47' Maor Melikson 5
Radosław Sobolewski 6
Michaił Sivakov 8
Dragan Paljić 13
74' Tomasz Jirsak 16
Cwetan Genkow 8
Patryk Małecki 88
Erik Cikos 22
83' Mateusz Kowalski 24
47' Milan Jovanić 1
74' Łukasz Garguła 10
Andraz Kirm 17
83' Andres Lorenzo Rios 21

"Prestiż" dla Legii

Legia Warszawa pokonała nowego mistrza Polski 2-0. Spotkanie na w pełni oddanym do użytku stadionie przy Łazienkowskiej obejrzało ponad 19 tysięcy kibiców. Kibice przez cały mecz wymyślnie protestowali. Pierwsza bramka padła w doliczonym czasie pierwszej połowy. W polu karnym został sfaulowany Miroslav Radović, a Alejandro Cabral wykorzystał rzut karny. Wiślacy grający od tego momentu w dziesiątkę nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki i doprowadzić do wyrównania. W 90. minucie wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Sebastian Szałachowski!

Przed meczem Maciej Skorża narzekał na problemy kadrowe. Ostatecznie nie mógł skorzystać ani z Dicksona Choto, ani z Michala Hubnika. Oprócz tego za kartki pauzowali Ivica Vrdoljak i Ariel Borysiuk, a kontuzjowany nadal jest Inaki Astiz. W tej sytuacji duet stoperów stanowili Artur Jędrzejczyk i Marcin Komorowski, a na bokach zagrali Jakub Rzeźniczak i Jakub Wawrzyniak. W pomocy od pierwszej minuty zobaczyliśmy Janusza Gola i Alejandro Cabrala, a w ataku Michała Kucharczyka.

W 11. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Manu. Portugalczyk dośrodkował w pole karne i piłka odbiła się od ręki Sobolewskiego, niestety arbiter nie podyktował rzutu karnego. Chwilę później piłkę do bramki wpakował Michał Kucharczyk, ale radość kibiców była przedwczesna, bo młody legionista był na pozycji spalonej. W 25. minucie Sivakov z rzutu wolnego uderzył płasko po ziemi, piłka odbiła się od jednego z legionistów i Wojtek Skaba z trudem zdołał ją wybić na rzut rożny. W 39. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Legii znakomicie zachował się Skaba, broniąc strzał z kilku metrów. W ostatniej minucie pierwszej części gry Miroslav Radović został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Wisły Siergieja Pareiko. Golkiper gości długo nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra i nie chciał opuścić boiska. Nic to jednak nie dało. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Alejandro Cabral i po rękach nowego bramkarza Milana Jovanicia dał prowadzenie Legii.

Druga część spotkania przypominała pierwszą - czyli była słaba - ale zaczęło się od znakomitej sytuacji dla Legii. Michał Kucharczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Jovaniciem, jednak trafił prosto w golkipera rywali! Kilkanaście minut później ponownie Kucharczyk próbował wpakować piłkę do siatki, ale jego uderzenie z dystansu zdołał odbić Jovanić. Z kolei źle przy dobitce zachował się Jakub Rzeźniczak i nic z tego nie wyszło. Nie minęły kolejne dwie minuty i ponownie Kucharczyk po dośrodkowaniu Manu uderzył piłkę głową, ale przeniósł ją minimalnie nad poprzeczką. Osłabiona Wisła w zasadzie w ogóle nie atakowała, a legioniści cały czas kontrolowali przebieg spotkania. W 85. minucie w miejsce Kucharczyka na boisku pojawił się Sebastian Szałachowski, który po ładnej akcji lewą stroną i minięciu obrońcy wpakował piłkę do siatki!

Woytek

15:36 Witamy z Łaziekowskiej! Piłkarze już po rozgrzewce zeszli do szatni. A na Żylecie m.in. Krzysztof Kononowicz
15:38 - Obie ekipy już mają zapewniony start w europejskich pucharach. Legia wygrała Puchar Polski, a Wisła sięgnęła tydzień temu po mistrzostwo kraju
15:39 - W obu ekipach nie zabrakło roszad
15:41 - Na stadionie próżno wypatrywać kompletu widzów
15:42 - "Sen o Warszawie...", ale nie wszyscy kibice śpiewają. Na Żylecie głucho, reszty też jakoś specjalnie nie słychać
15:43 - Żyleta macha rękoma niczym na jakimś festynie
15:45 - Jeszcze czekamy na piłkarzy, których nie widać jeszcze w tunelu
15:46 - Dobra. Pojawiła się trójka sędziowska, za nimi piłkarze, którzy wyjdą z tunelu przy Krytej
15:48 - Wychodzą obie ekipy na murawę przy "Mistrzem Polski jest Legia..." puszczonym z głośników. No, brawo!

