Wojciech Szala 3
Dickson Choto 4
Jakub Wawrzyniak 24
Miroslav Radović 32
74' Ariel Borysiuk 16
Maciej Iwański 8
67' Maciej Rybus 31
35' Marcin Mięciel 21
Bartłomiej Grzelak 9
Maciej Gostomski 1
74' Piotr Giza 7
35' Tomasz Kiełbowicz 11
67' Sebastian Szałachowski 20

Zwycięstwo w bólach!

Legia Warszawa wygrała w dziesiątkę z Cracovią 2-1! Pierwsza połowa w wykonaniu legionistów była fatalna. Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie po golu Pawlusińskiego, a w 27. minucie czerwoną kartkę otrzymał Dickson Choto. Trener Legii miał nosa do zmian. Zdecydował się zdjąć Marcina Mięciela i wprowadził Tomasza Kiełbowicza, który w drugiej części gry świetnie podał do wprowadzonego chwilę wcześniej Sebastiana Szałachowskiego, który doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później Grzelak lobem strzelił na 2-1 i Legia wywiozła ze stadionu Hutnika 3 punkty!

Jan Urban niczym nie zaskoczył w wyjściowej jedenastce. Na boisku pojawił się duet napastników Mięciel - Grzelak, a w obronie w miejsce kontuzjowanego Inakiego Astiza zagrał Wojciech Szala.
Spotkanie mogło rozpocząć się po myśli Legii, bo już w 2. minucie błąd popełnił Marcin Cabaj. Mocno atakowany przez Marcina Mięciela źle wybił piłkę. Natychmiast przejął ją Bartłomiej Grzelak, wpadł w pole karne... ale przewrócił się i nic z tego nie wyszło. W odpowiedzi w 4. minucie źle głową do tyłu zagra Ariel Borysiuk. Matusiak pobiegł w kierunku bramki Legii, ale dobrze zachował się Wojciech Szala i Mucha spokojnie złapał piłkę. Niestety w 11. minucie to gospodarze objęli prowadzenie. Legionistom nie udała się kontra, piłka trafiła do Suvrova, który zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Futbolówka skozłowała przed Janem Muchą, który zdołał ją tylko strącić na słupek. Piłka wróciła jednak na środek pola karnego i Dariusz Pawlusiński bez najmniejszych problemów skierował ją do siatki. W 14. minucie akcję lewą stroną przeprowadził Jakub Wawrzyniak, dośrodkował prosto na nogę Grzelaka, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka. Kilka minut później świetnie na głowę Marcina Mięciela dośrodkował Miroslav Radović, ale uderzenie napastnika Legii przeleciało 2 metry obok słupka. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 25. minucie. Dickson Choto faulował przy linii bocznej i został upomniany żółtą kartką. Obrońca z Zimbabwe nie zgadzał się jednak z decyzją arbitra i rozpoczął dyskusję z liniowym. Po chwili Tomasz Mikulski zdecydował się zaostrzyć karę dla legionisty i mimo mocnych sprzeciwów kolegów z drużyny pokazał Dicksonowi Choto czerwony kartonik. 8 minut później Jan Urban zdecydował się zdjąć z boiska dobrze grającego Marcina Mięciela i wprowadzić Tomasza Kiełbowicza by uzupełnić lukę w obronie. Jednak w ten sposób zmniejszyła się siła ataku stołecznej drużyny. W 42. minucie ładnym uderzeniem Cabaja próbował zaskoczyć Rybus, ale bramkarz krakowian zdołał wypiąstkować piłkę. Tuż przed przerwą potężne uderzenie oddał Marek Wasiluk i pięknie piłkę na rzut rożny wybił Jan Mucha.

