Jacek Kowalczyk 16
Filip Luksik 2
Mauro Cantoro 8
Marcin Malinowski 32
88' Piotr Piechniak 20
61' Robert Kolendowicz 11
92' Brasilia 11
Daniel Bueno 10
Michał Buchalik 22
92' Jan Woś 7
Koba Szalamberidze 0
Łukasz Pielorz 23
Robert Kłos 26
88' Aleksander Kwiek 9
61' Jakub Grzegorzewski 28

Wstyd i upokorzenie...

Po 90 minutach gry bez pomysłu, biciu głową w mur, Legia po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość Odry. Goście ograniczyli się do kontrataków, a przez większość spotkania bronili się całą drużyną na własnej połowie. Co gorsze, Legia nie wykorzystała znakomitej okazji by wyprzedzić w tabeli Wisłę Kraków i objąć pozycję lidera! Po meczu z Odra Legia mogła być zależna tylko od siebie - jak często powtarza Jan Urban. Niestety to goście wywieźli z Łazienkowskiej trzy punkty po golu Piotra Piechniaka w 45 minucie.

Trener Legii zmienił skład w porównaniu do spotkania z Cracovią. W miejsce pauzującego za czerwoną kartkę Dicksona Choto zagrał Inaki Astiz. Kontuzjowanego Ariela Borysiuka zastąpił Marcin Smoliński, a na lewym skrzydle zamiast Macieja Rybusa biegał Sebastian Szałachowski. Od samego początku legioniści osiągnęli przewagę, z której jednak nic a nic nie wynikało. W 4. minucie Marcin Mięciel nie zdołał opanować futbolówki kilka metrów przed bramką Odry. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili goście, a kontuzji doznał Wojciech Szala. W jego miejsce na placu gry pojawił się Tomasz Kiełbowicz, a Jakub Wawrzyniak przesunął się na środek obrony. W 17. minucie techniką błysnął Marcin Mięciel, który pięknie zagrał piętą w pole karne do wbiegającego Marcina Smolińskiego, ale ten nie zdołał opanować futbolówki. W 27. minucie "Miętowy" stanął przed szansą na zdobycie gola, ale jego uderzenie z główki po dośrodkowaniu Jakuba Rzeźniczaka przeleciało obok bramki. Dziesięć minut później na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Kiełbowicz - piłka minimalnie minęła słupek bramki Odry. Mimo naporów Legii do goście tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Brasilia, a Wawrzyniak tak nieporadnie wybijał piłkę głową, że ta trafiła na 4 metr prosto do Piotra Piechniaka, który bez najmniejszych problemów wbił ją do bramki.

W przerwie Jan Urban dokonał jednej zmiany. Przy stanie 0-1 zdjął napastnika Marcina Mięciela i wprowadził pomocnika Macieja Rybusa. W linii ataku do Bartłomieja Grzelaka dołączył Sebastian Szałachowski. Odra w drugich 45 minutach praktycznie nie istniała. W 51. minucie ładny strzał oddał Szałachowski, ale Onyszko świetnie obronił. Chwilę później "Szałach" padł w polu karnym ale arbiter Adam Lyczmański nie dopatrzył się faulu na legioniście. Najlepszą okazję wojskowi mieli w 59. minucie. Z prawej strony Rzeźniczak posłał piłkę po ziemi wzdłuż bramki - wystarczyło tylko by któryś z legionistów dostawił nogę, jednak zarówno Szałachowski jak i Rybus minimalnie się spóźnili ze wślizgami. Jeżeli jednak to była najlepsza sytuacja w tym meczu, to trudno o to korzystny rezultat... Do 90 minuty wodzisławianie umiejętnie się bronili, czasami dopisywało im szczęście, a w bramce prowokował Arkadiusz Onyszko, który z resztą został za to ukarany żółtą kartką. W 83. minucie na wiwat z daleka uerzył jeszcze Astiz, ale w tym czasie zniecierpliwiona publiczność już gwizdała nie tylko na nieporadne ataki swoich pupili, ale także gdy na boisko wchodził Piotr Giza.

Teraz warszawian czeka dalsza pogoń za liderem i "trudny mecz" w Bytomiu.

Woytek

Witamy ze stadionu wojska Polskiego.
Za chwilę początek meczu.
Trwa losowanie stron
Legia na bialo-czarno, Odra na czerwono

1' - Rozpoczęła Legia
2' - Pierwsza akcja Legii, ale Mięciel powstrzymany
2' - Rzeźniczak odbiera piłkę Cantoro i gospodarze z akcja
4' - Radović rozbija nos Kolendowiczowi nogą
4' - Dobra akcja Radovicia, podaje do Mięciela, któremu nie udaje się opanować piłki 5 metrów przed bramką
7' - Znakomita okazja Odry. Kolendowicz urwał się Rzeźniczakowi, potem w pogoni za nim Szala załapał kontuzję przez co skrzydłowy gości "zgłupiał" i Mucha złapał piłkę
8' - Kontuzjowany Szala opuścil boisko
8' - Zmiana Legia:

