18 Igor Kozioł 63'
13 Jarosław Lato 47'
19 Michał Ciarkowski
Wojciech Skaba 1
61' Inaki Descarga 2
Alberto Ortiz Tito 5
Przemysław Wysocki 17
Tomasz Kiełbowicz 11
Martins Ekwueme 30
Aleksandar Vuković 14
90' Piotr Giza 7
76' da Silva Edson 27
83' Piotr Rocki 22
Mikel Arruabarrena 40
Kostiantyn Machnowskij 12
Tomasz Chałas 11
83' Radosław Mikołajczak 21
61' Piotr Bronowicki 23
76' Marcin Smoliński 28
90' Damian Zbozień 29

Uratowali remis

Polonia miała wielką szansę, by pokonać Legię na Konwiktorskiej po raz pierwszy od 58 lat. Na szczęście gospodarzom nie udało się dowieźć do końca jednobramkowego prowadzenia. W 85. minucie wyrównującą bramkę zdobył Marcin Smoliński i manifestował swoją radość pokazując eLkę pod trybuną gospodarzy. Wcześniej obie strony miały wiele okazji do strzelenia kolejnych bramek, ale solidarnie je marnowały. A jeżeli nie potrafi się wykorzystać sytuacji strzeleckich, to musi paść remis.

W meczu z Polonią Jan Urban dał szansę na pokazanie się piłkarzom, którzy do tej pory zmagania na boisku oglądali z trybun lub w najlepszym razie z ławki rezerwowych. Ale taki już urok Pucharu Ekstraklasy. Na murawie zobaczyliśmy więc trójkę Hiszpanów w składzie Inaki Descarga, Mikel Arrubarrena i Alberto Ortiz Tito. Pojawili się także niechciani przy Łazienkowskiej Piotr Bronowicki i Marcin Smoliński. Co ciekawe to właśnie „Smoła” uratował remis dla Legii. Nie zmienia to jednak faktu, że tak daleko od pierwszego składu pomocnik rodem z Bródna nie był chyba nigdy.

O ile Smoliński dzięki strzelonej bramce mecz z Polonią może zaliczyć do choć trochę udanych, to nie może tego powiedzieć Tito. Już w 7. minucie grający na środku obrony zawodnik nie potrafił upilnować Jacka Kosmalskiego. Ten niewiele myśląc dośrodkował w pole karne. Tam czyhał już Krzysztof Gajtkowski, który pewnym uderzeniem głową dał prowadzenie „Czarnym Koszulom”. Po straconym golu do roboty wzięli się legioniści. Ale we wtorkowy wieczór skuteczność na pewno nie była ich mocną stroną.

W 19. minucie oko w oko z Radosławem Majdanem stanął Arrubarrena. Niestety strzał Hiszpana pewnie wyłapał bramkarz Polonii. I to właśnie podaniami do „Arru” legioniści usiłowali doprowadzić do remisu. Ale same dośrodkowania i w zamierzeniu dobre akcje nie znaczą zbyt wiele.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale to gospodarze powinni zdobyć kolejne bramki. Chyba nie chcieli jednak wygrać na własnym stadionie pierwszy raz od 58 lat. Bo jak inaczej wytłumaczyć nietrafianie do pustej bramki? Pomóc Polonii najwyraźniej chciał Wojciech Skaba, który bronił bardzo niepewnie. Szczęście było jednak po jego stronie. Jeżeli nie poloniści to pomagał mu sędzia w odpowiednim momencie podnosząc chorągiewkę. Arbiter nie popisał się za to w 80. minucie kiedy w polu karnym padł Gajtkowski. Karnego nie było, a chyba jednak powinien być.

Pod koniec szczęście po raz kolejny uśmiechnęło się do legionistów. Na strzał zdecydował się Radosław Mikołajczak. Piłkę przed siebie odbił Majdan. Dopadł do niej Smolińki i zapewnił Legii remis. Potem jeszcze tylko szaleńczy sprint pod trybunę „Kamienną” z dłonią ułożoną w charakterystyczną „eLkę”. Gromy nienawiści rzucane przez polonistów i można było zakończyć mecz.

