15 Marcin Klaczka 76'
16 Grzegorz Bonk 46'
Wojciech Skaba 1
Piotr Bronowicki 23
46' Wojciech Szala 3
Przemysław Wysocki 17
Jakub Wawrzyniak 24
79' Maciej Rybus 31
Martins Ekwueme 30
Marcin Burkhardt 9
Marcin Smoliński 28
70' Maciej Korzym 13
91' Bartłomiej Grzelak 18
Jan Mucha 82
79' Adam Frączczak 9
46' Dickson Choto 4
70' Kamil Majkowski 33
Damian Zbozień 34
Adrian Paluchowski 29
91' Przemysław Rawa 15

Awans wykopany spod śniegu

W anormalnych warunkach Legia pokonała Ruch Chorzów i zapewniła sobie wyjście z grupy A rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Gola gwarantującego wygraną strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Grzelak. Spotkanie rozgrywane było na błotnistej nawierzchni, a przez cały czas sypał śnieg. W zimowej piłce nożnej lepsi okazali się legioniści i to oni zasłużenie wygrali.

We wtorkowy wieczór największym osiągnięciem w Chorzowie było... utrzymanie się na nogach. Murawa przypominała błotną breję i raczej nie nadawała się do gry w piłkę. Ale jak trzeba grać, to trzeba. I legioniści szybko wzięli się do roboty. Już w 2. minucie w poprzeczkę trafił Przemysław Wysocki. Chwilę wcześniej także było groźnie, ale Robert Mioduszewski był na posterunku. Z minuty na minutę widać było, że Wojskowi szybciej przyzwyczaili się do warunków, w których przyszło im grać.

Chorzowianie ograniczali się do nielicznych kontr, ale te były szybko zatrzymywane przez defensywę Legii. Dobrą partię rozgrywał Wojciech Szala i Wysocki. Z przodu znów szarpał Maciej Rybus – tym razem dostał szansę na grę od początku spotkania – a dobrą formę nadal utrzymuje Marcin Smoliński. Z przodu na trafienie czatował Maciej Korzym i Bartłomiej Grzelak, ale przed przerwą gole nie padało. Częściej padali za to zawodnicy, którzy ślizgali się na mokrej nawierzchni. Piłkarze wpadali także w pryzmy śniegu wokół boiska. O wątpliwej przyjemności nurkowania w białym puchu przekonało się kilku graczy obu drużyn. Wynudzić mógł się za to Wojciech Skaba, który tylko kilka razy musiał interweniować. A o zmarzniętych kibicach przypomnieli sobie chorzowscy działacze, którzy wszystkich fanów zaprosili na trybunę krytą.

Po przerwie zawodnicy przyzwyczaili się do tragicznej murawy i poruszali się po niej dużo pewniej. Śmielej zaczęli poczynać sobie chorzowianie, ale nadal legioniści byli stroną przeważającą. Debiutanckiego trafienia szukał Rybus, ale jego strzały bronił Mioduszewski. Co nie udało się "Rybie", nadrobił jego starzy kolega. W 62. minucie Grzelak wpadł w pole karne. Tam nieznacznie pociągał go za koszulkę jeden z obrońców. Na to tylko czekał "Grzelu", który pokazał, że bez nie jest gorszy od czołówki polskich aktorów i po efektownym padzie sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie na gola zamienił sam poszkodowany i Legia prowadziła 1-0.

Taki wynik był po myśli legionistów, którym trzy oczka zapewniały awans do fazy pucharowej rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Tylko, że w szansę na awans wciąż wierzyli także gospodarze. Chorzowianie zaczęli więc biegać dwa razy szybciej , chcąc nadrobić stracony czas. Ale Legia grała na tyle mądrze, że nie dała sobie odebrać wygranej. Przyszłotygodniowy mecz z ŁKS-em Łódź będzie więc pojedynkiem o przysłowiową "pietruszkę" i szansą do sprawdzenia młodych graczy.

Autor: Tomek Janus

W 5. kolejce fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy legioniści zmierzą się w Chorzowie z miejscowym Ruchem. W pierwszym spotkaniu obu drużyn padł rezultat bezbramkowy. Zwycięstwo praktycznie zagwarantuje stołecznej drużynie awans do kolejnej rundy.
-------------------------------------------
Witamy ze stadionu Ruchu Chorzów. W iście zimowej atmosferze odbędzie się dzisiejszy mecz Pucharu Ekstraklasy. Boisko jeszcze w tej chwili jest odśnieżane.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zdjęcia z Chorzowa - tak prezentuje się murawa, na której zostaną rozegrane dzisiejsze zawody
Sędziowie wyprowadzają obie drużyny
Legioniści na czerwono-czarno. Ruch w granatowych strojach
Na trybunach garstka kibiców

