Piotr Celeban 3
Andrius Skerla 5
Marcin Kaczmarek 25
Mariusz Zganiacz 6
76' Grzegorz Bonin 15
Edi Andradina 5
Robert Bednarek 29
74' Marcin Robak 9
Marcin Drzymont 28
Cezary Wilk 28
Maciej Mielcarz 13
Paweł Sobolewski 29
Paweł Sasin 6
74' Krzysztof Gajtkowski 11
76' Gabriel Nowak 30

Korona zdobyta

Po dość wyrównanym i emocjonującym meczu Legia pokonała na swoim boisku kielecką Koronę 2-0. Po bezbramkowej pierwszej połowie piłkę w siatce Kowalewskiego w 50. i 81. minucie umieścili odpowiednio Chinyama oraz Roger. Wynik mógł być jednak zdecydowanie mniej korzystny, gdyby nie Jan Mucha. Bramkarz Legii wychodził obronną ręką nawet z najtrudniejszych sytuacji. Bez jego dobrej postawy dwa trafienia legionistów mogłyby nie wystarczyć do wygranej.

Wygrana z kielczanami to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, a także trzeci mecz, w którym Legia nie traci bramki. W grze piłkarzy Jana Urbana widać poprawę, ale nie znaczy to jednak, że grają już perfekcyjne. Proste błędy przytrafiają się wciąż w każdej formacji. Nadal jest zbyt dużo niecelnych podań i strat piłki w błahych sytuacjach. Ale momentami gra legionistów naprawdę może się podobać. Z dobrej strony przeciwko Koronie pokazała się dwójka rezerwowych: Sebastian Szałachowski i po raz kolejny Maciej Rybus.

Powracający do składu po kolejnej kontuzji "Szałach" zanotował asystę przy pierwszym golu dla Legii. W wielu innych sytuacjach pokazywał doskonały start do piłki i umiejętności techniczne, o których wielu jego kolegów wciąż może tylko pomarzyć. Podobnie jest z "Rybą". Młodego zawodnika w niektórych akcjach niepotrzebnie ponosi jednak młodzieńcza fantazja. Tak jak pod koniec meczu, gdy zdecydował się na dwa strzały na bramkę Wojciecha Kowalewskiego. Na ich celność lepiej spuścić zasłonę milczenia.

Warto za to zwrócić uwagę na gole zdobywane przez legionistów. Wynik meczu w w 50. minucie otworzył Takesure Chinyama. Akcję zaczął Piotr Giza, który zamiast przepychać się z obrońcami, przytomnie zbiegł na prawą stronę. Podał piłkę do Szałachowskiego, a ten potwierdził, że w lidze mało kto może go dogonić. Obrońca Korony obejrzał tylko jego plecy, a futbolówka spod linii końcowej została dośrodkowana na 7. metr. Jakim sposobem "Tejkszur" dał radę wcisnąć nogę między dwóch defensorów gości, pozostanie chyba jego tajemnicą. Najważniejsze, że "Gibon" musiał wyciągać piłkę z siatki.

Podobnie było w 81. minucie, gdy Roger pozbawił przyjezdnych wszelkich nadziei na wywiezienie z Warszawy choćby jednego punktu. Tym razem gol to efekt dwójkowej akcji Brazylijczyka i Gizy. Ten prostopadłym podaniem w pole karne wypuścił w bój swojego kolegę. Choć kąt był mały, a Kowalewski robił co mógł, Roger obok jego nogi wpakował piłkę do siatki. Korona była już pogrążona.

Ale zanim doszło do szczęśliwego końca, kielczanie wielokrotnie nękali Muchę. Szczególnie aktywny był Mariusz Zganiacz, który w przeszłości sam grał z "eLką" na piersi. Duże problemy z upilnowaniem jasnowłosego zawodnika miał Aleksandar Vuković. Szczęśliwie dla niego i Legii "Zgani" nie ukąsił swojego byłego klubu. Z Łazienkowskiej ze smutną miną wyjeżdżał więc także inny były legionista – Jacek Zieliński. "Zielek" swoje dni chwały przeżywał we wrześniu ubiegłego roku, gdy w Kielcach prowadzona przez niego Korona pokonała Legię 1-0. Dziś przyszła pora na radość Jana Urbana.

