Marian Kelemen 25
Piotr Celeban 3
Amir Spahić 4
75' Łukasz Madej 18
82' Sebastian Mila 10
Dariusz Pietrasiak 17
Johan Voskamp 18
Dariusz Sztylka 19
70' Piotr Ćwielong 20
Marek Wasiluk 14
Rok Elsner 29
Rafał Gikiewicz 33
75' Waldemar Sobota 5
Sebastian Dudek 17
70' Marek Gancarczyk 34
82' Mateusz Cetnarski 21

Cenne punkty odjechały do Wrocławia

W meczu kończącym niedzielną serię ligowych spotkań Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1-2. Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli Łukasz Madej i Johan Voskamp, a dwukrotnie asystę zaliczył Sebastian Mila. Honorowe trafienie dla podopiecznych Macieja Skorży zdobył w drugiej połowie Danijel Ljuboja.

Przez pierwsze minuty przewagę w posiadaniu piłki miała drużyna Legii, jednak nie potrafiła przełożyć tego na żadną składną akcję ofensywną. Goście pod bramkę Skaby zdołali przedostać się dopiero w 7. minucie i od razu zakończyło się to dla nich strzeleniem gola. Prawą stroną boiska akcję przeprowadził Sebastian Mila, podał do czekającego na linii pola karnego Łukasza Madeja, który pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Wrocławianie po objęciu prowadzenia starali się utrzymywać futbolówkę na połowie rywali, przez co zawodnicy Legii zmuszeni byli do większego zaangażowania w działania defensywne.

Podopieczni Macieja Skorży przez pierwsze 20 minut meczu nie potrafili ani razu poważnie zagrozić Śląskowi. Oskrzydlające akcje zarówno Miroslava Radovicia, jak i Michała Kucharczyka zazwyczaj kończyły się złapaniem na pozycji spalonej. Wreszcie w 22. minucie groźny strzał z dystansu oddał Manu, jednak Marian Kelemen zdołał odbić piłkę. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radovicia słowackiego golkipera głową starał się zaskoczyć Ivica Vrdoljak, ale ten ponownie był na posterunku. Na śmiałe akcje warszawskiego zespołu goście z Wrocławia odpowiedzieli na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, kiedy to po zamieszeniu po rzucie rożnym niecelnie główkował Marek Wasiluk.

W 39. minucie Sebastian Mila nie wykorzystał dobrej szansy na podwyższenie prowadzenia. Futbolówkę na prawej stronie otrzymał Piotr Ćwielong, pomocnik wicemistrzów Polski zagrał w tempo do wbiegającego kolegi z drużyny, lecz piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później futbolówka po uderzeniu z rzutu wolnego Danijela Ljuboji minimalnie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Kelemena. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu gracze Oresta Lenczyka trafili po raz drugi. Holender Johan Voskamp wykorzystał znakomite dogranie z prawej flanki od Sebastiana Mili i nie dał szans starającemu się interweniować Wojciechowi Skabie.

Niedługo po zmianie stron Śląsk mógł zdobyć swojego trzeciego gola. Voskamp precyzyjnie dograł piłkę do niepilnowanego w szesnastce Legii Łukasza Madeja, ale Skaba nogami zdołał odbić jego strzał. Warszawianie szukając sposobu na zmianie rezultatu zmienili ustawienie na grę trzema obrońcami - za Dicksona Choto na boisku pojawił się Maciej Rybus. W 65. minucie gospodarze nie wykorzystali jak dotąd najlepszej okazji na zdobycie bramki w tym spotkaniu. Radović po indywidualnej akcji wbiegł w pole karne rywala, dograł futbolówkę do Ljuboji, jednak jego strzał zdołał sparować Kelemen.

Kilkadziesiąt sekund później ofensywnie grający Artur Jędrzejczyk doszedł do wyśmienitej okazji, kiedy przedostał się w szesnastkę przeciwników i w ostatniej chwili został zablokowany przez ofiarnie interweniującego Dariusza Pietrasiaka. W 68. minucie Danijel Ljuboja uderzył mocno z narożnika pola karnego w długi róg bramki Śląska i jeszcze raz dobrą obroną popisał się wrocławski golkiper.