Kolejne zmagania w Pucharze Ekstraklasy już w piątek. Na Łazienkowską zawita ŁKS Łódź, czyli stały rywal legionistów w tych rozgrywkach.

Autor: Tomek Janus

Startują rozgrywki Pucharu Ekstraklasy. Na początek na Konwiktorskiej Legia zmierzy się z Polonią Warszawa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------------------
19:57 - Witamy ze stadionu Polonii Warszawa. Za pół godziny początek spotkania
Znamy już składy obu zespołów.
Na stadion pomału docierają kibice. W sektorze gości 4 osoby.
Trzech Hiszpanów w składzie Legii. Bez wątpienia ciekawi jesteśmy jak zaprezentują się podopieczni Jana Urbana
Jeszcze chwila i będzie można zaczynać zawody
Skromnie dzisiaj na trybunach przy Konwiktorskiej
Obie jedenastki już wychodzą na murawę
Gospodarze w czarno-białych strojach. Legia w czerwono-czarnych trykotach

1' - Rozpoczęli legioniści
2' - Legioniści lewą stroną, nieudana próba podania i od bramki grę wznawia Radosław Majdan
2' - Rywale na połowie legionistów
3' - Wysocki dalekim wykopem posyła piłkę w kierunku Arruabareny
3' - Jednak teraz "Czarne Koszule". Kosmalski wpada w pole karne, ale na ratunek nadciągnął Tito i wybił na róg
3' - Korner, wybijają legioniści poza pole karne
4' - Poloniści w ataku, prawą stroną próbują się przedzierać
4' - Przejście na lewe skrzydło, odzyskują piłkę legioniści
4' - Ekwueme na lewo do Edsona. W pole karne, wybijają rywale, jeszcze raz Edson. Tym razem strzał, ale nad poprzeczką
5' - Źle Skaba, ale gubią się gospodarze. Giza do Arru
6' - Nieco nieporadnie Legia w ataku. Arru, Giza, Ekwueme, ale żaden z nich nie oddał strzału. Skupili się na podaniach
6' - Majewski próbuje szczęścia, ale jego uderzenie było niecelne
7' - Edson, Rocki do Gizy.. rusza Legia do ataku
7' - Rocki czeka z podaniem. Przeszkodził mu "Vuko", strata...
8' - Ekwueme na prawo do Arru. Ten do środka, ale Edson traci piłkę na rzecz Mynara
8' - GOL! Krzysztof Gajtkowski! (Polonia)
9' - Kosmalski poszedł do końca, był przy nim Tito, ale ten zdołał wrzucić w pole karne, gdzie Gajtkowski spokojnie wyskoczył do góry i wpakował piłkę z bliskiej odległości. Polonia 1. Legia 0.
9' - Cóż, ani Przemek Wysocki, ani Tomasz Kiełbowicz nie przypilnowali "Gajtka"
10' - Jeszcze raz Polonia pod polem karnym, ale tym razem przechwycił piłkę Wojciech Skaba
11' - Brzydki faul Descargi, ale obyło się bez żółtej kartki
11' - Gospodarze posiadają przewagę, to oni prowadzą grę póki co
12' - Kosmalski ponownie w szesnastce, tym razem z prawej strony zgrywa do środka, ale był na posterunku Wysocki
13' - Ekwueme w kierunku Rockiego, przecinają gospodarze i ruszają z kontrą
13' - Kosmalski do Zasady, był w środku Tito, który wyekspediował futbolówkę poza plac gry
14' - Zagranie Arruabareny. Zagrywa mocno w pole karne. JEszcze Rocki..
15' - Vuković w pole karne, ale źle. Jeszcze Kiełbowicz. Dalecy od ideału legioniści
15' - Giza zza pola karnego... bez zagrożenia dla Majdana
