23 Daniel Sikorski 72'
20 Adam Kokoszka
24 Jakub Tosik
Dusan Kuciak 12
65' Jakub Rzeźniczak 25
Michał Żewłakow 6
Artur Jędrzejczyk 2
Jakub Wawrzyniak 14
Ariel Borysiuk 16
Janusz Gol 5
Ivica Vrdoljak 21
86' Maciej Rybus 31
Miroslav Radović 32
Danijel Ljuboja 28
Wojciech Skaba 1
Marcin Komorowski 17
Tomasz Kiełbowicz 11
Rafał Wolski 27
65' Michał Żyro 33
86' Maciej Górski 26

Czarna seria trwa

Dramat... Legia przegrała trzeci mecz z rzędu. O ile porażkę w Holandii można było przeżyć, o tyle dwie ostatnie w lidze to wręcz skandal. Goście rozegrali dobre tylko pół godziny, czyli do momentu strzelenia gola. Od tej chwili - nie wiedzieć dlaczego – oddali pole Polonii i skończyło się tak jak musiało się to skończyć.

Spotkanie rozpoczęli legioniści. Pierwsze minuty to próba narzucenia swojego stylu przez obydwie drużyny. Po okresie walki bardzo dobrą okazję stworzyła Legia. Prawą stroną przedarł się Jędrzejczyk, po czym dośrodkował w pole karne. Futbolówka idealnie trafiła na głowę Radovicia, jednak Serb trafił tylko w słupek. Po chwili nastąpiła zmiana ról. "Jędza" zajął pozycję wysuniętego napastnika, ale źle trafił w piłkę i Przyrowski nie miał problemów z obroną. Największe zagrożenie w tym okresie Legia stwarzała po dośrodkowaniach z prawej strony. Gola zdobyła natomiast po akcji... lewą. Ljuboja sprytnie podał między dwoma zawodnikami do Radovicia. "Radko" nieatakowany przez nikogo spokojnie wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pewnie pokonał golkipera gospodarzy. W 36. minucie było bardzo blisko wyrównania. Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Jeż. Fatalny błąd w kryciu popełnili legioniści i przed Kuciakiem znalazło się dwóch polonistów. Szczęśliwie Trałka strzelał będąc tyłem do bramki i golkiper Legii popisał się fantastyczną interwencją. Chwilę później gospodarze zmarnowali 200% okazję. Sultes jednym zwodem położył na murawie Rzeźniczaka i Kuciaka. W sobie znany tylko sposób, mając pustą bramkę, trafił w nogi leżącego Słowaka. Była to ostatnia groźna akcja w tej odsłonie. Po doliczeniu jednej minuty sędzia zaprosił zawodników na krótki odpoczynek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Polonii. Gospodarze szybko wywalczyli rzut rożny, ale nie stworzyli większego zagrożenia dla bramkarza Legii. Pierwszy kwadrans zdecydowanie przebiegał pod dyktando czarnych koszul. Gospodarze seryjnie wykonywali rzuty wolne i rożne. Zwieńczeniem tej przewagi był gol zdobyty w 60. minucie. Vrdoljak przegrał w polu karnym pojedynek główkowy z Wszołkiem. Ten zgrał do boku wprost pod nogi Jodłowca. Defensor gospodarzy nie miał już najmniejszych problemów, żeby pokonać Kuciaka. W 70. minucie Legia miała wreszcie szanę na zdobycie gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rybusa głową w lewy dolny róg uderzył Wawrzyniak. Wydawało się, że piłka musi ugrząźć w siatce, ale kapitalna interwencja Przyrowskiego uchroniła gospodarzy. Sześć minut później goście zostali skarceni po raz drugi. Po ogromnym zamieszaniu, w którym udział brali Kuciak, Sikorski oraz Vrdoljak, piłka trafiła do Caniego. Albańczykowi nie pozostało nic innego jak spokojnie głową posłać piłkę do pustej bramki. Po stracie gola goście legioniści rzucili się do ataku. Co z tego, skoro z tych desperackich ataków nic nie wynikało. Arbiter doliczył cztery minuty do drugiej odsłony. Nic to nie zmieniło.

Na myśl nasuwa się tylko jedno stwierdzenie. Skorża OUT! A razem z nim fachowcy odpowiedzialni za transfery - Miklas i Jóźwiak!

Autor: Kamil

Poloniści odpowiedzieli na oprawę Legii z derbów na Łazienkowskiej. W sektorze gości wywiesili prześcieradła z napisem: Jedna jest siła w tym mieście? To gdzie jesteście? i bardzo "oryginalnie" flagę Żyleta. Jako że to już po raz kolejny mniemamy, że bardzo im się podoba. No tak Dumę Stolicy trzeba było chyba szyć od nowa :)))))
Polonia puszcza sobie przed meczem piosenkę Tomasza Adamka. Ciekawe czy skończy się jak podczas walki z Kliczką?
Witamy ze stadionu przy Konwiktorskiej. Znamy już składy obydwu zespołów.
Na ławce rezerwowych Legii kilka niespodzianek.
Na trybunach Ryszard Kalisz i Józef Oleksy.

