65' Janusz Gol 5
Ivica Vrdoljak 21
Ariel Borysiuk 16
Miroslav Radović 32
84' Danijel Ljuboja 28
Wojciech Skaba 84
73' Michał Kucharczyk 18
Inaki Astiz 15
Jakub Rzeźniczak 25
84' Rafał Wolski 27
65' Michał Żyro 33

Bez bramek w szlagierze

W hicie 12. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała w Poznaniu z Lechem 0-0. Po tym pojedynku gracze Macieja Skorży utrzymali drugie miejsce w tabeli. Legioniści podtrzymali niechlubną passę, bowiem z Bułgarskiej kompletu punktów nie wywieźli już od siedmiu lat.

Pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Jasmina Buricia goście oddali w 3. minucie gry, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Rybusa pojedynek główkowy z rywalem wygrał Artur Jędrzejczyk. Odpowiedź lechitów przyszła blisko dziesięć minut później. Luis Henriquez podał piłkę do Rafała Murawskiego, który przymierzył z dystansu, lecz futbolówka o pół metra minęła prawy słupek bramki Legii. Kolejną składną akcję gospodarze przeprowadzili w 15. minucie, gdy Aleksandar Tonev dynamicznie pognał lewym skrzydłem, minął kolejno Ivicę Vrdoljaka i Artura Jędrzejczyka, ale na szczęście dla podopiecznych Macieja Skorży jego dogranie w pole karne do Artjomsa Rudņevsa w ostatniej chwili zdołał zablokować Marcin Komorowski.

W 22. minucie młodzieżowy reprezentant Bułgarii po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Tonev zbiegł z lewego skrzydła do osi boiska, uderzył mocno z dystansu, a piłka po odbiciu się od głowy Ariela Borysiuka wylądowała ostatecznie na górnej siatce bramki strzeżonej przez Dušana Kuciaka. Niedługo potem po krótko rozegranym rzucie rożnym słowackiego bramkarza gości strzałem głową starał się zaskoczyć Ivan Djurdjević i już tylko dobra interwencja 26-latka zapobiegła utracie gola. Legioniści, pomimo słabej gry, mogli otworzyć rezultat na kwadrans przed końcem pierwszej połowy. Danijel Ljuboja posłał znakomite prostopadłe podanie od Janusza Gola, pomocnik Legii znalazł się w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem i zmarnował doskonałą okazję, posyłając piłkę obok bramki. Cztery minuty przed zmianą stron Grzegorz Wojtkowiak dośrodkował futbolówkę z prawej flanki, w szesnastce warszawian pojedynek główkowy z rywalem przegrał Jędrzejczyk, w konsekwencji piłka dotarła do niepilnowanego Semira Štilicia, który w znakomitej sytuacji strzelił w boczną siatkę.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż w natarciu byli gospodarze, a Legia przyczajona na własnej połowie czekała na szybkie kontry. W 57. minucie Lech po raz kolejny nie wykorzystał wybornej szansy na pokonanie Kuciaka. Zbyt słabe podanie do własnego bramkarza Michała Żewłakowa przejął Artjoms Rudņevs, Łotysz stanął oko w oko z golkiperem legionistów, lecz ten nie dał się pokonać. Kilka minut później bardzo mocno z dystansu uderzył Ivan Djurdjević i futbolówka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką. Naciskający poznaniacy po godzinie gry znów z łatwością wbiegli w szesnastkę przeciwników, jednak tym razem Stilić niecelnie podawał do czekającego przed bramką jednego z partnerów. Zaledwie kilkadziesiąt sekund potem soczyście z półwoleja przymierzył Siergiej Kriwiec i raz jeszcze piłkę na rzut rożny zmuszony był odbić Kuciak.