1' - Rozpoczęli przyjezdni
1' - Spotkanie będzie toczyło się w iście sielankowej, wręcz plażowej atmosferze. Zamiast flag, są rozwieszone ręczniki. Jeden z fanów przyniósł ze sobą dmuchany telefon komórkowy. Dzieje się :-)
2' - Tymczasem na murawie legioniści nagradzani brawami za każde podanie
3' - Legia... Rzeźniczak z prawej strony w pole karne, gdzie Rybus chciał głową zaskoczyć bramkarza gości. Jednak nie sięgnął piłki
3' - Melikson, Genkow, ale był przy napastniku Wisły Marcin Komorowski
4' - Legia staje dziś przed niepowtarzalną szansą pokonania... drugiego mistrza w tym sezonie. Najpierw ograliśmy Lecha Poznań. Dzisiaj możemy pokonać Wisłę
5' - Rzeźniczak lobuje do Manu, a ten napotkał na opór ze strony Chaveza. Będzie rzut wolny dla gospodarzy
5' - Maciej Rybus już przy piłce....
6' - Fatalnie wykonany ten stały fragment gry. Futbolówka poszybowała daleko za długi słupek
6' - Ryubus, Radović na lewej stronie. Kapitan Legii złapany na spalonym
6' - Rybus zostawia piłkę Wawrzyniakowi, ale ten nie daje rady minąć Sobolewskiego
7' - Legia zamknęła "Białą Gwiazdę" na połowie, ale nic z tego nie wynika. Nawet nie pachnie golem
8' - Na Żylecie latają piłki plażowe między kibicami. Plaża,
9' - Porcja gwizdów pod adresem sędziego, który nie dopatrzył się faulu na Manu w obrębie szesnastki
9' - Kibice wyrażają swą dezaprobatę skandując "Sędzia kalosz!"
10' - Rzut rożny... Wrzutka w pole karne, zakotłowało się pod bramką Wisły. Ostatecznie czujni byli gracze w czerwonych kostiumach
11' - Radović ładnie wypuszcza Manu, który z prawej srony dośrodkowywał w pole karne. Piłka trafiła w rękę Sobolewskiego, który stał w szesnatce i co? Rzut rożny zamiast karnego!
13' - Manu dośrodkował w pole karne i GOOOOOL !!! Michał Kucharczyk świetnie wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Niestety, sędzia dopatrzył się spalonego i na Łazienkowskiej wciąż mamy 0-0
14' - Jeśli wierzyć ekspertom, to w tej akcji był spalony.. Tak jak ręka Sobolewskiego kilka minut wcześniej
15' - Jędrzejczyk! Tym razem obrońca Legii starał się głową pokonać Pareikę
15' - Na boisku trybunach więc zaczynamy naszą relacje FOTO:) Na początek: za taką koszulkę ochrona zabiera karnet i nie wpuszcza na stadion:
16' - Kwadrans gry za nami. Legia przeważa wobec biernej postawy Wisły, której zawodnicy "grają" na stojąco
16' - Krzysztof Kononowicz pozdrawia kibiców
17' - "Konon" udziela wywiadu stacji Orange Sport
18' - Sędzia Gil dziś zapomniał okularów. Słonecznych rzecz jasna, bo słońce nieźle przygrzewa na Łazienkowskiej
18' - A tak prezentuje się w pełni oddany do użytku stadion. Na VIP-ach spore pustki.
18' - Rzut rożny dla Wisły, choć powinniśmy wznawiać grę od bramki
18' - Żółta kartka: Tomasz Jirsak (Wisła K.)
19' - Cabral blisko Jirsaka. Naciskają legioniści
20' - Chavez bez pardonu obchodzi się z Radoviciem. Róg dla Legii? Jaki róg. Od bramki gramy pokazuje sędzia Gil
21' - Dwójkowa akcja Małeckiego z Genkowem i... mamy rzut rożny. Akcja Wisły naprawdę mogła przynieść bramkę gościom
21' - Źle wykonany stały fragment gry i od bramki Skaba
22' - Kononowicz cały czas na gnieździe
22' - Przed meczem kibice Legii przeszli ze Źródła w pochodzie, który prowadził Kononowicz z koziołkiem matołkiem :)
22' - Manu z lewej strony w pole karne. Zamyka akcję Rzeźniczak i wywalczył rzut rożny
23' - Rybus w towarzystwie oklasków będzie bił kornera