Tuż po przerwie gospodarze powinni prowadzić już 2-0. Piotr Polczak znalazł się w znakomitej sytuacji, uderzył piłkę po ziemi, ale ta trafiła w słupek i wyszła w pole. Chwilę później bardzo mocno zza pola karnego uderzył Ariel Borysiuk - Cabaj zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Następnie w zamieszaniu pod bramką Cracovii kartkami zostali upomniani Rzeźniczak i Mierzejewski, a w 53 i 54. minucie kolejne żółte kartoniki obejrzeli Borysiuk i Tupalski. W 56. minucie kolejne groźne uderzenie na bramkę Muchy oddał Suvorov, ale legionista wybił piłkę na rzut rożny. Druga część gry przebiegała pod dyktando Cracovii. W 67. minucie Pawlusiński wypatrzył w polu karnym Sachę, który huknął z 10 metrów prosto do bramki, jednak minimalnie otarła się ona o rękę Muchy i trafiła w poprzeczkę!
Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 69. minucie. Pięknie lewą stroną przedarł się Tomasz Kiełbwicz i idealnie podał na 10 metr do wprowadzonego dwie minuty wcześniej Sebastiana Szałachowskiego, który szybko przyjął piłkę i posłał ją do siatki. Nie minęły dwie minuty, a zrobiło się 2-1 dla Legii! Sebastian Szałachowski znakomicie wypuścił długim podaniem Bartłomieja Grzelaka, który znalazł się sam na sam z Cabajem i bez problemów przelobował go. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Piotr Giza, zastępując Ariela Borysiuka. Znakomicie w bramce Legii spisywał się Jan Mucha. W 80. minucie niepotrzebne zamieszanie spowodował Szala, który uprzedził główką Muchę i ta trafiła pod nogi jednego z krakowian, ale jego uderzenie instynktownie odbił ręką Mucha. W 84. minucie Derbich dośrodkowałó do Kaliciaka, który jednak zmarnował znakomite podanie kolegi.

Do końca spotkania gospodarze próbowali wyrównać, ale na szczęście poprawnie spisywała się defensywa stołecznej drużyny i legioniści wrócą do Warszawy w dobrych nastrojach!

Woytek

18:57 - Witamy ze stadionu Hutnika Kraków. Za godzinę początek spotkania Legii z Cracovią
19:02 - Na razie na stadionie pustki, piłkarze Legii już obejrzeli murawę i udali się do szatni
19:15 - Znamy już wyjściowy skład Legii. W miejsce kontuzjowanego Inakiego Astiza, Jan Urban postawił na Wojciecha Szalę
19:16 - Na rozgrzewkę wybiegli Jan Mucha i Maciej Gostomski
19:22 - Znamy już składy obu drużyn. Krakowianie przeprowadzają już rozgrzewkę
19:25 - Na rozgrzewkę wybiegli legioniści. Dziś zagrają w zielonych koszulkach i zielonych spodenkach
19:57 - Obie ekipy zeszły już do szatni. Zaraz jedenastki Cracovii i Legii pojawią się na murawie
Trwa losowanie stron pomiędzy kapitanami Cracovii i Legii