W 75. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Michał Kucharczyk po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów strzelił mocno w krótki róg bramki Jasmina Buricia i Bośniak musiał ratować się wybiciem za linię końcową. Nieco ponad dziesięć minut przed zakończeniem pojedynku czwartą żółtą kartką w tym sezonie ekstraklasy został ukarany Miroslav Radović, co oznacza, że Serba zabraknie w spotkaniu 13. kolejki przeciwko Jagiellonii Białystok. Cztery minuty przed końcem pojedynku piekielnie silnie z dystansu uderzył Rafał Murawski i instynktowną robinsonadą popisał się Dušan Kuciak. W 88. minucie indywidualną akcją o losach spotkania mógł przesądzić Rafał Wolski, który podał na trzeci metr do niepilnowanego Ivicy Vrdoljaka, ale Chorwat w najprostszej z możliwych sytuacji nie trafił do pustej bramki. W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na stronę Lecha mogli przechylić Luis Henriquez i Artjoms Rudņevs, lecz najpierw po strzale Panamczyka futbolówkę sprzed pustej bramki wybili obrońcy, a niedługo później po uderzeniu łotewskiego snajpera nie po raz pierwszy fenomenalnie obronił Kuciak.

Autor: Wiśnia

15:47 - Witamy ze stadionu Lecha w Poznaniu.
15:47 - Na stadionie na razie niewielka ilość kibiców. Piłkarze Legii już sprawdzili stan murawy i udali się do szatni

Hubert Siejewicz - główny arbiter dzisiejszego meczu:
Różne ciekawostki przed meczem i w trakcie znajdziecie na naszym profilu FB TUTAJ. Zapraszamy!

16:07 - Młyn Lecha godzinę przed meczem
16:08 - Maciej Skorża udziela wypowiedzi stacji Canal+
16:38 Znamy wyjściowe składy obu zespołów. Bohaterowie ostatnich spotkań, czyli Michał Żyro oraz Rafał Wolski rozpoczną mecz na ławce
16:41 Trwa rozgrzewka obu ekip - czekamy na początek spotkania.
16:45 Już tylko kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego. Jeśli wygra dziś Legia, to umocni sie na drugiej pozycji. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, Lech przeskoczy stołeczny zespół w ligowej tabeli
16:50 Oba zespoły już zeszły do szatni
16:53 Wiosną piłkarze Legii przegrali w Poznaniu 0-1, a jedyne trafienie zaliczył Artjoms Rudnevs. Dziś napastnik Lecha jest liderem strzelców w ekstraklasie. Czy dziś również znajdzie sposób na rywali z Warszawy?
16:56 Stadion wypełniony po brzegi w niebiesko-białych barwach. Fanów Legii dziś nie ma na stadionie ze względu na remonty prowadzone przy sektorze gości
16:58 Wychodzą. Legi dziś w zielono-czarnych strojach. Natomiast gospodarze w tradycyjnych niebiesko-białych kostiumach
Ljuboja mobilizuje piłkarzy, klaszcze, zagrzewa do boju przed pierwszym gwizdkiem

1' - Hubert Siejewicz dał znak do rozpoczęcia zawodów
1' - Kibice Lecha oczywiście musieli odśpiewać swój nieoficjalny "hymn"
2' - Pierwsza akcja w meczu. Gospodarze na połowie legionistów
2' - Zagranie do przodu w kierunku Rudneva, ale takich zagrań z pewnością mogą spodziewać się legioniści
3' - Walka w środkowej strefie boiska
3' - Rybus urywa się na prawym skrzydle. Jest przy nim Kamiński
3' - Będzie pierwszy rzut rożny w meczu
3' - Rybus w narożniku...
4' - Mocno bita piłka, głową zgrywa Jędrzejczyk do środka, ale Burić był na posterunku
4' - Jędrzejczyk do przodu, ale żaden z jego kolegów nie dochodzi do tego zagrania
5' - Kolejna piłka do Rudneva, a przy nim Żewłakow. Główka do Kuciaka i ten wznowi grę
5' - Przy piłce podopieczni Macieja Skorży. Lewą stroną próbują znaleźć sposób na rywala
6' - Lech... Gospodarze w środku pola. Rozciągnięcie na prawe skrzydło i piłka do napastnika. Na posterunku był Komorowski, który przeciął te zagranie
7' - Tonev na lewej stronie walczy z Jędrzejczykiem. Potyka się gracz Lecha i dotyka piłkę ręką. Gwizdek na korzyść warszawskiej jedenastki
8' - Ljuboja na prawej flance. Zagranie do środka, gdzie zbiegał Radović. Jednak Serb został uprzedzony przez przeciwnika
8' - Jeszcze Radović na lewej stronie. Przy nim Stilić, Rado...
