Rafał Gikiewicz 33
Marcin Pacan 2
46' Pavol Stano 18
51' Igor Lewczuk 4
46' Andrius Skerla 5
Robert Szczot 11
61' Mariusz Dzienis 13
31' Szymon Matuszek 22
Ensar Arifović 18
46' Jacek Falkowski 28
Dariusz Jarecki 27
Maciej Kudrycki 20
46' Paweł Zawistowski 5
46' Dariusz Łatka 28
61' Damir Kojasević 25
46' Thiago Rangel Cionek 15
31' Antonio Pereira Everton 26
51' Michał Twardowski 22

Gramy dalej

Po nudnym meczu z Jagiellonią Legia awansowała do ćwierćfinału Pucharu Ekstraklasy. Wojskowi objęli prowadzenie już w 4. minucie - rzut karny wykorzystał Tomasz Kiełbowicz. Goście wyrównali w 71. minucie również po rzucie karnym, ale to nie wystarczyło na Legię, która w 90. minucie zapewniła sobie trzy punkty po dobitce z 7 metrów Piotra Gizy.

Skład Legii zdecydowanie różnił się od tego, który oglądaliśmy w ligowym meczu z Ruchem Chorzów. Trener Jan Urban dał odpocząć Chinyamie, Grzelakowi, Wawrzyniakowi, Iwańskiemu, Astizowi. Po urazie do składu wrócił Wojciech Szala. Mecz z Jagiellonią bardzo dobrze rozpoczął się dla "wojskowych". Już w 3. minucie lewą stroną popędził Marcin Smoliński, sprytnym zwodem minął jednego obrońcę i posłał piłkę wzdłuż linii końcowej. Marcin Pacan jednak tak niefortunnie próbował zablokować to podanie, że zatrzymał futbolówkę ręką. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Tomasz Kiełbowicz i mocnym uderzeniem w prawe okienko trafił do bramki.

Jeszcze przed przerwą trener Legii dokonał jednej zmiany. Dicksona Choto zastąpił Inaki Descarga. W szatni Urban wykonał jeszcze trzy roszady. Za Ewkueme, Radovicia i Borysiuka weszli Roger, Rocki i Tito. Całe spotkanie było rozgrywane w słabym tempie, mimo że stawka była wysoka, szczególnie dla Jagiellonii, której tylko zwycięstwo dawało awans do kolejnej rundy. W pierwszej połowie piłkarze "Jagi" raz sprawdzili refleks Machnowskiego, ale golkiper Legii świetnie obronił. Goście, widząc nieporadność drużyny Legii w ataku, zaczęli atakować dopiero pół godziny przed końcem spotkania. W ciągu kilku minut oddali trzy celne uderzenia na bramkę legionistów, ale za każdym razem Machnowskij był na posterunku. Skapitulować musiał dopiero w 71. minucie. W polu karnym faulował Tomek Kiełbowicz, a jedenastkę na bramkę zamienił ten, który zagrał ręką w pierwszej połowie, czyli Marcin Pacan. To ożywiło grę, bo Jagiellonia wyczuła szansę na awans. To zmotywowało również gospodarzy do częstszych ataków. Na bramkę Gikiewicza uderzali dwa razy Smoliński i Roger, znów Smoliński. W końcówce Legia przypieczętowała swoją przewagę. Po dośrodkowaniu Arruabarreny z główki uderzył Roger, bramkarz zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Piotra Gizy z 7 metrów nie miał szans. W końcówce piłkarze Legii dostarczyli kibicom sporo śmiechu, bo sytuacji jaką zmarnowali do spółki Arru, Rocki i Roger inaczej skomentować się nie da.

Autor: Woytek

Legionistom wystarczy remis, by awansować do ćwierćfinału Pucharu Ekstraklasy. Jagiellonia musi więc postawić wszystko na jedną kartę. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-----------------------------------------
Witamy ze stadionu Legii, gdzie w ciszy, przy chłodzie gospodarze zagrają o punkty Pucharu Ekstraklasy z Jagiellonią
Obie ekipy zeszły już do szatni z rozgrzewki. Zaraz zaczynamy
Na doping za specjalnie nie ma co liczyć. Żyleta, łuk od Łazienkowskiej zdemontowane, trybuny pod zegarem już zrównane z ziemią
"Sen o Warszawie..." samotnie Czesław Niemen z taśmy
Wychodzą... Legia na zielono-czarno. Goście w żółto-czerwonych kostiumach
Na boisku już 22 gladiatorów
Na trybunach nieco więcej ludzi. Z naciskiem na "nieco"

