Sergejs Kozans 4
Krzysztof Bąk 0
63' Abdou Traore 7
Łukasz Surma 4
92' Ivans Lukjanovs 11
80' Bedi Buval 18
Tomasz Dawidowski 10
63' Piotr Wiśniewski 14
Marcin Pietrowski 5
80' Adam Gołuński 34
92' Marcin Kaczmarek 25

Poniżej poziomu dna

Wygrana z Lechem okazała się "wypadkiem przy pracy". Z Lechią Legia zagrała dużo słabiej niż z poznaniakami i przegrała 0-3. To już piąta porażka w tym sezonie, a za nami dopiero osiem kolejek. W sobotni wieczór legioniści nie mieli pomysłu na pokonanie Lechii i polegli, tracąc wszystkie gole w ostatnich 20 minutach.

Na mecz z Lechią Maciej Skorża musiał przemeblować skład. Z gry wyłączeni zostali bowiem Dickson Choto, Sebastian Szałachowski i Ivica Vrdoljak. Bez "Dixiego" drużyna będzie musiała sobie radzić do końca roku, w sobotę jego miejsce zajął Marcin Komorowski. Na pozycji defensywnego pomocnika zobaczyliśmy Ariela Borysiuka i Artura Jędrzejczyka. Rola ofensywnego pomocnika przypadła Alejandro Cabralowi, jednak Argentyńczyk zupełnie sobie nie poradził i został już zmieniony w 46. minucie.

Mecz przebiegał w dość jednostajnym tempie. W ataku legionistów osamotniony był Michał Kucharczyk. W drugiej połowie wzmocnieniem miał być Bruno Mezenga, ale ten zawodnik nadal gra tak, jakby piłka mu przeszkadzała... Mimo to legioniści ruszyli do ataku, przejęli inicjatywę. Z prawej strony próbował przedrzeć się Manu, ale bez efektu. W 60. minucie groźnie zaatakowali gdańszczanie. Buval wpadł w pole karne, urwał się Komorowskiemu, ale znakomicie w bramce spisał się Marijan Antolović, który obronił uderzenie lechisty i dobitkę Nowaka. W kolejnych minutach przewaga Legii nie malala, ale to goście objęli prowadzenie. Po kontrze prawą stroną Lukjanovs dograł piłkę na piąty metr, a tam Inaki Astiz nie upilnował Buvala i z najbliższej odległości pokonał Antolovicia. W 85. minucie powinno być 1-1, ale Rybus nie potrafił pokonać z kilku metrów Pawła Kapsy. Trzy minuty później było już 0-2. Wołąkiewicz uderzył z narożnika pola karnego po ziemi w długi róg bramki Antolovicia. Legioniści stracili wiarę, a część kibiców zaczęła opuszczać trybuny. Na dodatek w doliczonym czasie gry świetny kontratak Lechii bramką zakończył Nowak.

Legia przegrała PIĘĆ z OŚMIU meczów w tym sezonie. Limit się wyczerpał. Kolejna porażka oznaczać będzie koniec walki o mistrzostwo - przynajmniej tak powiedział na spotkaniu z kibicami 8 września Maciej Skorża. A skoro szansa jest marna... to oprócz rozliczenia trenera i piłkarzy, pora na rozliczenie osób odpowiedzialnych za transfery: Marek Jóźwiak i Leszek Miklas powinni drżeć o swoje posady.

Woytek

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za 45 minut gospodarze zmierzą się z Lechią Gdańsk
Tym razem Maciej Skorża będzie oglądał swych podopiecznych z wysokości trybun. Na ławce zastąpi go Rafał Janas do spółki z Jackiem Magierą
Na murawie pojawiają się już bramkarze - Marijan Antolović i Kostia Machnowskij. Bronił będzie ten pierwszy
W sektorze gości siedzą już fani Lechii Gdańsk, którzy dość szczelnie oflagowali sektor
Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Lechii, którzy są witani przez własnych kibiców
Ożywiły się trybuny. Małe starcie na poziom decybeli fanów obu ekip
Przygotowania do meczu rozpoczęli już oba zespoły. Do pierwszego gwizdka już nieco ponad pół godziny
"Do końca moich dni..." ćwiczą kibice Legii
"Sen o Warszawie..." śpiewany przez legionistów. Z sektora gości niosą się gwizdy
Już tylko chwila nas dzieli od momentu, kiedy na murawę wybiegną obie jedenastki
Są już na swoich miejscach piłkarze rezerwowi...
Wychodzą.... "Mistrzem Polski jest Legia..."

