Kostiantyn Machnowskij 55
Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Marcin Komorowski 17
41' Tomasz Kiełbowicz 11
Manu 9
Ivica Vrdoljak 21
82' Ariel Borysiuk 16
Miroslav Radović 32
57' Sebastian Szałachowski 20
Michał Kucharczyk 18
Wojciech Skaba 84
Artur Jędrzejczyk 2
82' Alejandro Cabral 27
Michał Efir 11
Bruno Mezenga 80
41' Jakub Wawrzyniak 14
57' Maciej Iwański 8

Korona na kolanach!

Legia Warszawa w meczu 10. kolejki Ekstraklasy rozgromiła Koronę Kielce aż 4-1. Wojskowi prowadzili 1-0 już od 7. minuty po trafieniu Michała Kucharczyka. Potem do gry ruszyła Korona i wyrównał Stano. Jednak przed przerwą czerwoną kartkę za faul na Radoviciu w polu karnym zobaczył Małkowski i po skutecznie wykonanej przez Vrdoljaka jedenastce legioniści kontrolowali już grę. Ale po kolei…

Spotkanie rozpoczęli gospodarze. Pierwsze minuty to próba sił z obydwu stron. Każdy chciał narzucić swój styl gry. Lepiej radziła sobie Legia wywalczając szybko dwa rzuty rożne. Drugi przyniósł efekt w postaci gola. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podszedł Kiełbowicz i zagrał do głowę do Kucharczyka. Pierwszy z trzech jego strzałów wyładował na słupki – drugi został zablokowany przez obrońcę, a trzeci trafił do sieci. Był to najszybciej zdobyty gol przez Legię w tym sezonie. Padł, bowiem w 7. minucie. Goście poszli za ciosem. Blisko kolejnego gola był Szałachowski – minimalnie chybił. Po początkowym szoku gospodarze otrząsnęli się i zaczęli zagrażać bramce Machnowskiego. Golkiper Legii radził sobie jednak ze strzałami Korony. Do czasu… W 28. minucie akcję lewą stroną przeprowadzili gospodarze. Edi zagrał do Markiewicza a ten uderzył po długim rogu. Kostia sparował strzał, ale przy dobitce Stano był już bez szans. Po stracie gola goście się „ogarnęli” i wyprowadzili zabójczą kontrę. Radović przebiegł kilkanaście metrów po pięknym podaniu Szałachowskiego, wpadł w pole karne i przy próbie minięcia bramkarza został przez niego powalony na ziemię. Arbiter spotkania nie miał wątpliwości - czerwona kartka dla Małkowskiego i rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Vrdoljak i pewnym strzałem od słupka pokonał drugiego golkipera Korony - Cierzniaka. Od tego momentu do końca pierwszej polowy zostało dziesięć minut. W 41. minucie goście powinni zdobyć trzeciego gola. Kucharczyk muśnięciem piłki pięknie minął obrońcę i Legia wyszła z akcją 2 na 1. Kucharz wbiegł w pole karne i zamiast strzelać szukał podaniem Szałachowskiego. Wykonanie było jednak dalekie od ideału i piłka padła łupem obrońcy. Po doliczeniu trzech minut sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Poza lekkim przestojem bardzo dobra połowa w wykonaniu Legii. Goście grali płynnie, piłką, czego efektem były dwa gole. Zabrakło potwierdzenia w postaci trzeciego gola.

