25 Sergio Batata 46'
Wojciech Skaba 1
Piotr Bronowicki 23
Jakub Wawrzyniak 24
63' Błażej Augustyn 5
63' Wojciech Wocial 21
Marcin Smoliński 28
Aleksandar Vuković 14
82' Marcin Burkhardt 9
92' Martins Ekwueme 30
Kamil Grosicki 8
Bartłomiej Grzelak 18
Jan Mucha 82
63' Wojciech Szala 3
92' Przemysław Rawa 15
63' Jakub Rzeźniczak 25
82' Miroslav Radović 32

Remisowe przetarcie

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim miał być przetarciem przed spotkaniem z Wisłą Kraków. Szansę gry dostali zawodnicy, którzy zazwyczaj nie mieszczą się w pierwszym składzie. Po raz kolejny pokazali jednak, że trener Jan Urban ma rację nie wystawiając ich w pierwszym składzie. Do 60. minuty legioniści grali słabo i byli tłem dla Dyskobolii. Ostatnie pół godziny gry pokazało jednak, że Legia nadal potrafi grać futbol przyjemny dla oka.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dla Legii w wymarzony sposób. Już w 2. minucie po dobrym podaniu Marcina Burkhardta, Bartłomiej Grzelak dał legionistom prowadzenie 1-0. Wydawało się, że Wojskowi bez większych problemów rozniosą gospodarzy. Tym bardziej, że już chwilę później Kamil Grosicki nie tylko mógł, ale nawet powinien podwyższyć na 2-0. Kilka minut później okazało się, że trafienie „Grosika” miałoby kluczowe znaczenie dla rywalizacji.

Po pierwszym kwadransie gry do roboty wzięli się bowiem gospodarze. Szybko narzucili swoje tempo i mecz mógł się podobać. Mniej miła dla oka była gra legionistów w defensywie. W 17. minucie Dyskobolia doprowadziła do remisu. Po rzucie rożnym dwa razy głową uderzali piłkarze z Grodziska. O ile pierwszy strzał ładnie sparował Wojciech Skaba, to przy dobitce Pance Kumbeva, był bez szans. Minęło siedem minut i Skaba po raz kolejny musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem duża w tym „zasługa” Błażeja Augustyna. Młody obrońca Legii popełnił brzemienny w skutkach błąd i przed własnym polem karnym, podał piłkę wprost pod nogi rywali. Szybkie podanie do Piotra Rockiego i było 2-1. Ale to niestety nie był jeszcze koniec. Tuż przed przerwą trzecie trafienie dorzucił Peter Babnic.

W pierwszych trzech kwadransach Legia prezentowała się słabo we wszystkich formacjach. Paradoksalnie najmniej pretensji, mimo puszczonych trzech bramek, można mieć do Skaby. Wojskowi porażali nieskutecznością. W 35. minucie zmarnowali świetną kontrę. Piłkę otrzymał Grzelak, wyłuskał ją obrońcy i pobiegł na bramkę Dariusza Brzostowskiego. Zakręcił dwa razy i oddał mocny strzał, który odbił golkiper Dyskobolii. Jeszcze potem dobijał Marcin Smoliński, ale trafił w obrońcę. Futbolówka trafiła do Vukovicia, który z ostrego kąta nie zdołał pokonać Brzostowskiego. Zamiast bramki były więc okrzyki niezadowolenia.

Po przerwie przez długi czas legioniści grali tak samo słabo, jak w pierwszej odsłonie. Zawodnicy Dyskobolii raz po raz zapędzali się pod bramkę Skaby. Tylko ich niefrasobliwości możemy zawdzięczać to, że nie straciliśmy kolejnej bramki. Dopiero po 64. minucie Wojskowi znów pokazali, że potrafią grać. Po zamieszaniu pod bramką Brzostowskiego strzelał Burkhardt. Piłkę zmierzającą do pustej bramki, ręką zatrzymał Vlade Lazarevski. Sam obejrzał czerwoną kartkę, a karnego pewnie na gola zamienił „Grzelu” i było już tylko 3-2 dla gospodarzy.

Po kontaktowym trafieniu legioniści wreszcie odzyskali wigor. Do roboty wziął się Grociski, który już chwilę później strzelał minimalnie obok słupka. W środowy wieczór strzelanie goli zarezerwowane było jednak tylko dla Grzelaka. W 79. minucie to właśnie „Grzelu” doprowadził do remisu. Ponownie piękną asystą popisał się „Bury” i nastroje na ławce Legii choć poprawiły się choć trochę.

