85' Rafał Boguski 9
Paweł Brożek 23
Filip Kurto 12
Georgi Christow 14
77' Tomasz Jirsak 16
66' Andraz Kirm 17
Wojciech Łobodziński 4
Mariusz Jop 81
85' Krzysztof Mączyński 31

Nokaut...

Legia Warszawa prawdopodobnie podarowała Wiśle Kraków tytuł mistrzowski. Po trzech golach Pawła Brożka, warszawianie stracili szansę na wyprzedzenie Ruchu Chorzów.

Na mecz przeciwko wiślakom Stefan Białas zdecydował się wystawić jednego napastnika. Miejsce w składzie stracił Marcin Mięciel, a rolę defensywnego pomocnika pełnił Ariel Borysiuk. Na stoperze w miejsce kontuzjowanego Dicksona Choto zagrał Wojciech Szala. Na prawej obronie do łask wrócił Jakub Rzeźniczak.

Od początku spotkanie stało na bardzo niskim poziomie. Pierwsze groźne sytuacje stworzyli goście, ale na szczęście strzały Diaza mijały bramkę Muchy. Jednak w 17. minucie Patryk Małecki idealnie dośrodkował na głowę Pawła Brożka i ten umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Muchy. Od tego momentu wiślacy grali spokojnie, a legioniści wcale nie kwapili się do ataków - do końca pierwszej części gry ani razu poważnie nie zagrozili bramce Juszczyka, który zastępował między słupkami kontuzjowanego Mariusza Pawełka.

Tuż po zmianie stron kibice byli świadkami prawdziwej żenady w wykonaniu gospodarzy. Boguski wyminął Szalę, Muchę i mając przed sobą pustą bramkę spudłował z 7. metrów. Chwilę później ponownie Boguski ograł Szalę, ale jego strzał na rzut różny wybił Mucha. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z ostrego kąta głową na długi słupek uderzył Paweł Brożek... żaden legionista nie przeciął lotu piłki i ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przez kolejne minuty nic się nie zmieniło - Wisła spokojnie atakowała, a Legia bezradnie człapała po boisku. W 60. minucie na boisku Ariela Borysiuka zastąpił Marcin Smoliński. Gdy do wejścia szykowali się Kosecki i Banasiak, Paweł Brożek znalazł się sam na sam z Muchą i zza pola karnego podwyższył na 3-0 dla krakowian.

Tuż po wejściu na boisko groźną akcję prawą stroną przeprowadził Jakub Kosecki. Dograł płaską piłkę na piąty metr, ale wiślacy uprzedili Macieja Rybusa. Ambitna gra młodego "Kosy" spodobała się kibicom, ale poza tym do końca meczu z trybun zniecierpliwieni fani dogryzali piłkarzom i właścicelom. A Wisła grała swoje i mogła strzelić kolejne bramki. Na szczęście jeszcze między słupkami mamy Jana Muchę.

Dramat, nokaut... Brak słów

Woytek

Witamy ze stadionu Legii, za chwilę mecz z Wisłą
Sen o Warszawie
Na trybunach jest Jan Urban :)
Na sektorze ABC kibice związani z klubem (kto, nie wiemy) przygotowali jakąś oprawę - coś leży na ziemi (jakaś sektorówka?)
Na trybunie od Łazienkowskiej, oficjalnie nie oddanej do użytku, siedzi grupa osób
Mistrzem Polski jest Legia na trybunach, głównie z głośników, ale jakiś doping na pewno dziś będzie (oczywiście niezorganizowany), tak nam się wydaje...
Piłkarze są już na murawie
Powitanie drużyn
Kibice brawami żegnają niepełnosprawnych kibiców, którzy wyprowadzili dziś piłkarzy na stadion