Pierwsze podanie w drugiej połowie wykonali legioniści. Ku zaskoczeniu to gospodarze, mimo osłabienia, ostro ruszyli – jak Legia z Lechem. Kilka razy zagotowało się pod bramką Machnowskiego, ale piłka mijała bramkę. W 53. minucie Szałachowski stanął przed znakomitą okazją na trzeciego gola. Za krótko piłkę wybił Cierzniak. Ta trafiła do Borysiuka, który wypuścił wspomnianego Szałacha. Ten naciskany przez obrońcę uderzył jednak niecelnie. Przez kolejne minuty goście zaczęli ponownie opanowywać sytuację na boisku. W 65. minucie nastąpiło udokumentowanie tej przewagi. Koszmarna strata piłki obrońców Korony na rzecz Kucharczyka. Młody napastnik bez kompleksów wpadł między trzech defensorów i podał do IWAŃSKIEGO. Powracający do składu „banita” na raty pokonał Cierzniaka. Po tym golu zawodnikom Korny puściły nerwy i kilka razy wręcz brutalnie faulowali legionistów. Zaowocowało to żółtymi kartkami. Po okresie przestoju Legii, w którym Korona kilka razy groźnie zaatakowała, końcówka to zdecydowana przewaga gości. W 88. minucie Manu opanował piłkę na lewym skrzydle. Przełożył obrońcę i idealnie dośrodkował do Rado. Temu nie pozostało nic innego jak głową skierować piłkę do pustej bramki. Jeszcze w ostatniej minucie przed szansą na gola stanął Wawrzyniak, ale paradą popisał się Cierzniak. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Legia rozegrała chyba najlepszy mecz w tym sezonie. Było wszystko: walka, panowanie nad piłką i co najważniejsze skuteczna gra. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Widzewem potwierdziła dziś zwyżkę formy. Największym minusem są jeszcze przestoje w grze powtarzające się co ok. piętnaście minut.

Autor: Kamil

19:15 - Witamy ze stadionu Korony Kielce
19:17 - Pierwszym bramkarzem Legii w dzisiejszym meczu będzie Kostia Machnowskij. Na rezerwie pozostaje Wojtek Skaba
19:19 - Zawodnicy Korony wybiegli na rozgrzewkę
19:47 - Stadion na razie wypełniony w połowie. Legioniści za chwilę kończą rozgrzewkę
20:05 - Piłkarze wychodzą na murawę w białych koszulkach z logiem organizacji walczącej z głodem
Andrzej Niedzielan otrzymał statuetkę od Canal+ dla najlepszego piłkarza września

