Jan Mucha 82
Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
41' Tomasz Kiełbowicz 11
63' Miroslav Radović 32
68' Ariel Borysiuk 16
Maciej Iwański 8
Maciej Rybus 31
Bartłomiej Grzelak 9
Takesure Chinyama 19
Kostiantyn Machnowskij 55
Tomasz Jarzębowski 78
68' Piotr Giza 7
63' Sebastian Szałachowski 20
41' Marcin Komorowski 17

Niespodzianki nie było

Legia Warszawa zdobyła drugiego gola w wyjazdowym meczu w tym sezonie, ale to nie wystarczyło by wygrać spotkanie. W Gliwicach legioniści przegrywali od 47. minuty po golu Gamli, a w 77. minucie wyrównał Maciej Iwański. To czwarty mecz bez zwycięstwa na obcym stadionie w tej rundzie.

Jan Urban po raz kolejny zdecydował się na grę dwoma napastnikami. W pierwszej jedenastce wyszli Grzelak i Chinyama i od początku starali się nękać bramkę strzeżoną przez Kwapisza, ale bez większego efektu. Gospodarze nie pozostawali dłużni i odważnie również organizowali ataki na bramkę Jana Muchy. Na gole jednak musieliśmy czekać do drugiej połowy. Już na samym początku po rzucie rożnym Wilczek uderzył w kierunku bramki Muchy, a lot piłki zmienił Gamla całkowicie zmylając Słowaka.

Trener Legii szybko zdecydował się na wykonanie dwóch kolejnych zmian. Na murawie pojawili się Giza i Szałachowski. Efektem tego był bardzo ładny gol Macieja Iwańskiego w 77. minucie. To jednak było wszystko na co stać było dziś legionistów.

15:56 - Witamy ze stadionu Piasta. Za kilka minut początek spotkania
Na stadionie 300 kibiców Legii rozpoczęło doping
15:59 - Kibice wywiesili transparent Anty ITI, Anty PZPN
Spotkanie się opóźnia. Piłkarze jeszcze nie wyszli na murawę
Sędziowie wyprowadzają obie drużyny. Legioniści w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Gospodarze w czerwno-granatowym zestawieniu
Jan Mucha otrzymuje kwiaty od przedstawicieli gospodarzy kwiaty za awans Słowacji do mistrzostw świata

1' - Chinyama i goooll.... ale napastnik Legii był na spalonym
3' - Faul Borysiuka około 35 metrów przed bramką Muchy
4' - Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wykona Legia
5' - Dośrodkowanie... piłkę w powietrzu złapał Kwapisz
6' - Radović dośrodkowuje w pole karne, ale trochę za mocno i Rybus nie sięgnął piłki
8' - Faul na Grzelaku
10' - Od bramki rozpoczyna Kwapisz
10' - Groźna akcja gospodarzy... Astiz wybija na rzut rożny!
13' - Kiełbowicz daleko wybija piłkę głową po rzucie rożnym gospodarzy
14' - W ataku legioniści... piłka w pole karne, ale ponownie Kwapisz skutecznie interweniował. Jeszcze dobijał z 16 metrów Iwański ale baaardzo niecelnie
17' - Faul na Chinyamie. Ok 30 metrów do bramki
18' - Iwański z Chinyamą nie zrozumieli się podczas wykonywania stałego fragmentu gry i ostatecznie strzał zawodnika Zimbabwe niecelny
19' - WIlczer przedarł się prawą stroną i oddał groźny strzał z 17 metrów - obok słupka bramki strzeżonej przez Jana Muchę
20' - Fatalna próba uderzenia Borysiuka z pierwszej piłki. Chwila przerwy bo na murawie leży zawodnik gospodarzy
25' - Faul Choto na Olszarze - kibice domagają siękartki
25' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
25' - Żółta kartka: Sebastian Olszar (Gliwice)
25' - i za dyskusję ukarany również Olszar
26' - Mocne uderzenie Szarego zza pola karnego przeleciało dalego od bramki
27' - Otwarta gra obu drużyn, ale z sytuacji podbramkowych niewiele wynika
28' - Indywidualny rajd Rybusa... podanie do Chinyamy nie doszło
29' - Biskup indywidualnie... bardzo dobra okazja... ale strzał napastnika Piasta spokojnie wyłapał Jan Mucha
30' - Chyba jakiegoś urazu doznał Tomasz Kiełbowicz bo zgłosił to trenerowi i ten nakazał rozgrzewać się Marcinowi Komorowskiemu
31' - Kolejne celne uderzenie gospodarzy i kolejna dobra interwencja Muchy
32' - Rzut rożny dla Piasta
33' - Coraz częściej groźnie pod bramką Legii
34' - Iwański przejął piłkę na połowie Piasta, podał do Radovicia, a ten uderzył niecelnie zza pola karnego
36' - Faul na Iwańskim
37' - Iwański dośrodkowuje w pole karne... ale trochę za mocno jednak obrońca, który przepuścił piłkę mógł zmylić Kwapisza. Ostatecznie jednak bramkarz Piasta złapał futbolówkę
38' - Radovićććććć... mocne uderzenie piłka odbita od obrońcy przeleciała tuż obok słupka! a na dodatek nie sięgnął jej Chinyama. Korner
38' - Niskie dośrodkowanie Iwańskiego, piłkę wybili gospodarze, ale tylko na 16 metr. Strzał Rybusa... niecelny
39' - Przewinienie Chinyamy
39' - Faul na Radoviciu przy bocznej linii pola karnego!
40' - Tak koszmarne wykonanie rzutu wolnego przez Rybusa, że szkoda klawiatury na opisanie tego...
41' - ...dla formalności jednak dodamy iż podał na 16 metr do zawodnika gospodarzy
41' - Zmiana Legia:

Tomasz Kiełbowicz -
Marcin Komorowski
41' - Z grymasem na twarzy Kiełbik opuszcza boisko
41' - Radović wybija z pustej bramki!!!
42' - Po rzucie rożnym i strzale głową Wilczka piłka zmierzała do siatki, ale podobnie jak w meczu z Lechem przy słupku stał Rado
43' - Na spalonym Komorowski
45' - Za mocne podanie Iwańskiego na prawe skrzydło do Radovicia
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
46' - Faulowany Kamil Wilczek
47' - Na spalonym Olszar
47' - Koniec pierwszej połowy

47' - Legia bez zmian
48' - I już groźnie pod bramką Legii... korner dla gospodarzy
48' - GOL! Paweł Gamla! (Gliwice)
49' - GOL... Piast objął prowadzenie po błędzie legionistów po rzucie rożnym Wilczek uderzał a Gamla zmienił lot piłki zmylając Jana Muchę
50' - Na spalonym Chinyama
51' - Faul Radovicia
54' - Rzut rożny dla Legii, Iwański w narożniku
56' - Mucha musi interweniować za polem karnym bo poszło prostopadłe podanie w stronę pola karnego Legii
56' - Małe spięcie Biskupa i Rzeźniczaka
58' - I znowu zamieszanie pod bramką Jana Muchy... tym razem Astiz wyjaśnił sytuację!
59' - Gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny.
59' - Fani Piasta prezentują oprawę z sektorówki i flag na kijach
63' - Faul Grzelaka pod bramką gospodarzy
64' - Żółta kartka: Bartłomiej Grzelak (Legia)
64' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Sebastian Szałachowski
65' - Korner dla Legii
67' - Mucha wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego
68' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Piotr Giza
70' - Grzelak nie potrafił opanować piłki na 16 metrze
71' - Smektała wbiega w pole karne... uderza i Mucha broni!
72' - Żółta kartka: Piotr Giza (Legia)
74' - Szałachowski próbował indywidualnie i stracił piłkę
74' - Zmiana Gliwice:
Sebastian Olszar -
Roman Maciejak
77' - Faul na Grzelaku. 30 metrów do bramki
78' - GOL! Maciej Iwański! (Legia)
78' - Zmiana Gliwice:
Jakub Biskup -
Lumir Sedlacek
78' - GOOOOOOOOOOLLLLL!!! Bardzo ładne uderzenie Iwańskiego przy słupku i mam remis!
79' - Iwański pięknie zakręcił piłkę lewą nogą i ta wpadła do siatki
80' - Legia teraz osiągnęła przewagę. Wszyscy zawodnicy na połowie Piasta
81' - Ale teraz poszła kontra gospodarzy... na szczęscie Astiz był na miejscu
81' - Na spalonym Grzelak
82' - Chinyama bez pomysłu i bez efektu uderza z daleka daleko obok bramki
83' - "Walczyć Legio, walczyć" - śpiewają kibice gości
85' - Chinyama za mocno do Szałachowskiego
87' - Szałachowski w polu karnym.... tylko rzut rożny
90' - Korner dla Piasta... dośrodkowanie wybija daleko Jakub Rzeźniczak
92' - Sędzia dolicza 3 minuty
93' - Fatalne uderzenie Szałachowskiego
95' - Ostatnia szansa w meczu.. Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne...
95' - Nic z tego nie wyszło...
95' - Żółta kartka: Kamil Wilczek (Gliwice)
95' - Koniec meczu!