1' - Zaczęła Legia
1' - Pablo Alvarez ogrywa Rybusa i Jarzębowskiego
2' - Dopingu jednak nie ma
3' - Junior Diaz na spalonym
4' - Małecki konstruuje akcję przed polem karnym, podaje do środka, ale żaden z wiślaków nie opanował piłki. Po kilku wymianach futbolówki interwencja Muchy
5' - Akcja Diaza z Boguskim. Ten drugi strzela, ale obok prawego słupka
5' - Legia od bramki
6' - Lewą stroną pędzi Rybus, wrzuca piłkę do środka, do strzału szykuje się nadbiegający Iwański, ale w ostatniej chwili piłkę wybija za linię końcową Sobolewski
7' - Rożny dla Legii, ale zupełnie nieudany, taki "balon"...
7' - Strzał Szałachowskiego łapie Juszczyk
8' - Nieudana akcja Wisły i bez problemu łapie piłkę bramkarz Legii
10' - Jarzębowski blokuje Małeckiego, ale wiślak utrzymuje się mimo to przy piłce. Podaje do Boguskiego, ten jednak jest na spalonym
10' - Po chwili na spalonym Grzelak
12' - Fatalny strzał z daleka Rzeźniczaka
12' - Odważne wyjście Muchy przy okazji kontry Boguskiego
13' - Z sektorów DEF słychać Piłka nożna dla kibiców
13' - W rewanżu "oficjalni kibice" intonują Mistrzem Polski, ale reszta trybun nie podchwyciła tego dopingu
13' - Tymczasem strzał Diaza groźny! Piłka przelatuje obok słupka, wiślak się wścieka
14' - Przepraszamy - przy tym "świetnym strzale dla Legii" popisał się Borysiuk nie Rzeźniczak
14' - Nieudana akcja Legii zakończyła się ona jeszcze przed polem karnym
15' - Ole ole Ole ola na trybunach - doping "kręci" grupka kibiców z sektora A
16' - Borysiuk faulowany, arbiter zastosował przywilej korzyści. Strzał jednego z legionistów bez problemu łapie jednak Juszczyk
17' - GOL! Paweł Brożek! (Wisła K.)
18' - Żółta kartka: Maciej Rybus (Legia)
18' - Małecki dośrodkował idealnie na główkę Brożka a ten umieścił piłkę w siatce. Wisła prowadzi
19' - Leży w polu karnym Diaz, a przed 16-tką Astiz. Zderzyli się
20' - Przy bramce Rybus i Kiełbowicz we dwóch nie umieli powstrzymać Małeckiego
20' - Żółta kartka: Junior Diaz (Wisła K.)
21' - Na trybunach pojawia sie ochrona, bo kibice mają transparent Koniec ITI
21' - Chodźcie do nas - podśmiewają się kibice
22' - Tymczasem sędzia wznowił grę, przy piłce Legia
22' - Boguski naciskał Muchę i ten musiał wywalić piłkę w trybuny. Aut dla gości
23' - Teraz Kiełbowicz wybija w ostatniej chwili piłkę Małeckiemu, jeszcze chwila i wiślak zdołałby dośrodkować
23' - Klepeczka Wisły, Alvarez wrzuca piłkę w polu karnym, strzał i łapie Mucha
24' - Kibice maja transparent Koniec ITI ochrona szykuje się do interwencji
24' - Strzał z daleka, łapie Mucha
24' - Kibice od transparentu chyba sami wyszli nim ochroniarze zdążyli ich wyprowadzić
26' - Strzał Legii. Zacznie od bramki Juszczyk
27' - Iwański zatrzymany podczas próby strzału w polu karnym
27' - Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Wisły, ale obrońcy gości udanie interweniują
28' - Boguski ogrywa Szałachowskiego, ale po chwili Legia odzyskuje piłkę
29' - Rzeźniczak wywalczyl rożny dla Legii
29' - Wrzuca Iwański, ale nikt nie wyskoczył
29' - Kiełbowicz znów nie radzi sobie z Małeckim
30' - Iwański nie opanował piłki i wyszła ona za linię końcową, a akcja zapowiadała się dobrze
33' - Wymiana piłek - Iwański do Kiełbowicza, ten podaje sobie piłkę z Rybusem, wbiega lewym skrzydłem i oddaje strzał... w trybunę za bramką
34' - Mecz to w zasadzie gra w chodzonego. Wisła się nie spieszy bo nie musi, gra sobie spokojnie atakiem pozycyjnym, a Legia po prostu nie jest groźna
36' - Teraz Boguski mało nie ograł Szali w polu karnym
36' - Rybus traci piłkę przy linii bocznej
37' - Małecki mocno niecelnie nad bramką
39' - Rybus fauluje Alvareza
40' - Dwa razy musi interweniować Mucha, bo pod bramkę zapędził się po raz kolejny Diaz. Górą legionista
40' - Inaki Astiz wybija piłkę za linię boczną z pola karnego
41' - Strzał Borysiuka i będzie jeszcze rożny
42' - Iwański nie spieszy się do narożnika
43' - Borysiuk zwija się z bólu na połowie Legii, tymczasem jego koledzy próbują skonstruować bezskutecznie jakąś akcję. Piłka w rękach Juszczyka
44' - Teraz leży na murawie Junior Diaz
44' - Wolny dla gości
44' - Małecki z daleka z wolnego bezpośrednio na bramkę Muchy, ale bramkarz Legii lepszy
45' - Znów w akcji Małecki, uderzenie obok bramki
46' - Tunel już czeka na piłkarzy
46' - Idiotyczna strata w środku pola
46' - Natychmiast korzystają z tego prezentu wiślacy, mocno strzela Brożek, ale Mucha łapie piłkę
47' - Żółta kartka: Issa Ba (Wisła K.)
47' - Issa Ba faulował Borysiuka - jest kartka
47' - Koniec pierwszej połowy

