11 Tomasz Kiełbowicz 44'
28 Marcin Smoliński 74'
32 Miroslav Radović 70'
Jakub Studziński 33
16' Georgas Freidgeimas 2
Dejan Ognjanović 4
84' Labinot Haliti 7
Nazad Asaad 9
71' Dawid Jarka 10
Mladen Kascelan 3
Paweł Drumlak 14
Adam Marciniak 17
49' Jakub Biskup 20
Mariusz Mowlik 19
Marcin Pająk 1
71' Adam Czerkas 9
49' Adrian Świątek 86
16' Adrian Woźniczka 5
84' Marcin Jarmuda 25

Zwycięstwo w pierwszej połowie

Pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Legii w 2. kolejce Pucharu Ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana pokonali ŁKS Łódź 3-0 zapewniając sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie. Druga połowa nie była już tak emocjonująca, co nie oznacza, że nie było klarownych akcji do zdobycia bramki. Mecz oglądało 741 widzów. Zobaczyli oni zdecydowanie lepszą Legię, niż we wtorkowym meczu z Polonią. Nie może to jednak dziwić, gdyż tym razem Jan Urban wysłał na murawę zdecydowanie silniejszy skład.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. "Wojskowi" od pierwszych sekund przejęli inicjatywę i nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele. Boiskowy zegar nie wskazywał jeszcze upływu pierwszego kwadransa gry, gdy Jakub Wawrzyniak utonął w objęciach kolegów. Lewy obrońca Legii dostał piłkę od Aleksandara Vukovicia i mimo asysty obrońców nie dał szans Jakubowi Studzińskiemu. Było 1-0 dla Legii. Minęło 180 sekund i golkiper gości znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem atomowym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył go Takesure Chinyama.

Rozpędzona Legia stwarzała kolejne okazje, ale strzeliła jeszcze tylko jedną bramkę. Jej autorem był Vuković. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Edsona, Serbowi nie pozostało nic innego jak dostawić głowę i wpakować piłkę do bramki. Tak też uczynił "Vuko" i do przerwy "wojskowi" wygrywali różnicą trzech goli.

Po przerwie gra się wyrównała i szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał debiutujący w Legii Kostiantyn Machnowskij. Mody bramkarz, który ze względu na zamiłowanie do błyszczących ubrań szybko zyskał pseudonim "Cekin", pokazał, że nie trafił na Łazienkowską przypadkiem. Odważnie rzucał się pod nogi rywali, a gdy trzeba było pewnie interweniował także poza polem karnym. "Bramkarz jest od tego, żeby bronić. Nic wielkiego więc nie zrobiłem" - skromnie przyznał po meczu Kostia.

Przez większość czasu więcej do roboty miał jednak golkiper gości. Wstrzelić usiłował się Edson. Brazylijczykowi brakowało jednak skuteczności i przeszkadzał nieco rozregulowany celownik. Pomocnik Legii pokazał jednak, że powraca do zdrowia i wysokiej formy. Ciekawe czy jego dobra gra przekona włodarzy z Łazienkowskiej do przedłużenia z nim kontraktu?

W meczu z łodzianami Jan Urban zdecydował się na wystawienie silnego składu i przetestowanie go przed meczem z Arką Gdynia. Test wypadł pomyślnie. Teraz trzeba tylko wyeliminować mankamenty, a tych mimo okazałej wygranej nie brakowało, i pokonać gdynian.

Autor: Tomek Janus

W pierwszym meczu Pucharu Ekstraklasy legioniści zremisowali z Polonią 1-1. W piątek rozegrają drugie spotkanie. W najsilniejszym składzie zmierzą się z ŁKS-em Łódź. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
---------------------------------------------------------
Witamy wszystkich ze stadionu Legii, gdzie za pół godziny, przy pustych trybunach gospodarze podejmą ŁKS Łódź w Pucharze Ekstraklasy
Na murawie trwa rozgrzewka obu ekip. Na trybunach frekwencja mniejsza niż na tajnym treningu
Trzeba przyznać, że jest... fatalnie. Po prostu
Kwadrans do meczu. Rozgrzewka jeszcze trwa. Na Łazienkowskiej słychać tylko muzykę z głośników i kopaną piłkę przez zawodników
"Sen o Warszawie...", bo taka tradycja
Obie ekipy już w szatniach, żeby za chwilę się tu pojawić
Trzeba przyznać, że chyba pierwszy raz od niepamiętnych czasów kibice mogli kupić bilety... bez kolejek
Nie ma co się dziwić. Po akcji "Widelec 741" stadion Legii jest pusty
Wojtek Hadaj przy mikrofonie.. słychać tylko echo
Legioniści na biało-czarno, ŁKS w niebiesko-białych strojach