1' - Rozpoczęli legioniści
1' - Wraz z pierwszym gwizdkiem, żadna z ekip nie zaprezentowała oprawy
2' - W ataku legioniści, którzy naciskają na rywali na ich połowie
2' - Traore na lewym skrzydle, ale zatrzymuje go Manu
2' - Antolović od bramki do Komorowskiego, ale nie ma za bardzo komu podać
3' - Astiz, Jędzrzejczyk do Manu...
3' - Rzeźniczak w kierunku Kucharczyka, ale na posterunku był Bąk, który przeciął zagranie
4' - Rzeźniczak w pole karne, ale piłka przechodzi na drugie skrzydło do Radovicia. Strata
5' - Astiz szukał Manu, ale ten był szczelnie kryty przez dwójkę lechistów
5' - Bajić przerzucił do Lukjanovsa. Dobrze ustawieni w obronie legioniści przerywają atak gdańszczan
6' - Zwija się na murawie Komorowski. Gracze Lechii wykonują rzut z autu w najlepsze... Gramy fair, nie?
6' - Zaplątał się teraz Lukjanovs na prawej stronie. Wychodzą z kontrą legioniści
7' - Manu z prawej strony, ale prosto w Wołąkiewicza... i już szansa gości
7' - Jednak Traore źle zagrywa do Buvala i spokojnie przejął to Antolović
8' - Odpowiedź Legii! Cabral dostaje piłkę w pole karne, sam na sam z Kapsą.. Próba strzału na długi słupek i... futbolówka turla się obok celu!
8' - Szkoda, że zabrakło nieco precyzji. A tak.. na Łazienkowskiej mamy nadal 0-0
9' - Komorowski znowu zwalnia grę, nie wiedział komu podać, to zagrał do Astiza
9' - Cabral do Kucharczyka, ten do Manu, który niemal z narożnika ratuje piłkę i jeszcze daje radę dośrodkować
10' - Rzeźniczak do Radovicia. Próbuje minąć Deleu, podanie do Borysiuka, który z pierwszej uderza wysoko i daleko od celu
11' - Kibice Legii domagają się gola
11' - Trzeba przyznać, iż dość głęboko wraca się Kucharczyk
11' - Napastnik Legii w walce z Kozansem.. Góą rywal
11' - Kiełbowicz z lewej strony, ale nikt nie zamyka tego dośrodkowania i od wyjściem na aut, ratuje piłkę Manu
12' - Jeszcze Rzeźniczak, ale piłka pada łupem Bąka
12' - Uspokajają teraz grę legioniści
12' - Jędrzejczyk w kierunku Manu. Na krok nie odstępuje go Wołąkiewicz
13' - Pędzi Kiełbowicz do Lukjanovsa. Dośrodkowanie, jeszcze jest Traore. Wyjaśnia Cabral wybijając daleko poza pole karne
14' - Borysiuk.. jest Manu, ale strata. Pada na murawę Wołąkiewicz... Nie przychodzą mu z pomocą lekarze
15' - I gramy dalej.. Legia
15' - Borysiuk naciskany przez Nowaka oddaje do Antolovicia
16' - Trochę usypiające tempo obu zepołów
16' - Legioniści spokojnie się czają
16' - Manu ładnie zgrywa do Jędrzejczyka, ale ten nie potrafi dobrze odegrać kolegom
17' - Manu naciska Bąka, ale ostatecznie od bramki Kapsa
18' - Radović wypatrzył Kiełbowicza, który oczami wyobraźni widział swoich kolegów w polu karnym.. Niestety, po wrzutce w szesnastce czekali tylko defensorzy Lechii
19' - Kiełbowicz nie przechwycił przerzutu na skrzydło. Wpada w pole karne Lukjanovs, jest przy nim Komorowski. Strzał gracza gości, ale przechodzi po ziemi obok bramki
20' - I już Komorowski w żółwim tempie szuka komu by tu podać
20' - Deleu do Buvala, ale przyblokowany przez Komorowskiego. Jeszcze gdańszczanie na połowie legionistów
21' - Surma w kierunku Deleu, ale był tam Kiełbowicz
21' - I już Radović ściga się z Bajiciem.. Podanie na wybieg do partnerów, ale zbyt mocno. Szkoda...
22' - Manu do końca, walczy, zabrał piłkę Bąkowi. Dośrodkowanie.. skacze do piłki Radović, który wspierając się na plecach rywala, próbował skierować głową piłkę do siatki
22' - Borysiuk z dystansu.. Futbolówka ląduje tuż za bramką na siatce ochronnej
23' - I znowu Manu.. tym razem zagrywa do Kucharczyka, którego kryje Bąk
23' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
24' - Manu do Kucharczyka, ale tym razem spalony
25' - Rozpędził się Komorowski lewą stroną, ale naciskany, zmuszony był podać do kolegów
25' - Rzut wolny dla gospodarzy. Kiełbowicz będzie próbował zagrać na głowę kolegom czekającym w obrębie szesnastki
26' - Mocno bita piłka. Wybijają gospodarze. Rozpędza się Lukjanovs, ale do faulu uciekał się Komorowski
26' - Na murawę wbiegają lekarze, żeby pomóc utykającemu piłkarzowi w zielonej koszulce
27' - Nowak dośrodkowuje z prawej strony. Jednak Traore odpycha Rzeźniczaka w oczekiwaniu na piłkę
27' - Borysiuk ładnym podaniem znajduje Manu, ale ten traci piłkę na rzecz rywali
28' - Goście.. Lukjanovs w pole karne... Antolović
28' - Fani Lechii prezentują flagi na kijach. Odpalają też jedną racę
29' - Odpowiedź kibiców Legii... "Deszcze niespokojne..."
29' - Na murawie obraz gry nie uległ w tym czasie znaczącej zmianie
31' - Rzeźniczak sunie prawym skrzydłem, pokazał mu się Cabral. Przerywają akcje goście
31' - Uruchomiony Kucharczyk, wpada po piłkę między dwóch obrońców Lechii, ale szybszy jest Kapsa
32' - Borysiuk fauluje Deleu. Będzie okazja dla Lechii, żeby dograć w pole karne i poszukać sposobu na Antolovicia
32' - Szykuje się Traore z Bajiciem...
32' - Bajić decyduje się na strzał, ale futbolówka ląduje na siatce ochronnej
33' - Cabral, Cabral, ale naciskany przez trzech rywali skapitulował
34' - Kucharczyk na własnej połowie, Kiełbowicz, Borysiuk, Manu...
34' - Rzeźniczak, Jędrzejczyk... frunie piłka do Radovicia
34' - Jeszcze ofiarnie Kiełbowicz.. Manu i faul na Nowaku
34' - Żółta kartka: Manu (Legia)
34' - Do Nowaka podbiegają lekarze
36' - Deleu, ale pilnuje lewej flanki Kiełbowicz
36' - Nowak chciał zagrać na głowy kolegów.. ciut, za mocno
37' - Złe wybicie Antolovicia i piłka trafia do Bajicia
37' - Coraz śmielej poczynają sobie podopieczni Tomasza Kafarskiego
39' - Podanie na koło do Kucharczyka, ale dopada do niego defensor Lechii i to rywale wyprowadzają teraz akcje ofensywną
39' - Rozgrzewają się przy linii Rybus, Mezenga i Żyro
40' - Kiełbowicz do Cabrala, schodzi do środka, podanie do Kucharczyka, który nie trafia czysto w piłkę. Jeszcze Legia, jeszcze uderzenie z dystansu.. niecelne
41' - Cabral sprytnie próbował zagrać do Borysiuka, zabrakło dokładności
42' - Cabral, Kucharczyk, musi zwolnić napastnik Legii.. Kończy się to wszystko stratą. Szkoda
42' - Faul na Manu, który inicjował akcję ofensywną
43' - Żółta kartka: Marko Bajić (Lechia)
43' - Manu mija rywali, zatrzymuje się na Bajiciu
44' - Zwijają się teraz z bólu Cabral z Borysiukiem
44' - Liniowy wstrzymuje się z wpuszczeniem lekarzy
44' - Ostatecznie sztab medyczny nie był potrzebny. Gramy
45' - Borysiuk do Kiełbowicza, który próbując zgrać do środka w pole karne, wywalczył rzut rożny
46' - Dośrodkowanie, ale był na posterunku dobrze spisujący się dzisiaj Krzysztof Bąk
46' - Sędzia dolicza jeszcze dwie minuty
46' - Zamieszanie w polu karnym. Jest tam Radović, który niemal z rękawic wygarnia piłkę Kapsie. Od bramki gracz gości
47' - Teraz Manu w pole karne, gdzie czeka Kucharczyk... Łapie Kapsa
47' - Jeszcze Bajić na wiwat
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Trzeba przyznać, że obie ekipy nie zachwyciły. Poza jedną akcją Cabrala, legioniści nie stworzyli sobie dogodnych akcji. Natomiast goście za bardzo pilnują tyłów, żeby odważniej ruszyć na bramkę Antolović
Wychodzą oba zespoły na murawę. Będzie zmiana w Legii. Na murawę wejdzie Bruno Mezenga

