Pance Kumbev 26
Jakub Rzeźniczak 25
Marcin Komorowski 17
Miroslav Radović 32
46' Ariel Borysiuk 16
Piotr Giza 7
65' Guerreiro Roger 6
46' Krzysztof Ostrowski 46
Piotr Rocki 22
Wojciech Skaba 1
46' Maciej Iwański 8
Tomasz Kiełbowicz 11
Inaki Astiz 15
46' Takesure Chinyama 19
65' Tomasz Jarzębowski 78

Ten puchar nie będzie nasz

Legia Warszawa nie obroni zdobytego rok temu Pucharu Polski. Przeszkodą nie do przejścia okazał się chorzowski Ruch. Drużyna z Górnego Śląska w obu meczach pokonała legionistów po 1-0. I choć podczas rewanżu w Chorzowie to „wojskowi” byli stroną przeważającą, to jedyną bramkę strzelili gospodarze. Już w 3. minucie Pavol Balaz wykorzystał okazję sam na sam z Janem Muchą i zapewnił Ruchowi wygraną. Teraz Legia nie pozostało nic innego jak skoncentrować się na lidze i niedzielnym meczu z Wisłą w Krakowie.

„W Chorzowie będziemy starali się odrobić wynik negatywny, który uzyskaliśmy na własnym stadionie. Wiem, że drużyna ma wielką ochotę by zagrać w finale. Wiem, że stać nas na to” - mówił przed meczem na Stadionie Śląskim trener Legii Jan Urban. Tymczasem natychmiast po pierwszym gwizdku legioniści zamiast odrabiać straty zaczęli je powiększać.

Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść na trybunach, a już Jan Mucha musiał wyciągać piłkę z siatki. Grająca w eksperymentalnym zestawieniu defensywa „wojskowych” dała się ograć piłkarzom Ruchu jak trampkarze. Inaki Descarga pozwolił na podanie z okolić środka pola i Pavol Balaz wyszedł sam na sam z bramkarzem Legii. Minął go zwodem i skierował piłkę do siatki. Sytuację próbował jeszcze ratować rozpaczliwym wślizgiem Pance Kumbev, ale nadaremnie. Kolejną doskonałą akcję gospodarze mieli w doliczonym już czasie gry. Tym razem sam przed Muchą znalazł się Grzegorz Domżalski. Obronną ręką z tego pojedynku wyszedł na szczęście bramkarz Legii.

Dwie akcje Ruchu spięły pierwsze trzy kwadranse, w których wyraźnie dominowali jednak legioniści. Przez długie fragmenty gry na własnej połowie przebywało nawet dziesięciu piłkarzy z Chorzowa. Co jednak z tego, skoro „wojskowi” bili głową w mur i nie potrafili znaleźć drogi do bramki Krzysztofa Pilarza. Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu zmarnował Roger. Brazylijczyk z polskim paszportem wpadł w pole karne i miał doskonałą okazję na zdobycie gola. Słaby strzał trafił jednak wprost w ręce golkipera gospodarzy. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0 dla Ruchu i by awansować Legia musiała zdobyć dwa gole.

W drugiej połowie Urban przestał kalkulować i do gry wysłał Macieja Iwańskiego i Takesure Chinyamę. Legia nadal utrzymywała przewagę, ale bramka Pilarza pozostawała niczym zaczarowana. Kolejną wyśmienitą okazję miał Roger. Po dobrym dośrodkowaniu pomocnik „wojskowych” znalazł się na czystej pozycji i strzałem głową mógł doprowadzić do wyrównania. Bramkarz Ruchu wykazał się jednak niebywałym refleksem i zdołał odbić strzał legionisty.

Z czasem Legia, licząc na awans, musiała zdecydowanie ruszyć do przodu. To spowodowało, że po kontrach gospodarzy zaczynało roić się gorąco pod bramką Muchy. Lepsze okazje stwarzali jednak legioniści. W 57. minucie uderzał Chinyama, a piłka odbiła się od nóg obrońcy, poprzeczki i opuściła boisko. Po dośrodkowaniu z rożnego groźnie strzelał Miroslav Radović, ale znów niecelnie.

Minuty mijały, a Legia nie potrafiła strzelić nawet jednej bramki. To zaczęło komplikować plany Urbana, który musiał pamiętać, że w niedzielę czeka legionistów mecz z Wisłą Kraków. Desperacja szkoleniowca „wojskowych” rosła jednak z każdą akcją i w końcu na murawie pojawił się Tomasz Jarzębowski. Chwilę wcześniej kolejne atomowe uderzenie Chinyamy, cudownie obronił Pilarz. I tak było już do ostatniego gwizdka sędziego.

Po odpadnięciu z Pucharu Polski Legii pozostała tylko liga. W Krakowie legioniści nie mogą więc pozwolić sobie na porażkę.

