80 Bruno Mezenga 81'
Adam Stachowiak 1
46' Michał Pazdan 2
Aleksander Kwiek 9
79' Daniel Sikorski 23
90' Marcin Wodecki 22
Sebastian Nowak 82
46' Mariusz Jop 81
90' Michał Jonczyk 16
Tomasz Chałas 11
79' Vladimir Balat 27

Zabójcze dwie minuty

W ramach 11. kolejki Legia podejmowała na swoim stadionie Górnika Zabrze. Pierwszy raz od ładnych kilku lat Górnik na "klasyk" przyjechał będąc w ligowej tabeli wyżej od Legii. Na boisku po dramatycznej końcówce lepsza okazała się jednak Legia wygrywając po golach Radovicia oraz Mezengi w 88 i 90 minucie. Wcześniej trafienie dla zabrzan zaliczył Sikorski.

Mecz rozpoczęła Legia i ruszyła do ataku próbując narzucić swój styl gry. Goście odgryzali się kontratakami, które powstrzymywali defensorzy wojskowych. Na trybunach od pierwszego gwizdka trwał nieustający doping. Pod koniec pierwszego kwadransa Legia stworzyła sobie dwie dobre okazje. Najpierw po rzucie rożnym stojący na szesnastym metrze Borysiuk za długo składał się do strzału i stracił piłkę. Po chwili prawą stroną pomknął Radović, dośrodkował na piąty metr do Vrdoljaka. Kapitan Legii nie sięgnął jednak dobrze piłki i przeniósł ją nad poprzeczką. Górnicy często faulami przerywali akcje Legii, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł. Gospodarze niczym Barcelona próbowali rozmontować defensywę przyjezdnych dużą ilością podań oraz ciągłą zmianą pozycji. W 34. minucie z akcją ruszył Kucharczyk. Młody napastnik gospodarzy mając przed sobą tylko obrońcę i bramkarza zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów. Niestety uderzenie przyblokował defensor i piłka padła łupem Stachowiaka. W 43. minucie zagotowało się pod bramką Machnowskiego. Po sporym zamieszaniu piłkę ostatecznie wybił Astiz. Była to najgroźniejsza akcja Górnika. Po doliczeniu dwóch minut Hubert Siejewicz zaprosił piłkarzy do szatni.

Pierwsza odsłona była wyrównana z lekką przewagą gospodarzy. Bezbłędnie grająca obrona Legii nie pozwoliła na nic zabrzanom.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian personalnych w Legii. W ekipie ze śląska Pazdana zastąpił Jop. W 53. minucie Manu po błędzie Jopa stanął przed szansa na gola, ale nie zdołał opanować piłki. Kilkanaście sekund później konsternacja na Łazienkowskiej. Z lewej strony Wodecki ograł Rzeźniczka i oddał strzał na bramkę Legii. Kostia sparował uderzenie, jednak uczynił to wprost pod nogi Sikorskiego, który z najbliższej odległości musiał trafić do pustej bramki. Gospodarze raz po raz głównie za sprawą Borysiuka próbowali uderzać z dystansu. Standardowo niecelnie… W 69. minucie bardzo dobra akcja Kucharczyk – Radović. Ten ostatni ładnie zwiódł obrońcę i uderzył po długim rogu. Fantastyczną interwencją popisał się Stachowiak i wynik pozostał bez zmian. Od straty gola Legia biła głową w mur… aż do 88. minuty. Rzut wolny wykonywał Kiełbowicz. Idealnie dośrodkował na głowę Radovicia a ten doprowadził do remisu. Gospodarze ruszyli za ciosem. W 90. minucie ponownie wolny dla Legii. Kiełbowicz ponownie dośrodkował. Akcję pięknie zamknął BRUNO MEZENGA i tak jak w meczu z Lechem dał wygraną LEGII! W doliczonym czasie gry nic już się nie wydarzyło.

