom. Na dodatek faulował
23' - Rajd Radovicia prawą stroną. Nieprzepisowo zatrzymywany Serb.
23' - Do piłki podchodzi Edson...
23' - Ale kąt jest bardzo duży - raczej będzie dośrodkowanie.
23' - A jednak strzał!!! Mocny, silny, ale odbija Lech!
25' - Sędzia wyjaśnia coś z Matusiakiem i Surmą
25' - Świetne przejęcie Szałacha. Przy linii końcowej w polu karnym... odegranie na 11 metr ale tam nie zdążył Roger!
26' - Znowu Szałach z lewej strzony podanie do Vuko, ten jakby czekał aż ktoś go sfauluje ;-)
26' - Legia w ataku.
26' - Balde strzela z 30. metrów. Fatalnie.
27' - Faul na Edsonie. 35. m do bramki
28' - Szybkie rozegranie w pole karne i naciskany obrońca wybija na aut
28' - Fantastyczny drybling Rogera, który jednym zwodem minął dwóch piłkarzy GKS, ale dośrodkowanie było FATALNE
28' - Faul na Radoviciu z prawej strony. Roger będzie dośrodkowywał
28' - W polu karnym już Hugo i Choto
29' - Piłka spada na 2 metrze, tam jest Hugo.... bramkarz przerzuca nad poprzeczką!
29' - Rzut rożny wykonuje Surma
30' - Jedna z nielicznych akcji gości. Świetnie Wróbel do Matusiaka - tam był jednak Balde
30' - Rożny dla gości
31' - I już Fabiański rozpoczyna atak. Świetne długie podanie do Szałacha
31' - Ten sam... strzela z 18 metrów! Metr obok słupka!
31' - Kibice nagrodzili tę akcję brawami
31' - Na spalonym Szałachowski
33' - Goście wybijają na aut. Na murawie leży Fonfara
33' - Już się podniósł - legoniści oddają futbolówkę
33' - Gottwald w ataku z lewej strony. Dogranie w pole karne - niedogładne
34' - Szybka kontra gości. Matusiak sam na sam z Fabiańskim... lobuje... nad poprzeczką!!!
34' - Ale dużo szczęścia mieli teraz legioniści. Muszą grać uważniej w obronie. GKS atakuje rzadko, ale groźnie
35' - W Legii szykuje się zmiana. Na boisko wejdzie Kiełbowicz
35' - EJJJJJ
36' - Radović faulowany przez bramkarza poza polem karnym w narożniku boiska!!!
36' - Żółta kartka: Piotr Lech (Bełchatów)
36' - Rzut wolny, będzie dośrodkowywał Roger
37' - Wyłożenie piłki na 18 metr... Edson... nad poprzeczką!
37' - Zmiana Legia: Alcantara Hugo - Tomasz Kiełbowicz
38' - Uderza Roger z 20 metrów. Piąstkuje Lech!!
38' - Legia ciągle w ataku, ale bez efektów
38' - Kiełbowicz wślizgiem wybija na aut
40' - Surma... rajd... świetne podanie do Gottwalda, ten nie doszedł! Jęk zawodu na trybunach
40' - Edson fauluje Fonfarę
40' - Wróbel będzie dośrodkowywał z prawej strony boiska
41' - Balde wybija głową
41' - Matusiak fauluje Vukovicia. Akcja Legii
41' - Szałachowski walczył do końca o piłkę, która zmierzała za linię autową. Brawa za nieustępliwość
42' - Roger łatwo traci piłkę...
43' - Przy piłce goście. Podanie do Matusiaka, ten na prawo do Wróbla... rzut rożny dla GKS
44' - Aut dla Legii. Radović do Balde
45' - Ten do Surmy. Edson, Kiełbik, Roger...
45' - Cały czas w ataku Legia
45' - Balde dośrodkowuje... wybij Lech i przy okazji nokautuje swojego kolegę z drużyny
46' - Potrzebna będzie interwencja lekarza.
46' - Przerwa w grze.
47' - Arbiter dolicza 2 minuty
47' - Choto bez namusłu wybija na aut
48' - Faluowany Roger. Fabiański rozpoczyna grę
48' - Podane na lewą stronę do Balde... Surma... Vuković traci piłkę
48' - Koniec pierwszej połowy

Za nami pierwsza część spotkania. Legioniści są zdecydowanie lepsi od GKS-u, ale nie potrafą tego udokumentować golem. Mamy nadzieję, że dużo lepiej będzie po zmianie stron.
Piłkarze wrócili na boisko