23' - Rybus wypuścił piłkę do Kucharczyka, którego jednak uprzedził gracz w czerwonym stroju
23' - Małecki z lewej strony.. Zszedł do środka i zgrał na prawe skrzydło
23' - Koza z zaciekawieniem przyglądała się transparentom. Tu "Matołów u nas dostatek"
24' - Świetnie Gol w destrukcji. Odzyskał piłkę
24' - Rzut wolny dla Wisły. Naradzają się goście... Raczej będzie strzelał Siwakow
25' - Sivakov płasko, po ziemi, jeszcze rykoszet i Skaba z trudem, na raty wybija na róg
26' - Manu świetnie wypatrzył Rybusa. Niedokładnie legioniści i trochę nieporadnie pod polem karnym
26' - Cabral z 17 metra, ale prosto w brzuch rywala
27' - Genkow, przy nim Rzeźniczak. Małecki z pomocą.. Strzela gracz Wisły, ale pewnie Skaba między słupkami
27' - Cisza jak makiem zasiał
28' - Potem jeszcze "Konon" wygłosił swoje expose i właśnie to samo robi na stadionie na gnieździe.
28' - Paljić na lewej stronie. Małecki szuka kolegów w polu karnym. Dośrodkowanie, ale na posterunku byli legioniści
28' - Leży na murawie Komorowski
29' - Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego. Rozgrzewa się Kelhar
30' - A na trybunach pełna plaża. Zamiast flag wiszą ręczniki plażowe. Kibice przynieśli też materace i pompowane piłki do wody - zabawa trwa w najlepsze!
30' - Żyleta wiwatuje na cześć wodza. "Krzysztof Konowicz!"
32' - Radović do Cabrala. Argentyńczyk w polu karnym. Jeszcze próba zgrania... Mamy róg
32' - Dośrodkowanie... wybijają rywale. Jednak jeszcze legioniści w ataku
33' - Kucharczyk z dystansu... lekki rykoszet, ale ostatecznie piłka ląduje w rękach Pareiki
34' - Wisła środkiem, zgranie na prawe skrzydło... Przechwytują legionisci
34' - Walka Cabrala, Radovicia z Chavezem, ale górą czarnoskóry obrońca
34' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
35' - Jakub Wawrzyniak będzie pauzował w Gdyni za ujrzenie czwartej żółtej kartki
36' - Małecki bez problemu zdobywa kolejne metry, aż w końcu Jakub Rzeźniczak przerywa jego rajd
37' - Manu na lewej flance, ale pomocnik Legii nie zdołał wykonać dokładnego dośrodkowania
38' - Trzeba przyznać - bardzo oryginalny kapelusz :-)
38' - Paljić, ale został powstrzymany nieprzepisowo przez Kucharczyka
38' - Jest Małecki, jest Paljić...
39' - Dośrodkowanie w pole karne, prosto na nogę gracza Wisły, ale idealnie ustawiony Skaba ratuje zespół przed utratą bramki!
40' - W odpowiedzi Legia, ale wrzutka Rzeźniczaka nie doleciała do Kucharczyka, aby ten mógł oddać strzał
41' - Tymczasem Małecki kolejny raz z lewej strony w pole karne, ale futbolówka opuszcza plac gry
42' - Na stojąco Genkow do Małeckiego. Ten uderza, ale po nogach Jędrzejczyka. Jeszcze Genkow w polu karnym, ale liniowy dopatrzył się spalonego
42' - Sprytnie próbował Rybus zagrać do partnera, ale Pareiko był na posterunku
42' - Zwija się z bólu Genkow. Będzie potrzebna pomoc sztabu medycznego? Nie. Napastnik Wisły podnosi się o własnych siłach
44' - Cabral do Jędrzejczyka. Prawą stroną Legia...
45' - Radović świetnie wypuszczony, wpada w pole karne, gdzie zderzył się z Pareiko
45' - Czerwona kartka: Sergei Pareiko (Wisła K.)
45' - Rzut karny i wyrzucony gracz gości z boiska!
46' - Radović jest opatrywany przez sztab medyczny
46' - Między słupki powędruje Jovanić
46' - Nerwy puszczają Pareice
47' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
47' - Zmiana Wisła K.:

Maor Melikson -
Milan Jovanić
47' - Wygląda na to, że karnego wykona Cabral
48' - GOL! Alejandro Cabral z karnego! (Legia)
48' - GOL !!!!
49' - Cabral zamienia jedenastkę na bramkę i przy Łazienkowskiej mamy 1-0!
50' - Radović już na murawie. Już na lewej stronie...
50' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia prowadzi 1-0 po pierwszych 45 minutach. Można się o pokusić o stwierdzenie, że zasłużenie, bo była stroną przeważającą. Inna sprawa, że i krakowianie mieli swoje okazje do zmiany wyniku
Wychodzą obie jedenastki na murawę. Najpierw Wisła, za nimi legioniści

47' - Rozpoczęli legioniści
47' - A na Żylecie, a raczej na plaży, na plaży fajnie jest... Jak śpiewa Majka Jeżowska na sektorze
48' - Kucharczyk w świetnej akcji sam na sam... z 11 metrów prosto w Jovanicia!
49' - Na Żylecie pojawiła się kukła z...
51' - Rzut wolny dla Wisły, ale do końca blokował rywala Komorowski i piłka opuściła plac gry
51' - Środek Żylety opustoszał
52' - Sivakov na prawej stronie... Z bezradoności upadł przy Radoviciu i mamy rzut wolny z prawej strony boiska
52' - "Polscy sędziowie, to są niedobrzy Panowie..." niesie się po Żylecie
53' - Manu pędzi na skrzydle ile sił w nogach, żeby później źle odegrać do partnera w środkowej strefie boiska
53' - Na środku Żylety pojawił się "TWARDY KIBOL Z MŁYNA"
54' - Na murawie legioniści na połowie rywala
54' - Faulowany Radović przez Małeckiego. Będzie okazja do stworzenia zagrożenia z prawej strony boiska
55' - Rybus już czeka z piłką na sygnał sędziego...
55' - Dobrze w obronie pokazał się Genkow, który wybił piłkę
57' - Gol patrzy komu podać... Wypatrzył Rzeźniczaka na prawej stronie, Radović wpada w pole karne, leci z piłką przy linii, do końca. Nie dał jednak rady krakowskiej defensywie
57' - Cabral na lewo do Wawrzyniaka. Spokojnie legioniści w obronie
58' - Sivakov, zwiódł Cabrala, ale na dokładne dośrodkowanie już mu nie starczyło sił
59' - Manu na prawej dlance... Gol do Wawrzyniaka na lewą stronę...
60' - Kombinują coś legioniści na prawej stronie. Trochę niedokładnie grają, ale utrzymują się przy piłce. Wisła zamknięta na swej połowie
61' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
61' - Za chwilę zobaczymy na placu boju Felixa Ogbuke
62' -
62' - Cikos z Małeckim próbują sforsować obronę Legii, ale nie tym razem
62' - Siatkóweczka na Żylecie
62' - Oczywiście jest to siatkówka plażowa
63' - A na murawie faulowany Wawrzyniak i będzie okazja dla Rybusa, żeby dobrze posłać piłkę w pole karne
63' - Michał Kucharczyk strzela:
63' - Mocno zagrana piłka, ale prosto na głowy krakowian
64' - Radović na prawej stronie. Znowu schodzi wzdłuż linii ku polu karnemu, próbuje wrzucić do kolegi, ale Cikos był tam, gdzie powinien być
65' - Dla niektórych pewnie to "szok i niedowierzanie"! A to zwykły obrazek z Żylety :-)
65' - Kucharczyk z dystansu! Jovanić sparował piłkę do boku, dopadł jeszcze Rzeźniczak, ale zamiast podać do środka, strzelił prosto w ręce Jovanicia!
66' - Gol do wybiegającego Cabrala. Jest jeszcze Manu, który świetnie wrzucił na głowę Kucharczyka. Niestety, ten przenosi piłkę nad poprzeczką!
68' - Słowa uznania płyną pod adresem Adama Małysza prosto od kibiców z Żylety