1' - Rozpoczęli gospodarze
1' - Pierwszy kontakt z piłką przez Cabaja
2' - Błąd Cabaja, piłka trafia do Bartłomieja Grzelaka, który podbiega kilka metrów, wpada w pole karne. Był faul? Nie, sędzia nakazuja grać dalej
3' - Pierwszy poważny błąd bramkarza gospodarzy, ale z prezentu nie skorzystali legioniści
3' - Leży w polu karnym Legii Wojciech Szala, ale szybko się podnosi kapitan warszaskiej jedenastki
4' - Prawą stroną ruszają legionisci. Radović miękko w pole karne, ale piłka nie dociera do Grzelaka
4' - Daleko wybija jeden z graczy Cracovii. Futbolówka trafia do Radosława Matusiaka, który szarżuje na bramkę Muchy. Do akcji włącza się Szala, który do spółki ze Słowakiem ratuje zespół przed utratą gola
5' - "Pasy" prawym skrzydłem, zgranie do środka, ale przejmują legioniści
5' - Rybus do Mięciela, który jest od razu atakowany przez gospodarzy
6' - Matusiak w kierunku Mierzejewskiego na prawej stronie, ale Wawrzyniak do końca pilnował przeciwnika. Od bramki Mucha
7' - Zagranie do Radovicia, ale był przy nim Tupalski. Grę wznowi Marcin Cabaj
8' - Rybus mocno z rzutu wolnego w pole karne. Jeszcze interweniuje Cabaj, ale korner dla Legii
9' - Nienajlepiej wykonany ten stały fragment gry
10' - Mucha do Choto, jest Iwański. Uruchomionoy Grzelak, który był pilnowany przez Wasiluka
11' - GOL! Dariusz Pawlusiński! (Cracovia)
11' - Gol dla Cracovii
12' - Legioniści wyszli z kontrą 3 na 3. Strata, zagranie do przodu.. Suvorov zdecydował się na strzał, ale piłka trafiła w słupek. Do futbolówki natychmiastowo dopadł Pawlusiński i zrobiło się 1-0 dla gospodarzy
13' - Nienajlepiej rozpoczęło się to spotkanie dla legionistów. Oby ta bramka podziałała pobudzająco na zespół Jana Urbana
14' - Mariusz Sacha wystartował na prawej stronie, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego
15' - Wawrzyniak lewą stronę, zapędził sie pod pole karne. Zagranie w kierunku Grzelaka, który nabiegając strzela około metr od bramki rywali
16' - Rybus faulowany od tyłu przez Barana
16' - Żółta kartka: Arkadiusz Baran (Cracovia)
16' - Arbiter nie toleruje tego typu zagrań
17' - Iwański w kierunku kolegów, którzy znaleźli się w obrębie pola karnego. Niestety, głową wybija gracz w pasiastym kostiumie
17' - Akcja gospodarzy... Matusiak rozciąga na lewą stronę w kierunku Pawlusińskiego, ale wcześniej legionisci wybijają na róg
18' - A dokładniej na korner wybił Radović, który stał na linii bramkowej
19' - Teraz Radović pokazuje się pod bramką Cabaja. Z prawej strony, miękko w kierunku Mięciela, który głową skierował futbolówkę obok słupka gospodarzy
21' - "Pasy" na połowie legionistów, ale legioniści starają się zatrzymać gospodarzy
21' - Domagają się krakowianie rzutu rożnego, ale to Mucha od bramki wznawia grę
22' - Derbich z lewej strony, ale Matusiak nie miał szans wyrwać się spod opieki Dicksona Choto
23' - Rzeźniczak, Radović, kiwka, w pole karne. Jeszcze Legia. Jeszcze Rybus...
23' - Niestety, brakuje jednego podania, pod polem karnym rywali. W efekcie byliśmy świadkami straty na 20 metrze przed bramką Cabaja
24' - Choto, niedokładnie w kierunku Wawrzyniaka. Na szczęście bez przykrych konsekwencji
26' - Leży na murawie gracz gospodarzy po starciu z Choto
26' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
27' - Mariusz Sacha doznał bliskiego spotkania z Dicksonem Choto
27' - Czerwona kartka: Dickson Choto (Legia)
28' - Gramy w osłabieniu! Dickson Choto ukarany od razu czerwoną kartkę. Wygląda na to, że powodem były dyskusje z arbitrem
28' - Na nic interwencje słowne Wojtka Szali
28' - Trzeba przyznać, że legioniści są w mało komfortowej sytuacji. Nie dość, że przegrywamy 0-1, to i od tej pory gramy w osłabieniu
29' - Na rozgrzewkę rusza Inaki Astiz
29' - Akcja w polu karnym Cracovii, ale Marcin Mięciel za wysoko uniósł nogę w rywalizacji z Wasilukiem
30' - Żółta kartka: Wojciech Szala (Legia)
30' - Kolejny raz ofiarą Mariusz Sacha. Tym razem ukarany Wojciech Szala
32' - Na połowie legionistów siedzą gracze gospodarzy
33' - Cofnięci nieco legioniści. Zabezpieczają tyły
34' - Do wejścia szykuje się Tomasz Kiełbowicz. Pamiętać należy, że do pełni zdrowia nie powrócił jeszcze Inaki Astiz. Stąd taka decyzja Jana Urbana
34' - Iwański w kierunku Mięciela. Ładne podanie, ale na posterunku byli defensorzy w pasiakach
35' - Spokojnie rozgrywają piłkę rywale. Naciska Borysiuk
35' - Grzelak ruszył w kierunku bramki Cabaja, zwiódł jednego rywala, ale kolejnym dwóm już nie dał rady. Aut dla legionistów
36' - Zmiana Legia:

Marcin Mięciel -
Tomasz Kiełbowicz
36' - Pierwsza roszada w zespole legionistów
36' - Suvorov miał sporo miejsca, mógł podawać, a zdecydował się na bezsensowny strzał z dystansu. Bez zagrożenia dla Legii
37' - Radović, Radović szukał Grzelaka, ale piłka wylądowała u stóp rywali. Jest jeszcze Rybus
37' - Akcja Kiełbowicza, dośrodkowanie, ale niestety.. piłka ląduje na głowie przeciwnika
38' - Rozgrywają przez linię obrony gracze Cracovii
39' - Rzeźniczak na prawej stronie, znalazł się aż w narożniku, ale faulował go Derbich
39' - Rzut wolny... Maciej Rybus ustawił sobie futbolówkę...
40' - Mocna piłka, za Cabaja, ale skutecznie kryty Grzelak nie mógł wpakować piłki do siatki. Mamy jeszcze korner
40' - Tym razem Iwański, tym razem piąstkuje Cabaj. Z dala od własnej bramki krakowianie
42' - Borysiuk, Rzeźniczak, ale ten ponownie był ścięty równo z murawą
42' - Próbuje Rybus zaskoczyć Cabaja, ale ten nie popełnił głupiego błędu ratując swój zespół od utraty gola
43' - Suvorov... zapędził się pod pole karne Legii, ale startuje do niego Szala, asekuruje Kiełbowicz i gracz gospodarzy nie miał szans na oddanie groźne strzału
44' - Rybus, Borysiuk i zagranie na prawe skrzydło
44' - Grzelak w pole karnym, jeszcze Rybus starał się walczyć o piłkę z Cabajem, ale rusza z akcją Cracovia
45' - Tym razem to Pawlusiński szukał Matusiaka. Zagranie z prawego skrzydła, ale poza linię boiska
45' - Sacha, Suvorov, piłka krąży po graczach Cracovii
46' - Wasiluk potężnie z dystansu! Mucha wyleciał w powietrze ratując paradą zespół od utraty drugiej bramki!
46' - Jeszcze zagrożenie po rzucie rożnym... Rusza Legia
47' - Sędzia doliczył jeszcze 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Nienajlepiej rozpoczęli legioniści ten mecz. Nie dość, że straciliśmy jedną bramkę, to z boiska musiał zejść Dickson Choto. Druga połowa nie zapowiada się optymistycznie dla zawodników Jana Urbana