Ależ gwizdy pożegnały piłkarzy schodzących do tunelu
Piłkarze Wisły są już na murawie
Legioniści wychodzą z tunelu witani brawami

46' - Zaczęła Wisła
47' - Hahahaha! Co zrobił Boguski! Spudłował w taki sposób, że cały stadion krzyczy DZIĘKUJEMY
47' - Ograł kilku legionistów i był przed pustą bramką. I przestrzelił :D
48' - Ale chwilę później bramka dla Wisły. Legioniści stali i ziewali, Wisła wykonała rożny i gol
48' - GOL! Paweł Brożek! (Wisła K.)
48' - Ciekawe, że Brożek ponoć jest w FA TAL NEJ formie. :>
50' - Ale spokojnie - i tak Wisła wykorzystała tylko jedną setkę z trzech, które miała w pierwszych 3 minutach drugiej połowy
53' - Gra toczy się niespiesznie w środku pola
54' - Ba faulował Rzeźniczaka
55' - Oficjalni kibice zaczęli doping przy pomocy bębenka
55' - Junior Diaz z lewej strony, uderza, ale niecelnie
56' - Zaczyna się Ole, Ole na trybunach
58' - Aut dla Wisły
59' - Wejdzie Smoliński
60' - Zmiana Legia:

Ariel Borysiuk -
Marcin Smoliński
60' - Smoliński witany okrzykami zmienił Borysiuka
61' - Wolny dla Wisły z lewej strony
61' - Małecki mocno podkręca piłkę, ale do dośrodkowania wyskakuje Mucha
64' - Rzut rożny dla Legii
64' - Krótko rozgrywa Iwański, chwila zabawy w polu karnym i strata
67' - Zmiana Wisła K.:
Junior Diaz -
Andraz Kirm
67' - Kibice maja ubaw. Jakiś rodzic wziąl na ramiona dzieciaka a ten na malutkiej karteczce miał napis KONIEC ITI. oczywiście OCHRONA natychmiast podjęła intwerwencję. Szkoda słów
70' - Nieudana akcja Rybusa
71' - Będzie podwójna zmiana w Legii
71' - A tymczasem Wisła nas dobija
71' - GOL! Paweł Brożek! (Wisła K.)
72' - Zmiana Legia:
Tomasz Jarzębowski -
Adam Banasiak
73' - Zmiana Legia:
Sebastian Szałachowski -
Jakub Kosecki
73' - Fatalny strzał Kiełbowicza
74' - Kibice teraz się doczepili do siedzącego na trybunach Urbana
75' - kibice śpiewają Hej Miklas chcemy truskawek
75' - Białas już się poddał, wstawiając do składu młodzież...
75' - Przy bramce Brożek ograł Koseckiego
76' - Teraz Rybus miał szansę na honorowego gola - zabrakło mu może 5 cm żeby wbić pilkę do bramki
76' - Rożny dla Legii
77' - Przy akcji, w której o włos od zdobycia bramki był Rybus, pięknym biegiem na skrzydle i dośrodkowaniem popisał się Kosecki
77' - Kosecki zza pola karnego, ale jego strzał blokują wiślacy
78' - Zmiana Wisła K.:
Tomasz Jirsak -
Issa Ba
79' - Nic się nie dzieje
80' - Kosecki ambitnie walczy jako jedyny o piłkę
81' - Naszej Legii nie pokona nawet słynna Barcelona - śpiewają fani
82' - Strzał Wisły, niecelny
82' - "Inter Mediolan nie sięga Legii do kolan" oraz "Stadion już mamy na właściciela czekamy" - na trybunach
83' - Wisła w ataku, legioniści powstrzymują Kirma
83' - Aut dla Wisły
84' - Nienaciskany przez nikogo Kirm strzela, ale obok bramki
85' - Zmiana Wisła K.:
Rafał Boguski -
Krzysztof Mączyński
86' - Rzeźniczak odbiera piłkę wiślakom, ale to wciąż nie koniec akcji gości
87' - Janek Mucha w ostatniej chwili zatrzymał Brożka
89' - Rożny dla Legii, wiślacy wybijają piłkę, kontra
90' - Ole, ole - pojawiło się na trybunach
92' - 3 minuty do końca (to już doliczony czas gry)
93' - Szydercze dziękujemy na trybunach
94' - Fauluje bezsilny Rzeźniczak - będzie kartka
94' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
94' - Rzeźniczak tym samym nie zagra w derbach z Polonią
95' - Koniec meczu!