47' - Zmiana Legia:

Alejandro Cabral -
Bruno Mezenga
47' - Rozpoczęli goście i już wywalczyli rzut rożny
47' - Wybijają legioniści i już pędzi Rzeźniczak, który przedłużył do Manu. Portugalczyk wpada w pole karne, ale górą Kapsa!
49' - Komorowski do Kucharczyka, jest Rzeźniczak. Znowu akcja prawym skrzydłem.. zgranie do środka do Mezengi, który decyduje się na uderzenie z dystansu.. w siatki
49' - Jędrzejczyk faulowany w środkowej strefie boiska przez Traore
50' - Radović wypatrzył Manu.. Zgranie do środka, ale w polu karnym czujniejsi goście
51' - Manu kolejny raz dogrywa ze skrzydła i kolejny raz wybijają gdańszczanie
51' - Borysiuk do Mezengi, ale napastnik Legii naciskany przez Surmę
52' - Radović zwleka, ale warto było.. Jest Borysiuk, który za lekko wykłada piłkę Rado i ten zamiast znaleźć się w dogodnej sytuacji, musiał uznać wyższość przeciwnika
53' - Pogo na Żylecie.. drugie w tym meczu
53' - Surma, do kolegów.. Traore głową zgrywa do Lukjanovsa, ale ten znalazł się na pozycji spalonej
54' - Gubi piłkę Kucharczyk na rzecz Traore
55' - Jak tak dalej pójdzie, to w pięciu rozegranych spotkaniach padnie czwarty remis, z czego trzeci bezbramkowy
55' - Oby jednak legioniści wykazali się determinacją i zdołali zdobyć gola na wagę zwycięstwa, jak choćby Jagiellonia dziś z Górnikiem Zabrze, w doliczonym czasie gry
56' - Wzmaga się doping dla warszawskiego zespołu, ale póki co, nie przekłada się to na jakość gry legionistów
57' - Cicho w sektorze gości..
57' - Mezenga głową w kierunku Manu, ale pomocnika Legii uprzedza Kozans
58' - Jeszcze Kiełbowicz w szesnastkę, głową Mezenga, ale te odbicie nie miało szans powodzenia
58' - Domagają się karnego kibice Lechii po rzekomym faulu na Buvalu. Arbiter wskazuje - gramy dalej
58' - Rzeźniczak w pole karne.. Znowu głową Mezenga, ale tym razem nad poprzeczką
59' - Buval lewym skrzydłem.. zejście do środka, strzał, ale futbolówka obiła bandy okalające plac gry
59' - W ten chłodny, sobotni wieczór, część kibiców pozbyła się koszulek
60' - Buval naciskany prze Komorowskiego, urywa się, wpada w pole karne, strzał.. Broni Antolović odbijając do środka. Dobija Nowak... Antolović! I mamy nadal 0-0
61' - Mezenga do Radovicia, ale zdecydowanie za mocno i Deleu nie miał problemów z interwencją
61' - Wychodzą z akcją goście.. przerywa Borysiuk jeszcze na połowie rywala
62' - Borysiuk do Radovicia, który posyłą piłkę w pole karne.. domyka Manu, ale trafił w rywala i mamy róg!
62' - Dośrodkowanie, wybijają goście.. jeszcze Manu. Siedzą legioniści na połowie przeciwnika
63' - Kibice podnieśli się z miejsc zasłaniając murawę...
63' - Nowak, jakby trochę na oślep.. zamknięci teraz gracze Lechii
64' - Astiz mocno w kierunku Radovicia, który natychmiast odgrywał do Mezengi. Był przy nim Kozans
64' - W odpowiedzi gdańszczanie, którzy mają rzut rożny
64' - Zmiana Lechia:
Abdou Traore -
Piotr Wiśniewski
65' - Krótko wykonany stały fragment gry.. Jędrzejczyk na aut
66' - Zwlekał nieco Kucharczyk i za późno dograł do Manu. Rywale zdążyli zorientować się co jest grane
66' - Ciszę w sektorze gości dostrzegli kibice z Żylety
67' - Ciągany za koszulkę Mezenga. Sędzia nie reaguje na zachowanie Bąka
67' - Mamy natomiast rzut wolny dla gości. Będzie okazja z środkowej części boiska zagrać w okolice pola karnego Legii
67' - Nowak, ale główka pracuje u Jędrzejczyka
67' - Jeszcze Nowak z kilkunastu metrów, ale mocno i niecelnie obok dalszego słupka
68' - Szykuje się w Legii kolejna zmiana
69' - Wiśniewski na prawej stronie... Wołąkiewicz i wycofanie do Kapsy przez Bajicia