46' - Zaczęli legioniści
47' - Rzut wolny w narożniku pola karnego
47' - Przy piłce Edson!
47' - Trybuny skandują nazwisko Brazylijczyka
47' - Jarzębowski wybija piłkę główką
49' - Balde na prawo do Rogera... za mocno.
50' - Gottwald nie doszedł do piłki... a powinien.
51' - Znowu fatalne przyjęcie Gottwalda w polu karnym i z groźnej akcji nic nie wyszło
52' - Na boisko wejdzie Janczyk
52' - i Włodarczyk!
53' - Zmiana Bełchatów: Rafał Grodzicki - Edward Cecot
53' - Dariusz Wdowczyk poirytowany postawą napastników zaraz przeprowadzi wspomniane wcześniej roszady
53' - Faul dla GKS - 35 metrów do bramki
54' - Balde bardzo ładnie radzi sobie z Matusiakiem
55' - Na spalonym Gottwald
55' - Zmiana Legia: Michal Gottwald - Piotr Włodarczyk
55' - Kibice owacjami witają "Władeczka"!
56' - Od bramki Fabiański
57' - Radović... faulowany?! Nie...
57' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
57' - Sędzia uznał, że legionista chciał wymusić rzut wolny na 18 metrze
58' - Dośrodkowanie Rogera wybijają obrońcy
58' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
59' - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
59' - Fantastyczne uderzenie Radovicia z 18 metrów tuż przy słupku!!! RADOOOOO!!!
60' - Radović szarżuje prawą stroną... strzacił piłkę
61' - Zmiana Bełchatów: Jacek Popek - Łukasz Garguła
62' - Rzut wolny dla GKS... zamieszanie w polu karnym... wybija Choto!
62' - Kontra Legii przerwana przez obrońców.
63' - Matusiak... pole karne... strzał! Broni Fabian!
63' - Już Roger... sam i traci piłkę, a na dodatek fauluje w ataku.
63' - Faul Edsona 27 metrów do bramki
64' - Pięcioosobowy mur Legii
64' - Garguła w mur
65' - Faul dla GKS spod linii bocznej boiska... wyłożenie piłki Strąkowi, ten strzela obok bramki
66' - Szałachowski sam... ostry kąt - strzał obok bramki!
67' - Choto leży na boisku, próbował wstać, ale nie dał rady
67' - Interweniują lekarze
68' - Dickson znoszony z boiska
68' - Złe rozegranie Balde
68' - Choto wróci na murawę
70' - Szałach wyłuskał piłkę na 18 metrze. Z 30 metrów strzela Edson - bardzo, bardzo niecelnie
71' - Żółta kartka: Tomasz Kiełbowicz (Legia)
71' - Z autu Legia
71' - Vuković do Surmy
71' - Ten długą piłkę na drugą stronę boiska do Radovicia
72' - Faul na Szałachowskim
73' - Tym razem faulowany Surma przy linii bocznej
76' - Rzut rożny dla Bełchatowa. W narożniku Garguła
76' - Świetne uderzenie Wróbla leci w okienko, a Fabiański fantastycznie piąstkuje!!
77' - GOL! Tomasz Wróbel! (Bełchatów)
78' - Niestety. Błąd obrony Legii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na 16 metr i jeden z bełchatowian dograł ją na 2 metr... i w zamieszaniu podbramkowym Wróbel wepchnął piłkę do siatki. 1-1
78' - Legia musi natychmiast ruszyć do odrabania strat
78' - Tymczasem znowu groźnie strzela Wróbel! Na szczęście obok bramki.
80' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Dawid Janczyk
80' - Dariusz Wdowczyk stawia na atak
81' - Zmiana Bełchatów: Tomasz Jarzębowski - Bartosz Hinc
81' - Świetna interwencja choto przerywa atak Garguły
82' - Kolejny korner dla legionistów
83' - Balde... nie sięga piłki!
83' - Radović wywalczył kolejny rzut rożny, tym razm z drugiej strony boiska
83' - Dośrodkowuje Kiełbowicz...
83' - Prosto na głowę Szałacha ale ten strzela niecelnie
84' - Aut dla Legii blisko pola karnego
84' - Janczyk dośrokowanie... piąstkuje Lech!
85' - Rzut wolny, daleko do bramki, ale przy piłce Edson
86' - ALEZ BYŁA OKAZJA!!
86' - Vuković uderzał z 11 metrów... bramkarz odbił dobitka Szałacha... Kanczyk... i piłka tuż obok słupka!
86' - Kibice już krzyknęli "jest!"...
87' - Matusiak... i świetnie Choto. Rozegranie z Radoviciem
87' - Aut dla gości
88' - Faulowany Surma. Legionistom śpieszy się coraz bardziej
89' - Choto jest niezastąpiony... długie dośrodkowanie w pole karne... Lech łapie
90' - Edson zaczyna atak Legii. Długa piłka do Włodarczyka, ten główkuje, ale nie ma wsparcia w ataku
90' - Radović nie przyjmuje prostej piłki...
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
93' - Czy Legię będzie stać na ostatni zryw?
93' - Edson z lewej strony
93' - Dośrodkowanie w pole karne i strzał głową Janczyka - słabiutki
94' - GOL! Łukasz Garguła! (Bełchatów)
94' - Jak to się stało! Gol dla gości.... i koniec meczu!
94' - Koniec meczu!