2' - Pierwszy rzut rożny dla Legii wykonuje Tomek Kiełbowicz
3' - Legioniści rozgrywają piłkę w obronie. Strata Szałachowskiego ale naprawiona przez legionistę
4' - Golański fauluje Kucharczyka
5' - Kucharczyk ładnie wypuszcza Szałachowskiego ten wpada w pole karne z lewej strony i podaje w kierunku Vrdoljaka, ale przecięli to obrońcy i tylko rzut rożny
6' - Radović wywalczył trzeci korner dla Legii
6' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
7' - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ogromne zamieszanie pod polem karnym Korony legioniści trzy razy próbowali dobić piłkę aż ostatecznie zrobił to nowy Kucharz!:))))
9' - W odpowiedzi Korona dośrodkowywała z rzutu wolnego ale piłkę złapał Kostia, a chwilę później musiał interweniować głową poza polem karnym - również udanie
11' - Faul na Kucharczyku
12' - Kucharczyk świetnie piętką do Manu, ten niekryty ładnie dośrodkowuje ale Małkowski uprzedza Szałacha!
13' - Co to się dzieje... przecieramy oczy ze zdziwienia ale Legia w końcu GRA PIŁKĄ
13' - Teraz rożny dla gospodarzy
13' - Rzeźniczak wybija głową za pole karne i... nikt nie ruszył do piłki więc Rzeźnik sam do niej dobiegł
14' - Rado Rado... kiwa kiwa... i ładnie podaje do Szałachowskiego, który z kilku metrów obok słupka!
15' - Pierwsze gwizdy ze strony fanów gospodarzy. Trudno im się dziwić, Korona nie za bardzo wie co dzieje się na boisku
15' - Na spalonym Szałachowski
19' - Zapowiadała się świetna kontra Legii. Szałachowski mógł zagrać do Kucharczyka i Radovicia... ale niestety zablokowali to obrońcy
20' - Vrdoljak prostopadle do Kucharczyka... ten dośrodkowuje. Akcja zakończona niecelnym uderzeniem Kiełbowicza
20' - Manu za mocno w kierunku Radovicia
21' - Korzym wpada w pole karne i uderza po ziemi z ostrego kąta ale piłkę przed siebie wybił Machnowskij... a Rzeźniczak wybił na rzut rożny
21' - Dośrodkowanie spada na piątym metrze pola karnego i Komorowski wybija ją na aut
22' - Teraz Sobolewski uderza z 23 metrów tuż obok słupka! Korona obudziła się
23' - Błąd Małkowskiego Kucharczyk próbuje dobijać... bramkarz wybija na rzut rożny!
24' - Skaba się rozgrzewa
24' - Fatalna strata Ediego... Kucharczyk próbuje minąć trzech rywali ale mu to się nie udało
25' - Rzut wolny dośrodkowanie Sobolewskiego i piłkę wypiąstkowuje Machnowskij
25' - Korzym zaa pola karnego po ziemi po długim rogu - broni Kostia!!
27' - Borysiuk fauluje Korzyma
27' - Aut dla Korony na wysokości pola karnego
27' - Teraz przewinienie Kiełbowicza w narożniku boiska. Wolny dla gospodarzy
28' - GOL! Pavol Stano! (Korona)
28' - Edi po ziemi tuż przed pole karne, ale świetnie wyczuł to Astiz
29' - Niestety wyrównanie. Kolejny strzał na bramkę Kostii, piłkę wybił legionista, ale za słabo i Stano z 10 metrów dobił...
30' - No i chyba za szybko rozpływaliśmy się nad grą Legii, do której jednak zdecydowanie należał początek spotkania. Teraz to Korona dyktuje warunki i mecz zaczyna się od nowa
30' - Rzut wolny wykonuje Vrdoljak... uderzenie z 28 metrów bardzo słabe - bardzo daleko od bramki
31' - Kucharczyk nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Manu
32' - Czerwona kartka: Zbigniew Małkowski (Korona)
32' - Radović znakomicie sam na sam minął bramkarza i został staulowany!!!
32' - Znakomite podanie Borysiuka. Karny dla Legii!
33' - Czekamy na zmianę bramkarza Korony
34' - Zmiana Korona:

Tomasz Nowak -
Radosław Cierzniak
35' - GOL! Ivica Vrdoljak z karnego! (Legia)
35' - GOOOOOOLLLL!!!!Pewnie wykonana jedenastka przez Ivicę!
35' - Piłka otarła się jeszcze o słupek
36' - Przy linii bocznej rozgrzewają się Iwański, Wawrzyniak i Skaba
37' - Od bramki rozpoczyna Machnowskij
38' - Dośrodkowanie Radovicia wyłapuje Cierzniak
40' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
40' - Jakiś uraz Kiełbowicza, chyba wejdzie Wawrzyniak
41' - AJJJJJJ!!!!!!!! Znakomita akcja Kucharczyka, muśnięciem piłki minął obrońcę wpadł w pole karne i trochę za długo czekał i źle podał do Szałachowskiego
42' - Zmiana Legia:
Tomasz Kiełbowicz -
Jakub Wawrzyniak
45' - Hernani fauluje Radovicia
46' - Sędzia dolicza 3 minuty
49' - Koniec pierwszej połowy

Gwizdy na arbitra, który przerwał w połowie akcję Korony
Sasal zgłasza bezpośrednie pretensje do głównego arbitra
Piłkarze wrócili na murawę
Legia bez zmian