Polonia jak zwykle z oryginalną oprawą w swoim stylu, czyli "Polonia to historia i stolicy duma, was by nie było gdyby nie komuna". Powinni teraz zaklaskać Józef Oleksy klask klask klask i pozdrowić posła Kalisza :)
Do tego małe kartoniczki i z białych flag napis KSP
Piłkarze wychodzą na murawę

1' - Zaczęła Legia
1' - Faul Gola, leży Trałka
2' - Przy piłce poloniści
3' - Pada w polu karnym Teodorczyk, jednak tylko rożny dla KSP
3' - Fatalnie przestrzelił z daleka Sadlok
4' - Faul na Radoviciu
4' - Będzie wolny dla nas, ale z daleka
5' - Źle rozegrany wolny i od bramki zacznie Przyrowski
6' - Faulowany Gol
7' - Faulowany Trałka na środku boiska, sędzia wskazuje na przywilej korzyści, bowiem poloniści utrzymali się przy piłce
7' - Aut dla gospodarzy
8' - Wrzutkę jednego z polonistów wybija nogą w polu karnym Żewłakow
9' - Łukasz Piątek faulowany na "ała"
9' - Zablokowana wrzutka w pole karne Legii
9' - Jeszcze Polonia atakuje, ale strzał nad bramką Kuciaka
10' - Radović głową i... słupek!
10' - Kuciak musiał wybijać niebezpieczną piłkę na aut
11' - Ivica fauluje Teodorczyka
11' - A nie, jednak piłka dla Legii
12' - Ale już strata i kontra Polonii
12' - Rybus kolejny raz przewrócony, ale sędzia nakazał grać dalej. Legionista ma do niego pretensje za tą decyzję
13' - Dobra interwencja Wawrzyniaka na wysokości naszego pola karnego, wywalczył aut dla Legii
13' - Znów powalony Rybus i znów sędzia nic nie widzi. Tym razem zły jest już także Ljuboja
13' - Aut dla gospodarzy
14' - Ljuboja pobiegł prawym skrzydłem, dobrze odegrał przed pole karne do Radovicia, a ten w jedenastkę do Jędrzejczyka. Legionista uderzył jednak fatalnie - a miał dużo miejsca
15' - Polonia wciąga na Kamienną sektorówkę - szalik
15' - Tymczasem Kuciak broni strzał po dośrodkowaniu w pole karne
16' - Strata Vrdoljaka i Polonia przed szansą na kontrę. Kolegów ratuje spokojnie Żewłakow, a później piłkę wybija w pole Kuciak
16' - Aut dla Legii
17' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka przelatuje przez pole karne i piłka wychodzi za boisko
17' - Kolejny kontratak Polonii i znów świetnie Żewłakow
18' - Szarpany Ljuboja i tym razem sędzia w końcu wskazuje na faul
20' - Żewłakow oddaje piłkę w ramach fair-play, bowiem jeden z polonistów zwija się na murawie po starciu z Rybusem. Oczywiście już wstał
20' - Kolejne złe zagranie Vrdoljaka
22' - Faulowany Trałka, potrzebna pomoc medyczna
23' - Ciekawa akcja Legii. Rado do Rzeźniczaka, ten wrzuca dobrze piłkę w pole karne i głową strzału próbuje Jędrzejczyk. Niedobrze trafia w piłkę
24' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
25' - Radović strzelił, uciszył stadion i pokazał eleganckie eLki wszystkim zgromadzonym fanom piłki
25' - Radoviciowi przy linii pola karnego podał piłkę Ljuboja, ten minął rywala i strzelił w długi róg
26' - Kartka dla Rzeźniczaka za faul na Sultesie
26' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
27' - Rożny dla Polonii
28' - Jeszcze aut dla KSP
29' - Kuciak piąstkuje dobrą piłkę z pola karnego
29' - Polonia na spalonym
30' - Aut dla Legii
30' - Radović płasko w pole karne, biegnie Jędrzejczyk, ale uprzedził go rywal. Jeszcze róg dla Legii
30' - Dośrodkowanie Rybusa, ale wprost w ręce Przyrowskiego
31' - Przewraca się w polu karnym Sultes, ale Rzeźniczak interweniował czysto
32' - Faulowany Vrdoljak
33' - Aut dla Legii
34' - W polu karnym piłkę jednemu z legionistów wyłuskał spod nóg obrońca KSP
35' - Polonia w dobrej sytuacji, ale fatalne dośrodkowanie i zacznie Legia
35' - Strata Gola w środku pola
36' - Głupia strata Ljuboji pod linią. Niepotrzebnie się momentami zatrzymuje kiedy dostaje piłkę, bo od razu dostaje dwa plastry
37' - Borysiuk faulował i Polonia miała bardzo dobrą akcję do strzelenia gola po rzucie wolnym. Przytomnie piłkę wybił Kuciak na róg
37' - Maciej Sadlok chce być rugbystą, na co wskazuje jego ostatni strzał
38' - Rozkręca się Ivica, notując kolejny dobry odbiór w roli stopera. Niestety piłki nadal traci Gol, a przy okazji fauluje. Kartka dla legionisty
38' - Aut dla KSP
39' - Żółta kartka: Janusz Gol (Legia)
39' - Dramatyczne podanie polonisty do fotoreportera za bramką ;)
40' - Nieudacznictwo ofensywy Polonii właśnie sięgnęło szczytu. Polonista miał przed sobą pustą bramkę i... właściwie nie wiemy jak nie zdobył bramki, ale jakimś cudem zatrzymała się ona na legionistach
41' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka za głębokie, Rybus nie zdołał dobiec do piłki
41' - Faul Jędzy
42' - Faul Ivicy Vrdoljaka i Polonia w dobrej sytuacji z wolnego
42' - Robert Jeż szykuje się do strzału
42' - Kuciak na posterunku!
43' - Teraz kilka akcji strat z jednej i drugiej strony
44' - W dobrej sytuacji Ljuboja po wrzutce w pole karne, składał się i przymierzał, ale ostatecznie spudłował. Szkoda
45' - Czysty odbiór Wawrzyniaka
46' - Seria błędów warszawskich obrońców i Polonia jedzie dwójkową kontrą. Dobrze jednak wraca Wawrzyniak, który czystym i dobrym wślizgiem ratuje Legię
47' - Rybus obok bramki, jeszcze rożny dla nas
47' - Koniec pierwszej połowy

48' - Zmiana Polonia:

Grzegorz Bonin -
Paweł Wszołek
48' - Akcja Polonii, ale już Legia przy piłce
49' - Dobry rajd Rzeźniczaka, który minął trzech rywali, ale w polu karnym oddał piłkę rywalowi
49' - Rożny dla gospodarzy
49' - Jeż dośrodkowuje
50' - Główkuje jeden z polonistów, ale bardzo wysoko nad bramką
50' - Rybus piąty raz przewracany, ale sędzia znów nie widzi faulu
50' - Faulowany Radović
52' - Faulowany Rybus, a Todorovski próbuje go prowokować, kładzie mu ręce na ramionach itd. Ryba ma żółtą kartkę i musi uważać
52' - Potężne uderzenie Polonii z dystansu, ale obok bramki
53' - Rożny dla Legii
53' - Zmierza do narożnika Rybus
55' - Leży na boisku Teodorczyk, noga go boli
55' - Poloniści wywiesili na Kamiennej banner "Strefa wolna od Legii". I przekreślona "trumienka".
56' - Nieudana akcja Legii, od bramki Przyrowski
57' - Zmiana Polonia:
Łukasz Teodorczyk -
Edgar Cani
59' - Strata Radovicia na środku boiska, Vrdoljak ratuje Legię, wybijając piłkę na rzut rożny
59' - Złe dośrodkowanie z rogu i od bramki zacznie Kuciak
60' -
60' - Borysiuk wybija piłkę na aut
60' -
61' - GOL! Tomasz Jodłowiec! (Polonia)
61' - No i mamy remis - Legia grała w ostatnich minutach zbyt pasywnie i chyba tak się to musiało skończyć...
64' - Jeszcze rożny dla KSP
64' - Przy bramce dla Polonii błąd Żewłakowa
64' - Jedna z opraw
65' - Kolejny róg. Polonia zamyka Legię w naszym polu karnym
65' - Trałka próbował strzału z trudnej pozycji - nad bramką
65' - Zmiana Legia:
Jakub Rzeźniczak -
Michał Żyro
66' - Aut dla Legii
66' - Kolejna akcja Polonii, jednak piłka tym razem pada łupem Kuciaka
67' - Żyro się dał ograć jak dziecko i już pędzą poloniści z kontrą
67' - Legia przy piłce - próba ataku kończy się jednak na Przyrowskim
68' - Znów gramy od naszej bramki, ale poloniści mocno naciskają i przejmują piłkę jeszcze przed linią środkową
68' - Znów zupełnie nieudany atak Legii
69' - Faulowany Ljuboja za polem karnym, z boku, będzie wolny i kartka dla Sadloka
69' - Będzie dośrodkowywal Rybus
69' - Żółta kartka: Maciej Sadlok (Polonia)
70' - Strzał Borysiuka z daleka (wolny marny) i jeszcze róg dla nas
71' - Teraz ciekawe uderzenie głową Wawrzyniaka i Przyrowski ma duże problemy z opanowaniem piłki
71' - Strata Rybusa w środku pola skutkuje przejęciem piłki przez rywali. Jedyne pocieszenie, że poloniści są równie niedokładni i także tracą piłki w prostych sytuacjach
72' - Żyro w tragiczny sposób traci piłkę - zamiast podawać do wolnego Radovicia na prawą stronę to pchał się środkiem i został zatrzymany w jeden moment przez defensora KSP
72' - Dwie kiwki Ljuboji i... będzie rzut rożny dla Legii
73' - Zmiana Polonia:
Pavel Sultes -
Daniel Sikorski
73' - Słaba wrzutka Rybusa, ale jeszcze utrzymujemy się przy piłce. Wycofanie do Gola...
74' - Strzał Borysiuka po ziemi, za lekki.
75' - Wszołek nie trafił w piłkę i jak to powiedział nasz kolega - zabił muchę w powietrzu