Wojciech Szala -
Tomasz Kiełbowicz
10' - Grzelak fauluje Luksika
11' - Iwański, Smoliński i niecelne zagranie tego drugiego
12' - Uderzenie Wawrzyniaka z dystansu przechodzi nad poprzeczką
13' - Aut dla gości
15' - Akcja Legii i po raz kolejny lepsi obrońcy
15' - Na pozycji spalonej Bueno i zacznie Mucha
17' - Fantastyczne zagranie Mięciela piętą, ale Smoliński nie zdołał jej opanować
17' - Na spalonym Grzelak
19' - Rzeźniczka ładnie powstrzymuje gości
19' - Szybka akcja Radovicia i rzut rożny dla Legii
20' - Dośrodkowanie Smolińskiego, Astiz uderza nad poprzeczką
23' - bardzo dobre podanie Smolińskiego do Grzelaka i obrońcy rozpaczliwie na rzut rożny
23' - Smoliński... i ponownie obrońcy poza boisko
24' - Legia zaczyna budowanie akcji od obrońców
25' - Próba dlugiego zagrania Iwańskiego bardzo niecelna
26' - Smoliński uderza z dystansu... nad bramką
27' - Astiz naciskany przez Bueno wychodzi zwycięsko z tego pojedynku
27' - Ładny obieg Rzeźniczaka, dośrodkowanie do Mięciela i niecelny strzał głową
29' - Zderzenie glowa,i Radovicia i Dymkowskiego
29' - Legionista już się podniósł, natomiast zawodnik gości na noszach opuścił boisko
31' - Rozpędzil się Luksik, ale fatalnie zachowal się pod polem karnym
32' - Dymkowski wrócil już na boisko
33' - Po raz kolejny Kolendowicz sieje zamieszanie w szykach obronnych Legii, podaje do Brasilii, który jest zablokowany przez obrońców
33' - Rzut rożny dla Legii
34' - Ładna akcja Grzelak - Iwański, obrońcy wybijają przed pole karne i strzał Smolińskiego zablokowany. Kolejny korner
35' - i jeszcze jeden
36' - Seria rzutów rożnych, po których nie ma większego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Onyszkę
37' - Uderzenie Kiełbowicza z 30 metrów minimalnie przechodzi obok słupka
40' - Po kilku ładnych minutach oblężenia bramki gości, Odra wyszła z kontrą, którą Piechniak wykończył słabym strzałem
41' - Dobra okazja Odry. Mucha dwukrotnie ratuje przed utratą gola
44' - Szalachowski z ekwilibrystyczny sposób podaje do Mięciela, którego uprzedzają obrońcy
44' - Kolejny korner i ponownie NIC
45' - Radović fauluje Luksika
45' - GOL! Piotr Piechniak! (Odra)
45' - Dośrodkowywal Dymkowski, Wawrzyniak niepotrzebnie wyszed przed Muchę. Pilka odbia się jeszcze od ktorego z obronców i trafia do Piechniaka, ktory nie mial problemów z trafieniem do pustej bramki.
46' - Sędzia doliczy 2 minuty
47' - Koniec pierwszej połowy

Deja vu z Wodzisławia. Legia gra, kontroluje wydarzenia i traci gola do szatni

47' - Zmiana Legia:
Marcin Mięciel -
Maciej Rybus
47' - Rozpoczęli goście
47' - Jedna zmiana w Legii, Rybus zastąpił Mięciela
49' - Wawrzyniak faulowany przy linii środkowej
50' - Radović popędzil prawym skrzydlem, uderzyl i Onyszko na rzut rożny
50' - Iwański...
51' - ...ładny strzał Szałachowskiego i fantastycznie broni Onyszko
52' - Kontra Odry. Brasilia podaje do Piechniaka.. spalony
53' - Kontrowersyjna sytuacja. Szałachowski pada, sędzia nie reaguje
55' - Rzeźniczak prawym skrzydłem, podaje do Szałachowskiego, który strzela prosto w bramkarza
56' - Niebezpieczne zagranie wysoką nogą Brasilii
57' - Secenariusz jak w pierwszej polowie. Legia rozgrywa pilkę. Odra nastawiona na kontrę
59' - Powinno być 1-1. Rzeźniczak podaje wzdłuż bramki, ale ani Szalach ani Rybus nie sięgają futbolówki
61' - Na spalonym Bueno
61' - Zmiana Odra:
Robert Kolendowicz -
Jakub Grzegorzewski
63' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Odry
63' - Zmiana Legia:
Marcin Smoliński -
Piotr Giza
65' - Strzał Brasilii mija lewy słupek bramki Muchy
67' - Przypadkowe zagranie ręką Gizy
68' - Strzał Iwańskiego z dystansu nad spojeniem
70' - Żółta kartka: Arkadiusz Onyszko (Odra)
71' - Za opóźnianie gry bramkarz Odry ukarany kartonikiem
72' - Czasu coraz mniej a Legia nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy przyjezdnych
74' - Może potrzebna czerwona kartka, żeby Legia się otrząsnęła?
80' - Grzelak fauluje Kolwaczyka, kolejna przerwa w grze
81' - Rybus staranowany przez Piechniaka,
81' - Szansa dla Iwańskiego z 27 metrów
82' - Jednak Rybus bardzo niecelnie
83' - Astiz strzela na WIWAT, jakby to Legia prowadzila
84' - Na trybunach kibice skandują: Co wy robicie wy naszą Legię hańbicie
85' - Radović na spalonym
88' - Zmiana Odra:
Piotr Piechniak -
Aleksander Kwiek
91' - Żółta kartka: Stanislav Velicky (Odra)
92' - Ostatnie 4 minuty
92' - Zmiana Odra:
Brasilia -
Jan Woś
93' - Kibice zaśpiewali piosenkę na cześć prezesa Naszego klubu
95' - Ostania szansa. Rzut rożny. 95' - Koniec meczu!