68' - Ne zapomniano również o nadziei polskich skoków, czyli... Robert Mateja!
68' - Na trybunach jest częściej ciekawiej niż na murawie
69' -
69' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Felix Ogbuke
69' - Doszło do zapowiadanej zmiany w ekipie Legii
70' - Cabral będzie wykonawcą rzutu rożnego. Szybko, krótko do Manu...
71' - Gol.. Gol z dystansu, ale nie strzelił gola
72' - Cabral technicznie podał do Radovicia, a serbskiemu pomocnikowi nie pozostało nic innego, jak wywalczyć rzut rożny
72' - Felix chciał pójść sam na przebój, ale nie sprostał wiślackiej obronie
72' - Żółta kartka: Alejandro Cabral (Legia)
73' - "Kosecki też, przyjacielem Żylety jest..."
74' - Kucharczyk wypuszcza Manu.. Ten pędzi ile sił w nogach, ale jest bezradny wobec Chaveza
75' - Zmiana Wisła K.:
Tomasz Jirsak -
Łukasz Garguła
75' - Druga roszada w ekipie gości
76' -
77' - Krzysztof Kononowicz opuszca Żyletę w towarzystwie braw
77' - A na murawie Chavez kolejny raz pokazał Radoviciowi, że nie jest łatwym rywalem do przejścia
78' - Manu świetnie do Cabrala... Ten z woleja, ale prosto w rywala i mamy tylko rzut rożny
78' - Faulowany Radović tuż przed polem karnym przez Gargułę
78' - Kąt niemal zerowy... Radović prosto w nogi rywali
79' - Kolejny raz się zagotowało w polu karnym Wisły. Pada Cabral, ale sędzia nie wskazuje na wapno
79' - Wypuszczony Małecki pędzi lewą stroną...
80' - ...szukał Garguły, ale wrócił w porę Manu
81' - Garguła z Małeckim klepią obronę... Małecki próbował z 15 metrów strzelić, ale nie miał szans, gdy przed nim wyrosła dwójka legionistów
81' - Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze skończy się na podziale punktów
82' - Kucharczyk do Rzeźniczaka, który został wycięty przez Pajlicia
82' - Zmiana Legia:
Jakub Wawrzyniak -
Tomasz Kiełbowicz
82' - Żółta kartka: Dragan Paljić (Wisła K.)
83' - Kiełbowicz idealnie wszedł na rzut wolny. I będzie wykonywał stały fragment gry
83' - Brawo Kiełba! Prosto w ręce Jovanicia
84' - Komplet zmian wykorzystany przez Roberta Maaskanta
84' - Zmiana Wisła K.:
Mateusz Kowalski -
Andres Lorenzo Rios
85' - Rzut wolny dla Wisły
86' - Garguła w pole karne, ale Radović w pierwszym rzędzie.. wybija
86' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Sebastian Szałachowski
87' - Na boisku pojawia się gający mało w tym sezonie Sebastian Szałachowski
88' - Już "Szałach" walczy z obrońcami rywali, ale na razie górą wiślacy
88' - Przepycha się pod bramą Legii Cikos. Skaba jest jednak na posterunku
89' - Faulowany Radović i będzie rzut wolny dla Legii. Odległość dobra do oddania strzału
89' - Z wolnego uderza Kiełbowicz, ale piłka minęła bramkę
90' - Ogbuke próbował wypuścić w bój Manu, ale chyba poniosła go fantazja. Mimo to Portugalczyk dziękuje za próbę dogrania
91' - Szałachowski odbił się od Cheveza i nici z dobrze zapowiadającej się kontry
92' - Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy meczu
92' - GOL! Sebastian Szałachowski! (Legia)
93' - Szałachowski nie daje szans bramkarzowi rywali. Pewny strzał w długi róg i prowadzimy 2-0!!!!!!
94' - Wygląda na to, że zwycięstwo mamy już w kieszeni
94' - Małkowski zza pola karnego, ale bardzo niecelnie
95' - Koniec meczu!