2' - Pierwsza groźna akcja legionistów i mamy rzut rożny
2' - W narożniku Marcin Smoliński... dośrodkowanie...
3' - Wysocki trafia z główki w poprzeczkę z 8 metrów!
3' - Kolejny korner dla Legii
9' - W ataku legioniści, Korzym lewą stroną... ale nic nie wyszło z tej akcji
11' - Rzut rożny dla Ruchu
14' - Ładne dośrodkowanie Rybusa, wślizgiem uderzał Smoliński, ale bramkarz obronił
20' - Rybus ładnie przerwał akcję chorzowian
20' - Próba uderzenia zza pola karnego Sadlok... piłka wyszła na aut bramkowy
21' - W odpowiedzi strzał Korzyma z 25 metrów po ziemi. Broni Mioduszewski
22' - Głębokie dośrodkowanie Smolińskiego na 5 metr... Grzelak przejmuje piłkę, ale atakowany przez obrońcó uderza niecelnie
23' - Oj będzie groźnie... na czystą pozycję prawie wyszedł jeden z zawodników gospodarzy... ale świetnym wślizgiem popisał się Wysocki przerywając akcję gospodarzy
24' - Na spalonym Mikulenas
27' - Ze względu na złe warunki atmosferyczne... gospodarz meczu zaprosił kibiców z młyna na trybunę krytą
28' - Sadlok z rzutu wolnego... trafia prosto w dwuosobowy mur
28' - Faulowany Ekwueme na środku boiska
29' - Strzał Smolińskiego z 17 metrów tylko w boczną siatkę
31' - Żółta kartka: Michał Pulkowski (Ruch)
34' - Trzeci rzut rożny dla Legii
36' - i kolejny korner...
36' - Cały czas akcje Legii bez efektu
38' - Domżalski fatalnie uderzył z główki
40' - Domżalski sam sam... na 16 metrze... i beznadziejnie wykłada piłkę Mikulanesowi
42' - Żółta kartka: Martins Ekwueme (Legia)
42' - Legionista upomniany za brzydki faul na środku boiska
47' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza bezbarwna połowa zakończona wynikiem 0-0.
Za chwilę początek drugiej połowy
Za Szalę wszedł Choto

46' - Zmiana Legia: Wojciech Szala - Dickson Choto
46' - Zmiana Ruch: Pavol Balaż - Wojciech Grzyb
46' - Zmiana Ruch: Ariel Jakubowski - Grzegorz Bonk
49' - Bronowicki wybija piłkę na aut
52' - Rybus uderzał zza pola karnego, ale obronił Mioduszewski
52' - Zapraszamy do obejrzenia 8 zdjęć z meczu
53' - Indywidualna akcja Grzelaka lewą stroną boiska... legionista wybiegł z piłką za linię końcową
56' - Strzał Bonka z rzutu wolnego wybija głową Choto
60' - Faul na Bronowickim z prawej strony boiska
61' - Żółta kartka: Marcin Burkhardt (Legia)
61' - Żółta kartka: Grzegorz Domżalski (Ruch)
62' - Karny dla Legii po faulu na Grzelaku!
62' - Wątpliwa jedenastka... uderzał będzie sam poszkodowany
63' - GOL! Bartłomiej Grzelak z karnego! (Legia)
63' - Pewnie wykonana jedenastka w lewy dolny róg bramki Mioduszewskiego
66' - Akcja Ekwueme i zbyt mocne podanie w pole karne. Piłka w rękach Mioduszewskiego
69' - Zmiana Ruch: Maciej Sadlok - Ireneusz Adamski
70' - Skaba wybiega daleko poza pole karne i wybija piłkę na aut
70' - Zmiana Legia: Maciej Korzym - Kamil Majkowski
71' - Od bramki rozpoczyna Skaba
72' - Na spalonym Domżalski
74' - Żółta kartka: Grzegorz Baran (Ruch)
76' - Zmiana Ruch: Jovan Ninković - Marcin Klaczka
78' - Zbyt mocne podanie do Grzyba i od bramki Skaba
79' - Zmiana Legia: Maciej Rybus - Adam Frączczak
80' - Bardzo niecelne uderzenie Barana
81' - Faul na Majkowskim
86' - Dwie groźne sytuacje pod bramką Legii... Janoszka uderzał mocn i trafił w Wawrzyniaka, któy teraz leży na murawie
86' - Sędzia przerwał grę i... zawodnik Legii podniósł się
87' - Żółta kartka: Wojciech Skaba (Legia)
87' - Bramkarz Legii upomniany kartonikiem za opóźnianie gry
90' - Majkowski fauluje w ataku Klaczkę
91' - W Legii szykuje się jeszcze jedna zmiana. Do wejścia przygotowany Rawa
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
91' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Przemysław Rawa
95' - Ostatnie sekundy spotkania...
95' - Koniec meczu!

Legioniści pewnie, ale skromnie pokonali Ruch Chorzów 1-0 i zapewniła sobie awans do kolejnj rundy Pucharu Ekstraklasy.
Piłkarze szybko opuszczają boisko, a śnieg nie przestaje padać
Zapraszamy do obejrzenia pierwszych kilku zdjęć z meczu oraz lektury meczowej relacji.