48' - Edi dośrodkowuje z rzutu wolnego... główkuje Hernani ale obok bramki
49' - Vrdoljak leży na murawie, potrzebna pomoc lekarza
50' - Rożny dla Korony
50' - Groźnie... strzał główką ale tuż obok słupka!
51' - Przewinienie Komorowskiego, Vrdoljak cały czas poza boiskiem
52' - I kolejna przerwa w grze po zderzeniu Machnowskiego ze Stano
52' - Vrdoljak wraca do gry
54' - Szałachowski sam na sam.. naciskany przez obrońcę uderza fatalnie!
54' - Asystę niemal zaliczył Borysiuk
57' - Na boisko wejdzie Iwański zejdzie Szałachowski
58' - Zmiana Legia:
Sebastian Szałachowski -
Maciej Iwański
59' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego, krótkie rozegranie
59' - Strata Kucharczyka
60' - Manu wywalczył rzut rożny
61' - Iwański w narożniku
61' - Dośrodkowanie wybijają obrońcy ale z 22 metrów huknął Borysiuk niestety odbiła się od obrońcy i kolejny korner
62' - Korzym pędzi na bramkę Legii, przerzut na drugą stronę i tam jest Iwański - głową podaje do Kostii
63' - Świetnie Kucharczyk posyła piłkę na piąty metr ale tam minimalnie wślizgiem nie zdążył wbić jej Vrdoljak!
63' - Zmiana Korona:
Maciej Korzym -
Kamil Kuzera
64' - Faul na Iwańskim na środku boiska
65' - Teraz Golański fauluje Kucharczyka
65' - Nieudana próba strzału z dystansu Rzeźniczaka
66' - GOL! Maciej Iwański! (Legia)
66' - GOOOOOOOOOLLLL!!!!! Znowu fatalna strata gospodarzy, Kucharczyk świetnie wypuszcza Iwańskiego, który na raty pokonuje Cierzniaka! 3-1 dla LEGII!!!
67' - Świetnie patrzeć na młodego chłopaka, który bez respektu wchodzi w trzech obrońców i pięknie podaje koledze. Brawa dla Kucharczyka!
68' - Żółta kartka: Vlastimir Jovanovic (Korona)
69' - Iwański krótko do Borysiuka, ten mija rywala i uderza zza pola karnego po ziemi ale prosto w bramkarza
70' - Manu dostał z łokcia i sędzia odgwizdał faul
70' - Koszmarny faul Golińskiego na Radoviciu
70' - Żółta kartka: Paweł Golański (Korona)
71' - A teraz leży Rzeźniczak
72' - Korona nie potrafi wyjść ze swojej połowy
73' - Dośrodkowanie Manu i Kucharczyk z pierwszej piłki uderza nad poprzeczką
74' - I znowu przechwyt i akcja Legii, teraz już jednak goście szanują piłkę
76' - Rzeźniczak wypuszcza Manu, ten dośrodkowuje ale główka Kucharczyka nad poprzeczką!
76' - Legioniści kontrolują teraz przebieg meczu - oby tak do końcowego gwizdka
77' - Edi przewraca się w polu karnym, kibice domagają się karnego - ale nic tam nie było
77' - Zmiana Korona:
Maciej Tataj -
Krzysztof Gajtkowski
78' - Żółta kartka: Marcin Komorowski (Legia)
78' - Rożny dla Koronuy
80' - Pavol Stano uderza z 15 metrów ale broni Machnowskij!
80' - Nieudany strzał Borysiuka zza pola karnego
82' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Alejandro Cabral
83' - Faul Cabrala na środku boiska
83' - Sobolewski wycofuje do bramkarza
84' - Stano z 16 metrów... na szczęście nad poprzeczką!
86' - Piłka przeleciała wzdłuż bramki przez nikogo nie ruszona! Na linii zatrzymał ją Manu i próbował strzelać - wywalczył rzut rożny
88' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
88' - GOOOOOOOOLLLLL!!!!!!!!!! Miro Radović podsumowuje swoj występ wbijając piłkę po dośrodkowaniu Manu do pustej siatki!!!
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
93' - Wawrzyniak przed szansą na bramkę... broni Cierzniak!! Rożny dla Legii
93' - Dośrodkowanie Iwańskiego, i kolejny korner
94' - Iwański dośrodkował w poprzeczkę, i piłka wyszła za końcową linię
94' - Koniec meczu!

BRAWO LEGIA!! Po bardzo dobrym meczu i szczęściu w krytycznym momencie, kiedy to czerwoną kartkę dostał Małkowski Legia gromi Koronę aż 4-1!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną