Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 24
Miroslav Radović 32
55' Ariel Borysiuk 16
85' Guerreiro Roger 6
Maciej Iwański 8
76' Sebastian Szałachowski 20
Takesure Chinyama 19
Wojciech Skaba 1
76' Piotr Giza 7
Tomasz Kiełbowicz 11
85' Aleksandar Vuković 14
55' da Silva Edson 27

Trójka do zera!

Legioniści odnieśli kolejne pewne ligowe zwycięstwo. Pierwszą bramkę Legia strzeliła tuż przed przerwą a jej autorem był Roger. Po zmianie stron na 2-0 podwyższył Takesure Chinyama, który z kilku centymetrów dobił uderzenie Rogera. W 92. minucie Piotr Giza pięknym uderzeniem ustalił wynik na 3-0! Przez cały mecz na stadionie siąpił deszcz. Kibice gospodarzy domagali się dymisji Stefana Majewskiego i często skandowali "Piotr Giza".

W piątkowy wieczór to jednak nie słaba gra i problemy Cracovii były najważniejsze. Na pierwszy plan wysunęła się bowiem Legia, która coraz mniej przypomina drużynę z początku rundy jesiennej. "Jest lepiej, ale to jeszcze nie jest wszystko na co nas stać" - zapewnia Maciej Iwański. Pomocnik "wojskowych" chyba wie co mówi, bo początkowe minuty spotkania przy ul. Kałuży to zaskakujące duże problemy Legii i czerwoną latarnią ligi z Krakowa. Od początku spotkania obie drużyny narzuciły szybkie tempo gry. Jan Urban taką grę zapowiadał dzień przed meczem. Podopieczni Majewskiego chyba nie chcieli zmarznąć, bo we wrześniowy wieczór pogoda była iście zimowa.

Gdy Legia już nabrała rozpędu, piłkarze "Craxy" mogli tylko bezradnie patrzeć na wymiany piłki i prosić o niski wymiar kary. Pierwszego gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu pierszej połowy zdobył Roger Guerreiro. Dobrym podaniem popisał się Iwański, bez którego trudno wyobrazić sobie wyjściowy skład Legii. Brazylijczyk z polskim paszportem wpadł w pole karne, ale bez pomocy Marcina Cabaja bramki raczej by nie było. Krakowski bramkarz ruszył do piłki, ale nie potrafił złapać ją w ręce. Rogerowi nie pozostało więc nic innego jak wpakować piłkę do siatki i wznieść oczy do nieba w geście podziękowania.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i Cracovia była tylko statystą na tle piłkarzy Legii. "Panie Januszu wyślij Stefana do buszu" - skandowali miejscowi kibice załamani fatalną grą swoich ulubieńców. Co ciekawe, gdy w poprzednim sezonie legioniści grali z Cracovią, jej fani także domagali się dymisji Majewskiego. Głosy nawołujące do wycieczki do buszu nasiliły się w 61. minucie, bo Legia prowadziła już 2-0. Znów w roli głównej wystąpił Roger. Reprezentant Polski otrzymał w piłkę w polu karnym. Spokojny strzał obok Cabaja i futbolówka już zmierzała do bramki. Przed linią bramkową do piłki dopadł jeszcze Chinyama i to jemu zaliczono drugie trafienie.

Krakowian dobił nie kto inny jak wieloletni zawodnik Cracovii. W doliczonym już czasie gry precyzyjnym strzałem zza pola karnego wynik meczu na 3-0 ustalił Giza. Chyba jeszcze nigdy bramka zdobyta przez drużynę gości nie została przyjęta przy ul. Kałuży z takim entuzjazmem, a i "Gizmo", choć z trafienia cieszył się nader oszczędnie, miał swoją chwilę triumfu.

Z Krakowa Legia wróciła z wygraną, ale o dobrych humorach nie może być mowy. Wszystko przez kontuzję, której doznał Sebastian Szałachowski. Zawodnik, który po 1,5 roku powrócił do wysokiej formy, w jednym ze starć złamał nogę. Dla utalentowanego pomocnika to prawdziwy dramat. W najbliższych miesiącach Legia będzie musiała poradzić sobie bez niego.

