Pance Kumbev 26
19' Dickson Choto 4
Tomasz Kiełbowicz 11
Ariel Borysiuk 16
69' Tomasz Jarzębowski 78
Maciej Iwański 8
52' Marcin Smoliński 28
Marcin Mięciel 21
Bartłomiej Grzelak 9
Maciej Gostomski 1
Fangzhuo Dong 14
69' Sebastian Szałachowski 20
19' Jakub Wawrzyniak 24
52' Maciej Rybus 31

Porażka po 60 latach...

Legia Warszawa przegrała w derbach Warszawy z Polonią 0-1, a mogła przegrać zdecydowanie wyżej. Szanse na europuchary zmalały do minimum... Jedyna bramka meczu padła w 25. minucie po ładnym strzale Mayorala.

Stefan Białas dokonał sporo zmian w składzie po blamażu z Wisłą Kraków. Zdekompletowana obrona - brak Rzeźniczaka i Astiza - wymusił grę Wojciechem Szalą na boku i Pance Kumbevem obok Dicksona Choto. W pomocy szansę od pierwszej minuty otrzymał Marcin Smoliński. W ataku zagrała dwójka Mięciel-Grzelak.

W pierwszym kwadransie legioniści nie stworzyli sobie żadnej groźnej sytuacji. Natomiast po przeciwnej stronie dwukrotnie mógł paść gol. W 10. minucie z 8 metrów Daniel Gołębewski posłał piłkę nad poprzeczką, a siedem minut później w zamieszaniu podbramkowym uderzenie Łukasza Piątka świetnie zablokował Jan Mucha. W 19. minucie w Legii nastąpiła pierwsza zmiana - kontuzji doznał Dickson Choto, a jego miejsce zajął Jakub Wawrzyniak. W 25. minucie Polonia objęła prowadzenie. Po serii rzutów rożnych Andreu Mayoral zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Piłka nabrała rotacji, odbiła się od słupka i wpadła do siatki obok bezradnie stojącego Muchy. Trzy minuty później mogło być już 2-0, ale po rykoszecie obrońcy Legii Mucha zdołał wybić ją na rzut rożny.

Goście przebudzili się dopiero po pół godzinie gry. Najpierw z główki niecelnie uderzał Marcin Mięciel, potem ten sam zawodnik próbował "nożyc" - również bez powodzenia. W 37. minucie z kilku metrów z ostrego kąta przewrotką uderzył Grzelak, ale Gliwa ponownie był na posterunku. Dwie minuty później z bardzo ostrego kąta mocny strzał oddał Smoliński, ale ta akcja także zakończyła się tylko kornerem.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, jednak ze strony Legii nadal nie doczekaliśmy się na "setki". W 80. minucie Tomasz Kiełbowicz dośrodkował w pole karne, ale strzał z główki Marcina Mięciela bez problemów obronił Gliwa. W końcówce meczu przycisnęli gospodarze. Najpierw minimalnie niecelnie strzelał Daniel Mąka, a w 91. minucie Mucha wygrał pojedynek sam na sam z Gołębiewskim. Minutę później słupek uratował legionistów przed utratą gola.

Mimo historycznej porażki legioniści zachowali jeszcze szanse na trzecią lokatę w tabeli, ponieważ w Chorzowie Ruch przegrał z Lechem 1-2.

Woytek

18:54 - Witamy ze stadionu przy Konwiktorskiej. Za pięć minut początek spotkania
Piłkarze już na murawie. Legia w jednolitych zielonych strojach
W sektorze gości 11 kibiców
Rozpoczynają gospodarze

1' - Pierwsze przejęcie piłki przez Choto, ale nie na długo
2' - Faul Smolińskiego
3' - Mięciel bardzo niecelnie podaje do Grzelaka
5' - Na boisku leży Jarzębowski - teraz opatrywany z boku boiska
5' - Kiełbowicz fauluje Gancarczyka
6' - Choto wybija piłkę na aut
6' - Dobre ale niecelne uderzenie Adriana Mierzejewskiego
9' - Grzelak wywalczył rzut rożny
10' - Dośrodkowanie Iwańskiego wybijają głową poloniści
10' - Znakomita okazja dla gospodarzy. Podanie na 8 metr pola karnego, ale uderzenie Gołębiewskiego przeleciało nad poprzeczką!
14' - Na spalonym Gancarczyk
14' - A teraz dla odmiany na spalonym Mięciel
17' - Druga okazja dla Polonii, ale świetnie Piątka zablokował Jan Mucha! Rożny dla gospodarzy
18' - Mucha pewnie broni uderzenie Radka Mynara
19' - Zmiana Legia:

Dickson Choto -
Jakub Wawrzyniak
19' - Choto z grymasem na twarzy opuszcza boisko - odnowiła się kontuzja
23' - Na sektor gości docierają kolejni kibice - jest już ich 15
23' - Kumbev stracił piłkę w obronie i musiał ratować się faulem
25' - GOL! Andreu Mayoral! (Polonia)
26' - No i niestety gospodarze już prowadzą. Ładnie zza pola karnego uderzył Andreu Mayoral... piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Mucha obserwował tylko piłkę zmierzającą do bramki
26' - Żółta kartka: Pance Kumbev (Legia)
27' - Kibice gospodarzy na Kamiennej powiewają ponad setką flag
27' - I kolejny rzut rożny dla Polonii po rzucie wolnym
28' - Mucha fantastycznie ratuje Legię przed utratą gola! Kolejny rożny dla KSP
31' - Niepewne wybicie piłki przez Gliwę
32' - Rzut wolny z 35 metrów wykonuje Iwański, będzie dośrodkowywał... a nie jednak po ziemi do Kiełbowicza...
32' - do główki wyskoczył Mięciel, ale uderzył nad poprzeczką
34' - Za słabe dośrodkowanie Smolińskiego w pole karne. Piłkę przejęli gospodarze
35' - Rożny dla Legii. Dośrodkowanie Kiełbowicza...
36' - Dobre dośrodkowanie... i strzał z nożyc Mięciela! Nad poprzeczką...
37' - Przepiękna przewrotka Bartłomieja Grzelaka!! Ale broni bramkarz na rzut rożny
37' - Legia w ataku - kolejny rożny
39' - Smoliński potężnie z ostrego kąta, ale Gliwa nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę przed siebie!
44' - W narożniku boiska faulowany Trałka
44' - Uderzenie z rzutu wolnego Mucha wybija na rzut rożny
46' - Mięciel fauluje Mayorala na środku boiska
46' - Sędzia doliczył jedną minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

48' - W interesującym legionistów meczu Ruch właśnie objął prowadzenie 1-0 z Lechem
48' - Mucha szybszy od Gołębiewskiego poza polem karnym
49' - Żółta kartka: Tomasz Kiełbowicz (Legia)
49' - Rzut wolny dla Polonii po faulu Kiełbowicza
49' - Mocne uderzenie blisko ziemi broni Gliwa
51' - Polonista próbował wymusić rzut karny
51' - Żółta kartka: Janusz Gancarczyk (Polonia)
53' - Próba przelobowania Muchy przez Gołębiewskiego - na szczęście minimalnie niecelna
53' - Zmiana Legia:
Marcin Smoliński -
Maciej Rybus
54' - Rzut rożny dla Legii. Iwański w narożniku ustawia piłkę
55' - Dobre dośrodkowanie na piąty metr, ale we wszystko wmieszał się bramkarz Polonii
60' - Dośrodkowanie Rybusa w pole karne przeleciało nad wszystkimi. Od bramki Gliwa
61' - Faulował Borysiuk
62' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
63' - Zmiana Polonia:
Łukasz Trałka -
Marcelo Sarvas
65' - Efektowna sektorówka na Kamiennej z hasłem "Rodowity Klub Warszawy" - Do tego pirotechnika, która podświetliła sektorówkę
65' - Mucha znowu musiał interweniować poza polem karnym
67' - Żółta kartka: Marcelo Sarvas (Polonia)
69' - Zmiana Legia:
Tomasz Jarzębowski -
Sebastian Szałachowski
72' - Dośrodkowanie Mięciela na głowę Iwańskiego... ale niestety minimalnie niecelnie!
73' - Zmiana Polonia:
Janusz Gancarczyk -
Daniel Mąka
79' - W drugiej połowie mecz wyrównany, ale legioniści nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji
80' - Kiełbowicz wrzuca w pole karne, prosto na głowę Mięciela, który strzela prosto w bramkarza!
83' - Z innych stadionów: Cracovia 0-1 Wisła, Ruch 1-1 Lech
85' - Kumbev wybija piłkę na rzut rożny
85' - Zmiana Polonia:
Łukasz Piątek -
Igor Kozioł
85' - Piękne uderzenie Mąki przeleciało jednak metr obok bramki Muchy
87' - Wawrzyniak fauluje ok 30 metrów przed bramką Muchy
87' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
91' - Mucha świetnie wygrywa pojedynek sam na sam z Gołębiewskim!
91' - Żółta kartka: Jan Mucha (Legia)
91' - Bramkarz Legii ukarany kartką za dyskusje z rywalem i arbitrem
92' - Słupek ratuje Legię!!!!
92' - Sędzia doliczył 4 minuty