16' - Poloniści na prawym skrzydle. Dalekie podanie do Kosmalskiego, który czekał w polu karnym, ale wyszedł do piłki Skaba
17' - Kosmalski zablokowany przez legionistów tuż przed polem karnym
17' - Gajtkowski na spalonym
18' - Giza, Edson ten w pole karne. Rocki głową, ale naciskany przez Zasadę nieco za lekko uderza prosto w ręce Majdana
19' - Arruabarena sam na sam z Majdanem. Próba zaskoczenia strzałem na krótki róg, ale czujny Majdan! Wynik nadal 1-0 dla gospodarzy
20' - Rusza z akcją zespół Jacka Zielińskiego
22' - Podopieczni Jana Urbana na lewej flance. Próbują się przedrzeć
23' - Edson rusza lewym skrzydłem, ale był przy nim Mynar
24' - Ekwueme, Edson strzela zza pola karnego. Rykoszet. Będzie korner dla Legii
24' - Edson w pole karne z narożnika, piąstkuje Majdan
25' - Źle Majdan z bramki. Do Edsona, gracze z Łazienkowskiej szybko tracą piłkę
25' - Zwija sięz bólu Descarga. Oby to nic poważnego
26' - Tito się "obciął". Ruszył Gajtkowski, próba strzału, nie. Podanie do Kosmalskiego, który uderza głową. Wybija piłkę Wysocki
27' - Descarga już w grze. Descarga na prawej stronie, ale zablkowany przez Telichowskiego
27' - Descarga z autu do Arru, ale ten naciskany wybija poza plac gry
30' - Gajtkowski szukał Kosmalskiego, ale dobrze między słupkami Skaba, który ubiegł polonistę
31' - Edson do Kiełowicza jest Giza, ale było przy nim trzech rywali, co musiało skończyć się stratą
33' - Ręka Bąka. Będzie rzut wolny dla Legii. Szykuje się Edson
33' - Miękko w pole karne Brazylijczyk i bez trudu przytulił piłkę Radek Majdan
34' - Legia od obrony spokojnie przechodzi do ofensywy
35' - Giza zostawia Rockiemu. Edson na lewo, ale Kiełbowicz nie dobiegł do tego podania
37' - Ładne podanie do Kosmalskiego, ale udana pułapka offside'owa legionistów
42' - To Kosmalski, to Zasada próbowali zaskoczyć Skabę, ale robili to minimalnie niecelnie. Legia nie odpowiedziała równie groźnie
42' - Żółta kartka: Krzysztof Gajtkowski (Polonia)
42' - Żółta kartka: Radek Mynar (Polonia)
43' - Rzut wolny dla Legii. Będzie okazja z ostrego kąta
43' - Za mocno w pole karne. Będzie trzeba tworzyć atak pozycyjny
44' - Giza walczy z Mynarem. Ciągnie go za spodenki. Piłka dla gospodarzy
45' - Ręką Wysocki. Będzie szansa dla gospodarzy, że huknąć z rzutu wolnego w kierunku Skaby
45' - Zasada.. prosto w mur. Wraca się Arru
46' - Jeszcze 1 minutę potrwa ta część spotkania. Tyle doliczył sędzia techniczny
47' - Zagranie do hiszpańskiego napastnika, ale ten nie dość, że złapany na spalonym to jeszcze zagrywa ręką w polu karnym
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy skromnie prowadzą gospodarze i trzeba przyznać, że... zasłużenie. To Polonia stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji i umiejętnie rozgrywa piłkę. A Legia.. cóż, podania do Arruabareny i dośrodkowania to jednak jeszcze za mało, żeby powalczyć na Konwiktorskiej o dobry wynik