Szkoleniowiec legionistów wciąż ma jednak nad czym rozmyślać. W grze Legii nadal jest zbyt wiele fragmentów słabej gry. W niedzielne popołudnie rywal nie potrafił tego wykorzystać. Ale Wisła Kraków czy Lech Poznań mogą być bardziej wymagającymi przeciwnikami. Cieszy natomiast powrót na boisko Szałachowskiego. Oby tym razem na dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Autor: Tomek Janus

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za niespełna 30 minut gospodarze zmierzą się z kielecką Koroną
Znamy obie jedenastki. W Koronie do składu wraca były legionista, Wojciech Kowalewski. Natomiast Jan Urban będzie mógł skorzystać z Sebastiana Szałachowskiego, który usiądzie dziś na ławce
Na Żyletę wracają flagi... Warszawiacy, LEGIA TO MY... pojawiają się nowe
Brawa witają Jacka Zielińskiego, żywą legendę warszawskiej Legii, dziś trenera Korony
Ostatnie spotkanie przed transferem do Szwecji rozegra dziś Marcin Burkhardt. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Klub oficjalnie podziękuję "Buremu" za cały wkład włożny w barwach Legii
Wojtek Kowalewski, skandują fani z Żylety
W ekipie gości roi się od osób związanych z Legią... Kowalewski, Zganiacz, Zieliński, Krzyształowicz...
Pod zegarem są również fani Korony
"Sen o Warszawie..." na obu trybunach
Cały stadion, śpiewa z nami... niesie się z Żylety
"Mojaaaa jedyna miłość... " ryknęła cała Łazienkowska
Fani na Żylecie czekają z dopingiem na obie ekipy
I dalej.. hit z Wiednia
A pod zegarem bardzo skromnie. Może ze 100 widzów jest..
Przez moment można poczuć tę specjalną atmosferę, której dawno nie było
"Mistrzem Polski jest Legia..." śpiewane również przez Żyletę.
Piłkarze Korony pozosali w tunelu. Forma protestu?
Póki co jest moment na wręczenie kwiatów Marcinowi Burkhardtowi
Z opóźnieniem wychodzą zawodnicy z Kielc
Pamiątkowa koszulka dla Jacka Zielińskiego, podziękowania. Szkoda, że nie doczekaliśmy się pożegnalnego meczu "Zielka". Zresztą Marek Jóźwiak i Tomasz Sokołowski I nie mieli takiej uroczystości