Autor: Tomek Janus

W 6. kolejce legioniści grają na stadionie Cracovii. Są faworytem i mamy nadzieję, że potwierdzą to zwycięstwem - zapraszamy do czytania naczej relacji LIVE!
---------------------------------------------------------
19:13 Witamy ze stadionu przy ul. Kałuży w Krakowie. Za 45 minut początek meczu Legii z Cracovią
19:15 Pogoda dziś nie rozpieszcza piłkarzy. Przez cały dzień w Krakowie siąpi deszcz
19:21 Piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę. Na trybunach na razie niewielu kibiców
19:34 Znamy już składy obu drużyn
19:53 Piłkarze zeszli już do szatni. Za kilka minut początek zawodów. Niewielu kibiców na trybunach
"ITI spier..." takim hasłem rozpoczęli doping kibice gospodarzy
20:05 Piłkarze wychodzą na murawę
Legioniści dziś w jednolitych ZIELONYCH strojach! Cracovia tradycyjnie biało-czerwona
Rozpocznie Legia

6' - Pierwsze sytuacje dla Cracovii, ale na razie nie stworzyły wielkiego zagrożenia pod bramką Legii
6' - Rzut rożny dla Legii
7' - Dośrodkowanie Radovicia, wybili obrońcy ale aut dla Legii
8' - Faul Szali przy linii bocznej
9' - Ładna akcja Legii, Iwański zagrał na prawe skrzydło do Radovicia, ten do tyłu, ale obrońcy przechwycili piłkę
10' - Dośrodkowanie z lewej strony, ale nie było żadnego z legionistów
11' - Indywidualna akcja Rado, ale strzał lewą nogą bardzo mizerny. Bardziej wyglądał na podanie
12' - Kulig z autu do Krzywickiego, ale ten został sfaulowany przez Wawrzyniaka
13' - Akcja Cracovii - na posterunku legijni obroncy
14' - Dużo niedokładności w grze obydwu zespołów
15' - Roger na lewą stronę do Wawrzyniaka i mamy rzut rożny, broni Cabaj
17' - Cracovia konstruuje akcję, ale dośrodkowanie trafia do legionistów
19' - Roger strzela na bramkę Cabaja, ale piłka po odbiciu od rąk bramkarza Cracovii uderza w słupek!
19' - Szala z zaskoczenia uderza i Cabaj piąstkuje na rzut rożny
20' - Legioniści posiadają teraz optyczną przewagę
21' - Rzut wolny dla Cracovii z około 25 metrów
21' - Wasiluk uderza... piłkę po rykoszecie łapie Mucha
22' - Dośrodkowanie Pawlusińskiego na 7 metr ale tam nie było nikogo i Szala odegrał piłkę do Muchy
24' - Borysiuk faulowany na środku boiska
25' - Roger uderza z ponad 20metrów ale piłka przeleciała nad poprzeczką
26' - Kolejny faul Choto na Krzywickim
27' - Dośrodkowanie w pole karne piąstkuje Mucha i Legia rozpoczyna kontrę, która jednak długo nie potrwała
29' - Za mocne dośrodkowanie Pawlusińskiego. Od bramki Mucha
31' - Asiz i Choto spokojnie rozgrywają piłkę w obronie
33' - Trochę przypadkowe uderzenie Chinyamy i mamy rzut rożny
33' - Niestety nic z tej akcji nie wyszło
35' - Ostre dośrodkowanie Chinyamy z prawej strony bez problemów wyłapał Cabaj
35' - Choto bezbłędnie w obronie
36' - Sprytne podanie Iwańskiego do Rogera ale ten stracił piłkę na 18 metrze
36' - Teraz w odpowiedzi groźnie Cracovia, ale Pawlusiński minął się z piłką
39' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
39' - Legionista ukadany za faul na środku boiska
40' - Od bramki Mucha
42' - Najlepsza okazja dla Legii!!! Wawrzyniak przepięknie dośrodkował na 8 metr do wbiegającego Iwańskiego, ten niepilnowany uderzył głową kilka centymetrów od bramki Cabaja!
42' - Żółta kartka: Marek Wasiluk (Cracovia)
45' - Zmiana Cracovia: Semjon Milosević - Michał Karwan
45' - Próba strzału przewrotką Cracovii - zupełnie nieudana
45' - GOL! Guerreiro Roger! (Legia)
46' - GOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!! Iwański świetnie wyłożył Rogerowi, ten zaplątał się w polu karnym, ale fatalnie zachował się Cabaj i piłka go minęła. Roger ponownie przejął futbolówkę i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki
47' - Arbiter dolicza 2 minuty
48' - Koniec pierwszej połowy