Do końca meczu legioniści ambitnie walczyli o czwarte trafienie, ale nie udała się im ta sztuka. Przed spotkaniem w Krakowie trener Urban ma więc sporo rzeczy do przemyślenia. Z jednej strony smucić musi słaba postawa rezerwowych. Okazuje się, że nasza ławka rezerwowych jest zaskakująco krótka. Cieszyć musi zaś dobra forma strzelecka Grzelaka. Oby i w meczu z Wisłą jego trafienia zapewniły nam zdobycz punktową.

Autor: Tomek Janus

Witamy ze stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za niecałe pół godziny rozpocznie się pucharowy mecz Legii z miejscową Dyskobolią.

Znamy już składy obu drużyn. Legia w rezerwowym ustawieniu. Do Grodziska nie przyjechali: Edson, Roger, Chinyama, Korzym, Astiz, Choto, Kiełbowicz i Giza
Piłkarze gotowi do wyjścia na murawę
Legioniści dziś na czerwono-czarno. Dyskobolia na zielono-biało

1' - Rozpoczęli gospodarze
2' - Faulowany Piotrek Bronowicki na środku boiska
2' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
3' - Bury wyłożył piłkę Grzekakowi, ten minął obrońcę i bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki!
5' - Akcja Burego, podanie do Grzelaka, ten odgrywa do Grosickiego któy strzela obok bramki
6' - Akcja Bronowickiego prawą stroną... odegranie do Grosickiego, który z 16 metrów strzela tuż obok słupka
7' - Brzostowski daleko wykopuje piłkę uprzedzając Grzelaka
10' - Faul na Ekwueme
11' - Pierwsze minuty to przewaga Legii.
12' - Faul dla Dyskobolii przy lewym narożniku pola karnego
13' - Skaba ustawia czteroosobowy mur... do srzału gotowy Piechniak i Muszalik...
13' - Ładne dośrodkowanie Piechaniaka, ale piłka wyleciała za linię końcową
15' - Grosicki przejął piłkę na środku boiska i popędizł prawą stroną. Minął dwóch piłkarzy Dyskobolii i podał do środka - niestety z tej akcji nic nie wyszło
15' - Teraz przejęcie Vuko. Podanie do BUrego i na skrzydło do Smolińskiego. Atak pozycyjny Legii zakończony zbyt lekkim strzałem Vukovicia
17' - Pierwszy rzut rożny dla Dyskobolii
17' - GOL! Pance Kumbev! (Dyskobolia)
18' - No i mamy wyrównanie. Po kornerze w polu karnym Legii groźnie uderzał Kozioł, ale świetne odbił piłkę Skaba, jednak na dobitkę czyhał Kumbev i tuż przy słupku skierował ją do siatki
19' - Szybka kontra Legii nie przyniosła rezultatu
21' - Błąd Augustyna i mogło być groźnie, legionista zdołał jednak wybić piłkę na róg.
22' - Ostre dośrodkowanie Grosickiego z prawej strony, główkował Vuković, ale bardzo niecelnie
23' - Wolny dla gospodarzy po faulu Wawrzyniaka
23' - Dośrodkowanie w pole karne... ładna główka Piechaniaka, ale na posterunku był Skaba
23' - GOL! Piotr Rocki! (Dyskobolia)
24' - Kolejny fatalny błąd Augustyna, który wręcz podał piłkę napastnikom gospodarzy i Rocki nie miał żadnych problemów z pokonaniem Skaby
26' - Faul Bronowickiego tuż przy narożniku boiska
26' - Dośrodkowanie Muszalika na rzut rożny wybija Wocial
27' - Głową uderzał Igor Kozioł, ale futbolówka trafiła w jednego z piłkarzy Dyskobolii, a następnie w ręce Skaby
28' - Żółta kartka: Martins Ekwueme (Legia)
29' - Faul na Grosickim z prawej strony pola karnego
29' - Będzie dośrodkowywał Burkhardt...
29' - prosto na głowę Sokołowskiego
30' - Brzydki faul na Burym 20 metrów od bramki Brzostowskiego
30' - Vuković trafia w mur
32' - Zbyt mocne podanie Ekwueme do Wawrzyniaka
33' - Bronowicki wybija piłkę spod nóg Ciarkowskiego na rzut rożny
35' - Świetna kontra Legii. Piłkę otrzymał Grzelak, wyłuskał ją obrońcy i pobiegł na bramkę Brzostowskiego. Zakręcił dwa razy i oddał mocny strzał, kóry odbił golkiper Dyskobolii. Jeszcze potem dobijał Smoliński ale trafił w obrońcę. Futbolówka trafiła do Vukovicia, który z ostrego kąta nie zdołał pokonać Brzostowskiego
36' - Muszalik uderza bezpośrednio z rzutu wolnego - ładnie broni Wojtek Skaba
38' - I znowu ładna akcja Legii. Najpierw rajd prawą stroną przeprowadził Grosicki, potem z 16 metrów w bramkarza trafił Smoliński a ostatecznie dobijał Grzelak, ale bardzo niecelnie
39' - Na spalonym Grzelak
43' - Rzut wolny dla Legii. Ok 30 metrów do bramki gospodarzy. Szybkie rozegranie... ale niedokładne
43' - GOL! Peter Babnic! (Dyskobolia)
44' - Obrońcy Legii nie zdąrzyli do piłki i sam na sam ze Skabą znalazł się Babnic. Bez problemów z 15 metrów strzelił tuż przy słupku nie do obrony
46' - Arbiter dolicza jedną minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsze 45 minut za nami. Legioniści szybko objęli prowadzenie, ale to chyba uśpiło ich bo kolejne bramki strzelali już tylko gospodarze. Po błędach obrońców do bramki Skaby strzelali Kumbev, Rocki i Babnic
Po przerwie najprawdopodobniej na boisko wejdą Rzeźniczak i Szala