1' - Rozpoczęli legioniści
3' - Wymiana piłek w środkowej strefie boiska
3' - Podanie do Radovicia, Bednarek przy nim...
4' - "WALTER! Co? PRIMA APRILIS!" i koniec dopingu i oflagowania...
4' - Kibice zasiadają na swoich miejscach, słychać tylko "Scyzoryków"
5' - Jeszcze tylko krótka wymiana pozdrowień...
5' - Tymczasem na strzał decyduje się Burkhardt, ale jego uderzenie z dystansu przechodzi wysoko nad bramką
8' - Zganiacz.. faulowany przez "Burego". Wrzuta w pole karne, było groźnie, ale ostatecznie Mucha wznowił grę od bramki
8' - Radović z prawej strony wrzuca w pole karne, Kaczmarek wybija poza pole karne
9' - Roger.. za mocno do Wawrzyniaka. Grę wznowi Kowalewski
9' - Kaczmarek zwija się z bólu... Przerwa w grze
9' - I po wszystkim, gramy dalej. Legia oddaje piłkę zawodnikom gości
10' - Celeban na prawej flance, zgrywał do środka, byli na posterunku legioniści
10' - Kaczmarek ponownie ucierpiał w starciu.. tym razem z Rzeźniczakiem
10' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
10' - Sędzia ukarał legionistę
11' - Pomocnik Korony schodzi z boiska na noszach
12' - Radović się rozpędza... podaje do Chinyamy, ale zdecydowanie za mocno
12' - Lewą stroną Kaczmarek. Zejście do środka, faul? Nie. Kaczmarek znowu pada za co został ukarany przez sędziego
12' -
13' - Żółta kartka: Marcin Kaczmarek (Korona)
14' - Legia w ataku pozycyjnym... Radović się gubi, ale ofiarnie Astiz przerywa atak gości
14' - Vuković fauluje Wilka w środkowej strefie boiska
16' - Kwadrans gry za nami. Obie drużyny walczą w środkowej strefie boiska. Brak większych zagrożeń pod bramkami obu ekip
17' - Ofensywna akcja.. Giza, Chinyama, który nie opanował dobrze futbolówki, jeszcze Burkhardt zgrywał do środka, ale zbyt mocno i Korona przejmuje inicjatywę
18' - Nonszalancko Szala, który pozwolił na podanie Robakowi do Ediego, ale Burkhardt był w polu karnym i nie pozwolił Brazylijczykowi na strzał
18' - Celeban, Zganiacz... Celeban, ale był przy młodym piłkarzu Roger Guerreiro
19' - Gospodarze wymieniają kilka podań, ale futbolóka co chwila odskakuje im od nóg na kilka metrów
19' - Rozciągnięcie gry do Rogera, jest Celeban
20' - Kowalewski do Ediego, który walczy bark w bark z Wawrzyniakiem
20' - Wrzutka w pole karne, Robaka uprzedza Mucha
20' - Strzela Edi. Obok bramki!
21' - Robak do Bonina, który wyprzedza Wawrzyniaka. Strzał zawodnika Korony i piłka ląduje między nogami interweniującego Muchy
22' - Taktyka z podaniami do Chinyamy średnio się sprawdza. Przy nim jest nieustannie Skerla, który skutecznie naciska na napastnika Legii
24' - Roger, Giza zostawia piłkę Chinyamie, który próbuje zaskoczyć Kowalewskiego strzałem zza pola karnego. Bezskutecznie
25' - Rogeer do Vukovicia, który szuka Chinyamy..
26' - Ratuje Koronę Wilk, który ubiegł minimalnie Radovicia i wybił piłkę na róg
27' - Wrzutka w pole karne, ale wypiąstkował to Kowalewski
27' - Teraz rzut wolny dla Korony. Edi będzie wykonawcą stałego fragmentu gry. Strzał czy wrzuka w pole karne?
