Miroslav Radović 32
87' Michal Hubnik 7
Marijan Antolović 1
Alejandro Cabral 27
54' Artur Jędrzejczyk 2
95' Maciej Rybus 31
87' Michał Kucharczyk 18

Czerwony remis

W otoczce protestu wszystkich grup kibicowskich przeciwko działaniom rządu – brak dopingu, opraw – przyszło dziś grać Legii z Jagiellonią w Białymstoku. Legia po pechowym remisie w Zabrzu chciała wrócić na właściwe tory. Gospodarze natomiast chcieli przerwać fatalną passę trzech porażek z rzędu.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze i ruszyli do ataku. Już w 2. minucie groźnie było pod bramką Skaby, jednak strzał Pejovicia nie trafił do celu. Po okresie bezproduktywnej gry obu drużyn Legia odpowiedziała akcją Żyro. Młody legionista indywidualną akcję zakończył celnym strzałem, który jednak bez problemów obronił Słowik. Później nastąpił okres brutalniejszej gry. Sędzia był zmuszony utemperować zawodników „żółtym papierem”. W 32. minucie zagrożenie pod bramką Słowika stworzyli... gospodarze. Po dośrodkowaniu Kiełbowicza Arzumanyan tak niefortunnie główkował, że piłka w niedużej odległości minęła bramkę. Chwilę później groźnie pod drugą bramką. Manu ścigał się z Pejoviciem. Portugalski „ekspres” wyjaśnił jednak sytuację. W polu karnym doszło jeszcze do starcia między Skabą a Pejoviciem. Gwizdek sędziego milczał. Gorąco pod bramką legionistów zrobiło się w końcowych minutach. Najpierw Arzumanyan z dwóch metrów nie trafił w bramkę. Chwilę później po dobrej akcji Kupisza w sytuacji sam na sam Frankowski przegrał ze Skabą. Nerwowo zrobiło się jeszcze po „starciu” Radovicia z Seratliciem. Zawodnik gospodarzy padł na murawę po tym jak Serb otarł się o niego klatką piersiową. Teatr, który zakończył się żółtym kartonikiem dla „Rado”. Po upłynięciu dwóch dodatkowych minut sędzia zakończył pierwszą odsłonę.

Gwizdek sędziego chyba wszyscy przyjęli z entuzjazmem. Spotkanie w tej części było słabe. Piłkarze nie rozgrzali kibiców.

Druga odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Po szybko rozegranym rzucie wolnym przez Burkhardta w pole karne wpadał Frankowski. Napastnika Jagi przewrócił Vrdoljak. Faul nastąpił przed polem karnym. Wszystko dobrze ocenił arbiter dyktując rzut wolny i pokazując Ivicy czerwoną kartkę. Siedem minut później Borysiuk wyciął równo z trawą Kupisza. Sędzia bez wahania pokazał mu żółtą kartkę, a że była to druga, to pozostałe pół godziny Legia grała w dziewiątkę. Wyraźna przewaga liczebna zmusiła gości do cofnięcia się, a gospodarze zaciekle zaczęli atakować. W 74. minucie powinien paść gola dla gospodarzy. Piłkę w polu karnym otrzymał Burkhardt. Były legionista idealnie dośrodkował na głowę Jarosława Laty, który w doskonałej sytuacji... przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Gospodarze raz za razem posyłali piłkę w pole karne Skaby. W 87. minucie Jagiellonia zmarnowała fantastyczna okazję. Nieporozumienie między obrońcami gości a bramkarzem. Po „bilardzie” w polu karnym nadbiegający jeden z zawodników gospodarzy nie trafił z jedenastu metrów do pustej bramki! W 91. minucie zabójczą kontrę mogła wyprowadzić Legia. Wprowadzony za Hubnika Kucharczyk poradził sobie z czterema obrońcami i kiedy podawał do wbiegających partnerów został niestety zablokowany.