Dziesięć minut później serbski snajper wreszcie wpakował piłkę do siatki przeciwnika. 32-latek otrzymał dobre prostopadłe podanie od Borysiuka i płaskim strzałem lewą nogą uzyskał kontaktową bramkę. Był to trzeci gol Ljuboji w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy.

Ten sam piłkarz mógł wyrównać stan meczu na cztery minuty przed końcem, kiedy jego groźne uderzenie z rzutu wolnego z problemami odbił Marian Kelemen. Pomimo usilnych ataków w końcówce, piłkarze stołecznej drużyny nie potrafili po raz drugi pokonać dobrze dzisiaj dysponowanego bramkarza rywali i to ostatecznie Śląsk wywiózł z Warszawy komplet punktów.

Autor: Jan Wiśniewski

16:13 Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej! O 17:00 rozpocznie się mecz Legii ze Śląskiem Wrocław. Znamy już składy obu drużyn
16:14 W Legii kilka zmian w porównaniu z czwartkowym meczem ze Spartakiem. Do gry wraca Ivica Vrdoljak. Jest też DIckson Choto
16:15 Kibice przerwali opalanie na trybunach, bo na murawie pojawiają się Wojciech SKaba i Dusan Kuciak. Od razu dowiedzieli się od fanów, że "tylko zwycięstwo, hej Legio tylko zwycięstwo!"
16:24 Rozgrzewkę rozpoczynają piłkarze Legii. Od kilku minut trenują już gracze Śląska
16:33 Niespełna pół godziny do rozpoczęcia zawodów a na trybunie bez problemów można odczytać napis LEGIA. Najbardziej zapełniona tradycyjnie Żyleta. Reszta świeci pustkami
16:37 W sektorze gości jest grupa fanów Śląska, którzy przyodziani są w zielone koszulki. Zawisło również kilka flag
16:45 Kwadrans do meczu. Zmierzą się ekipy, które w czwartek grały w europejskich pucharach. Jeśli Legia dziś wygra, awansuje na drugie miejsce w tabeli
16:46 Zarówno Śląsk, jak i Legia schodzą już do szatni
16:48 Można śmiało stwierdzić, że dzisiejsza frekwencja na Legii nie powali na kolana. Niewykluczone, że będzie najniższa w obecnym sezonie
16:51 "Sen o Warszawie...", czyli już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego
16:55 "Drukuj k..., drukuj" poniosło się z sektora gości. Czyżby wiedzieli coś czego jeszcze nie wiemy? Czyżby sędzia miał wracać z fanami Śląska do Wrocławia?
16:57 Trwa tzw. festiwal chamstwa
16:58 Wychodzą obie jedenastki na murawę. "Mistrzem Polski jest Legia..."
16:59 Legia dziś w biało-czarnych strojach. Goście w zielonych kostiumach