Zasłużone prowadzenie legionistów po pierwszej części gry. Bramka do szatni może okazać się bardzo ważna i korzystnie wpłynąć na dalszy przebieg meczu.
Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu, legioniści przystąpią do niej bez zmian w składzie

46' - Zmiana Cracovia: Arkadiusz Baran - Bartłomiej Dudzic
46' - Druga zmiana w Cracovii. Dudzic zastępuje Barana
47' - Przerwa w grze. Szeliga leży na boisku
48' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
48' - Akcja Legii. Dośrodkowanie Radovicia, przewrotką próbował Chinyama, ale nic z tego nie wyszło
48' - Faulował Borysiuk, sędzia pokazuje żółtą kartkę
49' - Szałachowski do przodu do Iwańskiego, ale ten nie zorientował się w sytuacji
49' - Kontra Cracovii, ale nieudana
50' - Szałachowski do Rogera, ten w pole karne, ale Chinyama nie doszedł do piłki
52' - "Nie dla Legii i Warszawy, lecz dla naszej wspólnej sprawy... ITI spier..." - skandują kibice Cracovii!
53' - Rzut rożny dla Legii
54' - Błąd Cracovii! Po dośrodkowaniu z rogu piłka trafiła do gospodarzy, ale ci popełnili błąd. Bezpańska futbolówka trafiła do Chinyamy, ale gola nie ma
54' - Do gry szykuje się Edson, zmieni Borysiuka
55' - Kolejny rzut rożny dla gości
55' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - da Silva Edson
57' - Dośrodkowanie wybija jeden z obrońców, ale piłka trafia do Astiza. Ten próbował jeszcze strzału, ale nic z tej akcji nie wyszło
57' - Szałachowski uderza z dystansu, ale Cabaj nie miał problemów ze złapaniem piłki
57' - Na boisku leży jeden z piłkarzy Cracovii, ale sędzia nie przerywa gry
59' - Baaaardzo niecelny strzał Wawrzyniaka nie mógł stworzyć zagrożenia pod bramką Cabaja
59' - Kolejny strzał - tym razem Chinyama głową po dośrodkowaniu Szali. Znów niecelnie
60' - Legia ponownie w ataku. Bez efektu
61' - Żółta kartka: Guerreiro Roger (Legia)
61' - Zagranie ręką Szali
61' - GOL! Takesure Chinyama! (Legia)
62' - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!! Ładna akcja Rogera, który dograł do Chinyamy. Napastnik z Zimbabwe z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!
63' - Szansa dla gospodarzy, ale obrońcy Legii radzą sobie z tą akcją
64' - Legia kontroluje grę
64' - Bardzo dobre podanie Iwańskiego do Szałachowskiego, ale Karwan w ostatniej chwili wybija piłkę na róg
65' - Iwański i... jeszcze jeden róg
66' - Astiz na prawo do Chinyamy, ten strzela bardzo silnie lewą nogą - niestety niecelnie
67' - Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Radovicia wyłapuje Cabaj
68' - Radović uderza łokciem Nowaka, sędzia przerywa grę, ale nie pokazuje żółtej kartki
69' - Cracovia wciąż nie potrafi skonstruować dobrej sytuacji podbramkowej, gra toczy się głównie na połowie gospodarzy
71' - Legia spokojnie rozgrywa piłkę, gościom zupełnie się nie spieszy
72' - dobre podanie do Wawrzyniaka, ale to odegrał prosto pod nogi piłkarzy Cracovii
73' - Szałachowski i Nowak zderzyli się i leżą na boisku
74' - Chwila przerwy w grze, Szałachowski został zniesiony na noszach z boiska