9' - Piłka spada bezpańska w polu karnym, Jędrzejczyk próbuje zagrać do środka, ale nie było tam jego kolegów... Szkoda
9' - Faul na Rudnevie. Siejewicz studzi rozpalone głowy piłkarzy
10' - Tonev i klasycznie do Rudneva. Bez oczekiwanych efektów
11' - Rozpędza się Lech. Z głębi pola do prawego skrzydła
11' - Jednak nieudanie gospodarze w tej akcji ofensywnej
12' - Lech utrzymuje się przy piłce. Lewą stroną "Kolejorz"
13' - Murawski, Murawski! Groźnie z dystansu próbował zaskoczyć Kuciaka, ale futbolówka poszybowała obok celu
13' - Sygnał ostrzegawczy dla Vrdoljaka i spółki
14' - Środkiem teraz lechici. Henriquez pokazuje się na lewej stronie i kolejny raz tą flanką próbują przedzierać się rywale
15' - Kontra Legii.. Rybus nabiera szybkości, przy nim dwóch przeciwników. Oddaje do Gola, który... nieopanował piłki i...
15' - ...kontra Lecha! Pognał Tonev lewym skrzydłem uciekając nieco Jędrzejczykowi. Zgrał w pole karne i na szczęście na swoim miejscu był Komorowski, który nie pozwolił, aby piłka wylądowała u boku Rudneva
16' - Kwadrans gry za nami i cóż... Legioniści na pewno nie grają piłki, jaką prezentowali w ostatnim czasie. Brakuje trochę spokoju, opanowania piłki, wymiany podań. Jest za to częsta obrona przed utratą gola, bo to Lech póki co jest stroną przeważającą
17' - Murawski w pole karne z prawego skrzydła. Jędrzejczyk głową wybija na róg
17' - Kriwiec z narożnika posyła futbolówkę w pole karne i... Kuciak pewnie przechwytuje te zagranie
18' - Lewą stroną Legia. Vrdoljak, Rybus, Wawrzyniak, zgrywa do Gola, ale strata i piłkę odzyskują gracze Jose Bakero
20' - Trochę walki na boisku. Hubert Siejewicz ponownie uspokaja piłkarzy
20' - Jednak zawodnikom nie ma co się dziwić. Wiedzą jaka jest stawka i jakie emocje towarzyszą tej rywalizacji
21' - Z atakiem ruszali lechici, ale zostali powstrzymani w środkowej strefie boiska
22' - Jędrzejczyk dostał podanie od Vrdoljaka. Zagranie do Rybusa, ale ten miał za mało czasu i miejsca, aby móc dokładnie zagrać do partnerów czekających w środkowej części szesnastki
24' - Aj! Nieco strachu napędził Tonev, ale piłka po rykoszecie spadła na górną siatkę
24' - Jeszcze Djurdjević i broni fantastycznie Kuciak! Jeszcze jeden korner i jeszcze jeden rzut rożny na korzyść gospodarzy
24' - Kriwiec z narożnika...
24' - ...piąstkował Kuciak, choć wcześniej był faulowany
25' - Eh, ostatnie akcje zdecydowanie na korzyść Lecha. Legioniści muszą coś zrobić, żeby zmienić obraz gry
26' - Ekipa Skorży nie nacieszyła się długo z posiadania piłki. Ledwo co wyszli poza linię wyznaczającą połowę boiska, a już ją stracili na rzecz zespołu z Poznania
27' - Kamiński, Kamiński patrzy komu podać i kolejny raz pomysł lechitów na akcję to przedarcie się po swoim lewy skrzydle
27' - Tonev zaczepił Jędzę.. O mały włos, a obrońca Legii wystartowałby do gracza Lecha, żeby z nim popyskować
28' - I w ataku poznaniacy...