Autor: Tomek Janus

Legia MUSI wygrać w Chorzowie z Ruchem, aby ponownie w Chorzowie zmierzyć się z Lechem Poznań w finale. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
16:20 - Witamy ze Stadionu Śląskiego! Za niewiele ponad godzinę rozpocznie się spotkanie Legii z Ruchem. Za chwilę podamy skład legionistów
16:56 - Legioniści wychodzą na rozgrzewkę
16:58 - W kadrze meczowej nie ma Dicksona Choto i Macieja Rybusa, ale teraz obaj biegają dookoła głównej płyty boiska
Obie drużyny wychodzą na murawę.
Na stadionie 60 osobowa grupa kibiców Legii wywiesiła flagę Visitors i rozpoczęła doping
W sumie mamy dość komiczną sytuację. Fani gospodarzy stoją na górnym poziomie trybuny, a legioniści dokładnie pod chorzowianami na dolnym sektorze:-)
Legioniści dziś na biało-czarno, Ruch w jednolitych niebieskich strojach

1' - Rozpoczęli chorzowianie
3' - GOL dla Ruchu! ...
3' - GOL! Pavol Balaz! (Ruch)
5' - Żółta kartka: Michał Pulkowski (Ruch)
6' - Fatalny początek w wykonaniu Legii. Balaz wyszedł sam na sam z Muchą, minął go z lewej strony i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki. Kumbev nie zdołał jej wybić
7' - Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego... Giza dośrodkowuje ale głową wybił Grodzicki
7' - Pierwszy rzut rożny dla Legii
10' - Legia na połowie Ruchu. Roger, Komorowski, Borysiuk... leży na murawie Komorowski - będzie potrzebna pomoc lekarza
12' - Gra już wznowiona. Komorowski wrócił na boisko a chorzowianie oddali piłkę legionistom
12' - Groźne dośrodkowanie w pole karne Legii... dobre piąstkowanie Muchy!
13' - Teraz dośrodkowanie w pole karne Ruchu - Radović ma szansę by dojść do piłki... ale nie zdołał jej opanować
14' - Za mocne podanie Gizy do Rockiego
16' - Kapitanem Legii w dzisiejszym meczu jest Jan Mucha. Kibice ze stolicy skandują nazwisko bramkarza Legii
17' - Kolejny korner dla Legii wywalczył go Rocki
17' - Dośrodkowanie Gizy i główka Kumbeva - piłka jednak w rękach Pilarza
17' - W odpowiedzi szybka kontra Ruchu. Mucha był na posterunku
18' - Faul na Ostrowskim
18' - Strzał z półobrotu Rockiego padł łupem Pilarza
19' - Dobry przechwyt Borysiuka. Legioniści siedzą teraz na połowie gospodarzy, ale na razie nic z tego nie wynika
21' - Złe podanie Rogera do tyłu i strata...
22' - Kolejne złe zagranie Rogera i piłkę przejmują gospodarze
23' - Teraz dla odmiany świetna interwencja Rzeźniczaka w polu karnym ratuje legionistów...
24' - Dośrodkowanie Radovicia zablokowne. Legia zaczęła z autu na wysokości pola karnego
25' - Niecelne uderzenie Gizy z 16 metró
25' - Niecelna próba z 25 metrów w wykonaniu Piotra Rockiego
27' - Komorowski daleko dośrodkowuje z autu... prosto na głowę jednego z obrońców Ruchu
28' - Faul Kumbeva
32' - Faul Gizy
33' - Dośrodkowanie daleko piąstkuje Mucha
34' - Komorowski fauluje pod polem karnym Ruchu
35' - Fani gospodarzy głośno dopingują swoją drużynę. Śpiewy fanów Legii przebijają się tylko w momentach gdy ci milczą
35' - Rzeźnicza dostał barkiem w twarz i domagał się kartki dla chorzowianina
36' - Rocki dośrodkowuje na trzeci metr... tam wyskakuje Roger a bramkarz nie złapał piłki... ale niestety nie udało się strzelić gola
37' - Uderzenie z pierwszej piłki Borysiuka trafiło w nogi obrońcy
39' - Seria nieudanych podań legionistów
42' - Świetna akcja Legii. Rocki sprytnie odegał piłkę Rogerowi, ten wpadł w pole karne i... uderzył po ziemi prosto w ręce Pilarza
43' - Radović w polu karnym... ale zamiast uderzać chciał wycofać i wywalczył tylko rzut rożny
43' - Giza uderza z 18 metrów wysoko nad poprzeczką
44' - Faul Borysiuka ok 30 metrów do bramki Legii
46' - MUCHA!!! Fantasdtycznie obroniłstrzał Domżalskiego z 5 metrów!
47' - Pierwsza połowa przedłużona o 3 minuty
47' - Wiele szczęścia mieli teraz legioniści... powinno być 2-0 dla Ruchu
47' - Rocki wywalczył rzut rożny
48' - Legioniści cały czas pod polem karnym Ruchu, ale nic z tego nie wynika
49' - Świetną piłkę otrzymał Pulkowski wbiegł w pole karne ale uderzył bardzo słabo i Mucha złapał piłkę
50' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy legioniści przegrywają 0-1 i aby awansować muszą strzelić 2 gole

46' - Zmiana Legia: Krzysztof Ostrowski - Takesure Chinyama
46' - Zmiana Ruch: Grzegorz Domżalski - Gabor Straka
46' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Maciej Iwański
53' - W przerwie nastąpiły dwie zmiany w Legii. W miejsce Borysiuka i Ostrowskiego weszli Iwański i Chinyama.
54' - Żółta kartka: Tomasz Brzyski (Ruch)
57' - Świetna okazja dla Ruchu... ale na szczęście we wszystko wmieszał się Rzeźniczak
57' - W pierwszych minutach drugiej połowy wynik bez zmian... teraz groźnie uderzał Roger
60' - Chinyama w poprzeczkę po nodze obrońcy!
61' - Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu rożnego na krótki słupek i główka Radovicia... tylko w boczną siatkę
65' - Dośrodkowanie Descargi w pole karne wyłapał Pilarz
65' - Marcin Nowacki uderza a Mucha odbija piłkę
66' - Na spalonym Jezierski
67' - Kumbev w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika Ruchu!
67' - Szybka kontra Legii świetnie uderza CHinyama ale bramkarz odbija! i mamy rzut rożny
68' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Tomasz Jarzębowski
69' - Brzydki faul Kumbeva
69' - Żółta kartka: Pance Kumbev (Legia)
71' - Żółta kartka: Maciej Iwański (Legia)
71' - Iwański ukarany za dyskusje z arbitrem
71' - Uderzenie Balaza obok bramki Legii!
72' - Faowany Descarga
73' - Coraz mniej czasu pozostaje legionistom na strzelenie dwóch goli, a gra obu drużyn jest otwarta
75' - Zmiana Ruch: Remigiusz Jezierski - Łukasz Janoszka
76' - Rzut wolny dla Ruchu z około 35 metrów
76' - Uderzenie mocne ale niskie i wybili to stołeczni obrońcy
79' - Kolejna dobra interwencja Pilarza
80' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony pola karnego blisko narożnika boiska
81' - Słabe dośrodkowanie Iwańskiego... ale jeszce legioniści przy piłce. Króko, bo Pilarz wyskoczył najwyżej i zakończył akcję wojskowych
82' - Aut dla chorzowian na wysokości pola karnego Legii. Daleki wrzut... wybijają legioniści i rozpoczynają kontrę szybkim podaniem do Rockiego
83' - Akcja już jednak zwolnika, cały Ruch na własnej połowie ale wysoko atakują legionistów nie dając im rozgrać piłki
83' - Teraz fatalne podanie Muchy do Kumbeva - prosto na aut
83' - Mucha interweniuje poza polem karnym - piłka mocno wybita na aut
85' - Fani Ruchu już śpiewają "Puchar jest nasz..."
86' - Faul Radovicia w ataku
89' - Na spalonym Descarga
90' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
90' - Legionistom puszczają nerwy...
91' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Piotr Rocki (Legia)
91' - No i po raz kolejny doigrał się "Rocky"...
92' - Komorowski uderza z ostrego kąta bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką!
92' - Zmiana Ruch: Marcin Nowacki - Piotr Kieruzel
92' - Dwa kornery pod rząd dla Legii...
93' - Druga połowa przedłużona o 4 minuty
95' - Nic w tym spotkaniu się nie zmieni...
96' - Faul na Chinyamie około 20 metrów od bramki Ruchu
96' - Iwański nad poprzeczką...
97' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo Ruchu i zasłużony awans do finału. Chorzowianie byli lepsi i 19 maja zmierzą się na Stadionie Śląskim z Lechem Poznań
Gospodarze świętują, a legioniści podziękowali kibicom i ze spuszczonymi głowami opuszczają boisko

Dzięki uprzejmości Ruchu

Około 5 tysięcy widzów obejrzało spotkanie na stadionie Śląskim. Razem z chorzowianami na trybunach stawiło się stu kibiców Widzewa z flagami. Legioniści na obiekt weszli tylko dzięki uprzejmości Ruchu. Choć fani z Warszawy dostali tylko 60 biletów, w ciemno w stronę Górnego Śląska pojechało jeszcze około stu osób. Legia zajęła miejsca na sektorze poniżej gospodarzy, gdzie wywiesiła jedną flagę "Visitors" i prowadziła doping przez 90 minut.