74' - Żółta kartka: Paweł Nowak (Cracovia)
74' - Sędzia pokazał jednak żółtą kartkę Nowakowi
75' - Kibice Cracovii niecenzuralnymi okrzykami żegnają Stefana Majewskiego...
76' - Chinyama faulowany, na boisku pojawia się Giza
76' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Piotr Giza
76' - kibice skandują "Piotrek Giza"
77' - Kontuzjowany Szałachowski musiał jednak opuścić boisko
80' - Edson z autu, Legia cały czas przy piłce
80' - Od bramki Cabaj, Mucha niewiele ma dzisiaj pracy
82' - Za chwilę na boisku pojawi się Jakub Snadny
82' - Zmiana Cracovia: Bartłomiej Dudzic - Jakub Snadny
82' - Boisko opuszcza Bartłomiej Dudzic, zmiana wymuszona kontuzją
83' - Świetna akcja Legii!! Cabaj broni nogą!!!!
85' - Edson lewą stroną do Wawrzyniaka, ten dograł do Rogera, ale Roger strzelał niecelnie
85' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Aleksandar Vuković
85' - Boisko opuścił strzelec pierwszej bramki dla Legii, Roger
86' - Kolejna zupełnie nieudana próba Cracovii
86' - Nic nie wychodzi dzisiaj gospodarzom
87' - Krzywicki leży na boisku, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia legionistów
88' - A ci ponownie w ataku, Edson ładnie dośrodkował, tam był Radović, który próbował efektownie przewrotką! Cabaj nie ma problemów z obroną
88' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
89' - Szansa dla Cracovii. Rzut wolny z 30 m zza narożnika pola karnego...
90' - Znakomita okazja, dośrodkowanie spada wprost na głowę Kuliga, a ten główkuje tuż obok bramki Muchy! Było niebezpiecznie
91' - Aż 4 minuty dolicza sędzia Mariusz Żak
92' - GOL! Piotr Giza! (Legia)
93' - GOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!! 3-0!!!! Giza uderza lewą nogą zza linii pola karnego. Skutecznie! Cabaj nie zdążył do piłki! Były piłkarz Cracovii dobił swój poprzedni klub
93' - Szansa dla gospodarzy, wolny z lewej strony boiska
94' - Choto wybija piłkę na rzut rożny, ale Cracovia źle rozgrywa stały fragment
95' - Za chwilę sędzia zakończy mecz
95' - Koniec meczu!

Dla wspólnej sprawy

Spotkanie w Krakowie cieszyło się wyjątkowo marnym zainteresowaniem. Przez cały mecz padał deszcz, co z pewnością nie zachęcało do przybycia na stadion. Kibice Legii na wyjazd nie pojechali, głównie ze względu na ostre przedmioty, które cały czas pojawiają się w rękach krakusów. Gospodarze jednak wspierali legionistów w walce z ITI. Już na początku skandowali "ITI sp...", tłumacząc, że czynią to "Nie dla Legii i Warszawy, lecz dla naszej wspólnej sprawy".

Doping z ich strony bardzo przeciętny i mało urozmaicony. W drugiej połowie pojawiło się sporo haseł pod adresem Stefana Majewskiego, którego dymisji domagali się krakowianie. "Stefan Majewski najlepszy trener groteski", "Panie Januszu wyślij Stefana do buszu", "Każdy to powie, Majewski niszczy Cracovię", "Jutro sobota, Majewski pakuj laptopa" - to tylko niektóre hasła skandowane pod adresem trenera. Cracovię wspierało 20 kibiców Czarnych Jasło.