1' - Rozpoczęli przyjezdni
2' - Rocki, Chinyama do Ekwueme i ten wywalczył rzut rożny
2' - Edson mocno z narożnika, ale... za mocno i od bramki Studziński
4' - Szeroko pojęta walka w środku pola
5' - Zagranie w kierunku Biskupa, ale Bronowicki zagrywa głową do "Machnosia"
6' - Legia lewą stroną, ruszył Wawrzyniak, który był nieprzepisowo powstrzymywany przez Mowlika
6' - Żółta kartka: Mariusz Mowlik (ŁKS)
7' - Vuković z rzutu wolnego, po murze i na rzut rożny
7' - Legioniści próbowali dośrodkowywać, ale wybicie i poszła kontra gości
8' - Biskup w polu karnym, strzał. Przecina Rocki i futbolówka ląduje na kornerze
8' - Role się odwróciły, to legioniści poszli z kontrą. Chinyama posunął prawym skrzydłem, wpadł w pole karne i strzałem po ziemi próbował zaskoczyć Studzińskiego
10' - Edson na lewej stronie, zgrywa do Vukovicia, który fatalnie podaje do kolegi na prawe skrzydło. Rusza ŁKS
11' - Biskup z rzutu wolnego, ale blisko do Haliti. Piłka do przodu, ale ten na spalonym
12' - Giza ładnie podciągnął prawą stroną, pokazywał się Chiynama, ale ten wybrał Ekwueme. Biedaczek potknął się o własne nogi i skisował zamiast oddać precyzyjny strzał z 15 metrów
12' - Edson w narożniku boiska...
12' - ...strzał głową. Od bramki Studziński
13' - Vuković prostopadle do Rockiego, który szedł do końca, ale minimalnie szybszy bramkarz gości
14' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
14' - GOOOOOOOOOOOOOOL !!!! Vuković ładnie podał w pole karne, gdzie Wawrzyniak mimo zawodnikach oddał precyzjny strzał i dał legionistom prowadzenie. Legia 1. ŁKS 0
15' - W akcji ucierpiał Freidgeimas. Będzie potrzebna zmiana
16' - Zmiana ŁKS: Georgas Freidgeimas - Adrian Woźniczka
16' - Szybka zmiana w zespole przyjezdnych wymuszona przez kontuzję
17' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
19' - GOOOOOL !!!! GOL ! GOL ! GOL !!!!!! Cóż za strzał! Z dystansu, z 20 kilku metrów huknął nie do obrony! Legia 2. ŁKS 0
20' - Bronowicki do Chinyamy, który był faulowany. Będzie dobra okazja dla Edsona do precyzjnego dogrania
21' - Wrzutka.. wywalczył rzut rożny
23' - Legioniści przeważają, to oni kontrolują grę. Co chwila próbują sprytnych podań, które mają otworzyć drogę do bramki
25' - Giza, dośrodkowanie i z trudem Studziński. Jeszcze raz Giza, ale teraz do kolegów, przecięli to podanie rywale
28' - Legia nie ustaje w atakach. To Giza, to Chinyama do spółki z Ekwueme próbowali rozmontować defensywę gości. Brakuje tylko odrobiony precyzji
31' - Jarka sam na sam z Machnowskim. Strzał, ale górą bramkarz Legii! Brawooo!
33' - Pół godziny gry za nami. To Legia przeważa, to Legia kontroluje przebieg gry i co ważniejsze, to Legia prowadzi 2-0. Szkoda, że przy pustych trybunach
33' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
33' - Brzydki faul Wawrzyniaka. Na murawie leży gracz gości
36' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
37' - Ładna akcja Chinyama - Rocki, ale niewiele zabrakło, żeby Rocki wpakował piłkę do siatki. Zabrakło centymetrów!
39' - Machnowskij wyszedł z bramki, naciskał na rywala do końca i posłał piłkę na róg. Dobry kocur z "Cekina"
42' - Kolejna dobra akcja w wykonaniu Chinyamy, ale głupio pogubił się Giza, który w dziecinny sposób stracił piłkę
42' - Z rzutu rożnego próbuje stworzyć zagrożenia ekipa Legii
42' - GOL! Aleksandar Vuković! (Legia)
43' - GOOOOOOOOL !!! Z rzutu rożnego Edson, a piłkę głową do siatki wpakował Aco Vuković
45' - Zmiana Legia: Jakub Wawrzyniak - Tomasz Kiełbowicz
45' - Schodzi Jakub Wawrzyniak. Czyżby otrzymał awaryjnie powołanie na jutrzejszy mecz reprezentacji Polski i musi stawić się we Wrocławiu?
46' - Sędzia dolicza jeszcze 120 sekund do pierwszej połowy
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy, po której Legia zasłużenie prowadzi 3-0 dzieląc i rządząc na murawie niepodzielnie.
Drużyny wracają na boisko