69' - Dolna Żyleta z górną śpiewają wzajemnie "Ole, ole, ole, olaaa..."
69' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Maciej Rybus
70' - Borysiuk kolejny raz z dystansu... Tym razem na raty broni Kapsa, bo strzał był solidny
70' - GOL! Bedi Buval! (Lechia)
71' - Legia przeprowadza akcje ofensywne, a Lechia strzela bramki...
71' - Lukjanovs pognał prawą stroną, zgrał do środka, gdzie niepilnowany Buval daje prowadzenie gościom
72' - Legia pokazała już w tym sezonie, że umie zdobywać bramki w końcówkach spotkań. Czy podobnie będzie i tym razem?
73' - Rzut wolny dla gości. Ponownie Nowak będzie szukał sposobu, aby celnie zagrać kolegom
74' - Udało się, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Spalony
74' - I znowu Nowak na splonym
74' - Komorowski, Rybus do Jędrzejczyka...
75' - Wypychany Manu przez Wołąkiewicza
75' - Rzeźniczak w pole karne... bez zagrożenia
76' - Rzeźniczak chciał minąć Wiśniewskiego. Czujny przeciwnik, nie dał się ograć
78' - Borysiuk traci piłkę na rzecz Surmy, który podaje do Lukjanovsa.. Strzał z kilku metrów.. nad bramką
78' - Rzeźniczak miękko w pole karne.. Tak trochę na oślep, więc nie miał problemów z przechwytem Kapsa
79' - Teraz to legioniści są zamknięci na własnej połowie...
80' - Nowak, przy nim legionista i jest korner dla Lechii
80' - Dośrodkowanie w pole karne i pewnie łapie Antolović
81' - Zagranie w kierunku Mezengi, ale kolejny raz piłka trafia najpierw do przeciwnika
81' - Zmiana Lechia:
Bedi Buval -
Paweł Buzała
81' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
81' - Druga roszada w zespole gości
82' - Zmiana Legia:
Jakub Rzeźniczak -
Michał Żyro
82' - Ostatnia roszada w barwach Legii
83' - Żyro poszedł do przodu, dogadał się już z Kucharczykiem odnośnie założeń taktycznych
84' - Gdyby Wiśniewski trochę szybciej reagował na otrzymywane piłki, to w tej akcji mógł sprawić sporo kłopotu legionistom. A tak.. defensywa gospodarzy zdołała wybić piłkę przed siebie
84' - Astiz za słabo na dwa metry przed siebie i przejmuje Lukjanovs
85' - Rybus! Stanął przed świetną okazją do doprowadzenia do remisu.. Dostał piłkę kilka metrów przed Kapsą i... huknął prosto w niego
86' - Kucharczyk w pole karne, ale ofiarnie Bąk wybija
86' - Rozpędzają się goście. Jest WIśniewski... mija Jędrzejczyka, ale był jeszcze Komorowski
86' - Brak dokładności powodem tego, że Rybus nie ruszył lewą flanką
87' - I Mezenga do Żyro, ale co... niedokładnie
88' - Właśnie Wojtek Hadaj ogłosił, że fani z Gdańska będą musieli pomarznąć na sektorze przez co najmniej 45 minut po gwizdku sędziego
88' - Manu przypadkowo nabija sobie rękę w kole
89' - GOL! Hubert Wołąkiewicz! (Lechia)
90' - I pozamiatane... Wołąkiewicz dostał piłkę na 15 metr.. Strzelił płasko, po ziemi.. Antolović po raz drugi musiał sięgnąć po piłkę do siatki
90' - Część kibiców opuszcza trybuny...
91' - Jeszcze gospodarze szukają dośrodkowań..
91' - Rybus desperacko z dystansu.. Kapsa broni
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Kąśliwy strazał z dystansu.. wypluwa Antolović, ale za daleko był rywal, żeby dobić gospodarzy
92' - Jeszcze będzie jedna zmiana
93' - Oznaka radości z prowadzenia? Bluzganie na Legię...
93' - Zmiana Lechia:
Ivans Lukjanovs -
Marcin Kaczmarek
93' - Jeszcze strzał niecelny ze strony gości
94' - Manu do Rybusa na skrzydło
95' - Jeszcze Jędrzrejczyk, jeszcze dośrodkowanie... zakończone jak wszystkie pozostałe w dzisiejszym meczu
95' - GOL! Paweł Nowak! (Lechia)
95' - Bezlitosny kontratak.. zakończony strzałem Nowaka. Z łatwością to zrobili...
95' - Dziękujemy, dobranoc
96' - Koniec meczu!

