13 Maciej Korzym
28 Marcin Smoliński
30 Martins Ekwueme 67'
Marcin Cabaj 33
68' Jacek Wiśniewski 2
Krzysztof Radwański 20
Arkadiusz Baran 8
85' Dariusz Pawlusiński 9
Mateusz Jeleń 17
68' Marcin Bojarski 33
Karol Kostrubała 34
85' Bartłomiej Dudzic 37

Pierwsze trzy punkty

W pierwszym spotkaniu sezonu 2007/08 Legia zasłużenie pokonała Cracovię Kraków. Jedyna bramka meczu padła w 35. minucie, a jej autorem był nowy napastnik Takesure Chinyama. Goście przy odrobinie szczęścia mogli doprowadzić do wyrównania, ale na szczęście trzy punkty pozostały w Warszawie.

Dla Jana Urbana niedzielny mecz był pierwszym w roli szkolenowca przed warszawską publicznością. Szkoda, że piłkarze nie grali przy takim dopingu, z którego słyną trybuny stadionu Wojska Polskiego, ale mamy nadzieję że już na następnym meczu powróci normalność. Trener Legii nie mógł w tym meczu skorzystać z Dicksona Choto, który musi pauzować za brutalny faul oraz ciągle powracającego do zdrowia Sebastiana Szałachowskiego. W pierwszej jedenastce wybiegło aż trzech nowych zawodników: Takesure Chinyma, Inaki Astiz oraz Jakub Wawrzyniak.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Wojskowych, choć na początku legioniści nie mieli pomysłu jak rozmontować nastawionych na obronę graczy gości. Zaskoczyć Cabaja próbowali Edson, Chinyama oraz Roger - jednak bezskutecznie. Trener Majewski ustawił zespół defensywnie pozostawiając na ławce Marcina Bojarskiego. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej części gry zrobiło się bardzo ciekawie. Po akcji Rogera, sam przed Cabajem znalazł się Chinyama i strzałem z pierwszej piłki nie dał szans golkiperowi gości. Nowy nabytek Legii w dość oryginalny sposób cieszył się ze zdobycia bramki. Chwilę później mogło być 2-0 - Edson dośrodkował prosto na głowę Vukovicia, ten uderzył mocno w światło bramki, ale na posterunku był Cabaj. Nie minęła minuta, a pod bramką Cracovii znowu było gorąco, ale Chinyama nie potrafił po raz drugi trafić do siatki. W 40. minucie żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Vuković.

W przerwie trenerzy nie zdecydowali si na żadne zmiany. Szkoda, bo poziom meczu zdecydowanie osłabł. Szczególnie było to widać po grze legionistów, którzy atakowali coraz rzadziej i coraz mniej groźnie. Dwa razy fatalnie zachował się Grzelak, który zamiast "huknąć" podawał piłkę w ręce Cabajowi. Legia dała zepchnąć się do defensywy i Jan Mucha kilkakrotnie musiał interweniować. Największe zamieszanie miało miejsce na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem. Goście wykonywali rzut wolny z 20 metrów. Legioniści ustawili spory mur, a pierwszy z niego wybiegł Miroslav Radović... jak się okazało za wcześnie, bo krakowianie nie zdążyli jeszcze dotknąć piłki. Arbiter Mariusz Podgórski za takie zachowanie ukarał Serba żółtym kartonikiem. Dosłownie kilka sekund później sytuacja powtórzyła się... Marcin Bojarski przeskoczył nad piłką, a "Rado" szybko do niej doskoczył i wybił. Reakcja sędziego nie mogła być inna - druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona. Legioniści kończyli więc w dziesiątkę, na szczęście rezultat meczu się nie zmienił.