Po wydarzeniach, jakie miały miejsce w drugiej połowie, bezbramkowy wynik jest dla Legii jak zwycięstwo. W następnej kolejce w meczu z Wisłą Legia będzie musiała radzić sobie bez swojego kapitana – Ivicy Vrdoljaka. „Jaga” nie przerwała złej passy. Goście powinni być raczej zadowoleni. Gospodarze przerwali protest na około pięć minut przed końcem. Gorący doping na nic się zdał.

Autor: Kamil

19:33 - Witamy z przebudowanego stadionu Jagiellonii
19:44 - W meczowej osiemnastce nie zmieścili się Sebastian Szałachowski i Dejan Kelhar
19:54 - Spiker właśnie zakomunikował, że mecz nie rozpocznie się dopóki jedno z ramion dźwigu nie zostanie przeniesione poza obręb boiska :)
Sytuacja się nie zmienia, bo żaden robotnik jeszcze nie wdrapał się na dźwig, a obie drużyny już są w tunelu
Piłkarze jednak wyszli na boisko, chyba delegat odpuścił

1' - Zaczęła Jagiellonia
2' - Dośrodkowanie w pole karne, wybija Wawrzyniak, jednak błąd Manu i jest zagrożenie pod bramką Skaby - groźny strzał oddaje Pejović. Piłka mija jednak słupek naszej bramki
2' - Fauluje Żyro przy piłce Jaga
3' - Błąd bramkarza Jagi i legioniści przejęli piłkę, dośrodkowanie Żyry jednak słabe
4' - Kompletna cisza na stadionie
5' - Akcja indywidualna Kupisza prawym skrzydłem, ale zamiast podawać do Frankowskiego, zawodnik decyduje się na strzał i pudłuje
5' - Jeszcze rzut rożny dla Jagi, główkuje z pola karnego Janusz Gol
7' - Faul Jagiellonii
7' - Na razie sennie na boisku, tak jak i na trybunach
7' - O, dźwig jednak został przesunięty :)
8' - Legia zatrzymuje akcję rywali, od bramki Skaba
8' - Z pola karnego Jagi piłkę wybija Skerla
9' - Faul na Manu
10' - Dośrodkowanie do nikogo, od bramki Skaba
11' - Przewraca się Rafał Grzyb, ale sędzia nakazał grać dalej
11' - Manu ograny pod linią przez Arzumanyana
13' - Niedokładne podanie Hubnika do Manu i Legia traci piłkę w czasie dobrze zapowiadającej się akcji
14' - Uderza Radović sprzed pola karnego, piłka trafia do Hubnika, ale ten jest na spalonym
15' - Seratlić dośrodkowuje w pole karne, dobrze interweniuje Borysiuk, jednak jeszcze aut dla gospodarzy
15' - Tak obecnie prezentuje się budowa nowego stadionu Jagiellonii:
16' - Żyro decyduje się na płaski strzał po ziemi, z daleka, ale piłkę pewnie łapie Słowik
17' - Legia długo rozgrywa piłkę z tyłu, a kiedy w końcu nasi piłkarze decydują się przerzucić piłkę na lewą stronę boiska, to nie dobiega do niej Kiełbowicz
18' - Upada Radović, sędzia dyktuje rzut wolny
19' - Rzut wolny dla Legii. Kiełbowicz rozgrywa to z Manu. Portugalczyk... potyka się przed piłką. Wrzutka Kiełbowicza, ale nikt nie wyskakuje do tej piłki
20' - Żółta kartka: Ermin Seratlić (Jagiellonia)
20' - Upada, trzymając się za twarz, Wawrzyniak. Sędzia ukarał piłkarza Jagi kartką
20' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
21' - Faulowany Pejović. Podbiega pod trybunę główną domagając się dopingu i rzeczywiście trochę osób podchwytuje BKS, BKS
21' - Po zamieszaniu w polu karnym dobrze łapie piłkę Skaba!
22' - Faulował Wawrzyniak, ale kartki nie ma. Publiczność nie może się z tym pogodzić, wielkie gwizdy dla Wawrzyniaka
22' - Za mocna piłka do Pejovicia i od bramki zacznie Skaba