29' - Dobrze w destrukcji legioniści. Rusza Radović, rusza Ljuboja i faul Henriqueza
29' - Przerzucenie piłki do Jędrzejczyka. Przy nim niemal trzech rywali. Odegranie do Ljuboji, który chciał skierować piłkę na głowę kolegi w polu karnym
30' - Do głosu dochodzą gracze w zielonych koszulkach
30' - Niestety, to było tylko chwilowe...
31' - Aj!!!! Tylko za głowę się można złapać! Ljuboja fantastycznie wypuścił Gola i ten znalazł się sam na sam z Buriciem. Gol nie ma instynktu napastnika i być może dlatego posłał piłkę tuż obok celu! To była wyśmienita okazja dla Legii, a tak... przy Bułgarskiej nadal 0-0
32' - Jak odpowie teraz Lech? Tonev do Kriwca, ale dobrze w obronie Legia i już kontra Legii...
32' - Radović w polu karnym, a przy nim Henriquez, który do końca pilnował Serba
34' - Kriwiec, Kriwiec, pokazuje mu się na lewej Tonev, ale gracz Lecha próbował zagrać miękko w szesnastkę. Za mocno
35' - Djurdjević szukał Stilicia, ale świetnie pokazał się Komorowski, który nie pozwolił na rozwinięcie tej akcji
36' - Przerzucenie na prawe skrzydło. Wojtkowiak ze skrzydła w pole karne, ale głową wybijają legioniści. Jeszcze próbuje Kriwiec z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie
37' - Rybus do Ljuboji. Napastnik Legii jeszcze się rozejrzał, ale niestety znalazł się na pozycji spalonej
38' - Aj, zamieszanie pod polem karnym Legii. Naciska Lech, a goście operują piłką blisko siebie na 15 metrze. Na szczęście rywale nie przechwycili piłki
38' - Jeszcze Lech. Jeszcze dośrodkowanie z lewej strony i pewnie łapie Kuciak
39' - Odzyskują piłkę legioniści. Nie nacieszyli się długo futbolówką, bo ledwo próbowali wymienić kilka podań, a już ją stracili
41' - Lech.. Szukał Stilić kolegi z przodu, ale na posterunku była para stoperów z Warszawy
41' - Jeszcze 5 minut do końca pierwszej połowy. Czy którejś ze stron uda się zdobyć gola do szatni?
42' - Wojtkowiak na skrzydle. Zagrał w pole karne, piłka trafiła do Stilicia, który z kilku metrów posłał futbolówkę w boczną siatkę! Groźnie!
42' - Tylko złapał się za głowę gracz Lecha, który był ostatnio w prasie wiązany z transferem na Łazienkowską
43' - Wawrzyniak zwiódł Stilicia. Udało mu się podać do Rybusa, ale ten nieco zaskoczony nie zdołał opanować zagranej piłki i ta wyszła poza boisko. Burić od bramki
43' - Podanie do Rybusa, który pędził z rywalem na plecach. Próbował oszukać Wołąkiewicza, ale ten był czujny do końca i mamy rzut rożny
44' - Rybus czeka w narożniku...