Dokładnie rok temu Legia na inaugurację pokonała Cracovię 3-1, teraz 1-0. Za tydzień kolejny sprawdzian - przeciwnikiem będzie zabrzański Górnik, który w ten weekend nie grał, ponieważ ich rywal Wisła Kraków przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Woytek

O godzinie 19. na Łazienkowskiej Legia rozegra pierwszy mecz w sezonie 2007/08. Przeciwnikiem drużyny Jana Urbana będzie Cracovia Kraków. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------
Za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Podgórskiego rozpocznie sezon 2007/2008 na Łazienkowskiej. Na trybunach sporo wolnych miejsc, a na Żylecie zgodnie z zapowiedziami zarządu pojawiła się ochrona.
Na murawie nie ma jeszcze piłkarzy, ale za to na Żylecie wszyscy kibice... siedzą. Nie często można zobaczyć taki widok.
Nad stadionem rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", ale śpiewa tylko Kryta. Żyleta wciąż zaś siedzi w milczeniu...
Płot Żylety bez flag. Zamiast nich pojawił się tylko okolicznościowy transparent z hasłem "1 sierpnia - pamiętamy".
Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Śpiewem wita ich tylko Kryta.
Piłkarze Legii na boisko wyszli w koszulkach z napisem "Przepraszamy za Wilno".
Przed meczem minutą ciszy uczczona zostanie rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pamięć pielgrzymów, którzy tydzień temu zginęli we Francji.

2' - Już w ataku Legia. Podanie Szali jednak zbyt mocne i Grzelak nie dochodzi do piłki.
3' - Znów Grzelak. Tym razem to on podawał, ale podobnie jak przed chwilą za mocno. Chinyama nie miał szans na dogonienie piłki.
4' - Będzie pierwszy rzut rożny dla Legii. W narożniku boiska już jest Radović.
4' - Dośrodkowanie... dwa razy próbuje strzelać Grzelak i kolejny korner.
5' - Ależ była okazja. Do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Radović. Obrońcy zablokowali jednak jego strzał. Próbował jeszcze Grzelak, ale był na spalonym.
7' - Pierwsze minuty wyraźnie pod dyktando Legii. Brakuje jednak ostatniego - dokładnego - podania.
8' - Szaleją w polu karnym Cracovii legioniści. Szkoda tylko, że najpierw Grzelak a potem Roger podawali w poprzek boiska zamiast strzelać.
11' - Pierwszy raz przy piłce Jan Mucha. Słowak musiał gonić piłkę zbyt mocno podaną przez jednego z obrońców. Sprint zakończył się sukcesem.
11' - Edson z lewej strony w pole karne do Chinyamy. Napastnik Legii w ostatnim momemcie uprzedzony jednak przez Skrzyńskiego.
12' - Pierwsza akcja krakowian, ale Wawrzyniak pewnie wyjaśnia całą sytuację.
13' - Chinyama kapitalie przyjmuje piłkę w polu karnym i natychmiast strzela z półobrotu. Cabaj jest jednak na posterunku.
15' - Groźnie pod bramką Legii. Na szczęście Mucha odważnie rzucił się do piłki i uprzedził Moskałę.
21' - Vuković w dyskusji z Baranem. Konieczna była interwencja sędziego, żeby położyć kres tej kapitańskiej rozmowie.
22' - Bardzo niedobre podanie Rogera. Na czystą pozycję wychodził Chinyama, ale Brazylijczyk podał kilka metrów za daleko.
23' - Dwa razy było groźnie pod bramką Legii, ale napierw Szala a potem Mucha wyjaśniają sytuację.
33' - Dwa razy szansę na gola miał Chinyama. Dwa razy górą był jednak Cabaj. Wielka szkoda, bo w drugiej sytuacji napastnik Legii strzelał z 5 metrów.
35' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
40' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
46' - Znów w ataku Legia. Z prawej strony dośrodkowanie Radovića. Strzela Edson, ale nie wyszedł ten strzał Brazylijczykowi.
46' - Koniec pierwszej połowy