23' - Mecz z trybun ogląda Jacek Zieliński
23' - Dobra akcja Frankowskiego z Pejovociem, ale strzał niecelny. A Wawrzyniaka każdy kontakt z piłką to głośne gwizdy
25' - Prowadzi piłkę środkiem Vrdoljak, ale strata Legii
25' - Żółta kartka: Marcin Burkhardt (Jagiellonia)
25' - Faulowany Pejović
26' - Wyciął jednego z legionistów Burkhardt - sędzia pokazał mu żółty kartonik
26' - Kibice Jagi "pozdrawiają" PZPN
27' - Leży na murawie jeden z piłkarzy gospodarzy, faulował Rado
27' - "Piłka nożna dla kibiców" - skanduje młyn Jagi
27' - "Donadl matole, twój rząd obalą kibole" - krzyczą miejscowi
28' - Skaba długo wprowadza piłkę do gry, więc zbiera porcję gwizdów
28' - Kibice Jagiellonii przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu i nie dopingują w dziś
29' - Za nami siedzi bardzo ciekawy pan. Po pierwsze o Probierzu mówi co chwilę "Guardiola", po drugie sprawdza wyniki drugiej ligi czeskiej, po trzecie rzucił właśnie fajnym przykładem: "Co to ma być z tymi stadionami. Tzn. że jak ktoś ukradnie półkę w sklepie, to zamkną sklep?!"
30' - Aut dla Legii
31' - Długie podanie do Manu, ten wbiega w pole karne i uderza - obrońca musnął piłkę, która trafia w boczną siatkę. Jeszcze róg dla nas
32' - Wrzutka Kiełbowicza i... dziwna interwencja Arzumanyana, który niebezpiecznie główkuje w strone bramki Słowika. Na szczęście dla Jagi - niecelnie ;)
32' - Odważne wyjście Skaby przed pole karne, Pejović kładzie się, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na przewinienie bramkarza
34' - Żyro biegnie prawym skrzydłem, obrońca wybija piłkę na aut
35' - Wawrzyniak znów sfaulował tego samego piłkarza, ale kartki nie ma. Pan za nami wnioskuje, że sędzia musi być z Warszawy, Otwocka lub Falenicy :)
37' - Radović dostaje dobrą piłkę przed polem karnym, ale z tej pozycji nie umie strzelić, podaje do Hubnika, a ten trafia prosto w obrońcę
37' - Jaga z wolnego, dobrze Skaba!
37' - Rożny dla gospodarzy
38' - Piłkę wybija Gol
38' - Pan za nami zanalizował postawę Skaby w Zabrzu - "to jest lewatywa"
42' - Lato w kontrataku, ale na chwilę powstrzymuje go Vrdoljak. Za chwilę Jaga znów przy piłce, strzał, lecz świetnie Skaba
42' - Rożny dla gospodarzy
42' - Piąstkuje piłkę Skaba
42' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
44' - Dośrodkowanie Grzyba, piłka mija trzyosobowy mur Legii, strzał piłkarza Jagi z metra, dwóch. No seta! Ale piłka mija słupek bramki Skaby. FART!
44' - Jaga wciąż w natarciu
44' - Gospodarze przycisnęli i zepchnęli nas do defensywy
44' - Korner dla Jagiellonii
44' - Długa wrzutka, ale kiepski strzał, nad bramką Skaby
45' - Radović do Manu, Portugalczyka ubiegł obrońca
46' - Arzymanyan faulował Rado
46' - Leży na linii pola karnego jeden z graczy Jagi, sędzia był w tym czasie gdzie indziej, bo dyskutował z Manu na temat wykonania rzutu wolnego
47' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
47' - Sędzia skonsultował się z liniowym co tam się stało, postanowił ukarać Radko, Serb nie może się z tym pogodzić
48' - Zamieszanie w polu karnym Jagi, jeden z obrońców rozpaczliwie wybija piłkę byle dalej od bramki
48' - Koniec pierwszej połowy