44' - ...mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę, ale wybili rywale
44' - Gol bez pardonu traktuje Stilicia, który wpada na Komorowskiego
45' - Faulowany Jędrzejczyk. Wracając lechici do obrony. Będzie okazja do wrzutki w pole karne, żeby zagrozić bramce Buricia
45' - Niestety Rybus z daleka prosto w rękawice bramkarza Lecha
46' - Końcówka, jeszcze legioniści.. Prawą stroną Jędrzejczyk, ale był przy nim Henriquez
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Sędzia nie doliczył choćby minuty do pierwszej połowy
Póki co w Poznaniu bez bramek. Pierwsze minuty należały do Lecha, ale z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić legioniści. Zarówno Tonev, jak i Gol mieli swe okazje do zdobycia bramki, ale ostatecznie żaden z bramkarzy nie musiał wyciągać piłki z siatki
Oba zespoły pojawiają się już na murawie

46' - Drugą odsłonę rozpoczęli legioniści
46' - Oby te 45 minut przyniosło jeszcze więcej pozytywnych emocji
46' - Zarówno Lech, jak i Legia przystąpiła do drugiej połowy bez zmian w składach
47' - Lech prawą stroną. Wołąkiewicz rozgląda się komu podać... Dalekie zagranie do przodu..
47' - Gospodarze na połowie Legii
48' - Próba strzału z dystansu, ale na przeszkodzie stanął legionista, który zablokował uderzenie zawodnika miejscowych
48' - Wojtkowiak, Stilić przy nim dwóch legionistów. Borysiuk i odzyskują piłkę goście
49' - Próba zagrania do Ljuboji, ale był przy nim zawodnik Lecha, który nie miał problemów z przechwyceniem piłki
49' - Przedziera się Murawski, ale faulowany przez Vrdoljaka
50' - Do celu dobre 35 metrów. Będzie zagranie w obręb szesnastki
50' - Czeka Stilić na gwizdek arbitra...
51' -
51' - ...Stilić zostawił piłkę Kriwcowi. Wyszedł z bramki Kuciak, który w powietrzu zderzył się z Jędrzejczykiem. Defensor Legii starał się nie dopuścić Wojtkowiaka do zagrania
51' - Jędrzejczyk leży na murawie, a Jakub Rzeźniczak już się poszedł rozgrzewać
51' -
52' - "Jędza" opuszcza boisko o własnych siłach. Legioniści chwilowo w dziesiątkę
53' - Podanie do Kriwca na prawą flankę, ale ten nie zdołał dojść do zagranej do niego piłki
53' - Wawrzyniak w pojedynku ze Stiliciem. Górą obrońca Legii
53' -
53' - Na stadionie zasiadło dziś 33 125 widzów
54' - Legia w komplecie. Legia przyp iłce
54' - Prawą stroną Radović. Próba dośrodkowania w pole karne i niestety za mocno serbski pomocnik
55' - Djurdjević wycofuje do Wojtkowiaka, który próbował uruchomić Stilicia. Bez powodzenia
55' - Tonev pędzi do piłki, ale asekuruje Żewłakow. Sytuację czyści Kuciak
57' - Ależ błąd! Złe podanie Żewłakowa, który niemal podaje do Rudnewa. Ten znalazł się w idealnej sytuacji z Kuciakiem i mógł zrobić niemal wszystko, a lepszy okazał się Kuciak!
58' - Lechici mieli teraz akcję porównywalną z szansą Gola z pierwszej połowy, a może nawet i lepszą
58' - Cóż, po napastniku, który w lidze strzelił już kilkanaście goli, można było się nieco więcej spodziewać, a zachował się tak, jakby nikt się po nim tego nie spodziewał
59' - Teraz próbował Djurdjević, który posłał piłkę z dystansu. Futbolówka przeszła jednak nad bramką
60' - Początek drugiej odsłony łudząco przypomina pierwszy kwadrans spotkania, kiedy to gospodarze zdominowali poczynania na boisku
60' - A Legia? O właśnie Rybus próbował akcji ze skrzydła, ale za mocno dośrodkował w pole karne
60' - Mateusz Możdżeń szykuje się do wejścia na boisko
61' - Stilić, Rudnev, Stilić do kolegi, ale źle zagrywał do partnera i Kuciak nie miał problemu ze złapaniem piłki
62' - Kolejny sygnał ostrzegawczy dla Legii! Stilić wpadł w pole karne i zgrywał do środka. Na szczęście dla Legii nikt nie zamykał tej akcji, bo gdyby zamknął, to byłoby już z pewnością 1-0 dla Lecha
62' - Kuciak! Kolejny raz stanął na wysokości zadania piąstkując uderzenie z kilkunastu metrów!
63' - Zmiana Lech:

Alexandar Tonev -
Mateusz Możdżeń
63' - Brawa żegnają Toneva i witają Mateusza Możdżenia
63' - Na murawie pojawi się również Michał Żyro, ale to jeszcze za moment
64' - Henriquez próbował kiwać na skrzydle. Jędrzejczyk przy przeciwniku i... róg
64' - Kriwiec z narożnika, ale bardzo krótko rozegrany tnen stały fragment gry
65' - Kriwiec strzela i Kuciak broni!!! Niezły kocur z tego Kuciaka!
65' - I znowu akcja z narożnika.. Jędrzejczyk podbija piłkę głową. Jeszcze Lech, jeszcze Rudnev, ale piłka przechodzi nad poprzeczką. Dobry podaniem popisał się Murawski
65' - Zmiana Legia:
Janusz Gol -
Michał Żyro
66' - Reaguje Maciej Skorża, który wpuszcza nieco świeżej i przede wszystkim ofensywnej krwi
66' - Żyro, Żyro już przy piłce, ale jego próba zgrania w pole karne zakończyła się niepowodzeniem
67' - Ljuboja, Ljuboja na prawej stronie, a przy nim Kamiński. Bez powodzenia
68' - Radović przechwytuje piłkę, ale za lekko podaje do Michała Żyro. Jeszcze legioniści przy piłce
68' - Faulowany gracz Legii. Będzie rzut wolny i okazja dla Rybusa, żeby idealnie zagrać na głowę jednego z kolegów
68' - Stały fragment gry.. mocno odchodząca piłka.. Bez powodzenia i jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Buricia
69' - Znowu poznaniacy siedzą na połowie legionistów
70' -
71' - Lewą stroną Lech. Henriquez w pole karne, ale tam czekał już Komorowski, żeby przeciąć te zagranie
71' - Żółta kartka: Maciej Rybus (Legia)
71' - Zmiana Lech:
Ivan Djurdjević -
Jakub Wilk
71' - Rybus bez pardonu obszedł się z Kriwcem, za co ujrzał żółty kartonik
72' - Mocno bita płka z rzutu wolnego i Kuciak pewnie wyskoczył w powietrze jak po swoje
73' - Zaraz zobaczymy na murawie Michała Kucharczyka. Kolejny sygnał ze strony Macieja Skorży i jasny przekaz "do ataku Panowie!"
73' - Możdżeń.. próbował zaskoczyć Kuciaka, a sam nie może czuć się zaskoczony, że tak fatalnie posłał piłkę daleko od celu
73' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Michał Kucharczyk
74' - Niebezpiecznie w polu karnym Legii, ale wyjaśnia sytuację Borysiuk, który wybija na róg
74' - Dobre dośrodkowanie, choć bez wykończenia
75' - Żyro uratował zespół przed kornerem i wybił futbolówkę na aut. Kriwiec... i górą Kuciak
75' - Borysiuk z głębi pola na lewe skrzydło do Kucharczyka. Strzela Kucharczyk z trudnej pozycji i Burić rzuca się do strzału wybijając na róg
76' - Radović w narożniku boiska. Bezpańska piłka spada w polu karnym, ale szybciej do niej ruszają gracze w niebieskich strojach
77' - Wojtkowiak czysto traci piłkę na rzecz legionistów, którzy nie potrafili wymienić kilku dobrych podań. Szkoda... Zatem jeszcze niespełna kwadrans obrony Częstochowy w wykonaniu Legii
78' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
79' - No to Radovicia nie zobaczym w Białymstoku
79' - Leży na murawie Marcin Komorowski
79' - Sztab medyczny opatruje poszkodowanego obrońcę Legii
80' - Legia chwilowo bez obrońcy
80' -
81' - Żyro nieprzepisowo obchodzi się z Wojtkowiakiem. Lech nadal na połowie gości
81' - Murawski, Kriwiec, ale Żyro dobrze w destrukcji
81' - Kucharczyk ruszał z akcją, ale...