48' - Z drobnymi problemami technicznymi rozpoczęta druga połowa
48' - Zmiana Polonia: Radosław Majewski - Jarosław Lato
48' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
51' - Z drobnymi problemami technicznymi rozpoczęta druga połowa
51' - Rzut wolny dla Polonii. Wstrzeliwana piłka w pole karne, wybija Descarga
55' - Druga połowa stoi pod znakiem wyrównanej gry
56' - Żółta kartka: Przemysław Wysocki (Legia)
58' - Legia w polu karnym rywali. Wychodzi Majdan, Arruabarena strzela na pustą bramkę, ale jest Mynar! Jeszcze Rocki, faulowany? Nie. Piłka do gospodarzy
60' - Rywale pod polem karnym legionistów, ale dobrze tam pracuje defensywa w czerwonych koszulkach
62' - Zmiana Legia: Inaki Descarga - Piotr Bronowicki
63' - Na zmianę zdecydował się trener Jan Urban. Czyżby uraz Descargi?
63' - Zmiana Polonia: Krzysztof Bąk - Igor Kozioł
65' - No to po roszadzie z obu stron
65' - Giza twardo w ataku, ale jego podanie było dalekie od ideału
66' - Kosmalski w polu karnym, pokazuje się Piątek, ale legioniści wracają na czas i zażegnują niebezpieczeństwo
66' - Zasada na prawej stronie. Wrzutka w pole karne, wybija Wysocki
67' - Zasada ponownie na prawej flance, ustawiają się w defensywie podopieczni Jana Urbana, ale wcześniej sami się pogubili gospodarze
68' - Na spalonym gracz Polonii
70' - Z korneru Lato... jeszcze piłka dla Polonii
70' - Ładnie z pierwszej piłki uderza Telichowski, ale futoblówka ominęła bramkę Skaby. Gdzie był Bronowicki?
72' - Wysocki do końca walczy z Kosmalskim. Udanie legionista
74' - Podanie na prawe skrzydło do Rockiego, ten w pole karne, trąca głową Mynar i odzyskują piłkę rywale
74' - Nie daje legionistom rozwinąć skrzydeł ekipa Polonii
76' - Na murawie leży Mynar. Z pomocą ruszyli mu lekarze
76' - Kolejne zmiany w obu jedenastkach
77' - Zmiana Legia: da Silva Edson - Marcin Smoliński
77' - Zmiana Polonia: Radek Mynar - Filip Ivanovski
78' - Ostatni kwadrans gry. Czy Legię będzie stać na jakiś zryw, na akcję, która przyniesie wyrównującą bramkę?
78' - Póki co Telichowski w polu karnym Legii. Strzał, ale prosto w ręce Skaby
78' - Arru na spalonym
80' - Gajtkowski w polu karnym. Był tam powstrzymwany, ale czy nieprzepisowo? Wełgu sędziego Kiełbowicz nie faulował napastnika Polonii
82' - Rozpędził się Kosmalski, który zgrał do środka. Tam fatalny błąd Wysockiego, który nie przecina wślizgiem zagrania. Gajtkowski sam na sam, próba technicznego strzału... 2-0? Nie, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!!!
82' - Znowu w natarciu rywale. Strzał, gol, ale wcześniej Zasada na wyraźnym spalonym
83' - Odpowiedź Legii. "Smoła" do Gizy, który szukał strzału w długi róg.. Futbolówka poza boiskiem
83' - Zmiana Legia: Piotr Rocki - Radosław Mikołajczak
83' - Odważnie z bramki Skaba, który uprzedza Kosmalskiego. Brawo!
84' - Rożny dla Legii. Smoliński.. ratują się gospodarze, ale jeszcze Vuko i spółka
85' - Kolejny raz bardzo bliscy szczęścia gospodarze, ale kolejny raz Kosmalski posyła piłkę tuż obok celu
86' - GOL! Marcin Smoliński! (Legia)
87' - A jednak !!! Nie chciany Smoliński pakuje piłkę do siatki. Strzela Mikołajczak, Majdan wypluwa przed siebie, dopada "Smoła" i doprowadza do remisu! Brawo!
89' - Jeszcze szukają bramki legioniści, ale czasu pozostało bardzo mało
91' - Jeszcze na końcówkę wejdzie Zbozień
91' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Damian Zbozień
92' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - Vuković zwleka z podaniem. Na prawo, próba wrzucenia w pole karne, ale źle. Bez trudu przejęli poloniści
93' - Gajtkowski do Lato, Polonia siedzi na połowie ekipy z Łazienkowskiej
94' - Przejmują piłkę gracze w czerwonych strojach, piłka w kierunku Arru, ale bez problemów przechwyca ją Majdan
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia remisuje na początek Pucharu Ekstraklasy na obiekcie Polonii. Co prawda gospodarze mieli lekką przewagę w przekroju całego meczu, ale liczy się wynik końcowy