Jeszcze próbował Ogbuke dośrodkowywać do Radovicia, ale to już bez znaczenia, bo wygrywamy 2-0!
Szkoda, że był to mecz tylko o prestiż. Dziękujemy za spędzone z nami chwile i zapraszamy na kolejną relację LIVE! w środę z Gdyni. A wszystko o meczu już wkrótce na www.legionisci.com I pamiętajcie "Na plaży fajnie jest!" :)

Plażowicze to my!

Już przeróżne protesty mamy za sobą. Takiego jak ten sobotni - jeszcze nie mieliśmy w naszej historii. Głupie pomysły premiera sprawiły, że prawdziwi kibole postanowili dostosować się do całej absurdalnej sytuacji zamykania stadionów. Łazienkowska tego dnia zamieniła się w kąpielisko...

Nie będzie niczego
Kolejne pomysły premiera Donalda Tuska mogły doprowadzić wszystkich do szału. Nic dziwnego, że w końcu ktoś postanowił stanąć okoniem. Nie wiadomo co prawda, czy premier lubi łowić ryby, ale na pewno prawdziwi kibice zupełnie go nie interesują. To bowiem oni nie mogli obejrzeć już kilku meczów sezonu. A "Donek" machał szabelką niczym dobrze znany obywatel Białegostoku i kandydat na prezydenta, Krzysztof Kononowicz i postanowił, że nie będzie niczego.

Kononowicz i koza
Nic więc dziwnego, że na przedmeczowy happening zaproszony został wspomniany "Konon", który zasłynął właśnie hasłem "Nie będzie niczego". Pojawił się o godzinie 14:30 pod Źródłem, co ciekawe w asyście żywej kozy. Po kilkudziesięciu pamiątkowych zdjęciach z fanami, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali z hasłem "Matołów u władzy dostatek" w okolice stadionu. Tam Kononowicz wygłosił kilkuminutowe przemówienie m.in. o gumie do żucia Donald, którą po wyżuciu(???) należy wypluć. Prosił również o głosy w najbliższych wyborach. Przed bramkami wejściowymi odbył się jeszcze okolicznościowy konkurs. Pytanie było dość proste: "Rudy, wredny i zamyka stadiony to"..., a nagrodą były "gumki". Koza o imieniu Donald musiała pozostać przed bramami, bo była zbyt długa kolejka do punktu wyrabiania kart kibica. "Ch... z zakazami..." pomyślał z pewnością koziołek matołek i nie próbował wchodzić na stadion. Kononowicz (z KK) nie miał z tym problemów.

Zero tolerancji!
Ochroniarze na Legii nie mieli tego dnia wobec kibiców żadnych skrupułów. Niektórych wypraszano ze stadionu bez podania przyczyny czy choćby przebadania alkomatem (witamy w państwie prawa!). Właściwie pół pubu na Ł3 to osoby, które na mecz nie weszły w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach. Szkoda, że nikt nie sprawdził nawet czy faktycznie cokolwiek piły. Właścicielom klubu warto przypomnieć, że kultura powinna obowiązywać ochronę nie tylko w lożach VIP, ale i przy bramkach dla zwykłych "kiboli". Wiele osób ponownie było oburzonych zachowaniem panach w żółtych kubraczkach, którzy w trybie rozkazującym wydawali polecenia: "Odwróć się", itp. Zwracanie uwagi wspaniałym ochroniarzom skutkowało zabraniem karty kibica. Państwo prawa, wiadomo.

Raz, dwa, raz, dwa, trzy - plażowicze to my
Na trybuny dostał się jednak popularny "Konon". Podobnie jak setki plażowiczów, którzy przynieśli koła ratunkowe, piłki plażowe, dmuchane materace, czepki, maski, okularki, ręczniki i tym podobne. Naprawdę, pod względem wyposażenia plażowicze wyglądali bardzo dobrze. Chociaż nasi forumowicze ostrzegali, że stadion należy zamknąć, wojewoda mazowiecki, nie wiedzieć czemu, uznał miejscówkę przy Łazienkowskiej jako bezpieczną. W ostatniej chwili uznał jednak plażę jako średnio bezpieczną i wywiesił czerwoną flagę. Musieliśmy się więc obyć bez kąpieliska. Trudno, co robić!

