Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
Tomasz Kiełbowicz 11
61' Marcin Smoliński 28
46' Martins Ekwueme 30
87' Piotr Giza 7
47' Maciej Rybus 31
80' Bartłomiej Grzelak 9
Mikel Arruabarrena 40
Kostiantyn Machnowskij 12
87' Alberto Ortiz Tito 5
46' Aleksandar Vuković 14
61' Przemysław Wysocki 17
80' Takesure Chinyama 19
Piotr Bronowicki 23
47' Miroslav Radović 32

Tylko remis

Po trzech meczach fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy legioniści mają cztery punkty. W piątek zremisowali w Białymstoku 1-1. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a w drugiej połowie wyrównał Bartłomiej Grzelak. Taki wynik na pewno nie przynosi chluby legionistom. Tym razem Jan Urban do gry wystawił piłkarzy, z których większość regularnie występuje w meczach ligowych. Ogranie Jagiellonii nie powinno więc sprawić im większych kłopotów. Okazało się jednak, że co innego przewaga na papierze, a co innego boiskowa rzeczywistość.

Legioniści zagrali zbyt nonszalancko i przez długi czas mecz w Białymstoku przypominał kopaninę, w której żadna ze stron nie miała zbyt wielkiego pomysłu na składną i ładną grę. Legia zagrała jednak na tyle mocnym składem, że wydawało się iż gole muszą w końcu paść. Urban zdecydował się na grę dwoma nominalnymi napastnikami. Jednak ani Bartłomiej Grzelak, ani Mikel Arruabarrena nie potrafili przed przerwą pokonać bramkarza gospodarzy. Ten drugi miał swoje okazje na otworzenie wyniku, ale tradycyjnie nie potrafił zamienić ich na bramki. kiedy Hiszpan zdobędzie debiutancką bramkę? Odpowiedź na to pytanie zna chyba jedynie jasnowidz.

To co nie udało się „wojskowym”, nadrobili piłkarze Jagiellonii. W 34. minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę Wojciecha Skaby i od razu ich uderzenie zakończyło się golem. „Zobaczyłem wbiegającego zawodnika i piłkę lądującą w siatce. Nie miałem szans na dobrą interwencję” - tłumaczył po meczu golkiper Legii. Szczęśliwym strzelcem okazał się Robert Szczot i Jagiellonia prowadziła 1-0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zbyt dużej zmianie. Urban zdenerwowany grą swoich podopiecznych zaczął dokonywać zmian i w końcu udało się doprowadzić do remisu. Dośrodkowanie z lewej strony Piotra Gizy, w powietrze pofrunął Grzelak i już po chwili mógł unieść ręce w geście triumfu. A Arruabarrena mógł tylko z zazdrością patrzeć na radość kolegi. Choć mijają kolejne tygodnie hiszpański napastnik wciąż pozostaje z zerowym kontem w pierwszej drużynie Legii.

Kolejną szansę na zdobycie debiutanckiej bramki „Arru” powinien dostać we wtorek. Wtedy to Legia spotka się w meczu rozgrywek Pucharu Ekstraklasy z Polonią Warszawa. Niby prestiż rozgrywek nie jest zbyt wielki, ale gol strzelony w derbach zawsze smakuje wyjątkowo.

Autor: Tomek Janus

W 3. kolejce Pucharu Ekstraklasy legioniści zagrają w Białymstoku. Od godziny 20;30 zapraszamy do śledzenie naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------------------

2' - Spotkanie rozpoczęli gospodarze
7' - Pierwsze minuty spokojne, gra toczy się w środku pola
8' - Rzeźniczak fauluje Jareckiego
9' - Rzut wolny dla Legii wykonuje Smoliński
10' - DOśrodkowanie... zamieszenie jeszce próba dobitki smolińskiego i kontra Jagi
13' - Giza wycofuje piłkę do Skaby, a ten niedokładnie wykopuje futbolówkę
14' - Rzeźniczak do Rybusa, ten dośrodkowuje w pole karne... za mocno
15' - Pierwszy rzut rożny dla Legii wywalczył Bartek Grzelak
16' - Rzeźniczak ładnie odebrał piłkę Jareckiemu
17' - Smoliński niedokładnie do Kiełbowicza
17' - Arbiter upomina słownie Rzeźniczaka
20' - Choto przerywa główką dośrodkowanie w pole karne Legii
22' - Rybus podał płasko w pole karne... tam doszedł Arruabarrena uderzał na raty ale obok bramki!
23' - Uderzenie Gizy z dystansu bardzo niecelnie
26' - Prostopadłe podanie Smolińskiego do Arru, ale za mocno i piłkę złapał Gikiewicz
27' - Giza indywidualnie... miaj kilku rywali podaje do Smolińskiego, a ten próbował strzelać, ale został zablokowany
28' - Astiz, Rzeźniczak, Ekwueme, Rześniczak, Giza i strata
30' - Bardzo brzydki faul Choto
30' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
34' - Arruabarrena fauluje Jareckiego na środku boiska
34' - GOL! Robert Szczot! (Jagiellonia)
35' - Pierwsze celne uderzenie Jagiellonii w tym meczu i od razu bramka. Z lewej strony dośrodkowanie wykorzystał strzałem z główki Szczot!
37' - Jaga w ataku, kolejny faul legionistów na wysokości pola karnego
37' - Szczot dośrodkowuje - za głęboko i piłka w rękach Skaby
38' - Szybka kontra Legii, indywidualnie Rybus, ale zakończyło się na faulu legionisty, który nie dał rady obrońcom
40' - AJjjjjjj... Arruabarrena był bliski zdobycia gola! jednak bramkarzowi Jagi dopisało szczęście
40' - Na spalonym pomocnik Jagiellonii
41' - Giza uderza z 20 metrów prosto w ręce Gikiewicza
42' - Rzut rożny dla Jagiellonii
43' - PIłkarz Jagiellonii ucierpiał w starciu z Rzeźczniakiem i opuściłboisko na noszach
44' - Kiełbowicz popełnił błąd i samo na sam wyszedł obrońca Jagiellonii przelobował Skabę ale piłka uderzyła tylko w boczną siatkę!
46' - Arbiter dolicza 1 minutę
46' - Szczot dosodkowuje w pole karne, teraz... Kiełbowicz ładnie przerwał akcję Jagi - rożny dla gospodarzy
47' - Faul na Smolińskim
47' - Żółta kartka: Tiago Cionek (Jagiellonia)
48' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne...
48' - ale nic z tego nie wyszło
48' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszych 45 minutach gospodarze wygrywają z Legią 1-0 po golu Szczota. W skali 1-6 poziom meczu możemy ocenić na 3
W Legii dwie zmiany Rybus i Ekwueme opuścili boisko. Na murawie pojawili się Vuković i Radović