28' - Edi strzela, ale prosto w mur. Jeszcze Bonin.. Będzie róg
28' - Kaczmarek w pole karne i w ekwilibrystyczny sposób broni Mucha
29' - Kolejne dośrodkowanie, ale od razu legioniści wybili piłkę poza szesnastkę
29' - Jednak to Korona siedzi na połowie gospodarzy
29' - Giza.. akcja 3 na 5. Podanie do Rogera, Radović do Burkhardta, szybszy gracz z Kielc
30' - Radović... podwajany przez żółto-czerwonych. Wciąż gospodarze w ataku
31' - Chinyama sam na sam... gol, ale wcześniej był gwizdek sędziego Siejewicza
31' - Rzut wolny dla podopiecznych Jana Urbana
31' - Burkhardt sprawdzi formę Kowalewskiego....
31' - Futbolówka ląduje w polu karnym, blokują uderzenia rywale. Ostatecznie przytula piłkę Kowalewski
32' - Robak strzela na pustą bramkę! W ostaniej chwili wybija na róg Szala. A mogło być 1-0 dla Korony!
36' - Zmiana Legia: Jakub Wawrzyniak - Przemysław Wysocki
36' - Podkręcają tempo obie jedenastki. Brakuje jedynie wykończenia
37' - Kolejny raz w pierwszej połowie pojawia się Przemysław Wysocki. Tym razem za Jakuba Wawrzyniaka
37' - STOP KATOM W NIEBIESKICH MUNDURACH! - takiej treści pojawia się transparent na Żylecie
38' - Korona pod bramką Legii. Bonin, spokojnie Mucha
38' - Roger... strzał po ziemi z 20 metrów. Nie mogło to zaskoczyć Kowalewskiego
39' - Ponownie w ataku Korona... Jest na miejscu Rzeźniczak
39' - Rozpędza się Bury, jest Roger.. wrzuta do Chinyamy, ale był Skerla
40' - Edi, Edi z 20 metrów piekielnie silnie strzela, ale piłka ląduje za bandami okalającymi boisko
40' - Rzeźniczak z połowy do Muchy. Wysocki, Astiz, Szala...
41' - Roger na prawej flance, Chinyama do Gizy, ale pomocnik Legii był szczelnie kryty
41' - Nieustaje Legia w atakach
41' - Zwija się Astiz z bólu
41' - Żółta kartka: Mariusz Zganiacz (Korona)
41' - Szybka reakcja arbitra
42' - Pozdrowienia również dla Pjusa. Sto lat w zdrowiu. Jesteśmy z Tobą.
43' - Po profesorsku Astiz blokuje Robaka. Legia nie potrafi jednak wyprowadzić ataku
43' - Co chwila piłka odbija się od zawodników jak na flipperze
43' - Roger prosto w pośladki Skerli... Jeszcze raz Roger, ale teraz główkuje Celeban
44' - Rozgrzewa się przy linii bocznej Sebastian Szałachowski. Może jego zobaczymy w drugiej odsłonie?
45' - Chinyama do Radovicia.. Prawe skrzydło. Jest Rzeźniczak. Burkhardt.. Przewraca się w polu karnym...
45' - Żółta kartka: Marcin Burkhardt (Legia)
46' - Sędzia dolicza jedną minutę
47' - Jeszcze Legia... broni się Korona
47' - Jeszcze kielecka ekpia pod polem karnym gospodarzy
48' - Faulowany Wilk. Zdążą jeszcze zagrozić legionistom rywale
48' - Zganiacz ustawia futbolówkę. Będzie jeszcze korner? Nie.
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec wyrównanej pierwszej połowy. Czekamy na bramki!
Jesteśmy już po występie grupy Hasao. Za moment oba zespoły wybiegną na murawę.
Zgodnie z informacją z pierwszej połowy. Na boisko wejdzie Sebastian Szałachowski

46' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Sebastian Szałachowski
46' - Rozpoczęli rywale
47' - Przewracany Bury przez Ediego
47' - Giza, Vuko do Szałachowskiego...
47' - Jeszcze Burkhardt. Legioniści na połowie rywali
47' - Bury w pole karne, gdzie był Zganiacz
48' - Vuković chciał do przodu, do Szałachowskiego, ale to podanie było całkowicie niecelne
48' - Giza ładnie wypatrzył Rogera, ale z bramki wystartował Kowalewski uprzedzając legionistę
49' - Wysocki zwodzi Bonina
49' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
50' - Giza, Szałahchowski zgrywa w pole karne, gdzie Chinyama pewnie pakuje futbolówkę do bramki kielczan. Legia 1. Korona 0.
51' - Teraz legionistom powinno grać się swobodniej, pewniej. Natomiast rywale muszą się otworzyć, żeby wywieźć z Łazienkowskiej choćby punkt
51' - Brawa dla kibiców gości, którzy prezentują transparent tej samej treści co wisi na Żylecie
52' - Mało pewnie w defensywie Korona
52' - Zagranie do Robaka, który był pilnowany przez Astiza
53' - Nie porozumieli się Kowalewski ze Skerlą. Legia w ataku...
54' - Wilk faulował Burkhardta. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne
54' - Sam poszkodowany ustawia futbolówkę. Będzie dośrodkowanie
54' - Piłka ociera się o plecy kielczan. Ekipa Jacka Zielińskiego przy piłce
55' - Próbuje szczęśca Burkhardt, ale jego strzał przechodzi kilka metrów obok celu
56' - Wychodzi Legia z atakiem. Chinyama z lewej strony do środka, wślizgiem próbował wpakować piłkę do sitki Szałachowski, ale zabrakło kilku centymetrów do sięgnięcia piłki
57' - Zganiacz próbuje szczęścia z dystansu, ale Mucha może spokojnie wznowić grę
58' - Będzie rzut wolny dla Legii. Giza ustawia piłkę na ok. 20 metrze
58' - Giza na prawo do Vukovicia, który źle zgrywał głową do środka
59' - Robak pędzi z piłką, przy nim Szala.. Robak w polu karnym, strzela, ale nad poprzeczką
59' - Kibice z Żylety żegnają ITI machając chusteczkami. Brawa płyną z Krytej
60' - Rzut wolny dla Korony z prawej strony. Edi...
60' - Robak, było blisko. Jeszcze rzut rożny... Zganiacz
60' - Brak jakiegokolwiek zamysłu ze strony przyjezdnych w tej akcji
61' - Szałachowski do Chinyamy, któremu w ostatniej chwili zdjął piłkę Drzymont
61' - Wysocki lewą stroną, ale za lekko dogrywał do kolegów
63' - Aj! Brakowało dokładności w tej akcji Legii. Chinyama strzela i Kowalewski z trudem wybija przed siebie
64' - Ponownie Takesure i były legionista przytula z ulgą piłkę do piersi
64' - Chinyama wypychany przez rywali.. Szałachowski gubi piłkę
66' - Żółta kartka: Takesure Chinyama (Legia)
67' - Napastnik Legii ukarany za próbę wymuszenia rzutu wolnego
69' - Chinyama do końca prawym skrzydłem. Odegrał do całkowicie niepilnowanego Rogera, który strzelił niemal prosto w ręce bramkarza Korony
69' - Przed momentem ani Giza, ani Bury nie potrafili zamknąć akcji i przypieczętować jej bramką
70' - Ręką zagrywał Rzeźniczak. Będzie rzut wolny dla Korony z ok. 18 metrów. Próba szybkiego rozegrania, ale nie z Muchą te numery
71' - Będą roszady. Wejdzie Rybus, po nim Gajtkowski
71' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Maciej Rybus
71' - Brawa żegnają Burego. To był jego ostatni mecz w barwach Legii
72' - Vuković fauluje Zganiacza. Kaczmarek już przy piłce..
74' - Zmiana Korona: Marcin Robak - Krzysztof Gajtkowski
75' - Legia pod polem karnym rywali. Rzut rożny...
76' - Schodzi z boisko Grzegorz "Aua" Bonin. To była ostatnia roszada w ekipie gości
76' - Zmiana Korona: Grzegorz Bonin - Tomasz Nowak
77' - Rzut rożny dla Korony, która rozpędza się z minuty na minutę
77' - Faulowany Mucha choć piłka ląduje w siatce
79' - Trzeba przyznać, że druga połowa jest dużo lepsza, żywsza. Nie brakuje ostrych starć, groźnych akcji z obu strony
79' - Giza strzela prosto w numer na plecach Skerli
80' - Wysocki, Roger, nie mógł opanować podania Szałachowski
81' - Chinyama tańczy z piłką w polu karnym, ale od tego tańca chyba mu się zakręciło w głowie, bo nie dostrzegł swoich kolegów z drużyny
81' - GOL! Guerreiro Roger! (Legia)
82' - Roger, Giza w uliczkę do kolegi.. Roger wyczekał do końca i zadał decydujący cios rywalom! Legia 2. Korona 0.
83' - Tomasz Nowak decyduje się na strzał z dystansu, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką Muchy
83' - Słowak w kierunku Rogera, ale był przy nim Drzymont
83' - Zganiacz do Egiego.. Zganiacz, ale przy nim Szala z Wysockim zażegnują niebezpieczeństwo
85' - Nowak powalczył z Wysockim. Rusza Roger...
85' - Jest Rybus, który zamiast podciągąć z piłką parę metrów decyduje się na fatalny strzał
85' - Z dystansu Gajtkowski.. daleko od celu
87' - Chinyama do Rybusa, który podrzuca sobie piłkę i z woleja posyła futbolówkę prawie na łuk od Łazienkowskiej
88' - Giza w kierunku Szałachowskiego, ale piłka ląduje w obszarze pola karnego i pada łupem Kowalewskiego
88' - Legioniści już jakby czekają na końcowy gwizdek sędziego..
89' - Roger do Chinyamy, który będąc na 25 metrze podał do Kowalewskiego, jak obrońca wycofujący piłkę
90' - Chinyama, pokazuje mu się Szałachowski, ale ten swoje.. Jeszcze Chinyama, w końcu do Rzeźniczaka, ale ten nie miał szans na złożenie się do strzału
90' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Jeszcze legioniści mieli rzut rożny, ale kielczanie wyłuskali piłkę
93' - Legia w dziada pogrywa z Koroną... Wysocki.. przy nim Nowak
93' - Takesure.. Wysocki, ale w Celebana. Rybus przewraca się o Nowaka
93' - Legia środkiem, Roger...
95' - Koniec meczu!

