26 Rafał Janicki
16 Jakub Popielarz
20 Kamil Poźniak
Wojciech Skaba 84
46' Jakub Rzeźniczak 25
Dickson Choto 4
Marcin Komorowski 17
Jakub Wawrzyniak 14
Manu 9
Ariel Borysiuk 16
82' Alejandro Cabral 27
58' Maciej Rybus 31
Michał Kucharczyk 18
Michal Hubnik 7
Marijan Antolović 1
58' Miroslav Radović 32
Michał Żyro 33
82' Felix Ogbuke 77
Janusz Gol 5
46' Srdja Kneżević 23

Puchar za ligę

Czarna ligowa seria legionistów trwa. Po wielkosobotniej porażce w Gdańsku stwierdzenie "puchar za ligę" oficjalne możemy użyć w tytule naszej relacji. Z Ruchem wygrywaliśmy w Pucharze Polski, przegraliśmy w lidze. Z Lechią wygrywaliśmy w PP, przegraliśmy w lidze. Jaki z tego pozytywny wniosek? Z Lechem też przegraliśmy w lidze...

W wyjściowym składzie Legii oprócz pauzujących za żółte kartki Ivicy Vrdoljaka i Inakiego Astiza zabrakło Miroslava Radovicia. Serb usiadł na ławce, a w jego miejsce wskoczył Maciej Rybus. Hiszpańskiego stopera zastąpił Marcin Komorowski, a kapitana Alejandro Cabral. Już w 7. minucie ładnie akcję prawą stroną rozpoczął Argentyńczyk. Podał na skrzydło do Manu, ten przebiegł 20 metrów i mocno dośrodkował w pole karne. Tam do futbolówki doszedł Rybus i uderzył mocno kozłem. Obrońcy gospodarzy tak nieudolnie próbowali wybić piłkę, że wbili ją sobie do bramki, a konkretnie uczynił to Krzysztof Bąk, ten sam co strzelił samobója kilka dni temu na Łazienkowskiej. W 23. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego z prawej strony boiska minęła wszystkich legionistów i Abdou Traore głową nie dał szans Wojciechowi Skabie. W tej akcji Ivans Lukjanovs był na pozycji spalonej, ale sędzia boczny nie podniósł chorągiewki. Chwilę później ponownie gdańszczanie po stałym fragmencie wbili piłkę w pole karne Legii, ale tym razem obrońcy stanęli na wysokości zadania. W kolejnych minutach gra się zaostrzyła. Kilka razy Hubert Siejewicz musiał przerywać grę, bo zawodnicy potrzebowali pomocy lekarzy. W 34. minucie Manu dośrodkował na 6 metr, ale uderzenie Hubnika z główki przeleciało nad poprzeczką. W 40. minucie Maciej Rybus posłał piłkę z rzutu wolnego prosto w kierunku bramki - tam w ostatniej chwili próbował ją przejąć Marcin Komorowski, ale faulował przy tym Pawła Kapsę. Dwie minuty później Manu dwukrotnie próbował skierować piłkę do siatki. Najpierw jego uderzenie zostało zablokowane, a następnie Michał Kucharczyk nie zdołał skierować piłki uderzonej wzdłuż bramki Kapsy.

W przerwie w zespole Legii nastąpiła jedna wymuszona zmiana. Boisko opuścił Jakub Rzeźniczak, który naciągnął mięsień dwugłowy, a jego miejsce zajął Srdja Kneżević. Lepiej drugą połowię rozpoczęli gospodarze, ale świetnie w bramce po uderzeniu Traore zachował się Wojtek Skaba. W 54. minucie fenomenalną przewrotką z 16. metrów popisał się Traore, ale równie znakomicie obronił bramkarz Legii. Z minuty na minutę robiło się coraz goręcej pod bramką Legii... i niestety stało się to co było do przewidzenia. Po jednej z akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne niepilnowany Lukjanovs skierował piłkę do bramki. Po kilku minutach "spokoju" w ostatnim kwadransie znowu gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, ale Skaba na szczęście zdołał zablokować Buvala. W końcówce na murawie pojawił się Felix Ogbuke, który zastąpił Alejandro Cabrala. Nic się już jednak nie zmieniło i legioniści zanotowali 11. porażkę w obecnym sezonie.

Woytek

16:22 - Witamy ze stadionu Lechii Gdańsk. Znamy już składy obu drużyn
Niespodzianka - w wyjściowej jedenastce zabrakło Miroslava Radovicia
Kibice gospodarzy przygotowują na trybunie prostej oprawę. Na razie widzimy hasło "Jak potęga hetmańska", ciąg dalszy poznamy potem
Na płocie gospodarzy wisi też transparent "Patryk Małecki, 7.V.11 w Pruszczu"
Przed przyjazdem na obecny obiekt Lechii rzuciliśmy okiem na budowaną na Euro 2012 PGE Arenę. Wygląda tak:
"Kafar!" - Co? 4:0! krzyczą kibice Lechii do trenera

2' - Atakuje Lechia
2' - Airapetian lewą stroną, piłkę wybija na rzut rożny Rzeźniczak
3' - Dośrodkowanie z rożnego Nowaka, małe zamieszanie i piłkę przejmują legioniści
3' - Z okazji świąt wszystkim kibicom Legii życzymy wszystkiego najLepszego :)
3' - Choto wybija piłkę na aut
4' - Komorowski ograł dwóch rywali, w końcu padł podcinany na murawę
6' - Kucharczyk źle zagrał na lewą stronę do Rybusa. Piłka wróciła jeszcze do "Kucharza", który dość przypadkowo przerzucił ją na prawą stronę do Manu. Na tym jednak akcja się skończyła
7' - Lechia zaprezentowała oprawę - na górze transparenty "Jak potęga hetmańska. Ze Lwowa do Gdańska" - i sektorówkę Lechia - Królowi Janowi III miasto Lwów
7' - Rzeźniczak przejmuje piłkę przy akcji gospodarzy
7' - Faulowany Cabral
8' - GOL samobójczy! Krzysztof Bąk ! (Lechia)
9' - Gol dla Legii! Cabral ograł rywala przy linii środkowej, wypuścił prawą stroną Manu, ten ładnie dośrodkował, złożył się do strzału z woleja Rybus i piłkę trącił jeszcze Krzysztof Bąk
10' - Lechia grać k... mać - skandują trybuny
10' - Akcja Lechii, ale od bramki rozpocznie Skaba
11' - A piłka po strzale Rybusa wcale nie leciała w światło bramki...
11' - Komorowski kontra Dawidowski. Piłka dla Legii
14' - Docierają do nas sygnały, że ciężko ogląda wam się ten mecz przed telewizorami, bo mieliście być dziś w Gdańsku... Mamy nadzieję, że nasza relacja choć trochę wynagrodzi Wam te ciężkie chwile :]
14' - Wolny dla Legii
15' - Rożny dla Legii, będzie wrzucał Rybus
15' - Skacze do piłki Hubnik, ale lepsi są obrońcy
16' - Nieporozumienie w szeregach Lechii. Do piłki nie wybiegł Lukjanovs. Piłkarze z Gdańska mają do siebie wzajemne pretensje
17' - Rybus świetnie podał w pole karne do Cabrala, ale ten nie potrafił skutecznie uderzyć. Legioniści utrzymali się przy piłce jeszcze przez chwilę
17' - Dickson ładnie ustawił boki obrony, żeby legioniści złapali rywala na spalonym, i złapali :)
18' - Dawidowski wychodzi z kontrą. W ostatniej chwili uprzedza go Choto. Dawidowski i tak jednak był na spalonym
18' - Ładnie teraz zabrał piłkę rywalowi Komorowski
19' - Dawidowski znów na spalonym.
19' - Akcja Lechii, Skaba na posterunku
20' - Na trybunach ięcej widzów niż na meczu pucharowym kilka tygodni temu. Niestety tym razem sektor gości wygląda tak:
21' - Kapsa walczy ramię w ramię o piłkę z Hubnikiem w polu karnym. Sędzia odgwizdał faul legionisty
21' - Faulowany Kucharczyk
22' - Wrzutka Rybusa, obrońcy Lechii wybijają piłkę z pola karnego, spada ona jeszcze pod nogi Cabrala, ale ten uderza gdzieś wysoko na wiwat
23' - Leży uderzony Komorowski, ale sędzia kazał grać dalej. Chwilę później gwizdnął faul na Traore
24' - GOL! Abdou Traore! (Lechia)
24' - Dośrodkowanie Lechii z wolnego i mamy remis
24' - Nie popisała się obrona Legii, która zapomniała pokryć tak ze trzech lechistów, a Traore wbił piłkę do siatki
25' - Żółta kartka: Michal Hubnik (Legia)
26' - Faulował Hubnik. Jeszcze jeden wolny dla Lechii
26' - Przewraca się pod bramką Skaba. Chyba jakiś uraz
28' - Gwiżdżą kibice Lechii i krzyczą do Skaby, żeby najlepiej na zawsze opuścił boisko
28' - Wstałeś, wstałeś - słychać z młyna
28' - Tymczasem Manu podbiegł do ławki rezerwowych, gdzie Skorża udziela mu jakichś rad
29' - Pietrowski prawą stroną, wrzuca, wyskakuje do piłki Dawidowski, ale tym razem bezbłędnie zdejmuje mu piłkę z głowy Choto
29' - Nieudana akcja Legii. Podawali, kombinowali, aż w końcu piłka opuściła boisko
30' - Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy - kibice - taki transparent wiesza Lechia
30' - Cabral zablokował Lukjanovsa
31' - Spiker apeluje o zdjęcie transparentu. Kibice wygwizdali ten apel
31' - Legia liczyła na kontrę, ale Vucko szybszy od Rybusa
33' - Faulowany Kucharczyk, leży na murawie legionista, chyba dostał w twarz
33' - Ewidentnie kręci się Kucharczykowi w głowie
34' - Podobno gol dla Lechii ze spalonego...?
34' - Leżał teraz Dawidowski - kolejna przerwa w grze
35' - Hubnik nad poprzeczką!
35' - Skorża już wysłał na rozgrzewkę legionistów - Srdję Kneżevicia, Miro Radovicia i Michała Żyrę
36' - Znów spalił Dawidowski
37' - Faulował Borysiuk
38' - Cabral znów dobrze naciskał przeciwnika, licząc na to, że popełni błąd. Lechiści musieli wycofać piłkę do Kapsy
38' - Wawrzyniak pędzi lewą stroną, faulował Deleu
39' - Akcja Rybusa zakończona jednak nieudanym dośrodkowaniem
40' - Przegrał walkę o piłkę Manu
41' - Faulowany Rzeźniczak
41' - Dośrodkowanie Rybusa, walczy pod bramką Komorowski, który powala Kapsę na murawę
43' - Cabral znakomicie odegrał do Manu, a Portugalczykowi niewiele brakowało, by wpakować piłkę przy długim słupku. A gdyby tam był Hubnik i dostawił nogę, to na pewno padłaby bramka...
44' - Cabral znów dobry odbiór, faul na legioniście
44' - Faulowany Hubnik
46' - Bardzo zła wrzutka Rybusa, prosto pod nogi obrońców
47' - Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy
47' - Żółta kartka: Maciej Rybus (Legia)
48' - Traore powstrzymany przez Skabę
48' - Borysiuk nieczysto powstrzymał Dawidowskiego
49' - Przejmuje piłkę Kucharczyk, który jednak nie zdążył wyjść z akcją, bo został sfaulowany
49' - Żółta kartka: Łukasz Surma (Lechia)
49' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze schodzą do szatni

46' - Zmiana Legia:

Jakub Rzeźniczak -
Srdja Kneżević
47' - Jakub Rzeźniczak doznał kontuzji mięśnia dwugłowego
48' - Leży jeden z piłkarzy, potrzebne są nosze
49' - Po wrzutce Lechii piłkę wybija spod naszej bramki Komorowski
50' - Wciąż w ataku gospodarze
50' - Faulowany Paweł Nowak, będzie wolny dla Lechii
50' - Zmiana Lechia:
Tomasz Dawidowski -
Bedi Buval
50' - Mocne uderzenie Traore z wolnego, piłkę odbija Skaba
51' - Teraz dośrodkowanie Lechii z prawego skrzydła, nie miał kto tego na szczęście zamknąć
52' - Surma dograł do Traore, ten minął Wawrzyniaka, ale jeden z legionistów wybił piłkę
52' - Na strzał z 18-20 metra zdecydował się Manu - piłka minęła jednak bramkę Kapsy
53' - Kucharczyk faulowany pod linią przez Levona
53' - Odważnie wyszedł do dośrodkowania Kapsa i bez problemu je złapał
54' - Borysiuk powstrzymuje rywala, sędzia uznał, że nieczysto
54' - Ale się fantastycznie złożył do strzału Traore! Na szczęście Skaba nie dał się zaskoczyć
55' - Wejdzie na boisko za chwilę Radović. Skorża wezwał go do siebie
55' - Santos ograł Manu, który przedzierał się lewą stroną w pole karne Lechii
56' - Nowak i Buval walczyli z Wawrzyniakiem i Komorowskim. W efekcie aut dla Lechii i rzut wolny
56' - Skromny mur Legii - Borysiuk i Rybus
57' - Udanie interweniował Kneżević, który wybił piłkę po dośrodkowaniu na rożny
57' - Oprawa kibiców gospodarzy:
57' - Jeszcze jedna wrzutka Lechii i tym razem rzuca się do piłki Skaba
57' - Głębokie dośrodkowanie Manu, znów wychodzi do piłki Kapsa i bez problemów ją łapie
58' - Komorowski wybija piłkę na korner
58' - Radość legionistów po golu na 1-0:
58' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Miroslav Radović
59' - Traore wychodzi sam na sam ze Skabą, lepszy Wojtek!
59' - No ale teraz to już "pozamiatane" - 2:1 dla Lechii
59' - GOL! Ivans Lukjanovs! (Lechia)
60' - No i wypada napisać, że bramka wisiała w powietrzu, bo Lechia cisnęła naszych piłkarzy w ostatnich minutach okrutnie
60' - Błąd obrony Legii - dośrodkowanie i Lukjanovs niepilnowany wyszedł na dobrą pozycję strzelecką.
62' - Bardzo głośny doping teraz na Traugutta
64' - Borysiuk w ostatniej chwili utrzymał się przy piłce
64' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
64' - Kapsa wypiąstkował dośrodkowanie
66' - Aut dla Lechii
67' - Traore znakomicie wystawił piłkę i niewiele brakowało, a Lukjanovs znów dostawiłby nogę! A legioniści tylko patrzyli
67' - Kneżević do Radovica, nasz obrońca wbiega w pole karne, Radovicia oddaje mu piłkę i Kneże próbuje strzału
68' - Biegnie z kontrą Traore, czysto powstrzymywali go legioniści
68' - Starcie Razaka Traore z Manu, poszkodowany legionista
68' - Jakub Rzeźniczak ostrą walkę przypłacił urazem mięśnia:
71' - Strzelać próbuje Hubnik, interweniuje Kapsa
72' - Z wrażenia przegapiliśmy zmianę Rybus- Radović :>
72' - Legioniści nie potrafią zagrozić bramce Lechii
72' - Radość Traore po golu na 1-1:
73' - Długim podaniem jeden z gospodarzy uruchamia Buvala, ale dobrze ustawiony jest Choto
73' - Żółta kartka: Marcin Pietrowski (Lechia)
75' - Cabral do Kneżevicia, ten uruchamia Rado. Dośrodkowanie Serba w pole karne i piłkę głową wybija Santos
75' - Buval zamiast w piłkę, trafił w Skabę
76' - Będzie zmiana w Lechii
77' - Legia tradycyjnie w trudnym momencie stanęła
78' - Zmiana Lechia:
Abdou Traore -
Marko Bajić
79' - Ograny Manu i tak się kończy akcja Legii
80' - Słaba wrzutka Kucharczyka i jeszcze słabsza interwencja Kapsy, który wypluwa piłkę przed siebie, ale nikt z legionistów nie pofatygował się pod bramkę
81' - Kucharczyk nie zdołał opanować mocnej piłki i zamiast dośrodkowania - aut dla gospodarzy
81' - Radović strzela po ziemi, fatalnie i Kapsa bez problemu to łapie
81' - Dziesięć minut do końca
81' - Transparent skierowany do rządu:
82' - Zmiana Legia:
Alejandro Cabral -
Felix Ogbuke
82' - Cabral nawet się nie pofatygował żeby przybić piątkę z wchodzącym na boisko Ogbuke
83' - Rożny dla Legii
83' - Uderza głową Komorowski, interwencja obrony Lechii
84' - Dośrodkowanie Manu, wyskakuje Kapsa, niepewna interwencja bramkarza
85' - Alejandro Cabral w walce powietrznej o piłkę:
85' - Surma zabrał piłkę Manu
86' - Dośrodkowanie Wawrzyniaka, skacze Kucharczyk, ale bezskutecznie
88' - Ale nuda. Bezradność Legii rozkłada nas na łopatki
90' - Zamieszanie w polu karnym Lechii, wybijają piłkę obrońcy
91' - Trzy minuty - tyle dolicza sędzia
92' - Dośrodkowanie Manu, wyskakuje Kapsa, jest i Hubnik, ale piłka w rękach bramkarza Lechii
94' - Manu wrzuca, ale przy okazji łapie poślizg i do piłki zdecydowanie wybiega Kapsa
94' - Koniec meczu!

Jedenaście ligowych porażek w tym sezonie. Ech...

Zakaz za Poznań

Mecz w Gdańsku popsuła Komisja Ligi, która ukarała fanów Legii czteromeczowym zakazem wyjazdowym. Legioniści dowiedzieli się o tym, gdy rozprowadzili już wszystkie wejściówki. Na Traugutta mecz obejrzało ponad 7 tysięcy widzów, zaprezentowano także oprawę. Ta nawiązywała do historii nazwy Lechia. "Jak potęga hetmańska - Lechia - ze Lwowa do Gdańska" - widniało hasło na transparentach. Sektorówka natomiast przedstawiała herby Lechii Lwów, dawny herb Lwowa oraz herby Lechii Gdańsk i Gdańska. Lechiści mieli spore problemy z wywieszeniem górnego transparentu, spowodowane wiatrem. Wywieszono także transparent antyrządowy.