48' - Rozpoczęli legioniści. Ta połowa to już formalność
50' - Zmiana ŁKS: Jakub Biskup - Adrian Świątek
51' - Legioniści spokojnie sobie wymieniają podania szukając okazji do gola
53' - Edson z dystansu.. Ładnie poszybowała piłka, ale nieco ponad bramką rywali
55' - Tempo gry jakby siadło. Legia nie forsuje tempa, bo przecież prowadzi trzema bramkami. ŁKS nieporadnie szuka honorowego trafienia
56' - Świątek z narożnika.. piłka dla Legii
57' - Ładnie Ekwueme w obronie. Rocki na prawej stronie. Vuković.. nikt nie strzela
58' - Edson odważny. Poszła podkręcona piłka, ale niestety minimalnie minęła bramkę Studzińskiego
61' - Giza, ale przegrywa pojedynek z Drumlakiem. Rozpędza się ŁKS, ale dobrze w obronie Bronowicki
63' - Vuko do Kiełbowicza, jeszcze rz Vuković.. Piłka krąży od nogi do nogi legionisty. Rocki w pole karne, pewnie łapie Studziński
64' - Rocki przedziera się w polu karnym. Chiynama, ale nie zorientował się w pore
64' - Zmiana Legia: Aleksandar Vuković - Alberto Ortiz Tito
64' - Jan Urban daje szanse Tito
65' - Rocki przy nim Marciniak.. Giza w polu karnym, ale nie zdążył do piłki. Jeszcze Edson...
65' - Zagubili się w tej akcji gospodarze
66' - Kolejne zagrożenie pod bramką ŁKS-u. W ostatniej chwili od utraty bramki ratuje Studziński!
66' - Żółta kartka: Alberto Ortiz Tito (Legia)
67' - Tito zapisał się już w historii tego spotkania. ŁKS na połowie warszawskiego zespołu
67' - Marciniak lewą stroną, ale źle dogrywał do kolegów. Przejęcie i poszli z kontrą legioniści
68' - Wrócili do obrony przyjezdni. Legia szuka okazji do zagrożenia. Niestety odparli ten atak gracze Marka Chojnackiego
69' - Szala, Astiz, Ekwueme, Edson piłka krąży
69' - Niestety źle Giza do Takesure'a..
71' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Miroslav Radović
71' - Na prawo wejdzie Radović, do ataku powędruje Rocki
71' - Zmiana ŁKS: Dawid Jarka - Adam Czerkas
71' - Roszada również w zespole ŁKS-u
72' - Ekwueme w kierunku Rockiego, ale ten był szczelnie pilnowany
73' - Rzut wolny dla Legii, świetna okazja dla Edsona. Będzie 4-0?
75' - Edson, ale obok bramki. Wynik nadal 3-0 dla Legii
75' - Zmiana Legia: da Silva Edson - Marcin Smoliński
75' - Ostatnia roszada w Legii
77' - Kascelan na prawo, był przy Asaadzie legionista. Faul
77' - Świątek w pole karne, ale wybijają gospodarze
77' - Zagranie na skrzydło do Nazada, ale jest tam Kiełbowicz
78' - Jeszcze gracze w niebieskich stronach na prawym skrzydle, ale umiejętnie w obronie Legia. Rusza Radović do ataku
79' - Astiz, zwija się z bólu Świątek
80' - Rzut wolny z ok. 25 metrów. ŁKS z wolnego i pewnie łapie w rękawice Machnowskij
80' - Ekwueme, Szala, Smoliński..
81' - Podopieczni Jana Urbana w ataku pozycyjnym. Astiz, Ekwueme, Tito..
81' - Giza, kolejne nieudane podanie do Kiełbowicza
83' - Kiełbowicz.. Ekwueme w polu karnym, zgranie do środka, ale wyskakuje ile sił w nogach Studziński i przechwytuje to zagranie
83' - Będzie jeszcze jedna zmiana w ekipie z Łodzi. Szykuje się Jarmuda
84' - Ekwueme, Rocki do Gizy, ale ten nie umiał dobrze zagrać do kolegów w pole karne
84' - Nie pozwalają wejść Jarmudzie koledzy z boiska
84' - No w końcu...
85' - Zmiana ŁKS: Labinot Haliti - Marcin Jarmuda
86' - Giza głową, broni Studziński! Było blisko..
86' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
87' - eŁKaeSiacy w ataku... Woźniczka, ale odbierają futbolówkę legioniści
90' - Szala, Giza, Kiełbowicz.. Rozpędza się Smoliński. Na spalonym Ekwueme..
90' - Legioniści czekają na końcowy gwizdek, ale jeszcze zryw..
91' - Radović, Rocki. Strata na rzecz ŁKS-u
91' - Sędzia ponownie dolicza 2 minuty
92' - Jeszcze udana bramkarza Legii