Ufff. Na szczęście już koniec

Dno, dno, że-na-da

Takiej żenady w wykonaniu piłkarzy Legii nie widzieliśmy od kilkunastu lat. Na trybunach, o dziwo, fani reagowali bardzo spokojnie, jak na to, co na murawie "prezentowali" nasi pseudo piłkarze. Mimo to na trybunach trochę się działo. Po pierwsze współpracująca z klubem grupa ultras, tak jak zapowiadaliśmy, miała zaprezentować oprawę. Nic z niej jednak nie wyszło.

Nieznani sprawcy zebrali przygotowane przez ową oficjalną grupę folie aluminiowe. Nie spodobało się to szefowi ochrony, który nakazał przepędzić "niszczycieli" ze stadionu. Trzech sprawców zostało usuniętych, bez wskazania przyczyny takiego stanu rzeczy. Co ciekawe już wcześniej, na sektorze B trybuny przed krytej kibice zostali poinstruowani, jak należy podejść do oprawy, która była przygotowywana w porozumieniu z klubem. Od tego momentu w zasadzie nikt, poza wspomnianymi kibicami, nie miał zamiaru uczestniczyć w tej szopce, na którą dodajmy miał składać się transparent, złote folie i sektorówka.

Wróćmy jednak do tego, że po raz pierwszy od wielu miesięcy nasz stadion w miarę się zapełnił. Sprzedano większość biletów, a na dodatek część kibiców (?!) zajęła miejsca na nie oddanej jeszcze do użytku nowej "Żylecie". Tam, na górnym środkowym sektorze zasiadło ponad sto osób, wśród których tylko kilka miało na głowach kaski. Jak widać są równi i równiejsi.

Fani podczas meczu domagali się od pracowników klubu truskawek. Tych jednak, podobnie jak na poprzednim meczu, zabrakło w klubowym menu. O tym jak wyglądało spotkanie od strony sportowej nawet nie ma sensu wspominać. Część obecnych zobaczywszy tę żenadę na własne oczy głośno zastanawiała się czy kupić karnet na przyszły sezon. Nie mogły więc dziwić okrzyki z trybun "Stadion już mamy, na właścicieli czekamy". Czekają na nich nie tylko ci obecni na stadionie, ale i ci, którzy zostali z niego wyproszeni. W sobotę z trybun usunięto nie tylko trzech "podbieraczy" złocistych sreberek, ale i dwóch kibiców, którzy podnieśli nad głowami transparent "koniec-iti.eu". Nijak ma to się do wspomnianej przez członka zarządu KP Legia możliwości wyrażania swojego zdania - np. nie wulgarnym okrzykiem "ITI patajaj".

Nic to. Niewiele brakowało a ze stadionu wyrzucony zostałby czterolatek! Ów młodzieniec, siedzący na ramionach u ojca, nad głową prezentował kartkę z przekreślonym napisem ITI. W jego stronę pospieszyli ochroniarze, ale na skuteczną interwencję nie pozwolili zgromadzeni w pobliżu kibice. Ochrona po usłyszeniu wielu wulgarnych okrzyków wycofała się, prawdopodobnie uznając, że lepiej będzie wlepić zakaz po cichaczu, już po meczu.

To co zaczęli na boisku wyczyniać nasi pseudo gwiazdorzy przechodziło ludzkie pojęcie. Ostatni raz taką farsę oglądaliśmy ponad 10 lat temu z okładem. Wówczas jednak publiczność wobec niesubordynacji grajków mogła się jakoś zbuntować. Dziś trzeba było robić dobrą minę do złej gry. Wszak truskaweczki będą słodkie dopiero za kilka miesięcy. 0-3 to najniższy wymiar kary. Gdyby tylko wiślacy mieli więcej ambicji, pojechaliby tę warszawską zbieraninę kopaczo-klaunów minimum różnicą sześciu bramek.

Na trybunach oprócz wspomnianych faktów nie działo się nic. Grupka osób z sektora A w ciągu całego meczu dwa razy coś burknęła pod nosem. Na całym stadionie ze dwa razy niosło się głośne "ITI sp...". A poza tym było parę szyderczych haseł w stylu "Naszej Legii nie pokona nawet słynna Barcelona", czy "Inter Mediolan nie sięga Legii do kolan". Za takie przejście obok meczu piłkarze powinni być o wiele bardziej skarceni. Większość z nich już dziś powinna z Legii wyp...adać w trybie pilnym. Serdeczne gratulacje dla tych, którzy przed każdym meczem wierzą w zapowiedzi grajków walki na całego itp. Tymczasem nasi piłkarze byli tak załamani wynikiem, że po meczu wymienili się z przyjezdnymi koszulkami. Piękna sprawa. Dla Was panowie nie ma już miejsca w tym klubie. W siną dal...