SZOK!
Wydawało się, że Garguła był na spalonym, a tymczasem znalazł się sam na sam z Fabiańskim i Legia przegrała mecz!
W grze Legii musi się zmienić wszystko... Dziękujemy za śledzene naszej relacji LIVE! i zapraszamy do komentowania meczu na www.legialive.pl

Czekając na Szachtar

Na sobotnie spotkanie z liderem ekstraklasy wybrało się około ośmiu tysięcy fanów Legii. Na ten mecz nie było żadnej mobilizacji ze strony kibiców, wszakże słowo "lider" nijak pasuje do bełchatowskiego klubu. Niestety w sobotni wieczór kibice i piłkarze odczuli na własnej skórze, że był to jednak lider... Na wyjście piłkarzy na Żylecie kibice rozwinęli trzy, dawno nie widziane sektorówki: herb, eLkę i koszulkę. Po odśpiewaniu "Mistrzem Polski jest Legia" cały stadion zabrał się do głośnego wspierania podopiecznych Dariusza Wdowczyka. Doping był równy i głośny - fani nie zawracali sobie zanadto głowy gośćmi, którzy przyjechali do Warszawy dwoma autokarami i na sektorze wywiesili jedną flagę "Bełchatowianie". W pierwszej części spotkania Żyleta zaintonowała "Jedziemy do Łodzi", "Będziemy w Łodzi, hej Zygo będziemy w Łodzi" - co było odpowiedzią na brak pomocy klubu dla Stowarzyszenia Kibiców, które chciało odwołać się do Ekstraklasy, aby złagodzić bądź zawiesić karę dwóch zakazów wyjazdowych. Wiadomo, że kibice Legii tak czy inaczej zasiądą na w sobotę 19 sierpnia stadionie przy Alei Unii i żadne zakazy tego raczej nie zmienią.

Przez pierwsze 45 minut "Wojskowi" nie potrafili trafić do siatki rywala, co w pewnym momencie "zdenerwowało" fanów zasiadających na trybunie otwartej krzyknęli "Legia grać, k... mać" - dawno nie słyszany na Łazienkowskiej tekst. Kryta nie dołączyła się do tego rodzaju dopingu... a kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej części gry cały stadion eksplodował z radości, gdy pięknym strzałem przy słupku popisał się Miroslav Radović. 1-0 dla Legii! Chwilę wcześniej wielkimi owacjami na boisku został przywitany Piotrek Włodarczyk - część kibiców jeszcze łudziła się, że może w końcu, może dziś "Władeczek" wpisze się na listę strzelców. Niestety po raz kolejny zawiódł swoich fanów, może w następnej kolejce będzie lepiej?

Odpowiedź na powyższe pytanie nasuwa się sama... Końcówka spotkania to dramat. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym Wróbel doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie gry gdy cały stadion zachęcał legionistów do araku Garguła znalazł się sam na sam z Fabiańskim i dopełnił formalności. Fani patrzyli na siebie, na tablicę wyników i nie wierzyli, że przegrana z Bełchatowem stała się faktem. Jeżeli do tego dodamy to, iż Legia jeszcze nigdy w historii nie przegrała z GKS-em... nie ma się co dziwić frustracji niektórych kibiców. Za nieco ponad tydzień przed Legią mecz o być albo nie być w Lidze Mistrzów. Na to spotkanie na pewno przybędzie komplet publiczności - i nie istotny będzie rezultat spotkania w Łodzi. Jeżeli gra nie ulegnie poprawie tylko cud może sprawić, że Legia awansuje. Cud i my kibice którzy tego dnia musimy dać z siebie wszystko!

W najbliższą sobotę Legia zmierzy się o godzinie 20 z ŁKS-em, z którym po raz ostatni grała 6 lat temu. Na to spotkanie czeka pół Łodzi... szkoda, że fani Legii oficjalnie nie będą mogli zasiąść na sektorze.