46' - Drugie 45 minut rozpoczęte przez legionistów
46' - Miejmy nadzieję, że Jan Urban potrząsnął w szatni zespołem
48' - Dalekie zagranie w kierunku Pawlusińskiego, który dostrzegł w polu karnym Matusiaka. Jednak napastnik Cracovii uderzył daleko od celu
49' - Iwański faulowany przez Barana
50' - Uffffff! Słupek! Mogło być 2-0 dla Craovii, ale piłka po uderzeniu Polczaka minęła Muchę i trafiła w słupek!
50' - Nie tak miała wyglądać ta druga połowa w wykonaniu Legii
51' - Iwański w narożniku boiska...
51' - Żółta kartka: Łukasz Mierzejewski (Cracovia)
51' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
52' - Zamieszanie w polu karnym. Sędzia Mikulski wręcza zawodnikom po żółtej kartce
52' - W końcu Iwański z kornera, ale kolejny raz lepsi w walce o piłkę okazali się gracze w pasiastych kostiumach
53' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
53' - Temperuje zapędy piłkarzy arbiter dzisiejszego spotkania
53' - Po Barana przyszli lekarze z noszami. Przez chwilę siły na boisku będą wyrównane
54' - Żółta kartka: Łukasz Tupalski (Cracovia)
55' - Niezłą średnią wykręcił sędzia Mikulski. Czwarta kartka w ciągu trzech minut. Tym razem za faul w środkowej strefie boiska
56' - Matusiak urywa się legionistom, którzy wracają do defensywy. Zostawia piłkę Suvorovowi, który strzela z 20 kilku metrów
56' - Efektem była efektowna parada Jana Muchy!
57' - Rybus z wolnego po faulu na Grzelaku. Mocno bita piłka ląduje w rękawicach Cabaja
58' - Szeroko krakowianie, lewą stroną Baran
58' - Próba zaskoczenia Muchy, ale ten na raty łapie uderzenie Pawlusińskiego
60' - Rybus na lewej flance, ale ten nie zdołał dośrodkować do partnerów
61' - Walka w środkowej strefie boiska
61' - Próba zgrania z lewej strony od Rybusa, ale nikt nie domykał tej akcji w polu karnym
62' - Wysoka piłka z lewej strony w pole karne. Jednak Radović nie sięga podania od Tomka Kiełbowicza
62' - "Rado" odebrał piłkę Matusiakowi, ale nic z tego.. Szybko odzyskują futbolówkę rywale i natychmiastowo łapią się na spalonym
63' - Polczak z prawego skrzydła, ale na szczęście był Jakub Rzeźniczak, który wybił piłkę na róg uprzedzając Sachę
63' - W narożniku Pawlusiński...
63' - ...piłka w rękach Muchy
64' - Już ponad kwadrans gry za nami, ale Legia nadal śpi. Bez zagrożenia pod bramką Cabaja. Bez iskry nadziei na poprawę wyniku.
64' - Zmiana Cracovia:
Arkadiusz Baran -
Mateusz Klich
65' - Pierwsza zmiana w zespole Oresta Lenczyka
66' - Nie dość, że Legia nie stwarza akcji bramkowych, to na domiar złego gospodarze mają inicjatywę i to Mucha musi wykazywać się nieprzeciętnymi umiejętnościami
66' - Poprzeczka!!!
67' - Z lewej strony ruszył Pawlusiński, który wypatrzył Sachę w polu karnym. Strzał z pierwszej piłki i futbolówka uderza w poprzeczkę!
67' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Sebastian Szałachowski
67' - Gdyby nie słupki i poprzeczka, już dawno byłoby tu po zawodach, a tak... jeszcze 25 minut złudzeń
68' - Być może wejście Sebastiana Szałachowskiego ożywi szeregi Legii
69' - GOL! Sebastian Szałachowski! (Legia)
69' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!! Niewykorzystane akcje potrafią się mścić! Kiełbowicz ruszył lewą flanką, dograł w pole karne do "Szałacha", który z kilku metrów posyła piłkę do siatki!
70' - Próba pójścia za ciosem, ale nienajlepiej "Rzeźnik" dośrodkowywał
71' - Pawlusiński, przy nim Wawrzyniak. Skuteczny legionista
71' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
71' - GOOOOOOOOOOL !!!!!!! N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E !!!
72' - Szałachowski idealnie dogrywa do Grzelaka. Piłka spada na 15 metrze, Cabaj nieco wyszedł z bramki, zagranie lewą nogą lobem i mamy 2-1 dla Legii!
72' - Chyba nawet najwięksi optymiści niespodziewali się takiego obrotu sprawy!
74' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Piotr Giza
75' - Limit zmian wyczerpany przez Jana Urbana
75' - Do końca regulaminowego czasu pozostał już tylko kwadrans
76' - Gospodarze z pewnością będą starali się wyrwać choćby punkt
76' - W ataku Cracovia, ale skutecznie Szala z Gizą
77' - Suvorov z rzutu wolnego w pole karne, piąstkuje Mucha. Piłka spada pod nogami Klicha, który uderzeniem z dystansu trafia prosto w bandy okalające boisko
78' - Rzut wolny daleko od bramki. Iwański trochę przekombinował z tym rozegraniem, bo podał bardziej wszerz boiska niż wzdłuż
79' - Zwija się z bólu Grzelak. Przerwa w grze i już napastnik Legii się podnosi. Będzie przynajmniej okazja do roszad
79' - Zmiana Cracovia:
Dariusz Pawlusiński -
Tomasz Moskała
Łukasz Mierzejewski -
Krzysztof Kaliciak
80' - Podwójna zmiana w ekipie "Pasów"
81' - Nieporozumienie pod bramką Legii. Ruszył łapać piłkę Mucha, ale futbolówka odbija się od Muchy. Jeszcze byli gospodarze, którzy starali się wpakować piłkę do pustej bramki. Bezskutecznie! Zatem na Suchych Stawach mamy nadal 2-1 dla legionistów
81' - Lekarze muszą obejrzeć Jakuba Rzeźniczaka. Są też nosze
83' - Krakowianie na połowie Legii. Szukają sposobu na wyrównanie gracze Oresta Lenczyka
84' - Klich szukał w polu karnym Matusiaka, ale miał Wawrzyniaka na plecach
85' - Oj! Sporo szczęścia mieli teraz legioniści. Z lewej strony dośrodkowali gospodarze, strzał, ale minimalnie obok bramki!
86' - Rzut wolny dla krakowian, ale źle wykonany ten stały fragment gry. Za mocno, za wysoko, od bramki Jan Mucha
87' - Szałachowski niemal z połowy boiska do... Muchy
88' - Coraz bliżej do ostatniego gwizdka sędziego. Legioniści nie kwapią się do szaleńczych ataków nastawiając się głównie na kontry i błędy rywali
88' - Teraz Radović w polu karnym, próba zwodu, strzał, ale daleki od ideału
90' - Cracovia jeszcze siedzi na połowie Legii, ale dobrze w obronie Wawrzyniak, który przejął piłkę
90' - Jednak eszcze gospodarze, ale grają jakby im się niespecjalnie spieszyło
91' - Arbiter dolicza jeszcze 4 minuty do regulaminowych 90
92' - Dalekie zagranie krakowian, ale piłka ląduje w rękach Muchy. Daleki wykop...
93' - Jeszcze Szałachowski, ale za lekko wyłożył pikę Grzelakowi
93' - Jeszcze spalony w wykonaniu Piotra Polczaka
94' - Radović jeszcze przy narożniku kiwa się z rywalami. Jeszcze fauluje Serb
94' - Niedokładnie zagrywają gospodarze, do nikogo
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wygrywa w Krakowie 2-1, choć trzeba przyznać, że wynik będzie inny. Dość przeciętna gra w pierwszej połowie, strata bramki, strata Choto, a jednak! Dwie akcje Szałachowskiego i parady Muchy dały zwycięstwo Legii