1' - Rozpoczął Śląsk
2' - Pietrasiak w kierunku Madeja i już pierwszy faul ze strony legionistów
2' - Mila ustawia sobie piłkę, żeby wrzucić w pole karne..
2' - Piłka w pole karne, ale Żewłakow wybił ją głową poza szesnastkę
2' - W ataku Legia... i już spalony
3' - Kelemen do Voskampa. Był przy nim Jędrzejczyk. Próbuje się przedzierać Mila, ale dobrze asekurują tyły legioniści
3' - Kucharczyk na skrzydle pędzi ile sił w nogach i Pietrasiak musiał ratować zespół wybiciem na uat
4' - Manu z prawej strony w pole karne... Ivica próbował po chwili z dystansu, z pierwszej piłki, ale nie trafił w nią zupełnie
4' - Borysiuk z rzutu wolnego. Będzie dogranie w pole karne... Za lekko, za krótko
5' - Manu urywa się Voskampowi na skrzydle, dośrodkowuje, ale nikt nie zamyka tej akcji
5' - Ćwielong... Szybko trafi futbolówkę na rzecz Borysiuka
5' - Gra w środkowej strefie boiska
6' - Borysiuk, Ivica, szukają sposobu gospodarze, żeby się przedrzeć
6' - Stały fragment gry da Legii. Ljuboja wykonawcą...
7' - Mocno bita piłka, która ociera się o Vrdoljaka i wychodzi poza boisko
7' - GOL! Łukasz Madej! (Śląsk)
8' - GOL! Sztylka środkiem, przerzuca do Mili, nie ma spalonego. Ten przed pole karnego do Madeja, który z pierwszej piłki uderza na bramkę Skaby. A nasz bramkarz... cóż, mógł się lepiej rzucić, a tak, mamy 0-1
9' - Nie tak miał się rozpocząć ten mecz dla podopiecznych Macieja Skorży
9' - Choto... patrzy komu podać, wybiera Manu, Ljuboja, ale szybko faulowany i Śląsk się ustawia w defensywie
10' - Vrdoljak, Ljuboja, Radović... akcja bałkańska, ale przerwana przez obrońcę w zielonej koszulce
10' - Teraz Voskamp, ale Choto w porę zabiera mu piłkę
11' - Borysiuk z głębi pola do Manu.. Manu na dwa razy w pole karne, ale bez powodzenia
12' - Mila, ale doświadczeniem wykazał się Żewłakow czysto odbierając mu piłkę
13' - Vrdoljak traci piłkę i z akcją rusza Spahić. Spahić sam, aż do Jędrzejczyk sfaulował
14' - Będzie okazja dla Śląska, żeby dobrze dośrodkować w szesnastkę i pokusić się o bramkę
14' - Mila już czeka na znak od arbitra
14' - Piłka w pole karne, głową podbijają piłkarze, ale futbolówka wychodzi na aut i legioniści będą mieli szansę skonstruować ciekawą akcję
15' - Vrdoljak za lekko w kierunku Kucharczyka i strata
15' - Manu do Jędrzejczyka, który znajduje Radovicia. Niestety Serb nie był w stanie zagrać dalej do przodu
15' - Znowu Radović w akcji, ale tym razem przyłapany na spalonym
16' - Rzut rożny dla Legii. Ljuboja...
17' - Na głowę Wawrzyniaka, ale ten nie oddał strzału, tylko padł na murawę, gdy futbolówka spadła mu na twarz
17' - Ole, ole, ole, ola i tylko Legia, Legia Warszawa... niesie się z Żylety raz głośniej, raz ciszej
18' - Elsner do Spahicia, a przy nim ponownie Jędrzejczyk, który musiał uciekać się do faulu
18' - Kolejna okazja dla Śląska, żeby wykończyć ten stały fragment gry trafieniem do siatki
19' - Sprytnie próbowali goście z Wrocławia, ale Pietrasiak znalazł się na pozycji spalonej
19' - Wawrzyniak z głębi pola do Kucharczyka. Ten ostatecznie doszedł do piłki, ale Spahić wylądował na murawie i Robert Małek musiał użyć gwizdka
20' - Zagranie do Radovicia, ale był przy nim Pietrasiak. Gracz Śląska wybił na róg
21' - Daniel... Wysoko wrzucona piłka, ale przy okazji wyszła poza plac gry i Kelemen rozpocznie od bramki
23' - Radović do Manu, ale uprzedza go Elsner. Jeszcze Manu, ale faulowany
23' - Tym razem stały fragment dla gospodarzy. Z lewej strony, na wysokości pola karnego... Ariel Borysiuk
24' - Krótko rozegrany rzut wolny do Manu, który posyła potężne uderzenie zza pola karnego. Jednak Kelemen staje na wysokości zadanie wybijając piłkę do boku
25' - Skaba od bramki...
26' - Wasiluk z środka boiska do Ćwielonga. Opanował piłkę, goście na połowie Legii
27' - Niemal zderzył się Borysiuk z Vrdoljakiem. Gramy... Żewłakow, Choto, Wawrzyniak i raz jeszcze Choto, choć Voskamp wyszedł do niego
27' - Choto w kierunku Manu. Obok niego Pietrasiak, legionista pada na murawę i Borysiuk może ustawiać sobie piłkę jako wykonawca rzutu wolnego
28' - Ariel nieco za mocno, ale ratujący się gracze Śląska jeszcze wybijają na róg
28' - Korner dla Legii... Dośrodkowanie i Vrdoljak głową próbuje zaskoczyć Kelemena, ale ten wyciąga się jak struna i mamy nadal 1-0 dla Śląśka
29' - Kucharczyk w polu karnym, ale osaczony przez trzech rywali, nie miał pola manewru. Jednak jeszcze gracze Skorży utrzymują się przy piłce
29' - Radović na prawej flance, a przy nim Spahić. Spahić pada na murawę, więc Małek gwiżdże faul
30' - Radović na skrzydle, ale na posterunku Wasiluk
31' - Ljuboja mimo towarzystwa Wasiluka wrzuca jeszcze w pole karne. Jednak czekał tam już podopieczny Oresta Lenczyka
33' - Za długo wznawia grę Pietrasiak. Ljuboja się irytuje, więc co? Małek idzie do Daniela, żeby zwrócić jemu uwagę, a nie graczowi Śląska
33' - Mila w narożniku boiska
33' - Głową wbija Choto. Jeszcze Wasiluk próbował wpakować piłkę do siatki, ale przerzucił futbolówkę nad bramką
34' - W niemal równolegle toczącym się meczu, Spartak Moskwa przegrywa do przerwy 0-1 ze Spartakiem Nalczik na wyjeździe
35' - W Warszawie również bez zmian. Śląsk potrafi umiejętnie się bronić i nie kwapi się do szaleńczych ataków
35' - Będzie zmiana w Legii. Janusz Gol czeka przy linii
36' - Kucharczyk do Mili.. Jest Madej, który uruchamia Voskampa. Dobrze asekurował Jędrzejczyk
36' - Skaba do Mili, Mila do Skaby... To sobie popodawaliśmy...
37' - Ljuboja z głębi pola do Radovicia. Ten w pole karne, ale był tam Pietrasiak
37' - Zmiana Legia:

Michał Kucharczyk -
Janusz Gol
37' - Dość zaskakująca decyzja trenera, który już w pierwszej połowie zdjął Kucharczyka. A mógł poczekać choćby do przerwy
38' - Kucharczyk powędrował do szatni nie podając ręki trenerowi
38' - Choto odczytał intencje graczy Śląska. Rusza Legia z kontrą. Manu do Radovicia, ale ten nie opanował piłki. Szkoda...
40' - Celeban z prawej strony, wybija Legia i już 2 na 3. Rado i Ljuboja, który znalazł się na pozycji spalonej
40' - Ładnie wyłożona piłka Mili, który z 17 metra uderzył obok bramki Skaby
41' - Madej do Voskampa i przedstawiciel holenderskiego futbolu znalazł się na pozycji spalonej
41' - Celeban uciekał się do faulu na Radoviciu. Będzie okazja dla Legii z 25 metrów od bramki Kelemena
41' - Borysiuk z Ljuboją już gotowi. Cel jest niemal na wprost...
42' - Serb i...
42' - Mocno posłał piłkę, ale pomylił się nieznacznie napastnik Legii!
43' - Śląsk próbuje atakować leą stroną. Trochę na wiwat uderza Spahić
44' - Manu, Ljuboja, a przy nim Wasiluk. Serb pada na murawę, a Małek nie reaguje
44' - GOL! Johan Voskamp! (Śląsk)
45' - Madej na prawej stronie.. ma sporo miejsca, więc podaje do Mili, który urywa się Dicksonowi Choto. Mila do Voskampa jak na podwórku. Holender spokojnie, precyzyjnie posyła piłkę do siatki. Mamy 0-2 przy Łazienkowskiej
45' - Źle się zaczęła ta połowa i źle się kończy dla Legii...
46' - Voskamp, Mila, ale Żewłakow czujny w obronie. Przechwyt i od razu do Radovicia
46' - Jednak gospodarze mieli ze 40 metrów do celu i zostali zastopowani przez rywali
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Wrocławianie na połowie Legii
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legioniści przegrywają 0-2 i w drugiej odsłonie trudno będzie im odrobić straty. Tym bardziej z taką grą, która najzwyczajniej nie napawa optymizmem
Niby 18520 osób dziś zasiadło na stadionie Legii. Całkiem sporo, bo optycznie wydaje się znacznie mniej