46' - Zmiana Legia: Maciej Rybus - Miroslav Radović
46' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Aleksandar Vuković
47' - Zmiana Jagiellonia: Marcin Pacan - Antonio Pereira Everton
47' - Zmiana Jagiellonia: Dariusz Jarecki - Jacek Falkowski
48' - Zmiana Jagiellonia: Łukasz Tumicz - Ensar Arifović
48' - Mogło być 2-0, ale na szczęście piłka przeleciałą obok słupka!
50' - Kiełbowicz nie dał rady napastnikowi i Pesir uderzał z 25 metrów niewiele ponad poprzeczką!!
53' - Falkowski wychodzi sam na sam... Skaba poza polem karnym napastnik Jagi przerwaca się ale sędzia nie reaguje! Oj Legia teraz w mocnej defensywie, Jagiellonia atakuje częściej i groźniej
53' - Grzelak z główki nad poprzeczką!
54' - Na spalonym Giza
56' - Faul na Lewczuku
57' - Kiełowicz i Skaba na raty wyjaśniają dośrodkowanie w pole karne Legii
61' - Rzut wolny dla Legii
61' - Żółta kartka: Ensar Arifović (Jagiellonia)
61' - Do wejścia gotowy Przemek Wysocki
61' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Przemysław Wysocki
62' - Nici z rzutu wolnego jeden z legionistów faulował w polu karnym
62' - Rzut rożny dla Jagiellonii
63' - Zamieszanie w polu karnym Legii wyjaśnione przez Astiza
63' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
64' - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!! Dośrodkowanie Gizy i Grzelak bez problemów głową ładuje piłkę do siatki!
64' - Zmiana Jagiellonia: Igor Lewczuk - Alexis Ruz
66' - Stano dostaje podanie od Szczota i znajduje się sam na sam ze Skabą. Pięknie broni nogami Skaba!!
66' - Kolejna akcja i uderzenie na bramkę Legii, Skaba wypluł piłkę, jednak byłfaulowany
67' - Faul Rzeźniczaka przy linii bocznej
67' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
68' - Kolejny raz Skaba odbija piłkę która leciała do bramki!
69' - Zmiana Jagiellonia: Pavol Stano - Damir Kojasević
70' - Zmiana Jagiellonia: Robert Szczot - Michał Renusz
71' - Jagiellonia wchodzi w obronę Legii jak w masło, i kolejne uderzenie w boczną siatkę!
72' - Od bramki Skaba
73' - Falkowski uderzał prosto w Gizę
76' - Gikiewicz uprzedził Grzelaka wślizgiem
78' - Faul Renusza na Kiełbowiczu
78' - Jacek Magiera woła Chinyamę - będzie zmiana
79' - Astiz ograł Arifovicia, ale jednak piłka wyszła za linię końcową - rzut rożny
80' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Takesure Chinyama
83' - Wysocki bezbłędnie w obroniew
85' - Arru na spalonym
86' - Jagiellonia w obronie - mocno naciska Legia
87' - Na boisku pojawi się Tito
87' - Mocne dośrodkowanie w pole karne Legii, wybijają obrońcy, ale nadal Jaga... Falkowski uderza a Skaba świetnie broni!
88' - Korner dla Jagi
88' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Alberto Ortiz Tito
93' - Sędzia dolicza do meczu 3 minuty
94' - Koniec meczu!

W Białymstoku Legia zremisowała z miejsową Jagiellnią 1-1. Remis dla Legii urtaował Bartłomiej Grzelak. Dziekujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na Legia LIVE!, gdzie już wkrótce więcej szczegółów dzisiejszego meczu