Koniec! Legia przegrywa 0-3, choć losy spotkania mogły się zupełnie inaczej potoczyć
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną

Nauka to potęgi klucz

Za nami mecz, o którym jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Wychodzi na to, że wygrana z Lechem była tylko wypadkiem przy pracy. Na trybunach niestety również trochę brakowało do poziomu sprzed tygodnia - szczególnie w końcówce. W najbliższym czasie przydałaby się zbiórka pieniędzy na słownik angielsko-polski dla dyrektora ds. bezpieczeństwa.

Bilety na Lechię sprzedawały się nieźle, choć oczywiście nie tak dobrze jak na mecz z Lechem. Ostatecznie część osób posiadających wejściówki na stadion nie przyszła i mecz na żywo obejrzało "tylko" 17 tysięcy widzów.

Przed wejściem na trybuny można było kupić bilety na mecz z Den Haag. Na Żyletę pozostały ostatnie sztuki. Radzimy się spieszyć. Już przed meczem rozpoczęły się śpiewy w naszym młynie. Te miały miejsce po wejściu połowy kibiców gości, którzy głośnym okrzykiem zaznaczyli swoją obecność. To właśnie wtedy byli najlepiej słyszalni tego dnia. Legioniści w czasie rozgrzewki całkiem nieźle śpiewali "Do końca moich dni". Szkoda, że w czasie meczu nie wyszło już tak dobrze. Jako, że na trybuny odesłany został Maciej Skorża, na ławce trenerskiej dyrygował drużyną ulubieniec trybun, Jacek Magiera. Na tę okazję Żyleta odświeżyła stary, dobry hit i zaśpiewała "Jaceeeek Magieraaaaa aejaejaejaeja Jacek Magiera" :)

Znacznie mniej przyjaźnie przywitano na Łazienkowskiej Łukasza Surmę. "Dopięliśmy swego celu, Łukasz Surma w Izraelu" - to jedyna pieśń nadająca się do przytoczenia, jaką usłyszał przed i po meczu były zawodnik Legii. Tradycyjnie już przed meczem miały miejsce cyrki z naszymi flagami. Delegat z poprzedniego meczu, mister Tomaszewski już sporo przed meczem nalegał, by dzisiejszy delegat meczu nie pozwolił na eksponowanie płótna grupy OFMC. Przypomnijmy, że to ten sam jegomość, który kilkanaście miesięcy temu przerwał mecz z Jagiellonią, dopatrując się niestworzonych rzeczy na fladze ultrasów z Białegostoku.