Po dramatycznym meczu Legia pokonała Górnika Zabrze 2-1. Cichym bohaterem meczu został Kiełbowicz, który dwa razy idealnie dośrodkował piłkę. Gospodarze zanotowali trzecie zwycięstwo na swoim boisku. Wszystkie w stosunkach 2-1 i w dramatycznych okolicznościach strzelając zwycięskiego gola w ostatnich minutach. Jak wygrywać na Łazienkowskiej, to w dramatycznych okolicznościach.

Autor: Kamil

Witamy ze stadionu Legii, gdzie za pół godziny gospodarze zmierzą się z Górnikiem Zabrze
W przypadku wygranej podopiecznych Macieja Skorży, legioniści zrównają się punktami z zabrzanami
Znamy składy obu ekip. W zespole gospodarzy bez niespodzianek
Stadion zapełnia się powoli, ale tłumów nie ma. W sektorze gości są już fani Górnika, którzy wywiesili kilka płócien
Trwa rozgrzewka obu drużyn
Wojciech Hadaj już złapał za mikrofon
Nasz spiker za długo się nie nagadał.. Kibice ruszyli z rozgrzewką dopingu
"Za nasze miasto..." na Żyletę i resztę stadionu
Czas powoli kierować się do szatni
Prezentacja jedenastek obu zespołów
"Sen o Warszawie..." śpiewany przez cały stadion, za wyjątkiem sektora zajmowanego przez sympatyków Górnika
Wychodzą... "Mistrzem Polski jest Legia...."
Gospodarze dziś w biało-czarnych strojach, goście w jednolitych niebieskich strojach
Wygląda na to, że nie wszyscy fani weszli na stadion

1' - Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Zatem rozpoczęli legioniści
2' - Manu na prawym skrzydle, próba zagrania do środka, ale blokują go rywale
3' - Ładnie Borysiuk wślizgiem wybił piłkę na aut
3' - Zabrzanie na połowie legionistów. Próba uderzenia z dystansu, ale piłka przechodzi daleko obok celu
4' - Kostia w kierunku Kucharczyka, ale faulowany był napastnik Legii
4' - Iwański na prawą stronę, Rzeźniczak wycofuje do Komorowskiego, spokojnie szukają sposobu legioniści
4' - Za mocne zagranie w kierunku Manu i od bramki grę wznowi Stachowiak
5' - Radović szukał Kucharczyka, ale przecięli jego podanie rywale, którzy już ruszają z atakiem
5' - Wrzutka w pole karne na głowę Zahorskiego, ale skutecznie w obronie legioniści
6' - Radović faulowany przez Bembna
6' - Będzie okazja dla Iwańskiego, żeby dobrze wrzucić kolegom w pole karne
7' - Zagranie w pole karne, skacze Radović do piłki, ale przegrał ten pojedynek główkowy z przeciwnikiem
8' - Pazdan patrzy komu podać, wycofanie do tyłu, przerzut na lewe skrzydło, ale jeszcze nie koniec akcji
8' - Machnowskij wznawia grę.. Borysiuk do Manu, ale przeciął te zagranie Magiera
9' - Kucharczyk do Iwańskiego na prawą flankę, a pomocnik Legii wywalczył rzut rożny
9' - Do narożnika podąża Kiełbowicz...
9' - Ostro bita piłka Komorowski, ale uprzedza go gracz Górnika i kolejny korner
10' - Niepewnie Stachowiak, który wybija futbolówkę poza pole karne
10' - Danch, Marciniak, wycofanie do Stachowiaka, który wybija w środkową strefę boiska
11' - Poszkodowany w tej akcji Zahorski. Będzie rzut wolny na prawej stronie dla zabrzan
11' - Magiera już myśli, jak tu zagrać kolegom w pole karne...
12' - Dośrodkowanie.. pewnie łapie Machnowskij
12' - Rzeźniczak uruchamia Kucharczyka
12' - Młody napastnik nie miał siły przebicia, aby przejść dwóch rywali
13' - Manu szarżuje na bramkę Stachowiaka... jednak dopada do niego dwóch przeciwników, którzy wybijają na aut
14' - Aj! Iwański, Radović do lini do Iwańskiego, który zostawia Borysiukowi, który... poślizgnął się na 15 metrze. W efekcie zamiast huknąć na bramkę, pozwolił, aby goście zażegnali niebezpieczeństwo
15' - Szkoda, bo mogło wyjść coś z tej składnej akcji
15' - Iwański w narożniku
16' - Piłka spada przed nogami Borysiuka, który tym razem opanował piłkę, wziął zamach, ale zablokował go rywal od tyłu. Gramy dalej nakazuje sędzia
19' - Radović dośrodkował na głowę Ivicy, który niestety przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Szkoda, bo była to świetna okazja do objęcia prowadzenia
20' - Na spalonym Sikorski
21' - Kwiek na prawe skrzydło, ale był tam Kiełbowicz, który uprzedził Zahorskiego
21' - Faulowany Manu, reaguje Siejewicz
21' - Żółta kartka: Adam Banaś (Górnik Z.)
21' - Iwański niemal z środkowej strefy boiska posyła piłkę w pole karne
22' - Trąca futbolówkę Komorowski i Stachowiak od bramki
22' - Kolejny legionista zwija się z bólu. Tym razem ucierpiał Iwański
24' - Manu ruszył lewą stroną.. W walce o piłkę faulował go Banaś i będzie okazja do wrzutki w pole karne z lewego skrzydła
24' - Maciej Iwański już gotowy... przednim 2-osobowy mur
24' - Miękko bita piłka spada pod nogami Manu, który zwleka z oddaniem strzału i tym samym rywale przejmują futbolówkę
25' - Wodecki dostał piłkę, przełożenie piłki, strzał.. Machnowskij pewnie chwyta piłkę. Udana interwencja
26' - Radović ładnie zwodzi rywali, czeka na kolegów, ale nie bardzo mu idą z pomocą, ruszył Kucharczyk, ale nie miał szans na dojście
27' - Trzeba przyznać, iż dobrze prezentuje się dziś obrona gospodarzy. Górnik praktycznie nie stworzył sobie klarownych okazji do zdobycia bramki
28' - Radović obija nogi Dancha, jeszcze jest Ivica. Legioniści siedzą na połowie przeciwnika szukając okazji do objęcia prowadzenia
28' - Kolejny raz aktywny Radović, ale niecelnie podaje do kolegi, jeszcze Borysiuk z dystansu, ale dobrze między słupkami prezentuje się Stachowiak
29' - Świetnie przy linii Kucharczyk, który zwodzi Zahorskiego
31' - Kiełbowicz na lewej stronie, rozgrywają między sobą legioniści. Faulowany Kucharczyk
31' - Będzie rzut wolny dla Legii, ok. 30 metrów od celu.
31' - Iwański ustawił już sobie piłkę...
31' - Jeszcze instrukcje dla kolegów...
32' - Sprytnie legioniści... Iwański lekko odgrywa w kierunku Borysiuka, który huknął jak z armaty prosto... w głowę Pazdana
32' - Potrzeba pomoc lekarzy
33' - Gracz Górnika opuści na chwilę plac gry
34' - Kucharczyk ruszył sam, przed nim tylko jeden przeciwnik.. podbiega kilka metrów napastnik Legii. Strzał, ale futbolówka rykoszetem ląduje w rękawicach Stachowiaka
36' - Iwański do Borysiuka, który nie opanował piłki
37' - Manu przejął podanie, ruszył w kierunku bramki Stachowiaka, ale gdy zagrywał do Kucharczyka, Danch zdołał wybić na rzut rożny
37' - Kiełbowicz już wie co ma zrobić z tym stałym fragmentem gry
37' - Radović skacze... bramkarz Górnika kolejny raz pewnie interweniuje
38' - Przerzut do Kiełbowicza, który za daleko sobie wypuszcza piłkę i mamy tylko aut
39' - Iwański wpada w pole karne, gdzie huknął z całej siły, ale równie mocno, co niecelnie
39' - Manu zahaczany na prawej stronie przez Magierę
40' - Kiełbowicz na prawej stronie, przed nim dwóch graczy w niebieskich strojach...
40' - Mocno bita piłka w pole karne, ale futbolówka pada łupem goalkeepera zabrzan
42' - Wodecki ucieka na lewe skrzydło, za nim podąża Rzeźniczak, z pomocą Borysiuk
44' - Walka w środkowej strefie boiska
44' - Zagranie w kierunku Zahorskiego, ale dobrze asekurował Astiz
47' - Radović dośrodkował na głowę Ivicy, który niestety przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Szkoda, bo była to świetna okazja do objęcia prowadzenia
47' - Sędzia dolicza dwie minuty
47' - Jeszcze akcja Górnika, dośrodkowanie, ale wybijają głową obrońcy Legii
48' - Borysiuk...
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy. Bez bramek, choć Legia wydaje się stroną przeważającą. Nic jednak z tego nie wynika
Będzie roszada w ekipie Górnika

46' - Zmiana Górnik Z.:

Michał Pazdan -
Mariusz Jop
49' - Leży na murawie Iwański
49' - Gracz Górnika pomaga mu wstać. Gramy dalej
50' - Vrdoljak przegrywa walkę z dwoma rywalami
51' - Borysiuk, patrzy komu podać, szuka Kiełbowicza, ale nie było to udane podanie
52' - Górnicy na połowie legionistów, choć póki co gra obu ekip koncentruje się w środkowej części placu gry
53' - Kwiek decyduje się na strzał z ponad 20 metrów, ale te uderzenie było dalekie od ideału. Kostia wznawia grę
53' - Zagranie w kierunku Kucharczyka, który strąca do Manu, a ten walczy z przeciwnikami o piłkę. Niestety, górą zabrzanie
53' - GOL! Daniel Sikorski! (Górnik Z.)
55' - Stało się! Górnik obejmuje prowadzenie po błędzie Machnowskiego. Bramkarz Legii nie opanował piłki, a Sikorski będąc w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i wpakował piłkę z najbliższej odległości do pustej bramki
56' - Ivica, Radović do Rzeźniczaka na prawe skrzydło. Ten wrzuca w szesnastkę, ale Stachowiak kolejny raz przechwytuje te zagranie
57' - Można się spodziewać dość zachowawczej gry ze strony Górnika, który zrobił już swoje
58' - Strzał z dystansu, po ziemi.. to za mało, żeby zaskoczyć bramkarza gości
58' - Na reakcję Macieja Skorży nie trzeba długo czekać.. Będzie zmiana
59' - Tymczasem rzut wolny dla Górnika.. Kwiek w pole karne, ale mijają się z piłką wszyscy gracze będący w szesnastce
59' - Dobrze prezentujący się goście wyskoczyli z koszulek
59' - Szałachowski czeka na wejście...
60' - Traci piłkę Rzeźniczak.. Faulowany Wodecki. Będzie okazja dla zabrzan, żeby huknąć z 25-30 metrów
61' - Magiera z wolnego, ale Machnowskij tym razem na posterunku
62' - Siedząc w środkowym sektorze trybuny prasowej, należy przyznać, iż ponad 1000 fanów z Zabrza głośniej dopinguje niż cała Żyleta
62' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Sebastian Szałachowski
62' - Opaska kapitana wędruje na ramię Inaki Astiza
63' - Dobre zagranie w pole karne, główka, łapie Kostia
65' - Rzut rożny za rzutem w wykonaniu Legii. Póki co bez spodziewanych efektów
65' - Tym razem wybija Jop
66' - I od nowa legioniści muszą budować akcję ofensywną
66' - Radović do Manu, który mocno przerzuca piłkę, jeszcze Szałachowski, głową próbuje Kucharczyk, ale wszystko jest poniekąd dziełem przypadku. Brakuje mocy, dokładności, wykończenia
67' - Borysiuk z dystansu, jak to ma swym zwyczaju.. Jednak futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką
68' - Ryknęli kibice z Żylety...
69' - Rzeźniczak do Borysiuka, który z pierwszej piłki, uderza z 18 metrów po ziemi.. obok dalszego słupka
70' - Aj! Radović huknął z kilku metrów, ale Stachowiak sparował piłkę. Starał się Iwański, ale nie zdołał zagarnąć piłki
70' - Szkoda, bo była świetna okazja, aby doprowadzić do wyrównania
71' - Szałachowski się rozpędza, ale tracimy piłkę na środku boiska
71' - A Górnik.. Sikorski z kilkunastu metrów posyła piłkę w kierunku dopingujących kibicó
72' - Mają małe problemy z rozegraniem piłki legioniści
72' - Komorowski do Kiełbowicza na lewo. Jest tu Radović
72' - Świetnie zwiódł rywali i zdołał zagrać w pole karne
73' - Dobrze zagrana piłka w pole karne. Kucharczyk musnął piłkę i w efekcie Rado minął się minimalnie, aby skierować futbolówkę między słupki