2' - Piłka w grze. Piłka do Arru i zamiast pójść z akcją, poczekał na kolegów, stracił piłkę...
3' - Gospodarze siedzą na połowie rywala, ale póki co nic z tego nie wynika
3' - Giza na lewo do Smolińskiego, ten wpada w pole karne, zagrywa do kolegów i... ręka!
4' - Rzut karny dla Legii. Kiełbowicz ustawia piłkę i...
4' - GOL! Tomasz Kiełbowicz z karnego! (Legia)
5' - GOOOOOOL !!! Tomasz Kiełbowicz pewnie zamienia jedenastkę na gola! Tym samym "Kiełbik" zamknął usta wszystkim krytykantom, którym w ostatnich meczach gra legionisty nie przypadła do gustu. Legia 1. Jagiellonia 0.
5' - No to teraz czekamy na kolejne bramki
6' - Ekwueme.. dość przypadkowo futbolówka wylądowała pod jego nogami. Strzał, ale tuż na bramką białostocczan
8' - Kiełbowicz, Smoliński w pole karne, ale tam byli gracze Jagielloni, którzy wybili piłkę poza pole karne
9' - Radović prawym skrzydłem, pokazują mu się koledzy, zagranie, ale piłka opuszcza plac gry i od bramki wznowi Gikiewicz
10' - Sprytnie odzyskuje piłkę Ekwueme i ponownie gospodarze mogą kontrolować losy meczu
10' - Ekwueme! Kiksuje w polu karnym, jest jeszcze "Smoła" i mamy rzut rożny
11' - Wrzutka, wybijają głową przeciwnicy
13' - Giza do końca walczy z Dzienisem. Giza do Radović. Ten w polu karnym, próba uderzenia... Futbolówka przechodzi wzdłuż dalszego słupka. Jeszcze korner
14' - Giza, Giza, to jeden zwód, to drugi, to trzeci rywal za plecami, strzał lewą nogą i Gikiewicz kolejny raz wybija na róg
14' - Giza w pole karne. Błąd Gikiewicza, który przepuszcza lecącą piłkę i błąd Arru, który słabiutko uderzał na pustą bramkę z najbliższej odległości
15' - Dziwna sytuacja na murawie z wybiciem rzutu wolnego. Cóż, sędzia ma "zawsze" rację
16' - Szczot zabiera futbolówkę Gizie. Jaga na połowie boiska
16' - Pacan w kierunku Szczota. Białostocczanie na połowie Legii, ale jest Giza, który odzyskuje piłkę
17' - Dzienis na prawej flance, ni to dośrodkowanie, ni to strzał i piłka leci w kierunku bramki legionistów. Na szczęście był tam Konstantij i pewnie wybił piłkę na róg
19' - Radović wrzuca z prawego skrzydła, ale piłka pada łupem Gikiewicza
19' - Radović. Serb sunie prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny
20' - Smoliński już w narożniku
23' - Legioniści spokojnie wymieniają między sobą futbolówkę. Akcja ofensywna
24' - Szala na prawej stronie. Ekwueme, Szala...
24' - Smoliński na lewej stronie.. Korner
26' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
26' - Dzienis na prawej stronie. Tym razem faulowany... Będzie okazja do wrzutki w pole karne
28' - Walka w środkowej strefie boiska
29' - Arru... dostał podanie. Wpada w pole karne, strzela, ale będąc sam na sam z Gikiewiczem fatalnie strzelił obok dalszego słupka. Szkoda, bo jak nie dziś to kiedy strzelać?
31' - Zmiana Jagiellonia: Szymon Matuszek - Antonio Pereira Everton
31' - Faulowany Smoliński. Będzie okazja do wrzutki w pole karne....
32' - Giza mocno w szesnastkę, ale Gikiewicz pewnie chwyta piłkę
32' - Ekwueme.. naciska na rywala. Legioniści przejmują futbolówkę
33' - I kolejny faul na Smolińskim
33' - Borysiuk na prawo do Radovicia. Jeszcze Szala, Radović i mamy rzut rożny
34' - "Smoła" w narożniku
34' - Giza, Radović i od bramki Gikiewicz
35' - Jaga pod polem karnym legionistów. Piłką krąży od nogi do nogi gości. Lewczuk, ale jest Kumbev i będzie korner
36' - Wejdzie na boisko Descarga
37' - Radović w polu karnym, kładzie rywala, wozi się z piłką i trzeba było wycofać do tyłu. Arru strzela, ale piłka ociera się o boczną siatkę
37' - Zmiana Legia: Dickson Choto - Inaki Descarga
39' - Stano, Szczot środkiem boiska. Przerzucenie na lewo. Jarecki w pole karne... Będzie korner
40' - Stały fragment gry.. Giza wybija głową. Rusza Ekwueme
41' - Descarga na prawej stronie. Wywalczył rzut rożny. Smoliński kolejny raz wykona stały fragment gry
42' - "Smoła".. pewnie chwyta Gikiewicz i natychmiastowo posyła mocną piłkę w kierunku kolegów z ataku
43' - Żółta kartka: Ensar Arifović (Jagiellonia)
43' - Kartka za uderzenie piłki po gwidku. Gracz "Jagi" znalazł się na pozycji spalonej
45' - Giza, Descarga, jeszcze Radović, w końcu wrzutka na głowę Arru i kolejny raz głową obok celu
46' - Sędzia dolicza jeszcze minutę
46' - Będzie szansa dla Jagielloni. Jarecki będzie miał okazję do wrzutki w pole karne, gdzie gnieżdżą się jego koledzy
46' - Jarecki, ale wybijają legioniści i ruszają z kontrą...
47' - Giza, pędzi ile sił w nogach, na prawej stronie jego koledzy, a ten... przed siebie. Szkoda, bo można było podwyższyć na 2-0
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy skromne prowadzenie Legii. Może po przerwie będzie więcej emocji
Jagiellonia już na boisku. Zaraz pojawi się ekipa Jana Urbana
Będą zmiany

46' - Zmiana Jagiellonia: Pavol Stano - Paweł Zawistowski
46' - Zmiana Jagiellonia: Andrius Skerla - Tiago Cionek
46' - Zmiana Jagiellonia: Jacek Falkowski - Dariusz Łatka
46' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Piotr Rocki
46' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Alberto Ortiz Tito
47' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Guerreiro Roger
47' - Szereg zmian w obu jedenastkach
47' - I już Łatka kosi Rockiego
48' - Smoliński z dystamsu ładnie strzela obok bramki
50' - Descarga na prawej stronie, ale aut dla Jagi
51' - Będzie jeszcze jedna zmiana w ekipie przyjezdnych
51' - Zmiana Jagiellonia: Igor Lewczuk - Michał Twardowski
52' - Smoliński w kierunku Arru... Napastnik Legii wzdłuż końcowej linii, zgrywa do środka, ale zawiodła komunikacja i strata
53' - Rozgrzewa się jeszcze Wysocki z Bronowickim
53' - Rocki się rozpędza, próbuje mijać rywali, nie udało się, ale brawo za walkę
55' - Giza próbował zagrywać do Arru, ale ten, cóż... po prostu nie zorientował się, że piłka leci do niego
59' - Żadna z ekip nie kwapi się do ataków. Cóż, nie dość, że wieje chłodem, to i nudą...
60' - Arru do Rockiego.. Rocki w pole karne, ale piłka odbija się od rywala i róg
60' - Giza, przyjął, obrócił się i strzelił niecelnie. Od bramki Gikiewicz
61' - Zmiana Jagiellonia: Mariusz Dzienis - Damir Kojasević
62' - Groźnie pod bramką Legii. Machnowski na posterunku
63' - Jagiellonia chyba zwietrzyła szansę na remis, bo zaczyna poczyniać sobie coraz śmielej
63' - Korner dla białostocczan
64' - Arru, kurcze, żeby nie umieć dobrze podać do kolegi? Zrozumiałe, że zimno, że Puchar Ekstraklasy, że to nie Nou Camp, ale czy oczekujemy zbyt wiele?
65' - Zawistowski z rzutu wolnego. Bramkarz Legii piąstkuje na róg. Choć mógł pewnie łapać
68' - Jaga na połowie Legii. Szczot, Arifović, Kojasević fatalnie, aczkolwiek mocno, przestrzelił! Mogło być 1-1, a jest nadal 1-0
68' - To jedna z ciekawszysch akcji w ostatnim czasie
69' - Descarga sprytnie do Rockiego. Był przy nim Cionek
70' - Szala ładnie wypatrzył Smolińskiego, ale ten nie opanował piłki. Szkoda, bo działo się to tuż przed polem karnym rywali
71' - Kiełbowicz w polu karnym Legii. Fauluje rywala i cóż... karny
71' - Szczot..., a nie jednak Pacan
72' - GOL! Marcin Pacan z karnego! (Jagiellonia)
72' - I remis! Kiełbowicz strzela karnego, Kiełbowicz sprokurował karnego. Zatem na tablicy remis!
74' - Strzelec bramki natychmiastowo okrzynięty "Rubikiem" ze względu na kolor włosów, faulowany w środkowej strefie boiska
74' - Arifović w polu karnym. Strzela, ale "Cekin" staje na wysokości zadania!
76' - Nieudana próba złapania rywali na spalonym, ale Machnowskij pewnie między słupkami i to on rozpoczyna grę
76' - Jan Urban czeka ze zmianami, które są w chwili obecnej mocno ograniczonej. Na ławce sami defensywni gracze
77' - Żółta kartka: Dariusz Jarecki (Jagiellonia)
78' - Faulowany Descarga. Będzie potrzebna pomoc lekarzy. Obyśmy tylko nie stracili Hiszpana na dłużej
78' - Na murawie leży dwóch graczy. Jednak zamiast do legionisty, melexem podjechano do rywala. Cóż za postawa fair play
79' - Roger, faulowany przez rywala. Będzie szansa, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką Gikiewiczowi
80' - Źle Smoliński z wolnego. Piłkę przytulił pewnie zawodnik z Białegostoku
80' - Giza, Rocki do Rogera, technicznie próbował zaskoczyć rywala Brazylijczyk. Będzie korner
80' - Wrzutka.. Gikiewicz po stałym fragmencie gry
81' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
82' - Rocki w odwecie fauluje rywala i od razu został ukarany żółtą kartką. Plus za charakter
83' - Legioniści na połowie rywali
84' - Giza z prawego skrzydła do Smolińskiego, a ten tak przyfranił, że piłka poszybowała wysooooko. Na szczęście będzie róg
85' - Roger ze Smolińskim. Ładnie Roger otworzył drogę do bramki koledze, ale ten strzelił mocno, ale niestety obok celu
86' - Na murawie leży jeden z legionistów. Który? Niewiadomo, gdyż nie widać numeru
87' - To Smoliński. Choć melex już na murawie to chłopak z warszawskiego Bródna pokazuje, że ma charakter i schodzi z murawy na chwilę o własnych siłach
88' - Jeszcze na końcówkę wejdzie Wysocki. Nieźle.. Na niespełna 5 minut musiał wyskoczyć z ciepłego stroju
88' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - Przemysław Wysocki
90' - Jaga szuka jeszcze drugiej bramki
90' - GOL! Piotr Giza! (Legia)
91' - GOOOOOOOOOOOL !!!! Arru zagrał ładnie na głowę Rogera. Ten strzela, Gikiewicz odbija przed siebie. Giza dopada do piłki i z 2 metrów pakuje ją do bramki! Legia 2. Jagiellonia 1.
91' - Sędzia dolicza jeszcze aż 4 minuty
92' - A jednak! Jeszcze zmiana, jeszcze taktyczny ruch Jana Urbana! Wejdzie S.kuter
93' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Piotr Bronowicki
93' - Miły gest Jana Urbana. Brawa żegnają Piotra Gizę. Natomiast Bronowicki w końcu może poczuć smak rywalizacji. I nic to, że to tylko Puchar Ekstraklasy i w doliczonym czasie gry
95' - Arru, Rocki... Przerzuca Gikiewicza, będzie 3-1? Za lekko. Roger głową posyła piłkę w kierunku bramki. Siedzi? Nie! Rywale zdołali wybić na róg. Komedia!!!
95' - Koniec meczu!