47' - Żewłakow do Manu, ale dobrze był ustawiony Ćwielong. Jeszcze legioniści w ataku. Borysiuk próbował uruchomić Ljuboję. Bez powodzenia
48' - Gol do Radovicia, ten robi kółeczko i oddaje piłkę Manu. Ten fatalnie opanował piłkę, a raczej nie zrobił tego
49' - Faul w środkowej strefie boiska. Mila do boku.. Ćwielong
50' - Żewłakow uprzedza Milę. Legio, czas zacząć coś grać
50' - Vrdoljak do Ljuboji, ale kompletnie niedokładnie i strata
51' - Madej do Mili, ale dobrze wrócił się Borysiuk
52' - Radović pomaga wstać Pietrasiakowi, ale ten pokazuje, że sam sobie da radę
52' - Źle Ćwielong w polu karnym. Zamiast strzału wyszło mu podanie, które przejął Choto
53' - Ljuboja naciska na Pietrasiaka, ale ten oddaje piłkę Kelemenowi
53' - Dość często przewracają się ostatnio gracze Oresta Lenczyka
53' - Madej! Szana na 3-0, ale tym razem Skaba wychodzi z pojedynku 1 na 1 obronną ręką
54' - Bez pardonu potraktowany Manu. Ljuboja już czeka, żeby wykonać rzut wolny z prawej strony boiska
54' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
55' - Ljuboja z wolnego, piłka wróciła do niego, więc szukał sposobu, zagrał technicznie w pole karne, gdzie Radović próbował dojść do podania. Nie udało się, gdyż padł na ziemię. Zdaniem sędziego próbował wymusić rzut karny
56' - Wawrzyniak zwija się z bólu, ale co tam.. gramy dalej
56' - Vrdoljak z lewego skrzydła, ale prosto w ręce Kelemena
56' - Można się spodziewać, że analitycy od spraw sędziowskich będą mieli o czym rozmawiać po tym meczu
57' - Wścieka się Borysiuk na sędziego...
57' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
57' - No to bach kartonik
57' - Zmiana Legia:
Dickson Choto -
Maciej Rybus
57' - Maciej Skorża wycofuje obrońcę na rzecz pomocnika
58' - Vrdoljak ma uwagi do liniowego, który nie gwizdnął autu po akcji Mili
58' - W roli obrońcy Ivica Vrdoljak, czyli wariant już przećwiczony w poprzednim sezonie
59' - Radović, Manu, Jędrzejczyk i ponownie Manu do Borysiuka, ale wślizgiem, czysto gracz gości
60' - Do końca i skutecznie w obronie legioniści
60' - Ćwielong, przy nim Jędrzejczyk, ale to Żewłakow czysto odzyskuje piłkę
61' - Manu nie dał rady Spahiciowi i znowu trzeba starać się o odzyskanie inicjatywy
61' - Rozgrzewali się Żyro, Ohayon i Komorowski, ale trener przywołał ich już do siebie
62' - Voskamp, Mila z lewej strony próbuje dośrodkować, ale obija plecy Jędrzejczyka i róg dla Śląska
62' - Wszystko już jasne. Wejdzie Michał Żyro
62' - Ale najpierw Skaba i Ljuboja uratowali zespół od utraty bramki wybijając ją byle przed siebie
62' - Radović na raty do Rybusa, a pomocnik Legii na głowę Sztylki
63' - Zmiana Legia:
Manu -
Michał Żyro
63' - Niemal pół godziny będzie miał Żyro na zaprezentowanie swych walorów
63' - Rybus z lewej strony w roli wykonawcy stałego fragmentu gry
64' - Rybus, ale Madej w polu karnym wcielił się skutecznie w rolę obrońcy
64' - Madej, Madej z lewej strony do Ćwielonga, który nie daje się wykazać Wojtkowi Skabie
65' - Aj! Już większość kibiców widziała piłkę w siatce po akcji Rado - Ljubo. Napastnik Legii dostał od kolegi piłkę na 5 metr i płasko obił nogi interweniującego Kelemena! Szkoda...
66' - Jędrzejczyk! Do końca, w pole karne, strzał, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez Pietrasiaka!
66' - Wzmaga się doping dla Legii
67' - Rybus, ale futbolówka ociera się o głowy piłkarzy i wychodzi na drugie skrzydło
67' - Rybus raz jeszcze z narożnika pod rodzinnym
67' - Źle.. Vrdoljak nie opanował dobrze piłki. Jeszcze Legia, jeszcze szukają sposobu, ale brakuje dokładności
68' - Najpierw Gol, później Żyro zablokowani. Jeszcze Ljuboja do końca, choć leżał Spahić
69' - Potrzebna pomoc lekarzy
70' - Na noszach opuszcza plac gry Spahić
70' - Już Śląsk w komplecie
71' - Przepuścił piłkę Ljuboja, ale nie wyczuł w porę jego intencji Radović
71' - Zmiana Śląsk:
Piotr Ćwielong -
Marek Gancarczyk
72' - Dopiero pierwsza roszada w zespole Śląska
72' - Legiaaaa Warszawa! od dobrych ładnych minut na Żylecie
72' - Żółta kartka: Marek Wasiluk (Śląsk)
73' - W końcu pierwsza żółta kartka dla gracza z Wrocławia. Poszkodowany - Daniel Ljuboja
73' - Zaraz wejdzie Sobota
74' - Voskamp kontra Żewłakow. Górą doświadczony legionista
75' - Spahić fauluje Ljuboję i będzie okazja dla Rybusa, aby posłać piłkę w pole karne
75' - Rybus... nabiegał Jędrzejczyk, ale uprzedził go Pietrasiak wybijając na róg
75' - Rybus tym razem w narożniku...
76' - Ljuboja, Ljuboja, ale był przy nim do końca gracz Śląska
76' - Ljuboja raz jeszcze, ale pewnie wyskakuje Kelemen do tej piłki
76' - Zmiana Śląsk:
Łukasz Madej -
Waldemar Sobota
76' - Plac opuszcza Madej, który nie tylko wpisał się na listę strzelców, ale zainicjował akcję na 2-0 dla swego zespołu
77' - Gancarczyk leży poszkodowany w centralnej części boiska
78' - Wawrzyniak, Gol do Vrdoljaka... powoli do przodu legioniści
78' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
78' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!
78' - Borysiuk świetnie zagrał do Ljuboji, który mimo rywala na plecach posłał po ziemi piłkę, która po chwili zatrzepotała w siatce
78' - Zatem czeka na 12 nerwowych minut
79' - "Do boju Legiooo marsz, do boooju Legio marsz!" niesie się z Żylety
80' - Borysiuk z głębi pola do Ljuboji, ale zbyt czytelne to było zagranie
80' - Gol, ale źle do pokazującego się na skrzydle Rybusa
81' - Jędrzejczyk w kierunku Radovicia, od którego odbija się piłka i trafia do Mili. Pomocnik Śląska szybko pada w środkowej strefie
81' - Ljuboja się irytuje widząc grę na czas ze strony graczy Oresta Lenczyka
81' - Wiadomo, że się nie spieszy wrocławianom, że próbują wybić z rytmu legionistów, którzy się rozpędzają i będą dążyć do wyrównania
82' - Tymczasem Celeban z autu na wysokości pola karnego Legii
83' - Sobota, Elsner z dystansu, ale bez zagrożenia obok bramki Legii
83' - Zmiana Śląsk:
Sebastian Mila -
Mateusz Cetnarski
83' - Gwizdy żegnają Sebastiana Milę, który oddaje jeszcze opaskę kapitana Dariuszowi Sztylce
84' - Małek faktycznie może rezerwować sobie miejsce w pociągu z kibicami Śląska
84' - Rzut rożny dla Śląska. Wykonawcą Cetnarski
85' - Cetnarski za mocno w pole karne i futbolówka przelatuje nad głowami piłkarzy obu ekip
85' - Żółta kartka: Marian Kelemen (Śląsk)
86' - Ljuboja pomógł Małkowi w podjęciu decyzji, gdyż gracze Śląska opieszale wprowadzali piłkę do gry
86' - Faulowany Radović, który już biegnie w pole karne, bo za chwilę Rybus poślę tam piłkę
86' - Legiaaaa goooool... rosną decybele przy Łazienkowskiej
87' - Nakładka na nogę Borysiuka. Tym razem ok. 25 metrów od bramki Kelemena
87' - Nerwowa końcówka...
87' - Ljuboja będzie uderzał bezpośrednio na bramkę rywala
88' - Ljuboja! Broni Kelemen! Jeszcze Vrdoljak próbuje z lewej strony pola karnego, ale tym razem futbolówka w dłoniach bramkarza przeciwników
88' - Voskamp podał do Skaby, bo nie można nazwać tego strzałem. Skaba oddał piłkę rywalom, bo nie można nazwać tego podaniem do partnerów
89' - Żyro na lewej.. Żyro, ale wypychany i wycofuje piłkę. No to prawym skrzydłem...
89' - Rybus ostro zakręcona piłka, gdzie Gol minimalnie się myli uderzając głową!
90' - Dobrze się wraca Vrdoljak.. Jędrzejczyk do Gola.. Legia konstruuje atak pozycyjny
90' - Żyro walczy z Celebanem, który zszedł do parteru. Będzie potrzebna pomoc lekarzy.. Jakoś to nas nie dziwi na minutę przed doliczeniem czasu
90' - Rybus już myśli jak tu zagrać w pole karne, żeby zaliczyć asystę przy bramce kolegów
91' - Sędzia dolicza 4 minuty, a Celeban schodzi poza linię końcową w asyście lekarzy
91' - Źle Rybus, bo na głowę Voskampa
91' - Kelemen do Gola, ale jest Centrarski.. Jeszcze akcja Śląska...
92' - Elsner nieprzepisowo powstrzymuje Ljuboje, który pokazuje, żeby wszyscy poszli pod pole karne Śląska
92' - Żółta kartka: Rok Elsner (Śląsk)
92' - Żewłakow z prawego skrzydła...
92' - Ljuboja.. przy nim Voskamp, wybija Holender na róg
93' - Gancarczyk odzyskuje piłkę i już pada na murawę. Uciekają cenne sekundy legionistom
94' - Jeszcze Rybus z wolnego jak przed chwilą Żewłakow będzie wrzucał w pole karne
94' - To może być ostatnia akcja Legii
94' - Wrzutka w pole karne, gdzie Kelemen skacze najwyżej i jeszcze był faulowany z tego co widział arbiter
95' - Jeszcze na oślep Śląsk, do Skaby.. Skaba jeszcze do Rybusa
95' - Żewłakow... do Żyro..
95' - Krzywda się już nie stanie wrocławianom
95' - Radović piłka meczowa, strzał, ale zablokowany!!!
96' - Starcie Kelemena z Radoviciem... Faulowany bramkarz gości, którzy rzucił się na Radovicia. Tak to widział Robert Małek
96' - Arbiter nie zmieni swej decyzji, bo musiałby wskazać na wapno, a tak...
96' - Wznowi grę Spahić
96' - Koniec meczu!

Koniec! Miał być rewanż za wiosenną porażkę 1-2 przy Łazienkowskiej. Rewanżu nie było. Legioniści przegrali po raz drugi z wrocławianami u siebie
Jeszcze uwagi miał Maciej Skorża do Roberta Małka. Jeszcze legioniści rozmawiają z arbitrem
Nie ma o czym, nie ma co, legioniści schodzą do szatni, a burza gwizdów towarzyszy Małkowi
Nie dziwi fakt, że w takich okolicznościach piłkarze nie podeszli pod Żyletę. Za duże emocje w nich siedzą
Teraz przed Legią operacja Spartak. Zapraszamy na relację w czwartek
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną

Wierzyliśmy do końca

Po dobrym początku sezonu wydawało się, że kolejny raz nasi zawodnicy udowodnią swoją wyższość nad ligowymi rywalami. Niestety, mimo wsparcia do ostatniego gwizdka ze strony trybun, po meczu w smutnych nastrojach opuszczaliśmy trybuny.
Miało być tak pięknie
A miało być tak pięknie... Znając wyniki z innych stadionów oraz patrząc na ostatnią formę naszych graczy, można było się spodziewać spokojnej wygranej nad Śląskiem. Dlatego też doping rozpoczęliśmy mocnym akcentem, zagrzewając piłkarzy do walki "Do boju Legio marsz...". Tak śpiewaliśmy przez dobrych kilka minut, ale nie pomogliśmy naszym w zdobyciu bramki, a na prowadzenie wyszli goście. Nic to, do 25. minuty nasz doping był niezły, a w tym czasie tak naprawdę śpiewaliśmy przez dłuższy czas tylko 3 pieśni - oprócz wspomnianej, także "Ole ole" i "Legia gol allez allez". Szkoda, że później było znacznie słabiej.