74' - Z akcją wychodzili legioniści, faulowany był Iwański. Dobrze zapowiadał się akcja, ale Hubert Siejewicz juą przerwał
74' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
74' - Iwański w pole karne, ale mamy tylko rzut rożny
75' - Iwański w pole karne, ale był tam Magiera, który nie pozwolił na oddanie strzału Radoviciowi
75' - Kwiek na lewe skrzydło
76' - Faulowany był na prawym skrzydle Danch. Będzie rzut wolny dla zabrzan
76' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
76' - Magiera czeka na gwizdek sędziego...
77' - Mocno bita piłka, ale nikt jej nie trąca i ta opuszcza plac gry
77' - Legioniści pokazywali już nie raz, że potrafią zdobywać bramki w ostatnim kwadransie gry. Czy tak samo będzie i teraz?
78' - Kwiek w kierunku Wodeckiego, a ten w kierunku siatki za bramką
79' - Zmiana Górnik Z.:
Daniel Sikorski -
Vladimir Balat
80' - Astiz do Komorowskiego, Kiełbowicz...
80' - Radović faulowany przez Kwieka. Będzie rzut wolny dla Legii
81' - 20 metrów od celu.. Jest Kiełbowicz z Iwańskim
81' - Kiełbowicz, ale prosto w mur
81' - Zabrzanie już byle z dala od ich bramki, daleko przed siebie
82' - Zmiana Legia:
Maciej Iwański -
Bruno Mezenga
82' - Komplet zmian w Legii
83' - Radović na prawej stronie, Manu, Rzeźniczak... wrzutka w pole karne, ale Balat był tam gdzie trzeba
85' - Rzeźniczak prosto w Wodeckiego... Radović na głowę Kucharczyka, który dosłownie centymetry od słupka posyła piłkę
85' - W Poznaniu Lech wygrywa z Wisłą 4-1. Emocji nie brakowało na trybunach
85' - A na Łazienkowskiej Mezenga w stylu Chinyamy. Z dystansu, bez namysłu, gdzieś tam obok
86' - Manu z prawej strony, nikt nie zamyka, ale jest jeszcze Szałachowski, który dostawia piłkę, a futbolówka pofrunęła daleko, wysoko
87' - Żółta kartka: Aleksander Kwiek (Górnik Z.)
87' - Brzydki faul Kwieka
88' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
88' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!
89' - Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, gdzie Radović głową posyła piłkę do siatki interweniującego Stachowiaka! Legia 1. Górnik 1.
89' - Gramy do końca! Ten gol wlał nadzieje w serca legionistów, że jeszcze nie wszystko stracone
89' - Chciał tego dowieść Kucharczyk, który głową skierował piłkę, ale prosto w ręce Stachowiaka
89' - Stadion żyje, tak jak powinien
90' - Zmiana Górnik Z.:
Marcin Wodecki -
Michał Jonczyk
90' - Rzut wolny na prawej flance. Jest Kiełbowicz, który kolejny raz będzie dośrodkowywał w szesnastkę
91' - GOL! Bruno Mezenga! (Legia)
91' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!
91' - STAŁO SIĘ !!!!!!!!!
91' - Kiełbowicz w pole karne, gdzie piłka po łebkach, do Mezengi, który pakuje futbolówkę z najbliższej odległości! LEGIA 2. Górnik 1!
92' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Dwie zabójcze minuty na Łazienkowskiej! Finał Ligi Mistrzów z 1999 roku to to może nie jest, ale radość w Warszawie ogromna!
93' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Artur Jędrzejczyk
93' - Cisza w sektorze zabrzan, Żyleta bez koszulek w znacznej mierze
93' - Radość była tak duża, że jeden z redaktorów... zniszczył swego laptopa
94' - Oblężenie przy bramce Legii
94' - Szałachowski za lekko do Mezengi.. piłka bezpieczna w rękach Kostii
94' - Mezenga wysoko, na oślep, na zyskanie czasu
95' - Koniec meczu!