81' - Żółta kartka: Grzegorz Wojtkowiak (Lech)
81' - No właśnie, Wojtkowiak uciekał się do faulu. To było celowe
82' - Komorowski już wrócił na murawę. Legia w komplecie
83' - Wojtkowiak w pole karne.. piłka spada pod nogami Wilka, który do środka, ale tam nie było nikogo. Wybija Legia i rusza z kontrą
83' - Wymiana podań między legionistami, ostatnie podanie Radovicia do Ljuboji i... spalony
83' - Zmiana Lech:
Grzegorz Wojtkowiak -
Maciano Bruma
83' - Komplet zmian w zespole Jose Bakero
84' - Lewą stroną Henriquez, ale świetnie Kucharczyk. Radović za mocno do Ljuboji, a szkoda...
84' - Zmiana Legia:
Danijel Ljuboja -
Rafał Wolski
85' - Gwizdy żegnają Ljuboję. Czy Wolski potraktuje Lecha bez respektu w końcówe tego pojedynku?
86' - Jędrzejczyk przy Wilku. Jednak Lech nadal na połowie Legii
87' - Emocje zaczynają sięgać zenitu, bo do końca meczu pozostało niewiele czasu, a sprawa wyniku nadal otwarta. Z tym, że to gospodarze mają większe szanse na zdobycie upragnionej bramki
87' - Murawski posyła petardę z dystansu i... BRAWO KUCIAK !!!
87' - Co robi Dusan w bramce, to ludzkie pojęcie przechodzi. Gdyby nie on... aż strach myśleć
88' - Wawrzyniak, Borysiuk w kierunku Żyro. Był przy nim Wołąkiewicz, ale ponownie legioniści przy futbolówce
88' - Ehhh, kończą się te ataki Legii na ok. 30 metrze od celu
89' - Środkiem Murawski, ale traci piłkę. Żyro otrzymuje podanie i...
89' - Vrdoljak, coś Ty chłopie zrobił?! Z dwóch, trzech metrów... przeniósł piłkę nad PUSTĄ BRAMKĄ!!!
90' - Oj nie wiem jak się będzie Ivica tłumaczył z tej wybornej okazji. Żyro świetnie mu wyłożył piłkę. Wystarczyło ją dotknąć.. Jak pokazał Ivica, nie wystarczyło, ehh...
90' - Legia odpiera kolejny atak.. Żyro pędzi z Wołąkiewiczem do piłki, ale górą lechita
91' - Odpowiada "Kolejorz", który szuka jeszcze bramki na wagę kompletu punktów
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
91' - Teraz mógł trafić do siatki Henriquez, ale po interwencji Kuciaka piłka nie wturlała się do bramki! Nadal 0-0 w Poznaniu!
92' - Żyro bez faulu na lewej stronie. Jeszcze wywalczył rzut rożny
92' - Wolski już w narożniku. Oby tylko...
93' - Vrdoljak.. zagotowało się, mógł lekko odegrać do partnera z boku, a ofiarnie strzelał i mamy kolejny rzut rożn
93' - Wolski raz jeszcze z narożnika...
93' - Kamiński wybija daleko od bramki
93' - Kontra Lecha.. Murawski do Rudneva, który uderza z woleja i... no proszę Państwa Kuciak zawodnikiem meczu!!!
94' - Jeszcze rzut rożny, ale teraz od bramki grę wznowi bohater tych zawodów
94' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wywozi z Poznania jeden punkt. Czy zasłużenie? Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała swoje okazje do strzelenia bramek i poniekąd oglądaliśmy festiwal nieskuteczności. Szczególnie w wykonaniu Legii, która... nie oddała choćby celnego strzału
Legia wraca z punktem do Warszawy i teraz może... się skupiać do pojedynku z Rapidem
Dziękujemy za śledzenie relacji Live! i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com