Legia wraca na murawę
Jest i Jaga

46' - Zaczęli legioniści
46' - Żyro wskazuje, że był nieprawidłowo powstrzymywany, sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy
47' - Pan za nami ubolewa, że przeciw Legii nie gra "Grosik". "Ten to zawsze coś ukąsił, ale może Franek ukąsi?" - rozważa
47' - Dośrodkowanie w pole karne, głową uderza Gol - niecelnie. Gola nie ma :P
48' - Borysiuk, ale... do nikogo
49' - Pod bramką blokowany jest Manu
50' - Manu leży na boisku, ale generalnie koledzy nie mają ochoty wybijać piłki, więc w końcu Portugalczyk wstał
51' - Radović prowadzi piłkę wzdłuż linii pola karnego, podaje na prawo do Manu, ten dośrodkowuje i... Żyro obok bramki
52' - Ivica faulował w polu karnym lub na linii
52' - Czerwona kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
53' - Karnego nie ma, ale Ivo musi zejść z boiska...
54' - To miłe, że Skorża zdecydował się wziąć na ławkę jednego (!) obrońcę - Jędrzejczyka
54' - Z wolnego Jaga nie oddaje groźnego strzału
54' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Artur Jędrzejczyk
55' - No i mamy zmianę - Jędza będzie łatał dziury z tyłu
57' - Hubnik dostaje piłkę w polu karnym i oddaje zupełnie nieudany strzał
58' - Kompletnie nieudany strzał Kupisza.
59' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Ariel Borysiuk (Legia)
59' - Borysiuk wycina jednego z piłkarzy Jagi i Legia zagra w... DZIEWIĄTKE
61' - Wolny dla Jagi, nieudany. Teraz to będzie "murowanko"...
61' - Zmiana Jagiellonia:
Ermin Seratlić -
Maciej Makuszewski
62' - Kontra Jagiellonii, piłka opuszcza linię końcową
62' - "Franek Franek łowca bramek" - pokrzykuje trybuna główna, co młyn wita gwizdami
63' - Faul Gola, będzie wolny dla gospodarzy, dobra pozycja strzelecka...
64' - Bury będzie strzelał
64' - Ładnie, ale nad bramką
64' - Skaba będzie teraz grał na czas
65' - "Donald Tusk gdzie twój mózg?" - pytają fani Jagi
66' -
67' - Skaba źle wybija piłkę przed siebie, ale Jaga nie umie tego wykorzystać
67' - Czarny humor zawsze w cenie - jeden z dziennikarzy śmieje się, że jeśli Vrdoljak i Borysiuk chcieli protestować, to mogli zejść w 80. minucie
68' - Wolny dla Legii
68' - Będzie strzelał Kiełbowicz
68' - Z wolnego Kiełbowicz, w polu karnym do główki skacze Hubnik, lecz strzela nad bramką
69' - Marcin Burkhardt walczy o piłkę z Tomkiem Kiełbowiczem
70' - Gol próbuje uderzać w polu karnym - dwa razy go blokują
71' - Zamieszanie w polu karnym Legii. Wybija piłkę głową Komorowski, przy kolejnej wrzutce jeden z piłkarzy gospodarzy jest na spalonym
72' - Strzał po ziemi, blokuje Komorowski
72' - Żółta kartka: Robert Arzumanyan (Jagiellonia)
73' - Radović biegnie z kontrą, drybluje, nieprawidłowo powstrzymywał go Arzumanyan
73' -
74' - Hubnik wybija piłkę głową z pola karnego, ale jeszcze Jaga
74' - Jaga miała setę, ale główka nad bramką!
75' - Strzał Jagi z daleka, niecelny
76' - Grzyb pada w polu karnym, ale wcześniej był na spalonym
76' - Kiełbowicz dośrodowkuje z daleka