Koniec. Legia wygrywa po wyrównanym meczu, ale to bramki Chinyamy i Rogera dały powody do radości kibicom z Warszawy.

Prima aprilis

Przed spotkaniem z Koroną w internecie zaroiło się od komentarzy informujących o planowanym dopingu kibiców Legii na niedzielnym meczu. Grupa marketingowa, odpowiedzialna za rozpowiadanie tych informacji, nawet nie zdawała sobie sprawy z faktu, że na meczu doping faktycznie zagości. Legioniści wywiesili flagi i rozpoczęli śpiew jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Gdy wszyscy już myśleli, że konflikt fanów z działaczami został zażegnany, kibice z Żylety poinformowali właścicieli klubu, że to tylko... przedwczesny żart prima aprilisowy. A Grupie ITI parę tysięcy fanów pomachało białymi chusteczkami.

W nocy poprzedzającej spotkanie na mieście pojawiły się plakaty z podobiznami Mirosława Trzeciaka, Mariusza Waltera i Leszka Miklasa i hasłem - "Tra sfery, Dopi g, Wy iki - tym panom brakuje N". Pracownicy Legii byli bardzo czujni - plakaty w pobliżu stadionu dosyć szybko pozrywano, ale i tak wiele osób wypowiadało się pochlebnie o inicjatywie kibiców. Zdziwieni byli z pewnością ci, którzy przekraczając bramy stadionu słyszeli doping kibiców. Tym bardziej, że prowadzony był jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Tej atmosfery brakuje od początku sezonu, więc nawet kilkunastominutowy śpiew robił wrażenie. Na płocie wywieszono kilka flag. Jako że na co dzień nie znajdują się one na terenie klubu, musiały przejść weryfikację u ochrony i dyrektora ds. bezpieczeństwa. Pan Stefan dosyć długo szukał argumentów, by nie przepuścić flagi "Warszawiacy", ale i ona ostatecznie pojawiła się na płocie.

Legioniści nie zapomnieli o byłych graczach naszego klubu - za 15 lat spędzonych w Legii podziękowano Jackowi Zielińskiemu. Skandowano również nazwisko Wojtka Kowalewskiego. Wrzawa z Żylety udzieliła się również kibicom z Krytej. Znowu odkryta pytała drugą stronę o to, kto wygra mecz, a także śpiewano "Ole ola" na dwie trybuny. Po paru minutach gry z płotu zdjęto flagi, a doping ustał. Wtedy wyjaśniono wszystkim zebranym o co chodzi. "Walter" - krzyknęli fani z odkrytej. "Co?!" - dobiegła odpowiedź spod dachu. "Prima aprilis" - odpowiedziała druga strona, a za pomysłowość została nagrodzona brawami. Legioniści po raz kolejny wyrazili swoje zdanie o ITI i od tego momentu na stadionie było cicho.

Przynajmniej jeśli chodzi o kibiców Legii. Doping rozpoczęli fani Korony, którzy niestety zawiedli. Do Warszawy przyjechało ich zaledwie dwustu, co jak na odległość i dogodny termin spotkania, uznać należy na wynik słabiutki. Niewiele lepszy był ich doping, zwłaszcza po przerwie. W pierwszej połowie "złocisto-krwiści", w asyście bębna, jeszcze śpiewali nie najgorzej. Dosyć często bluzgali na PZPN, który zajmuje się sprawą kupowania przez kielczan spotkań w III lidze. Korona pobluzgała trochę na Legię i rozpoczęła pozdrawianie swoich ziomali - Cracovii, Sandecji, Stali Mielec i najgłośniej - Polonii. Na płocie pod zegarem wisiały dwie flagi przyjezdnych. Trudno nam wyjaśnić co było przyczyną zaprzestania dopingu przez fanów MKS-u, ale przez większość spotkania goście milczeli.

Fani Legii i Korony, podobnie jak kibice w całej Polsce, byli zgodni w jednym - zachowanie policji w Krakowie, gdzie katowano fanów GKS-u Katowice wzbudziło olbrzymie poruszenie wśród fanatyków. Legioniści wywiesili na płocie transparent "STOP katom w niebieskich mundurach". Kielczanie w II połowie przez parę minut trzymali nad głowami transparent z podobnym hasłem. Na płocie oddzielającym Żyletę od boiska pojawił się również transparent dla jednego z kibiców, który walczy z chorobą, a jutro obchodzi urodziny - "Pjus sto lat w zdrowiu. Jesteśmy z Tobą!".

W drugiej połowie doping warszawiaków ograniczył się do hasła "ITI s...", któremu towarzyszyło machanie białymi chusteczkami - fani mają nadzieję, że właściciele KP Legia w końcu opuszczą ich klub. Ponadto Mariuszowi Walterowi zadedykowano piosenkę "Zbieraj grosik do grosika, zostań kumplem janosika". Poza tym nie działo się nic. Ładna pogoda sprawiła, że zawodnikom na boisku również nie bardzo chciało się biegać... Na szczęście w chodzonego lepsza była Legia, która dwukrotnie pokonała bramkarza gości. Większość kibiców Korony kilka minut przed końcem spotkania opuściło stadion. Do końca zostało zaledwie 50 osób, które w ciszy obserwowały boiskowe zmagania. Po meczu nasi zawodnicy (tym razem wszyscy) podziękowali kibicom i dopiero udali się do szatni. Już w środę kolejne spotkanie na Łazienkowskiej - w Pucharze Polski zagramy z Lechią.

P.S. Karol - szybkiego powrotu do zdrowia!