Cała Legia zawsze razem
W czasie meczu z Wisłą dopingu nie było. Trzeba przyznać, że hasło "Cała Legia zawsze razem" zadziałało. Szacun. Tym razem nie było łamistrajków, z którymi mieli problemy choćby ostatnio wiślacy. My potrafiliśmy protestować cały mecz, w przeciwieństwie do pewnej miejscowości w Małopolsce. Wiele razy w trakcie spotkania skandowano nazwisko Kononowicza. Człowiek w charakterystycznym sweterku w jelonki, chwycił w końcu za mikrofon i pozdrawiał zebranych niczym Papież. Jego przemówienia były przerywane skandowaniem nazwiska "przyszłego prezydenta RP". Ten dodatkowo wymachiwał "eLką" ułożoną z palców. Inna sprawa, że mało kto słyszał wypowiedź Kononowicza. Nie miało to jednak większego znaczenia - skoro u "Donka" nie będzie niczego, nikt nie miał nic przeciwko, żeby nie było niczego u pierwowzoru.
Nawet podczas "Snu o Warszawie" stadion pierwszy raz w historii całej pieśni wysłuchał w milczeniu, a na Żylecie machano rękoma raz na lewo, raz na prawo. Niczym na koncercie Majki Jeżowskiej.

Ratownik czuwał
Przez większość meczu z Wisłą kibice grali w piłkę plażową (bez ścinania!), smarowali się olejkiem przeciwsłonecznym i wygrzewali się na ręcznikach. W powietrzu fruwały koła ratunkowe i tym podobne. Ratownicy dbali jednak o to, by nikt nie wypływał na zbyt głęboką wodę.

Robert Mateja to polskich skoków nadzieja
Po przerwie legijny młyn rozstąpił się. W jego sercu pojawiło się żywe hasło "Twardy kibol z młyna". Legioniści skandowali ponadto wiele różnych okrzyków, także odnoszących się do ogólnopolskich sportowców - Adama Małysza, Roberta Kubicy czy "Roberta Matei - naszych skoków nadziei". Fanom nie brakowało inwencji twórczej i tak grali w siatkówkę plażową (przez siatkę), było przeciąganie liny i konkurs piosenek. W tym repertuarze nie zabrakło "Kolorowych jarmarków", "Chałupy welcome to", "Lodów bambino", "Białego misia", "Mydełka Fa" i tym podobnych. Odśpiewano także dobrze znane w halach siatkarskich "W stepie szerokim", skandowano "Defense", "Ostatni" itp. Atmosfera została rozgrzana do czerwoności....

Kukła "Donka"
... Aż we wszystko wmieszał się niejaki Donald T. Kukła, tudzież dmuchana lalka, przypominająca premiera w garniaku (jak to, na plażę w garniaku?) zajęła miejsce na gnieździe. W ręku trzymała wąż ogrodowy. "Ole, to my kibole" - skandowali od razu zebrani wokół kibice. Postać Donalda nie miała żadnych uwag odnośnie kibicowskiej anarchii (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu!). Właściwie wszystkim należą się z pewnością zakazy stadionowe. Tym bardziej, że cały stadion (nie licząc VIP-ów) rytmicznie podskakiwał w rytm hasła "Kto nie skacze ten za Tuskiem, hop hop hop".

Polscy sędziowie
Wiele osób, mimo wszystko, uważnie śledziło poczynania naszych piłkarzy na boisku. Te nie były zbyt spektakularne, ale na osłabionego mistrza Polski wystarczyło. Po obu bramkach zresztą była skromna radość. W końcu to nie protest przeciwko piłkarzom, a do tego warto zaznaczyć, że poza kilkunastosekundową ekstazą wybuchów radości nie było. Nie brakowało natomiast "uprzejmości" wobec Patryka Małeckiego, który próbując rozwścieczyć kibiców (zakaz!) kilkakrotnie energicznie pokazywał na klubowe godło. Trzeba jednak przyznać, że w trakcie meczu żadna antywiślacka pieśń nie popłynęła. Plażowicze wyluzowali się do tego poziomu, że także sędziów traktowali z przymrożeniem oka - "Sędzia kalosz" i "Polscy sędziowie, to są niedobrzy panowie" - to jedyne okrzyki wznoszone względem arbitrów.

Wolność słowa
Po meczu wszyscy podziękowali piłkarzom za walkę i przede wszystkim wygraną. Nawet w groźniejszych sytuacjach podbramkowych mogli oni liczyć na koło ratunkowe ;). Wcześniej na trybunie zachodniej wywieszono hasło "Wolność słowa art. 54", odnoszące się do zapisu w Konstytucji RP, a piłkarze po meczu w większości rozumieli wk... kiboli na to, czego ci na górze zrozumieć nie potrafią.

Frekwencja: 19236
Kibiców gości: 0 (zakaz)

Doping Legii: 0 (protest)