77' - Niecały kwadrans meczu pozostał...
77' - Komorowski wybija piłkę na aut z pola karnego
77' - Zmiana Jagiellonia:
Rafał Grzyb -
Bartłomiej Pawłowski
78' - Hubnik dziwnie wybija piłkę z pola karnego, ale na szczęście bez konsekwencji
78' - Skaba łapie piłkę po płaskim strzale
79' - Uderza Michal Hubnik
79' - Wrzutka w pole karne, tym razem na aut Jędza
79' - Co za fatalne uderzenie Makuszewskiego...
80' - Tym razem głową wybija piłkę z pola karnego Wawrzyniak
81' - Probierz to już tańcuje przy linii z nerwów
81' - Akcję Jagi przerywa Janek Gol
82' - Wrzutka wzdłuż bramki i piłka mija wszystkich piłkarzy. Zacznie Skaba
83' - Jagiellonia nie umie skończyć kolejnej akcji
83' -
83' - Skaba wybija daleko piłkę, aut dla gospodarzy
84' - B. Pawłowski na spalonym
84' - Fauluje Hubnik, który już ogólnie ledwo żyje
85' - Czysty odbiór Rado. Jaja! W ataku Wawrzyn i Gol, Rado na obronie
85' - Kiełbowicz wybija piłkę na rzut rożny
86' - Gol wybija piłkę z pola karnego
86' - Kibice Jagiellonii przerwali protest na 5 minut przed końcem
87' - Rożny dla gospodarzy
87' - To będzie długich 5 minut...
87' - Zmiana Legia:
Michal Hubnik -
Michał Kucharczyk
88' - Manu zdołał oddać strzał niecelny. Byle w chmury
88' - Jaga w natarciu
89' - Źle teraz Gol do Kucharczyka
89' -
89' - No teraz Jagiellonia miała patelnię, że hej... Legia nie nadąża z powrotami
89' - Aut dla nas
90' - Jaga już przy piłce
90' - Zaczęła się 90. minuta spotkania
90' - Strzał broni Skaba
90' - Faulowany Kucharczyk
91' - Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz
91' - Wrzutka Kiełbowicza... skakał tam Jędrzejczyk, ale nic z tego, nie zdołał oddać strzału
93' - Kucharczyk okiwał chyba ze czterech piłkarzy, zabrakło kogoś kto by wykończył akcję
93' - Leży w polu karnym Legii Komorowski
95' - Legia broni się na maksa
95' - Faul na Kuicharczyku
95' - Żółta kartka: Alexis Norambuena Ruz (Jagiellonia)
96' - Zmiana Legia:
Manu -
Maciej Rybus
96' - Zmiana w Legii jeszcze...
96' - Sędzia spojrzał na zegarek
96' - Aut dla Legii
96' - Koniec meczu!

Remis w dziewiątkę. Niebywałe :)
Kibice Jagi dziękują swoim piłkarzom
A z Legii było dzięki uprzejmości miejscowych kibiców około 15 osób

Jak w Anglii

Meczu Jagiellonia - Legia nie obejrzeli na żywo kibice warszawskiego zespołu, którzy mają zakaz wyjazdowy do końca sezonu. Inna sprawa, że na prośbę policji PZPN uchwalił, że w tej rundzie fani żadnego z klubów ekstraklasy, I i II ligi nie pojadą już na spotkanie wyjazdowe.

Kibice Jagiellonii nie dopingowali swojego zespołu. Przez 85 minut prowadzili protest przeciwko działaniom rządu, PZPN i policji wobec fanów. Cisza przerywana była okrzykami anty rządowymi i anty PZPN oraz brawami po bardziej interesujących akcjach gospodarzy i gwizdami po sytuacjach Legii. Dostało się również policji. Przez ostatnie 5 minut meczu dopingowali piłkarzy "Jagi", ale to nie pomogło gospodarzom zdobyć kompletu punktów z grającą w 9 Legią.