Koniec!!! Legia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Górnikiem!
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną

Niewykorzystany potencjał

Za nami z pewnością najsłabsze spotkanie w naszym wykonaniu na nowym stadionie. W niedzielę doping na Żylecie i całym stadionie pozostawiał wiele do życzenia. A o tym, jaki mamy potencjał można się było przekonać po bramkach w końcówce. Czy wcześniej nie można było zdzierać gardła na całego? O wiele lepiej pokazał się Górnik.

Zabrzanie są już trzecią, po Lechu i Lechii, ekipą, która wykupiła wszystkie bilety na mecz przy Łazienkowskiej. Czy wszyscy weszli na sektor, nie wiemy. Na pewno Górnicy mieli problemy przy wejściu, co zaowocowało okrzykami "Wpuśćcie kibiców". Przyłączyli się do nich także legioniści.

Przed wejściem na stadion Nieznani Sprawcy zbierali pieniądze na oprawy meczowe. Najszybciej tradycyjnie wypełniła się Żyleta, gdzie już 45 minut przed meczem fani rozpoczęli śpiewy. Znacznie później kibice przyszli na pozostałe dwie trybuny. Łącznie tego dnia na trybunach było 17,8 tysiąca widzów. Na ogrodzeniu pośród flag zawisły płótna zachęcające do udziału w koncercie dla Mariego z okazji 5-lecia NS oraz transparent przypominający ostatnie starcie Legii i Górnika: "Honor cenniejszy niż zwycięstwo". Ochrona nie wpuściła na stadion transparentu poświęconego zmarłym kibicom Legii.

Niestety tego dnia tylko poziom decybeli na Żylecie był zdecydowanie niższy niż na dotychczasowych meczach. Apele gniazdowego często nie pomagały i sporo osób z pewnością nie dawało z siebie 100%. Znacznie lepiej, a na pewno najlepiej z dotychczasowych ekip, zaprezentowali się "Żabole". Od samego początku dopingowali równo i głośno, skupiając się na dopingu dla swojej drużyny. Legioniści w II połowie parę razy "wrzucali" na przyjezdnych. W sektorze gości olbrzymia radość zapanowała po bramce na 0-1. Początkowo Żyleta zareagowała tak jak należy - śpiewając coraz głośniej, gdy drużynie nie idzie. Niestety po kilku minutach ponownie była "zamułka".

Trochę rozkręciliśmy się w końcówce, szczególnie po wyrównującej bramce. W górę powędrowały koszulki, których kibice pozbyli się w mgnieniu oka. Wybuch radości następował jeszcze dwukrotnie - najpierw po drugiej bramce, a cztery minuty później po ostatnim gwizdku sędziego. Właśnie w końcówce, kiedy piłkarze zaczęli strzelać bramki, widać było nasz niewykorzystany tego dnia potencjał. Oby zdecydowanie lepiej było już za tydzień w czasie meczu z Jagiellonią. A osoby niezainteresowane dopingiem na 100% może niech zastanowią się nad zmianą miejsc. Żyleta to nie miejsce do lansu.

Po stracie dwóch bramek w ciągu dwóch minut ucichli zabrzanie, dopingujący przez część spotkania bez koszulek. Piłkarze Legii w bardzo dobrych humorach podbiegli pod nasz sektor i razem z nami śpiewali "Legia, Legia Warszawa", po czym tradycyjnie zainicjowali "Warszawę", którą wykonali wraz z kibicami. Po rundzie honorowej wokół boiska, schodzący już do szatni zawodnicy poczarowali jeszcze trochę z kibicami i dopiero wtedy Żyleta zaczęła pustoszeć.