Nowe wyjazdowe zasady

Ostatnia nasza wizyta w Gliwicach zakończyła się na tarasie widokowym poza stadionem. Tym razem 300 legionistów zasiadło w sektorze gości, z którego widoczność była niewiele lepsza. Sektor w starym stylu. Nowe natomiast były zasady wyjazdu. Na sektor nie wszedł nikt spoza 300 osobowej grupy, która wcześniej zapisała się na wyjazd. Tak ma być już za każdym razem.

Biletów na mecz z Piastem nie można było kupić na Łazienkowskiej. Klub z Gliwic doszedł do wniosku, że zamiast wysyłać do Warszawy 200 biletów, z których sprzedanych zostaną 3, lepiej dać wejściówki fanom, którzy faktycznie do Gliwic przyjadą. Od meczu z Piastem obowiązują nowe reguły wyjazdowe. Na sektor wchodzą tylko ci, którzy zapiszą się na wyjazd i w jednej grupie będą nań podróżować. Ci, którzy liczyli, że mimo ustaleń, uda im się wejść na stadion bez biletu, przeliczyli się. Tylko dzięki odpowiedniej organizacji będziemy mogli liczyć na wchodzenie na inne stadiony.

Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 10 z parkingu jednego z centrów handlowych. Po drodze do Gliwic zatrzymywaliśmy się dwukrotnie - za każdym razem całą grupą. W czasie podróży miała miejsce stłuczka trzech pojazdów, ale pasażerowie wszystkich aut dotarli na miejsce bez kłopotu. Samochody zaparkowaliśmy w pobliżu sektora gości. Wchodzenie na sektor przebiegało bardzo sprawnie, głównie dzięki pomocy organizatorów wyjazdu.

Ci, którzy biletów nie mieli, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (obowiązującymi teraz już na wszystkich wyjazdach) na sektor gości nie weszli. Większość z nich udała się na dobrze znany z zeszłego roku taras widokowy, znajdujący się po drugiej stronie stadionu.

Frekwencja na trybunach była niewielka. Stadion Piasta to zdecydowanie najskromniejszy stadion w ekstraklasie. Dotyczy to także sektora gości, który jest jakby... w starym stylu i przypomina trochę dawny sektor gości w Bełchatowie. Dziś takich sektorów już nie ma. Warto dodać, że przed nim znajdowała się tabliczka informująca, że zajęcie miejsca w pobliżu boiska kosztuje od 1000 złotych w górę. Najdroższych miejsc w "loży VIP" nie zajął nikt.

Gospodarze swój repertuar rozpoczęli od bluzgów na PZPN i jego prezesa, którego nazwano "poj...em". Także legioniści przyłączyli się do znanych dobrze pieśni pod adresem związku. Jako że ogólnopolski protest przeciwko cenzurze został zawieszony, obie strony zaczęły doping już od pierwszej minuty. "Jesteśmy zawsze tam..." - niosło się z sektora gości. Naszym dopingiem kierował z ogrodzenia "Szczęściarz".

Nasz doping nie był najwyższych lotów, głównie ze względu na fakt, że nie wszyscy aktywnie uczestniczyli w zdzieraniu gardeł. Wygląda na to, że niektórzy uważają się za "zbyt kumatych", by dopingować na wyjeździe. Tylko momentami udawało nam się ryknąć naprawdę głośno. Na płocie wywieszony został transparent "Anty ITI, Anty PZPN". Żadnych flag nie wywieszono, ze względu na wcześniejsze ustalenia z gospodarzami.

Doping Piasta w naszym sektorze był słabo słyszalny. Obie ekipy skupiły się jednak na swoich zespołach i spotkanie toczyło się bez bluzgów. W przerwie na stadion dojechała 20 osobowa ekipa Olimpii Elbląg, która wcześniej opuściła swój mecz w Aleksandrowie Łódzkim, by wspomóc Legię. W drugiej połowie fani Piasta zaprezentowali oprawę składającą się z flag na kiju, malowanej sektorówki i niebieskiej świecy dymnej. Sektorówka przedstawiała orła broniącego wieży, który w swych szponach trzymał odpaloną racę. Z naszej strony najdłużej śpiewaną pieśnią w drugiej części gry było "Ole ole, ole ola". W końcówce przez kilka minut śpiewaliśmy "Legia gol allez allez", ale niestety nasze wsparcie wystarczyło tylko do strzelenia jednej bramki. Fani zachęcali zawodników do większego zaangażowania okrzykami "Walczyć Legio, walczyć". Niestety, nie pomogło.

Po meczu pod nasz sektor podeszli zawodnicy, ale zatrzymali się kilkanaście metrów od niego. Stamtąd podziękowali za doping, ale mimo okrzyków "Chodźcie do nas", odwrócili się i ruszyli do szatni. Być może zawodnikom spieszyło się na kolejną imprezkę?