Wówczas delegat miał problemy z rozróżnianiem barw. Problemy językowe dyrektora ds. bezpieczeństwa sprawiły, że na Żylecie tym razem nie wywieszono płótna "Wild Boys", które na poprzednich meczach wisiało bez problemu. Tym razem (drugi raz w historii dodajmy), skomplikowane słowo "Wild" pomyliło się wspomnianemu panu z "White" i uznał tę flagę za rasistowską. Już wkrótce wielka zbiórka na słownik angielsko-polski w białej okładce; na naukę nigdy nie jest za późno! Good luck, że tak się wyrażę. Transparent, który w pierwszej połowie wisiał pośród naszych flag, musiał zostać zdjęty z ogrodzenia na wniosek delegata, jako że nie miał związku z meczem. Wracajcie szybko!

Nasz doping od samego początku stał na dobrym poziomie, ale jednak czegoś brakowało. Tym bardziej, że tydzień wcześniej pokazaliśmy, że stać nas na więcej. Przyjezdnych dość długo nie było słychać (nie licząc gwizdów na początku "Snu o Warszawie") i dopiero po dłuższym czasie coś tam się działo w sektorze gości. Nam tego dnia najlepiej wychodziła prosta, ale jakże piękna pieśń "Legia, Legia Warszawa". Apogeum miało miejsce na początku drugiej połowy, kiedy do śpiewu przyłączyła się także trybuna im. Kazimierza Deyny. Bez kitu - przed dobrych kilka minut po prostu była miazga! Tym bardziej szkoda, że w końcówce mocno spuściliśmy z tonu.

Doping siadł już trochę po pierwszej bramce dla gości. Jednak i wtedy bywały dobre momenty, kiedy głośniej zdzierano gardła. Raz na jakiś czas śpiewy urozmaicano wspólnymi tańcami, pogo, czy podrzucaniem koszulek. Wszak zgodnie z tradycją, ubrana początkowo na biało Żyleta (czy to również nie przejaw rasizmu?!), w II połowie pozbyła się koszulek. Marność nad marnościami zapanowała po stracie trzeciej bramki. Wtedy właściwie leciały już tylko wrzuty na gości z Gdańska. Ci co prawda również nie pozostawali nam dłużni, coś tam mrucząc o berle i koronie, które wszakże nigdy nie było, i jeszcze długo nie będzie, w ich posiadaniu. W końcówce lechiści, co w sumie nie dziwi, dopingowali znacznie lepiej niż przez cały mecz. Na trybunie wschodniej po drugiej i trzeciej bramce dało się zauważyć kolejki do wyjścia. Wcześniej oczywiście zdjęcie na portale społecznościowe, gdzie przez najbliższe tygodnie będzie się można polansować, że się było na meczu. Pazie na razie. Oby jak najmniej kibiców sukcesu na naszym stadionie.

Żyleta dopingowała do końca, ale niestety mocno poniżej swojego poziomu. "Czy wygrywasz, czy NIE, ja i tak kocham Cię, w moim sercu Legia - i na dobre, i na złe" - śpiewali legioniści i te słowa kieruję do wszystkich "uciekinierów". Po meczu goście świętowali zwycięstwo, my zaś skandowaliśmy pod adresem naszego zespołu "Walczyć trenować, Warszawa musi panować". Wygląda na to, że po meczu z Lechem niektórzy za bardzo uwierzyli w swoje umiejętności, które zweryfikowała dziś Lechia.

O dopingu lechistów już wspomnieliśmy - był mocno przeciętny. Znacznie lepiej wyglądało oflagowanie sektora gości, które po przerwie nieco zmieniono i na dole wywieszona została flaga "Władcy Północy", istniejąca od czasu zdobycia identycznego płótna Arki. Lechia miała ze sobą także ok. 100 flag na kiju, którymi machano przez kilkanaście minut. Trzykrotnie odpalono również po jednej racy. To druga ekipa po Lechu, której udało się wnieść piro na nasz stadion. Po zakończeniu spotkania przyjezdni zostali poinformowani, że na wyjście z sektora będą musieli poczekać 45 minut (dla porównania Lech czekał dwie godziny), na co odpowiedzieli "ITI sp...".

Przerwa na reprezentację nas nie obowiązuje. Za tydzień spotykamy się na Legii przy okazji meczu, jakiego jeszcze nie było. Na spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Hagi warto przyjść sporo wcześniej. Później czekają nas dwa wyjazdy - do Łodzi i Kielc. O zapełnienie sektorów gości w obu przypadkach nie ma się co obawiać. Już teraz wiadomo, że zainteresowanie tymi wyjazdami kilkakrotnie przekracza liczbę przyznanych nam biletów.

Frekwencja: 17034