50' - Druga połowa bez zmian w składach obu drużyn. Już w ataku Legia, ale tym razem Wojciechowski szybszy od Chinyamy.
53' - Nerwowo było pod bramką Legii. Na szczeście Astiz i Mucha i wszystko jasne.
56' - Znów atakuje Cracovia. Ponownie całą sytuację wyjaśniają warszawscy obrońcy.
57' - Zaostrzyła się gra w drugiej połowie. Na razie sędzia nie sięga jednak po kartki. A przed chwilą w polu karnym Legii nieprzepisowo walczył Moskała.
59' - Roger z lewej strony wrzuca piłkę przed pole karne. Tam jest jednak Wiśniewski, który głową wybija piłkę.
60' - Ładna akcja Legii. Z lewej strony dośrodkowywał Edson. Akcje zamykał Radović. Serb podal do Rogera i szkoda tylko, że Brazylijczyk strzelił nad poprzeczką.
63' - Piłkę przed polem karnym przyjmuje Grzelak. Za wygraną nie daje jednak Wojciechowski i legionista musi uciekać się do faulu.
66' - Będą zmiany. Kierownik Ireneusz Zawadzki już poinformował o tym sędziego technicznego. Na razie nie wiemy jednak, co było napisane na tej karteczce.
67' - Zmiana Legia: Aleksandar Vuković - Martins Ekwueme
68' - Wyjaśniło się kto pojawi się na boisku. W barwach Legii debiutuje Martins Ewkueme. A kapitanem po zejściu "Vuko" został Szala.
68' - Zmiana Cracovia: Jacek Wiśniewski - Marcin Bojarski
70' - Zmiana także w Cracovii, a schodzącego z murawy Wiśniewskiego pożegnały gromkie oklaski ze strony warszawskich fanów.
72' - Przedziera się lewą stroną Grzelak. Napastnik Legii faulowany przez Barana i sędzia przerywa grę.
74' - Jeszcze w polu karnym walczy Grzelak i Chinyama, ale bez efektów.
78' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Kamil Grosicki
79' - Groźnie było w naszym polu karny. Z rzutu wolnego strzelał Pawlusiński. Mucha z problemami, ale jednak broni.
81' - Żółta kartka: Dariusz Pawlusiński (Cracovia)
82' - Niespełna 10 minut do końca spotkania, a Cracovia wciąż dąży do strzelenia wyrównującej bramki.
85' - Zmiana Cracovia: Dariusz Pawlisiński - Bartłomiej Dudzic
86' - Niewiele zabrakło by był ten remis. Mucha z dużym szczęściem nie pozwala jednak piłce wpaść do siatki. Wciąż prowadzi więc Legia.
86' - Żółta kartka: Piotr Bronowicki (Legia)
87' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
89' - Zmiana Legia: Piotr Bronowicki - Błażej Augustyn
90' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Miroslav Radović (Legia)
92' - Był rzut wolny dla Cracovii. Radović podbiegł do piłki, którą dotknął już rywal, za co sędzia ukarał Serba drugą żółtą kartką. Legia kończy więc w 10. A sędzia dolicza jeszcze 4 minuty.
94' - Legia nie zamierza jednak tylko się bronić. Strzela Edson i będzie rzut rożny.
95' - Koniec meczu!

Nie działo się nic

Po dłuższej przerwie znowu na Łazienkowskiej zrobiło się tłoczno. Niestety, atmosfera w niczym nie przypominała tej z przeszłości. Żyleta przez cały mecz nie prowadziła dopingu, nie licząc kilku okrzyków w stronę przyjezdnych. Śpiewać próbowała Kryta, ale i tak atmosfera bardziej przypominała piknik.
Po raz pierwszy na odkrytej pojawiło się sporo ochroniarzy, którzy początkowo wymagali, aby każdy zajmował miejsca, na które zakupił bilet. Jedynym problemem jest jednak brak... numeracji miejsc na krzesełkach. A i ochrona w końcu przestała upierać się przy tym nie do końca zrozumiałym pomyśle. W Warszawie pojawili się fani gości - było ich około dwustu, na płocie wywiesili trzy flagi i przez większość spotkania milczeli. Ożywili się parę razy, dając wyraz swojej "sympatii" do Legii. Jako że na trybunach było smutno, na tym zakończymy tę relację z trybun. Oby cała runda na naszym stadionie nie wyglądała tak bezbarwnie.