Koniec! Wiwat! Hura! Brawooo! Legia wygrywa 2-1, choć było to mizerne widowisko

Na trybunach cichosza

szaro, pusto i zima
nie ma już Żylety i gdzieś zniknął jej klimat

Tłumy ludzi, którzy walili drzwiami i oknami na spotkanie ze Śląskiem, gdzieś zniknęły. Atmosfera wielkiego święta również. Na wtorkowe spotkanie Pucharu Ekstraklasy bilet można było nabyć bez żadnych kolejek. Problem był jednak inny - chętnych na nie nie było. Był to pierwszy mecz z otwartą jedynie trybuną krytą. Nie wiedzieć tylko czemu piłkarze Jagiellonii, witając się z publicznością, machali rękoma na powitanie zarówno w stronę krytej, jak i częściowo rozebranej "Żylety". Czyżby z przyzwyczajenia? Z Krytej natomiast można było obserwować zmiany, które w ciągu tygodnia zaszły na stadionie. Zniknęły już wszystkie krzesełka na trzech trybunach. Rozebrano "gniazdo", barierki i konstrukcje pod krzesełka na łukach, a także maszty i banery reklamowe nad trybunami. Na swoim miejscu stał jeszcze co prawda zegar, ale i on został już odłączony i nigdy więcej nie zostanie użyty na naszym stadionie. Na wiosnę przy Łazienkowskiej pojawi się zegar tymczasowy. Podobnie jak jupitery, które jak na razie stoją na swoim miejscu i we wtorek działały bez zarzutu.

Frekwencja na meczu może kandydować do najniższej w historii naszego stadionu. Zaledwie pięciuset widzów miało okazję obserwować na żywo raczej słabe widowisko piłkarskie. Nie było dopingu i wrzawy, która towarzyszyła pożegnaniu słynnej legijnej trybuny. Dopingu nie prowadził nikt - nawet przeciwnicy protestu. Tylko raz na jakiś czas orkiestra uderzyła w bęben. Przyjezdnych na meczu nie było. Z powodu budowy stadionu kibice gości nie będą wpuszczani na Legię przez najbliższe dwa lata.