46' - Zmiana Dyskobolia: Marek Sokołowski - Vlade Lazarevski
46' - Zmiana Dyskobolia: Peter Babnic - Tomasz Jodłowiec
46' - Zmiana Dyskobolia: Pance Kumbev - Sergio Batata
49' - Wocial fauluje Rockiego z prawej strony pola karnego
53' - Groźnie było przez kilka minut pod bramką Legii
55' - Faul Bronowickiego z lewej strony pola karnego Legii
55' - Dośrodkowanie... broni Skaba
59' - Żółta kartka: Mariusz Muszalik (Dyskobolia)
63' - Zmiana Legia: Błażej Augustyn - Jakub Rzeźniczak
63' - Zmiana Legia: Wojciech Wocial - Wojciech Szala
63' - Bury uderza Kozioł broni ręką!
63' - Czerwona kartka: Valde Lazarevski (Dyskobolia)
64' - Rzut karny dla Legii!
64' - Jedenastkę wykonuje Grzelak
64' - GOL! Bartłomiej Grzelak z karnego! (Legia)
64' - W lewy dolny róg - bramka!
68' - Jakaś kontuzja bramkarza Dyskobolii
68' - Zmiana Dyskobolia: Dariusz Brzostowski - Sebastian Przyrowski
70' - Grosicki drybluje na 16 metrze... uderza tuż obok słupka!
71' - Smoliński podaje do Grzelaka, ten na spalonym - trener Urban upomina napastnika Legii za pasywność
73' - Vuković przerzuca piłkę na prawą stronę do... nikogo
74' - Rzut rożny dla Legii
74' - Krótkie rozegrania Burego z Grosickim, płaskie podanie w pole karne wybili obrońcy
76' - Na murawę powalony Bury - sędzia nie reaguje
77' - Grzelak uderza przewrotki - broni Przyrowski
79' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
79' - Świetne prostopadłe podanie Burego do Grzelaka i ten po raz trzeci trafia do siatki Dyskobolii!
80' - Piękne uderzenie Rockiego lobuje Skabę, ale piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką
81' - Do wejścia gotowy Radović
82' - Grosicki biegnie do piłki... szybszy Przyrowski
82' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Miroslav Radović
85' - Grzelak faulował w ataku
86' - Radović indywidualnie... wybiegł minimalnie za linię końcową
88' - Bronowicki fauluje w odległości 25 merów od bramki Skaby
88' - Żółta kartka: Piotr Bronowicki (Legia)
89' - Piechniak powiesił się na Wawrzyniaku - faul dla Legii
89' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Dyskobolia)
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - Grzelak otrzymuje piłkę na 16 metr... uderza z pierwszej niecelnie! Aj była okazja by wygrać
92' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Przemysław Rawa
93' - Rajd Radovicia nie przyniósł efektu
93' - Rzut wolny dla Legii przy bocznej linii boiska - ostatnia szansa na gola
94' - Grosicki dośrodkowuje zbyt nisko
94' - Na spalonym Radović
94' - Koniec meczu!

Po dobrej drugiej połowie Legia uratowała remis w Grodzisku Wielkopolskim. Warszawianie mieli okazje jeszcze na zdobycie kolejnych goli, ale z przebiegu meczu ten rezultat można uznać za sprawiedliwy