Śląsk trochę słabszy od Spartaka
Gol zdobyty przez gości wywołał sporą radość w sektorze dla przyjezdnych. Ten w niedzielę nie zapełnił się nawet w połowie. 610 wrocławian zajęło tylko górny sektor i tam wywiesili swoje flagi. Ich doping był niezły, szczególnie gdy wyszli na prowadzenie. Szczerze mówiąc, Spartak w 300 osób dopingował głośniej. Mimo to trzeba przyznać, że Śląsk pokazał się z dobrej strony i bywał słyszalny na innych trybunach (co prawda nie na Żylecie).

Stracona godzina wychowawcza?
W przerwie Levi przypominał wszystkim, że to my musimy najbardziej wierzyć w wygraną i zarazić tym piłkarzy. Próbowaliśmy, próbowaliśmy i nic z tego nie wychodziło. Zresztą nasz doping w perspektywie całego meczu nie wyszedł najlepiej. Pewnie, były bardzo dobre momenty - szczególnie początek i końcowe 20 minut, ale przez dłuższy czas słychać było (a z perspektywy gniazda niestety także widać), że wiele osób nie przykładało się należycie do swoich obowiązków. A przed meczem miała miejsce "godzina wychowawcza". I co?! Na Żylecie nie ma opier...! Przed laty za takie zachowanie dostawało się darmowy bilet w jedną stronę na plantację ryżu w Bangladeszu. Później w głowę można było dostać butem. Jak teraz mobilizować nie śpiewających? Zastanówcie się sami, bo to po prostu nie przystoi. Szczególnie, że słychać na wielu meczach jaki mamy potencjał.

Dobra (tylko) końcówka
Najlepiej widać to było w ostatnich 20 minutach. Znowu nieźle śpiewaliśmy "Do boju Legio marsz" i później przez kilkanaście minut "Legia gol, Legia gol, Legia gol..." (czasami chyba z fanatyzmu gubiąc rytm, ale było naprawdę nieźle!). Radość po golu na 1-2 była olbrzymia i od razu Żyleta poszła za ciosem, by pomóc Legii w zdobyciu kolejnej bramki. Wtedy czuć było moc!

Małek, Małek....
Nie było łatwo. Trzeba przyznać, że nasz zespół nie grał jak z nut, ale w decydujących momentach niestety przeszkadzał nam nasz "ulubieniec" Małek. "Małek, Małek pedałek" - ryczały trybuny po kolejnej kontrowersyjnej decyzji sędziego. Gdy w końcówce meczu nie podyktował karnego dla Legii, wyjątkowo rozsierdził kibiców. Gdy sędzia gwizdnął po raz ostatni, piłkarze i trener poszli kłócić się z sędzią. "Zaj... mu, zaj... mu" - zachęcali kibice, by wymierzyć arbitrowi sprawiedliwość.

Na paluszkach do szatni
W takich okolicznościach zawodnicy niepostrzeżenie udali się do szatni. Fakt, że spięcie z sędzią miało miejsce gdzieś na środku boiska i stamtąd było blisko do tunelu prowadzącego do szatni, ale raczej piłkarzom korona by z głowy nie spadła (a i nie spociliby się zanadto), gdyby podziękowali fanom za wsparcie i wiarę do końca. Zamiast tego, trybuny zaczęły pustoszeć. Nie licząc Żylety. Ta jeszcze pożegnała gwizdami piłkarzy Śląska świętujących ze swoimi fanami i kilka razy pozdrawiała gości m.in. starym i dobrym okrzykiem "Cześć, cześć, cześć, Legia żegna wieś!" (na wniosek nieśmiertelnego "Różyka").

Przed nami wyjazd do Moskwy, gdzie trzeba się pokazać z jak najlepszej strony. Oby był to dopiero początek naszej europejskiej przygody, a nie jej kres, ale to już zależy od piłkarzy. Na kolejny mecz będziemy musieli czekać dłuuuugo. Na ŁKS do Bełchatowa nie pojedziemy, a po dwóch tygodniach na Łazienkowską przyjedzie siódma siła Bielska-Białej. Oby ta przerwa wszystkim nam dobrze zrobiła.

P.S. Jak się okazuje, niektóre dziewczyny na Żylecie poważnie traktują hasło "Cała Legia bez koszulek" ;)

Frekwencja: 18 520