Kolejny raz katem wojskowych został Piotr Piechniak.

Wy naszą Legię hańbicie

Mijają kolejne miesiące, ale na Legii nie zmienia się nic. Trener Legii po meczu z Odrą w nawiązaniu do kibiców powiedział, że "trzeba to kiedyś rozwiązać, bo czujemy się sami". Rychło w czas. Na razie jednak tymczasowym "rozwiązaniem" będzie pewnie kolejna porcja zakazów dla tych, którym nie podoba się gra i "wspaniała" atmosfera na stadionie.

Tłumów na pierwszym tegorocznym meczu przy Łazienkowskiej nie było. Zresztą trudno się było ich spodziewać. Topór wojenny pomiędzy kibicami a właścicielami nie został zakopany. Natomiast osób pragnących obejrzeć piłkę nożną na wysokim poziomie z pewnością nie skusiły wspaniałe zimowe zakupy naszych speców. No może poza kilkunastoma Chińczykami, którzy zgodnie z marketingowym chwytem klubu, pojawili się na trybunach. Z pewnością liczyli na to, że na boisku zobaczą swojego rodaka, Donga. Musieli go jednak wypatrywać na ławce rezerwowych, bo napastnik Legii całe spotkanie obejrzał z tej właśnie pozycji.

Godzinę przed meczem z Odrą rozpoczął się mecz naszych hokeistów na Torwarze II. Tam mimo ograniczenia liczby miejsc na trybunach do 299 (sekcja nie ma pozwolenia na organizację imprez masowych), zawodników do boju niósł gorący, fanatyczny doping. W przerwie pomiędzy I a II tercją fani wyszli na balkonik Torwaru, skąd skandowali hasła nieprzyjazne ITI. W tym samym czasie kibice tłoczyli się pod bramami wejściowymi na stadion. Ich przepustowość nie zmieniła się nic a nic. No, ale tego akurat nie należało się spodziewać. Podobnie jak swobodnego pozostawienia samochodu w okolicy stadionu. Targi mieszkaniowe na dużym Torwarze sprawiły, że często trzeba było parkować nawet 2 km od stadionu. Strach pomyśleć co będzie, gdy otwarty zostanie cały stadion, a do dyspozycji kibiców będzie około 800 miejsc (w większości z pewnością zarezerwowanych dla VIP-ów).

Przed meczem z Odrą minuta ciszy została poświęcona Wiesławowi Gilerowi, którego pożegnaliśmy przed miesiącem. W czasie meczu było cicho. Raz na dłuższy czas (parę razy w czasie meczu), fani w rytm wybijany przez orkiestrę skandowali jedynie "Legia, Legia". Po stracie bramki zaczęła się lekka szydera. Fani gwizdami żegnali piłkarzy schodzących na przerwę do szatni. Później gwizdano, gdy boisko opuszczał Smoliński, a wchodził na nie Giza. Parę razy skandowano pod adresem piłkarzy "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie". Albo nie wzięli tego do siebie, albo faktycznie są tak słabi, by nie dać sobie rady z ostatnią drużyną ligi.

Na trybunie F przed krytej pojawiło się 10 fanów Odry z małą flagą, którą przez pewien czas trzymali w rękach. Wodzisławianie kilka razy dali znać o swojej obecności. Legioniści natomiast odpowiedzieli hasłem "Piłka nożna dla kibiców". Jak wiadomo od kilkunastu miesięcy oficjalnie na naszym stadionie nie mogą pojawiać się kibice innych drużyn. Pod koniec meczu fani odśpiewali na cześć prezesa klubu dobrze znane z "Misia" - "Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu... niech żyje nam!". Ze swojej strony chciałbym wyjaśnić, że w zeszłym tygodniu nie śpiewałem, bo byłem chory. Ale mam zwolnienie.

Za tydzień Legię czeka wyjazdowy mecz w Bytomiu. Klub z Łazienkowskiej już w zeszłym tygodniu sprzedawał bilety na ten mecz, więc można się spodziewać istnego najazdu na Bytom.