76' - Upada Wawrzyniak, sędzia decyduje, że przewracał polonistę i piłka dla rywali
76' - No i przegrywamy.
77' - GOL! Edgar Cani! (Polonia)
78' - Najpierw strzela Sikorski, piłka odbita przez legionistów, dobitka Caniego już skuteczna
78' - Żółta kartka: Łukasz Trałka (Polonia)
78' - Przy strzale Sikorskiego piłkę odbijał Kuciak, a przy dobitce Caniego źle zachował się Vrdoljak
78' - Aut dla Legii
79' - Strzał Żyry odbija bramkarz, jeszcze próbuje dobijać Ljuboja, ale na nic... tylko róg
79' - I jeszcze jeden rzut rożny
79' - Tym razem piłkę ładnie piąstkuje Przyrowski
80' - Przyrowski od bramki
81' - Legioniści wybijają teraz piłkę z własnego pola karnego, ale zupełnie nie mają pomysłu na akcję
83' - Powstrzymany Żyro
84' - Jeszcze jeden rożny dla nas
84' - Dośrodkowanie i piłkę pewnie łapie Przyrowski
85' - Zakończona na linii pola karnego akcja Legii i Polonia idzie z kontrą
85' - Faul Vrdoljaka - tym razem na kartkę i wolny dla Polonii, ale z daleka
85' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
87' - Jeszcze pięć minut. Schodzi z boiska Rybus, żegnany okrzykami "do burdelu"
87' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Maciej Górski
91' - Minuta do końca, nie ma zbytnio naporu na bramkę rywali
91' - Za to Polonia wywalczyła sobie rzut rożny
91' - Sędzia dolicza cztery minuty
92' - Żółta kartka: Maciej Górski (Legia)
93' - Polonia przy piłce od kilku minut
94' - Prawdopodobnie ostatni strzał Ljuboji - dobrze rzuca się Przyrowski
94' - Aut dla Legii
94' - Kibice Polonii gwiżdżą, domagając się ostatniego gwizdka
95' - Desperacka akcja Żewłakowa na koniec, wybija jednak piłkę za końcową linię boiska
95' - Sędzia patrzy na zegarek
95' - Kopanina w srodku pola
96' - Koniec meczu!

Trzecia porażka Legii z rzędu jest już faktem. Legioniści uciekają szybko do szatni a na stadionie przy Konwiktorskiej 6 trwa święto

Jakie derby?

Fani Legii wystąpili o ponad 2 tysiące biletów na mecz z Polonią, ale tradycyjnie otrzymali tylko 350. Wobec tego postanowiono po raz kolejny zbojkotować spotkanie przy Konwiktorskiej. Poloniści wywiesili w sektorze gości transparenty nawiązujące do ostatniej oprawy Legii - "Jedna siła w tym mieście? To gdzie jesteście?". Pierwsza oprawa KSP to długi transparent "Polonia to historia, stolicy duma. Was by nie było, gdyby nie komuna!" oraz mało skomplikowana kartoniada i flagi na kiju tworzące "KSP".

Później zaprezentowali jeszcze pasiastą sektorówkę oraz transparent "W trzy kolory stroi się, kocham ją, a ona mnie". Ostatnia choreografia to podwieszana pod dach sektorówka przedstawiająca elewację stadionu oraz transparent "Jedyne takie święte miejsce, gdzie rozum przegrywa z duszą i sercem". Pod koniec meczu wywiesili jeszcze transparent "Strefa wolna od Legii". Na meczu obecnych było niespełna 6 tysięcy osób. Na Kamiennej większość w jednakowych koszulkach. Oprócz dopingu dla swojej drużyny, bluzgali na klub z Łazienkowskiej.